Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5140926 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10080 Dátum: 2010.12.27 12:21:46 »
Én Mobil1 ESP Formula 5W30-at tennék bele, az tudja a B5-öt.
         

TZoli

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10081 Dátum: 2010.12.27 12:26:21 »
OldPiet!

LM Top Tec4300-at tetessél a kocsidba, több 1.4 d4d-be is ezt rakom és jobbak vele a tapasztalatok mint a Mobil1 ESP-vel, LM-ből kevesebbet "eszik" a 15.000km alatt mint a Mobilból.
Az ESP-t dízelekbe nem favorizálom, ellenben a benzinesekbe nyugodt szívvel ajánlom.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10082 Dátum: 2010.12.27 12:27:17 »
Gondolom olcsón akart olajat venni, lesz árdifi az Eneos, a Mobil1 és az LM között.  :)

Nem elég, hogy B5-ös?  :surrender:
         

TZoli

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10083 Dátum: 2010.12.27 12:34:51 »
Olajon nem szabad spórolni, amúgy egyet kell visszaolvasnod és kiderül, Mobilból többet eszik meg mint az LM-ből a 15.000-res intervallum alatt.
A kolegám dízelébe már a második TopTec4300 "töltet" van és most fogja kapni januárba a harmadikat.
Amikor megvette ESP-t kapott, egy intervallum alatt majdnem a minimumig lefogyott, kénytelenek voltunk rátölteni szégyenszemre egy Toyotába!!!
LM-el az intervallum végére a min. és max. jelzés között van a szint de a maximumhoz van közelebb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10084 Dátum: 2010.12.27 12:37:39 »
OldPiet!

LM Top Tec4300-at tetessél a kocsidba, több 1.4 d4d-be is ezt rakom és jobbak vele a tapasztalatok mint a Mobil1 ESP-vel, LM-ből kevesebbet "eszik" a 15.000km alatt mint a Mobilból.
Az ESP-t dízelekbe nem favorizálom, ellenben a benzinesekbe nyugodt szívvel ajánlom.
Ja a Top Tec a favorit, de  ugyebár pont duplájába kerül (de ha az kell neki nem gond :))most az van benne!
Amiket itt olvasgattam: a full synt az a legjobb ez az Eneos pedig az, a LM pedig nem
Egyébknt a  amotorkodom: 1ND és ajánlás: ACEA B1, API CF-4 vagy CF
(Ezenkivül használható API CE vagy CD olaj)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10085 Dátum: 2010.12.27 12:42:18 »
Olajon nem szabad spórolni, amúgy egyet kell visszaolvasnod és kiderül, Mobilból többet eszik meg mint az LM-ből a 15.000-res intervallum alatt.
A kolegám dízelébe már a második TopTec4300 "töltet" van és most fogja kapni januárba a harmadikat.
Amikor megvette ESP-t kapott, egy intervallum alatt majdnem a minimumig lefogyott, kénytelenek voltunk rátölteni szégyenszemre egy Toyotába!!!
LM-el az intervallum végére a min. és max. jelzés között van a szint de a maximumhoz van közelebb.
Én nem vettem észre signifikáns olajfogyást. Nem volt maxra töltve az olajszint. az 5 l-ből most öntöttem a maradékot(LM-t) bele 10 ekm után.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10286
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10086 Dátum: 2010.12.27 12:52:55 »
Tudom, hogy nem az én hsz-emre írtátok, de mégis (és nem kötekedésnek szánom):
Példának okáért a  Q8 Formula Excel 5w40 is tud B4-et (igaz, én Carinára gondolok...), és igaz, hogy nem szabad olajon spórolni (annak idején az olajboltban kvázi pellengérre állított az eladó, mert milyen dolog az, hogy Samarába Valvoline Turbo V olajat akarok venni, mert oda a legolcsóbb Mol olaj is hűdejó, de egy csomó zaj eltűnt a motorból, az akkori Mol olajok meg közismerten olajsár-gyárak voltak (mostaniakat nem ismerem). De visszatérve,  az meggondolandó, hogy az előbb említett Q8 olaj 1300 Ft/l-re jön ki, attól még jó olaj lehet,  ugyanígy egy Mobil 1 ESP ha jól tudom olyan 2800 Ft/l, de szerintem azért annyival nem jobb, hacsak nem valami "extrém" igényű motorba kell. A magam részéről fölösleges pénzkidobásnak tartom a "jó drága olajat vettem, biztos jó lesz" gondolatmenetet (mert pl. a Carina előző tulaja Magnatec 10w40-et tett bele, de egy családtag már valami Mol-nál vett olajat töltött rá és csak annyit tudott, hogy 3000 volt egy liter...), de persze mindenki arra költi az övét, amire akarja. Én ez a keverés miatt meg most cserélem le a motorolajat, pedig 5000 km sincs még benne...
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.27 12:56:12 írta vd1234 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10087 Dátum: 2010.12.27 13:25:19 »
Beszéltem az Autotékással. Kérdeztem  az Eneoson miért nincs ráírva, hogy dieselbe is való? (Én ugy olvastam, hogy a dieselekhez más az adagolás mint a benzinesekhez)
Azt mondja a full synetikusoknál nem írják rá mert az mindegyikbe jó :hmmmm: :D
Szerintetek ???

