Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 561380 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
  • Autó: 2003 TCT HB 1,4 not too shabby
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6855 Dátum: 2019.05.31 12:20:15 »
Tehát.
Mivel volt nekem mackósajt, a másiknak lett volna elsőbbsége.
De ha nem lett volna nekem tábla, akkor nekem lett volna elsőbbségem.
És a történetben irreleváns, hogy a másik főútról jött, mert lekanyarodott róla mellekutra.

Úgy e?

Fenntartom!! Hiszen az útkereszteződésben a főútvonal annak irányában védett és nem a teljes kereszteződés!!
Az AUTÓ az TOYOTA!?! MI?
Nouă ouă ouă nu

music

• Moderátor
  • Megszállott
  • Autó: '08 Corolla Verso 1,8 Fullmoon; '11 Yaris II 1,33 Life
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6856 Dátum: 2019.05.31 22:32:17 »
A másik főútvonalról érkezett. Az irreveláns, hogy elhagyta-e, vagy nem, ő a főútról érkezett, te meg nem. Kettőtök közt ez dönti el az elsőbbséget. (Képzeld el, hogy te egy főutat egyenesen akarsz keresztezni, mikor neked balról valaki a főúton érkezik, és balra akar fordulni, ahová te is igyekszel. Kinek van ott elsőbbsége? Neki, mert a főútról érkezik, hiába vagy neki jobbról, és mész egyenesen, ő pedig balra kanyarodik, nem az számít, hanem, hogy milyen útról érkezel a szituba.) Neki - ahogy korábban írták, csak akkor kellene elsőbbséget adnia, ha annak az útját keresztezi, aki végig főútvonalon halad - tehát jelen esetben a neki jobbról jövőnek. Az, hogy neked elsőbbséged lenne-e, ha nem lenne macisajt, jelen szituban értelmezhetetlen, hiszen éppen azért van macisajtod, mert ő a főút, te meg nem...
music