Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4978462 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10920 Dátum: 2011.01.26 16:07:26 »
Ez azért most rosszúl esett...  :cry: Itt a Toyota fórumon nem ismert a demokrácia fogalma? Nem lehet véleményt nyilvánítani, ha jogosnak érzem? Ez azért elég gáz sztem...  :no:
Nem tudom, mit törölt Trotter, de a Fórum Szabályzatot elfogadtad, amikor regisztráltál.  :flowers:
Már most többet OFF-oltunk, mint ami miatt moderálás történt... Részemről innentől no comment...  :nonono:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10921 Dátum: 2011.01.26 16:08:00 »

Utoljára kérem, hogy fejezd be! Ban lesz a vége! :excl:
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.26 16:19:55 írta musspici »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10922 Dátum: 2011.01.26 17:07:19 »
Srácok és lányok, olyan sokat tanultam/tanulok itt az olajokról, amit mindenkinek nagyon köszönök!
Kérlek Benneteket, ne pocsékoljuk az energiát ilyen dolgokra, ne vegye senki túl komolyan sem a helyzetet, sem pedig önmagát  :no: :surrender:
Szerintem nagyon jó kis csapat ez itt :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.26 17:11:45 írta vd1234 »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10923 Dátum: 2011.01.27 21:09:33 »
Én nagyon jól szórakoztam. Ennyi poén kellett (és elég is volt.)a hétköznapokban nem lehet viccért átrohanni a másik szobába. Persze az lenne a jó a ha moderáció nélkül egy egészséges határnál magátol elcsitul a dolog.
Az olaj magában nagyon száraz. :D
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10924 Dátum: 2011.01.29 20:04:37 »
Arra, hogy ezek "VW-olajok"  ::) ... Lehet hogy ez alaptalan, de nálam így működik. Ez a másik oldala annak a gondolkodásomnak, hogy ha a Renault használati utasításában az áll, hogy abba Elf olajat ajánlanak, akkor én mást nem fogok beletenni. Ha pedig ezeket az olajokat elsősorban VW-ekhez ajánlják, akkor én másba nem fogom beletenni.
Tiszteletben tartom az álláspontodat, még ha nem is tudok egyetérteni vele. Pláne ha így fogalmazol, hogy ez csakis a saját véleményed, a magad esetére.  :flowers:
Amúgy te vagy a marketingesek "álom usere".  ::) Mindent elhiszel amit leírnak (na jó csak a gyári ajánlásokat, meg hogy a drága a tuti...  :D Bocsi...  ;) ).
Nem baj, már megszoktam  :tt2:

Hát ja, valszeg ezzel egyben tényleg a marketingesek álma is vagyok. Mondjuk, szerintem ez csak sima óvatosság; nem fogok az autó No.1. alkatrésze (ti. a motor) kockázatára xaros pár ezreken vacakolni olajcserénként, és/vagy kísérletezni olyasmikkel, amik csak VALÓSZÍNŰLEG jók az adott motorba - ha létezik olyan is, amelyik BIZTOS jó bele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10925 Dátum: 2011.01.29 20:08:32 »
Nincs rá panasz. Hogyan is lehetne, az egyik legnagyobb konszern (Total-Fina-Elf csop.) termékére...  ::)
Érdekes gondolatmenet  :yes: ... Nagy konszern = panaszmentes termék, de szép is lenne  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10926 Dátum: 2011.01.29 20:15:15 »
Itt a Toyota fórumon nem ismert a demokrácia fogalma? Nem lehet véleményt nyilvánítani, ha jogosnak érzem?
Lehet véleményt nyilvánítani, az alapszabályban foglalt keretek között. Itt sem, és máshol sem a szabályok hiányát jelenti a demokrácia. Ez most nem csak neked szól, de mivel visszatérő probléma a moderáció fölötti hőbörgés, ezért fontosnak tartottam leírni. Úgy tűnik, sokan összekeverik a szólásszabadságot meg a demokráciát az anarchiával.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10927 Dátum: 2011.01.30 09:15:44 »
...kísérletezni olyasmikkel, amik csak VALÓSZÍNŰLEG jók az adott motorba - ha létezik olyan is, amelyik BIZTOS jó bele.
Nagyon félre értelmezed ezt a gyári ajánlás, első feltöltésű olaj kérdést...  ::) Néha -a tények ismeretében - engedhetnél a merev álláspontodból...  :D
Adott egy Renault dízel motor (alább lásd Trotter példáján), a gyári ajánlású olaja az ELF idézett típusa. Én ajánlottam egy alternatívát a sok közül, amely teljesíti a gyár RN 0710 jóváhagyását, ergo nem valószínű, hogy jó az adott motorba, hanem biztos!  :excl: Hiszen, mint tudjuk az olaj követelmény nem olajmárka, és nem viszkozitás, hanem első sorban a gyári jóváhagyás megléte!  :excl:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10928 Dátum: 2011.01.30 09:26:25 »
Nincs rá panasz. Hogyan is lehetne, az egyik legnagyobb konszern (Total-Fina-Elf csop.) termékére...  ::)
Érdekes gondolatmenet  :yes: ... Nagy konszern = panaszmentes termék, de szép is lenne  :)
Ezt is 1000x megtárgyaltuk már... ::) Itt ismét arra gondoltam, hogy a nagy gyártók esetében nem kell találgatni, hogy egy adott gyári ajánlást valóban teljesít-e a terméke, vagy csak ráírták a dobozra...  :excl: A nagyságnak itt igen is az előnyei domborodnak ki! A nagy cégeknek van pénzük kiperkálni a minősítésekért kért nem kis összeget, illetve képesek rendszeresen frissíteni is a jóváhagyásokat. A kisebb cégek, mivel nagyságrendekkel kevesebbet értékesítenek, kénytelenek valamin spórolni. Min tudnak? Az alapolajakon, adalékokon, minősítéseken első sorban. Amennyiben ezt nem teszik meg, úgy járnak mint az LM: irreálisan magas áron kénytelenek értékesíteni a termékeiket...  :yes: Ez tovább csökkenti az esélyt az igazi volumenre, bár a literre vetített haszonkulcs valószínűleg jobb mutatókat produkál, mint a nagyoknál...
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.30 09:34:46 írta R6Rider »