TZoli

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10088 Dátum: 2010.12.27 13:29:28 »
Az csak egy nepper, az az érdeke hogy minél többet eladjon, és amit mondott az jó nagy marhaság
Felejtsd el az Eneost az autódba, és ne ilyen bizonytalan eredetű helyeken vásárolj :excl:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10089 Dátum: 2010.12.27 13:31:06 »
Az csak egy nepper, az az érdeke hogy minél többet eladjon, és amit mondott az jó nagy marhaság
Felejtsd el az Eneost az autódba, és ne ilyen bizonytalan eredetű helyeken vásárolj :excl:
Igen nepper?
És a Jazzbe se ajánlod  az Eneos0w20-ast tőlük? :hmmmm:

TZoli

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10090 Dátum: 2010.12.27 13:34:14 »
Én nem használtam Eneos olajat, amiről meg nincs tapasztalatom arról nem mondok semmit.
5w-30-at szoktam tenni Jazz-be
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.27 13:37:06 írta TZoli »

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10091 Dátum: 2010.12.27 13:34:38 »
Tudom, hogy nem az én hsz-emre írtátok, de mégis (és nem kötekedésnek szánom):
Példának okáért a  Q8 Formula Excel 5w40 is tud B4-et (igaz, én Carinára gondolok...), és igaz, hogy nem szabad olajon spórolni (annak idején az olajboltban kvázi pellengérre állított az eladó, mert milyen dolog az, hogy Samarába Valvoline Turbo V olajat akarok venni, mert oda a legolcsóbb Mol olaj is hűdejó, de egy csomó zaj eltűnt a motorból, az akkori Mol olajok meg közismerten olajsár-gyárak voltak (mostaniakat nem ismerem). De visszatérve,  az meggondolandó, hogy az előbb említett Q8 olaj 1300 Ft/l-re jön ki, attól még jó olaj lehet,  ugyanígy egy Mobil 1 ESP ha jól tudom olyan 2800 Ft/l, de szerintem azért annyival nem jobb, hacsak nem valami "extrém" igényű motorba kell. A magam részéről fölösleges pénzkidobásnak tartom a "jó drága olajat vettem, biztos jó lesz" gondolatmenetet (mert pl. a Carina előző tulaja Magnatec 10w40-et tett bele, de egy családtag már valami Mol-nál vett olajat töltött rá és csak annyit tudott, hogy 3000 volt egy liter...), de persze mindenki arra költi az övét, amire akarja. Én ez a keverés miatt meg most cserélem le a motorolajat, pedig 5000 km sincs még benne...
Ha nagyon elkezdenék spórolni, akkor nem űlnék autoba.
 Számold ki, hogy az olajcsere -- egy jobb olajjal -- maximum 1 Ft/km, te ezt akarod lefaragni néhány 10 fillérrel, és szembemégy mindenféle ép ész érvel.
 350 Ft egy liter benzin, tudom ott farag az ember ahol tud, és azrra költi amire akarja.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

