Szerző Téma: Elektromos autók  (Megtekintve 11260 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Elektromos autók
« Dátum: 2010.12.01 13:54:15 »
Most, hogy a Nissan Leaf személyében az év autója is lett, jelentősen be fognak gyorsulni az események.

Dumáljunk róla mikor lesz/lenne használható egy ilyen járgány.
Az ára egyelőre horror, az említett autó is ~10M, és még nem is annyira meggyőző a "fogyasztása", mert számolgattak a tesztelők és olyan 2l benzin árának megfelelő áram kell a 100km-re.
A hatótáv is olyan ~120km, a töltés meg vagy 8 óra otthon konnektor, vagy spec töltőállomáson 30perc (80%-ra tölti), de ehhez 400V és 100A kell.

Szóval, mit gondoltok?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Elektromos autók
« Válasz #1 Dátum: 2010.12.01 13:59:01 »
"Egy uj, korszeru dizellel..."  :death:
Sztem amig nem lesz ezeknek az autoknak stabil 300-400km-es hatotavolsaguk, 1 ora alatt feltoltheto akksijuk es nem kerulnek egy uj 3er araba, addig csak erdekesseg szamban fognak menni. Hangsulyozom, szerintem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Elektromos autók
« Válasz #2 Dátum: 2010.12.01 14:04:17 »
Én is hasonlóan látom, számomra pusztán érdekességszámba megy az ilyen autó, bár a BMW csinált egy ilyen ultrafuture gépet, valami 1,5-ös 3 hengeres dízellel, valami jó sok lőerővel és brutál nyomatékkal. Na, az számomra már érdekesebb sokkal. ezek a pusztán elektromos cuccok nem igazán hatnak meg. Én akkor inkább hibrid párti vagyok, csak annak meg normális, az autó külső méreteinek megfelelő csomagtereket kellene kialakítani ahhoz, hogy teljes értékűek legyenek (jó, tudom, az aksik túl nagyok, de akkor meg azokat kellene ugyanolyan teljesítmény mellett méretben leredukálni...)  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Elektromos autók
« Válasz #3 Dátum: 2010.12.01 14:11:23 »
Nagyon az a kommunikáció, hogy majd "munkábajárós" autónak ahova elég a 100-130km és az éjszakai töltés, lenne értelmezhető elsőként. Ez eddig ok is, de az ára miatt egyelőre messze van ettől.

Aki nem olvasta volna a tesztet:
http://www.vezess.hu/teszt/szaz_kilometer_ket_liter_benzin/26461/

(a számok mondanak sokat)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Elektromos autók
« Válasz #4 Dátum: 2010.12.01 14:34:09 »
Értem én, értem én, de akkor miért a csillagászati ár, amikor erősen behatárolt minden téren a használhatósága?

Biztos jó lesz majd egyszer ez a technológia, de én úgy érzem, hogy még nem ennek van itt az ideje. Az emberek számára a hibrideket kellene elérhetővé tenni, szokatni Őket a nem pusztán benzinnel haladni képes autókhoz és szép fokozatosan eljuthatnánk a teljesen elektromos hajtásig. Egyelőre a Toyota/Lexuson kiívül még a hibrideket is csak próbálgatják a gyártók.

Visszatérve a cikkhez, én gyorsan rákattintottam a PriusII tesztjére. Használhatóságban szerintem még mindig sokkal jobb...  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Elektromos autók
« Válasz #5 Dátum: 2010.12.01 14:36:04 »
Persze, csak ez feltételezi egy másik kocsi meglétét, ami hosszabb utazások során használható. Meg persze itt is be lehet vetni a ritkábban felmerülő igényekhez az autóbérlést, stb.
De amíg az árából egy kicsit többet fogyasztó, és kompromisszummentesen használható kocsit is lehet venni, addig ez tényleg csak egy "kirakat-autó" marad.
Kicsit olyannak érzem mint a megjelenésekor az első Prius-t: már van, elméletileg meg is vehető, de széles körben biztosan nem terjed el. A Leaf csak a beugró ebbe a világba.
Néhány év múlva ki fog jönni egy lényegesen jobban használható modell (fejlesztett akkukkal, nagyobb hatótávval, gazdaságosabb gyártással, így reálisabb áron) addigra talán a feltöltő infrastruktúra is kiépül. Akkor majd esetleg érdemes lesz elgondolkozni rajta..

