Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 418656 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Klímás Topic
« Válasz #1635 Dátum: 2023.06.18 20:12:57 »
Hallottatok olyanról, hogy 2 hét alatt eltűnik a klímagáz a kocsiból és nincs nyoma?
Holnap valami másik géppel is megvizsgálják. Még nem hallottam ilyet. (Prius+ 2012)

Sajnos igen, tavaly óta ezzel küzdök én is 2004-es T25-ös Avensisemmel. Klímás egyszerűen nem találja a szivárgás helyét, kétszer festette UV festékkel és sehol az ég világon nincs nyoma... :(

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Klímás Topic
« Válasz #1636 Dátum: 2023.06.18 20:25:28 »
OLyan helyen szökik el, ami erősen rejtve van és csak bontással vizsgálható.

Igen láma vagyok én ezekhez a dolgokhoz, de a motortéren "túli" klíma rendszer részei közül mi jöhet még szóba, ahol esetleg jelentkezhet a szivárgás?  :helpsmilie:

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Klímás Topic
« Válasz #1637 Dátum: 2023.06.18 21:02:40 »
Igen láma vagyok én ezekhez a dolgokhoz, de a motortéren "túli" klíma rendszer részei közül mi jöhet még szóba, ahol esetleg jelentkezhet a szivárgás?  :helpsmilie:

Találtam egy videót, ami elmagyarázza a klíma rendszer működését.
Ezek szerint ha a motortérben nincs szivárgás, akkor csak a párologtató marad ahol szökhet a gáz. Párologtatók mennyire gyakran szoktak meghibásodni?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Klímás Topic
« Válasz #1638 Dátum: 2023.06.19 16:46:17 »
Sajnos igen, tavaly óta ezzel küzdök én is 2004-es T25-ös Avensisemmel. Klímás egyszerűen nem találja a szivárgás helyét, kétszer festette UV festékkel és sehol az ég világon nincs nyoma... :(
A megoldás klímahűtő csere lett. Csak ehhez érteni is kellene... Nitrogénes nyomáspróbára kell rátenni csak a hűtőt, festékkel és akkor egyből szelel. Az enyém konkrétan középen babatenyérnyi részen szivárgott.
Laco 73 :D

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Klímás Topic
« Válasz #1639 Dátum: 2023.06.20 17:19:17 »
A megoldás klímahűtő csere lett. Csak ehhez érteni is kellene... Nitrogénes nyomáspróbára kell rátenni csak a hűtőt, festékkel és akkor egyből szelel. Az enyém konkrétan középen babatenyérnyi részen szivárgott.
Köszönöm a választ. Ma megnéztem a hűtőt, van benne egy kb. 10mm átmérőjű kavics. :)
Csak a hűtő magában nem volt nyomás alatt, hanem a rendszert töltötte fel 13 bárra nitrogénnel legutóbb az illető és úgy néztük.  :hmmmm:

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Klímás Topic
« Válasz #1640 Dátum: 2023.07.04 22:43:06 »
Köszönöm a választ. Ma megnéztem a hűtőt, van benne egy kb. 10mm átmérőjű kavics. :)
Csak a hűtő magában nem volt nyomás alatt, hanem a rendszert töltötte fel 13 bárra nitrogénnel legutóbb az illető és úgy néztük.  :hmmmm:

Ma kicserélték a klímahűtőt (és a vízhűtőt is), jelenleg jól üzemel. Kiderül pár nap alatt, hogy tényleg a hűtő volt-e a ludas.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Klímás Topic
« Válasz #1641 Dátum: 2023.07.07 11:02:43 »
Nagyon sokat számít 1 jó klímahűtő. Apunak a 11 éves VW Caddyben asszem még gyári van, de klímakompresszort már kellett felújítani. Szóval az elmúlt napokban a városban dugóban araszolva 2-es 3-as ventifokozaton éreztem, hogy hűt a klíma rendesen. Aztán tegnap M0, 110 gps szerint, 10km után le kellett vennek 1-esre a ventit, mert szétfagytam. Lassan cserés lesz ezek szerint.
Laco 73 :D