TSityu

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10092 Dátum: 2010.12.27 14:11:22 »
Azt mondja a full synetikusoknál nem írják rá mert az mindegyikbe jó :hmmmm: :D
Szerintetek ???

http://www.eneos-olaj.hu/  ;)

TSityu

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10093 Dátum: 2010.12.27 14:15:25 »
Az csak egy nepper, az az érdeke hogy minél többet eladjon, és amit mondott az jó nagy marhaság
Felejtsd el az Eneost az autódba, és ne ilyen bizonytalan eredetű helyeken vásárolj :excl:

Esetleg van valami konkrétum? Vagy csak az LM az isten és kész?  :) :flowers:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10286
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10094 Dátum: 2010.12.27 14:15:37 »
Tudom, hogy nem az én hsz-emre írtátok, de mégis (és nem kötekedésnek szánom):
Példának okáért a  Q8 Formula Excel 5w40 is tud B4-et (igaz, én Carinára gondolok...), és igaz, hogy nem szabad olajon spórolni (annak idején az olajboltban kvázi pellengérre állított az eladó, mert milyen dolog az, hogy Samarába Valvoline Turbo V olajat akarok venni, mert oda a legolcsóbb Mol olaj is hűdejó, de egy csomó zaj eltűnt a motorból, az akkori Mol olajok meg közismerten olajsár-gyárak voltak (mostaniakat nem ismerem). De visszatérve,  az meggondolandó, hogy az előbb említett Q8 olaj 1300 Ft/l-re jön ki, attól még jó olaj lehet,  ugyanígy egy Mobil 1 ESP ha jól tudom olyan 2800 Ft/l, de szerintem azért annyival nem jobb, hacsak nem valami "extrém" igényű motorba kell. A magam részéről fölösleges pénzkidobásnak tartom a "jó drága olajat vettem, biztos jó lesz" gondolatmenetet (mert pl. a Carina előző tulaja Magnatec 10w40-et tett bele, de egy családtag már valami Mol-nál vett olajat töltött rá és csak annyit tudott, hogy 3000 volt egy liter...), de persze mindenki arra költi az övét, amire akarja. Én ez a keverés miatt meg most cserélem le a motorolajat, pedig 5000 km sincs még benne...
Ha nagyon elkezdenék spórolni, akkor nem űlnék autoba.
 Számold ki, hogy az olajcsere -- egy jobb olajjal -- maximum 1 Ft/km, te ezt akarod lefaragni néhány 10 fillérrel, és szembemégy mindenféle ép ész érvel.
 350 Ft egy liter benzin, tudom ott farag az ember ahol tud, és azrra költi amire akarja.
Nem hinném, hogy szembemennék mindenféle ép ész érvvel, ha azt mondom, hogy nem muszáj kétszer annyit kiadni - és kérlek nézd meg az előző hozzászólásaimat, és akkor jobban érthető, miért írtam külön ide is, hogy "Carinára gondolok". Egyébként fajlagos költséget felhozni eleve félrevezető kissé, egyesek ugyanis század- sőt ezreddolláros különbségekkel dollármilliókat keresnek a származékos pénzügyi piacokon, és ők sem mondják, hogy az semmi, nem foglalkozunk vele - és pont ők nem mennek szembe semmilyen ész érvvel. Ha egy olajcserén megtakarítok 6000-et, és gépkönyvem szerint 2 ilyen van egy évben, az 12000. Fajlagosan nem sok, de a gépnek tökéletesen megfelel,  és így talán más, hogy havi egy ezres fajlagosan. A még jobb érthetőség kedvéért: nekem a Mobil1 ESP is 7500 km után kuka, mivel a gépkönyv a mérvadó, az nekem 1,46 Ft/km. A Q8-cal 0,693 Ft/km, elég sok 10 fillér 1 km-en is. Ha meg spórolni akarnék, akkor vennék max. 600-ért  20w50 traktorolajat bele (a gépkönyvben ugyanis az is benne van), de nem erről volt szó végig, hanem "csupán" a szerintem fölösleges pénzkidobásról és hangsúlyozottan 7500km-es csereperiódusról és Carináról.