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Elektromos autók
« Válasz #6 Dátum: 2010.12.01 14:42:05 »
Plusz van még egy dolog, amiről a gyártók nem nagyon beszélnek, ez pedig a hatótávolság hihetetlen ingadozása, ami a külső hőmérséklettől függ. A gyári legjobb adatok olyan 20 fok körüli hőmérsékletre vannak kiszámolva, kánikulában, hidegben, mínuszban a hatótávolság simán a harmadára is lecsökken...
Pont erről a témáról beszélgettünk a hétvégén a tréningen.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Elektromos autók
« Válasz #7 Dátum: 2010.12.01 14:53:24 »
Erről már volt szó régebben, hogy nem akkora gond, mert használat közben az aksik melegszenek, illetve töltéskor szintén még gond is a melegedés. Akkor lehet probléma ha állsz jól feltöltött aksikkal a nagy hidegben. (de ekkor is a tárolt áram töredékével lehet normális hőmérsékleten tartani az aksi-csomagot)

Na mindegy, lesznek még tesztek dögivel :)

...és akkor eljutottunk a Toyota RAV4 - Tesla pároshoz. Ez is csak kirakat-autó lesz jövőre?

Kicsit máshogy látom. Nagy összegekkel mernék fogadni, hogy 5 éven belül az elektromos autók nagyot fognak aratni. (az hogy ez most üzemanyag-cella vagy aksi az mellékes)
...és sok márka egyszerűen kihagyja a hibrid korszakot
...és nagy verseny lesz

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Elektromos autók
« Válasz #8 Dátum: 2010.12.01 17:35:36 »
Üzemanyagcella még nagyon-nagyon messze van (tömeggyártás).

Villanyautókkal jönni fog a Toyota is, de a fő csapás továbbra is a hibrid lesz, ebben viszont lesz előrelépés, nem is olyan sokára.  ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Elektromos autók
« Válasz #9 Dátum: 2010.12.01 18:53:15 »
És 20 év múlva a sok kenyérpiritó troli között én egy V6-os benzinessel fogok járni...
  :devil: :devil: :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Elektromos autók
« Válasz #10 Dátum: 2010.12.01 18:58:06 »
És 20 év múlva a sok kenyérpiritó troli között én egy V6-os benzinessel fogok járni...
  :devil: :devil: :devil:
hogyhogy nem dízellel? :D
azt ne mond,h öregszel  :hug:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re: Elektromos autók
« Válasz #11 Dátum: 2010.12.01 21:11:51 »
Nem lennék meglepve, ha az elektromos autók terjedésekor hirtelen felmenne az ipari áram ára...
music     

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Elektromos autók
« Válasz #12 Dátum: 2010.12.01 21:54:53 »
Üzemanyagcella még nagyon-nagyon messze van (tömeggyártás).

Villanyautókkal jönni fog a Toyota is, de a fő csapás továbbra is a hibrid lesz, ebben viszont lesz előrelépés, nem is olyan sokára.  ;)

A hibrid hajtáslácban az aksiknál van a legnagyobb lehetőség. Volt is erről cikk, hogy a Toyota külön fejlesztő részleget hozott létre erre a célra. Be fog ez jönni :)

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Elektromos autók
« Válasz #13 Dátum: 2010.12.01 21:56:01 »
És 20 év múlva a sok kenyérpiritó troli között én egy V6-os benzinessel fogok járni...
  :devil: :devil: :devil:

Nem fogsz, mert nem tudod majd megfizetni a benzint. Szerintem ezért a "hirtelen" nagy mocorgás az elektromos piacon.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Elektromos autók
« Válasz #14 Dátum: 2010.12.01 22:22:51 »
Üzemanyagcella még nagyon-nagyon messze van (tömeggyártás).

Villanyautókkal jönni fog a Toyota is, de a fő csapás továbbra is a hibrid lesz, ebben viszont lesz előrelépés, nem is olyan sokára.  ;)

A hibrid az zsákutca, hiszen ugyanugy robbanómotorral megy.Csak nagy technikai ráforditással, gazdaságosabban.