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10929 Dátum: 2011.01.30 09:33:34 »
Lehet véleményt nyilvánítani, az alapszabályban foglalt keretek között. Itt sem, és máshol sem a szabályok hiányát jelenti a demokrácia. Ez most nem csak neked szól, de mivel visszatérő probléma a moderáció fölötti hőbörgés, ezért fontosnak tartottam leírni. Úgy tűnik, sokan összekeverik a szólásszabadságot meg a demokráciát az anarchiával.
Hm...  :hmmmm: Most hosszan tudnék reagálni, de nem teszem...  ::) A szabálykönyvet nem olvastam el, és nem is fogom... bocs. Úgy gondolom a saját erkölcsi és etikai nézeteim megfelelő korlátokat állítanak számomra a kommunikációban. Ez esetben sem miattam kellett beavatkozni...  :tt2:
Bocs az OFF-ért (for everybody)!  :flowers:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10930 Dátum: 2011.01.30 09:41:58 »
Hát ja, valszeg ezzel egyben tényleg a marketingesek álma is vagyok. Mondjuk, szerintem ez csak sima óvatosság; nem fogok az autó No.1. alkatrésze (ti. a motor) kockázatára xaros pár ezreken vacakolni olajcserénként, és/vagy kísérletezni olyasmikkel, amik csak VALÓSZÍNŰLEG jók az adott motorba - ha létezik olyan is, amelyik BIZTOS jó bele.
Saját magad, gyakorlati cáfolata vagy a tézisednek!  :excl:  :D
A Toyotákba, hogy mersz nem gyári Toyota motorolajat rakni?  :excl:  :?: Beleraksz olyan olajat (LM), ami csak valószínű, hogy jó bele?  :?: Nagyon nagy felelőtlenség ez részedről...  :no:  ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10931 Dátum: 2011.01.30 10:27:28 »
A szabálykönyvet nem olvastam el, és nem is fogom... bocs.
Erre ne legyél büszke. Azzal, hogy regeltél, elfogadtad a "szabálykönyv" használatát, melynek nem ismerete nem ment fel annak betartása alól :nono: :excl:
music     

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10932 Dátum: 2011.01.30 11:07:16 »
A szabálykönyvet nem olvastam el, és nem is fogom... bocs.
Erre ne legyél büszke. Azzal, hogy regeltél, elfogadtad a "szabálykönyv" használatát, melynek nem ismerete nem ment fel annak betartása alól :nono: :excl:
Szia. Nem büszkeségből írtam. Azt, hogy elfogadtam a feltételeket, tudom. Jogosan ki lettem többször is oktatva, hogy moderációt nem kritizálunk, vágom, megjegyeztem, többé nem teszem. Kukoricára is kell térdelnem?  :D Komolyan túl van lihegve ez a téma, már megint OFF-olunk...(aki komolyabban vétett a szabályok ellen az nem lett ennyire kiosztva, mint én... ::):excl: Ki leszünk moderálva...  :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10933 Dátum: 2011.01.30 12:15:51 »
Gyerekek! Fejezzétek már be ezt a gyerekes vitázást, mert unalmas. El kéne fogadjátok mindketten (R6rider & Palaczk), hogy máshogy láttok dolgokat, amivel szerintem semmi gond nincs! Vagyunk így egy páran. Teljesen felesleges, hogy egyszer az egyikőtök, másszor a másik hozzáfűz valami feleslegeset (amivel csak provokál!) a másik gondolataihoz. Ráadásul nem először.
Nem vagyok moderátor, de kérlek benneteket, hogy fogadjátok el egymás különböző álláspontját. Amíg ez nem sikerül addig mindig is vissza fog térni ez az unalmas veszekedés, ami az esetek 90%-ban már személyeskedéssé fajul (mivel elfogynak a rendes érvek). Személy szerint én mindkettőtök véleményére kíváncsi vagyok, függetlenül attól, hogy az adott vitát ki "nyeri meg".

A magam részéről én elfogadom, hogy Palaczk az LM olajakat favorizálja. Szerintem senki nincs itt, aki ezek minőségét racionális érvekkel meg tudja cáfolni. Biztos, hogy egy nagyon jó olaj, de én nem tudom (én nem is akarom) megfizetni a felárát a többi szintén nagyon jó (szvsz ugyanolyan jó!) olajakkal szemben.
EZ az én véleményem, és nem kell ezzel egyet érteni.

Én úgy gondolom, hogy kettőtök közül az egyik túl elfogult az LM-el kapcsolatban, a másik a kelleténél kevésbé az. Meg kéne találjátok az arany közép utat!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10934 Dátum: 2011.01.30 13:17:26 »
A motul a legjobb a többi csak fospisztoly  :tt2: :D  :2guns: :shit: