Szerző Téma: Környezetünk és védelme  (Megtekintve 16142 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #15 Dátum: 2010.10.29 20:37:55 »
Hát ez is igaz, én is hallottam. De a Nyugat is megszivja, ha ők felzárkoznak pl autósűrűségben :devil:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #16 Dátum: 2010.10.29 20:42:15 »
 :yes: :yes: Csak nézzetek meg egy kínai útifilmet,pedig ott sose a legrosszabb oldalát mutatják az országnak,egy csomószor csak szájmaszkban sétálnak az emberek,és félhomály van a városokban a szmog miatt!! Igazából annyira nem a személyautók szennyezik a levegőt,a legkárosabb pl a repülők hajtóanyaga,mivel az egyből az ózonhoz közeli rétegbe kerül!!
A következő a gyárak,VULKÁNOK,teherszállító járművek stb!! Ami viszont végképp nem tetszik,az a tengeren folyó olajszállítás.....nem ritka sajna hogy zátonyra fut vagy felborul egy-egy hajó!! :censored:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #17 Dátum: 2010.10.29 21:20:51 »
Szerintem még sok év kell, hogy annyit pazaroljanak  szennyezzenek Indiában, Kinában mint  Az USÁban.
Igen. Hátrafelé. Kínában sokkal nagyobb a szennyezés.
music     

szkaresz27

  • Vendég
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #18 Dátum: 2010.10.29 21:29:13 »
Kínában nem hogy környezetvédelem nincs,de ezek szerintem direkt szennyezik!! Le se sz.nak semmit csak az ipar pörögjön!!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #19 Dátum: 2010.10.29 23:01:46 »
:yes: :yes: Csak nézzetek meg egy kínai útifilmet,pedig ott sose a legrosszabb oldalát mutatják az országnak,egy csomószor csak szájmaszkban sétálnak az emberek,és félhomály van a városokban a szmog miatt!! Igazából annyira nem a személyautók szennyezik a levegőt,a legkárosabb pl a repülők hajtóanyaga,mivel az egyből az ózonhoz közeli rétegbe kerül!!
A következő a gyárak,VULKÁNOK,teherszállító járművek stb!! Ami viszont végképp nem tetszik,az a tengeren folyó olajszállítás.....nem ritka sajna hogy zátonyra fut vagy felborul egy-egy hajó!! :censored:
Ja a vulkánokat kapásból betiltanám, minek pöfékelnek [rohog] :D
Amennyi olaj belefolyt a tengerbe a Mexikoi öbölben, annyit nem szenyeznek a hajok, szerintem. Ujabban nem hallani hogy regenerálodik a környezet arrafelé. Valószinű a természet többre képes mint az emberiség.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #20 Dátum: 2010.10.30 08:39:13 »
Ami viszont végképp nem tetszik,az a tengeren folyó olajszállítás.....nem ritka sajna hogy zátonyra fut vagy felborul egy-egy hajó!! :censored:
Ahhoz képest, hogy mekkora forgalmat bonyolítanak le, meglehetősen ritka. Ráadásul enélkül aztán megnézhetnénk az üzemanyag-árakat, hisz a közel-keleti olajat gyakorlatilag kizárólag így továbbítják a világ más részeibe. Bár amennyire tudom, mi pl. orosz olajból származó üzemanyagot használunk, ami vezetéken jön.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #21 Dátum: 2010.10.30 08:49:05 »
Mondjuk lehet hogy 200 milliónak van olyan nagy batárja a többinek meg japán csoda :szemez:
Az USA-ban, ha jól tudom, minden lakosra 1.5 autó jut, tehát kb. 450 millió autóval számolhatunk. De az igazán nagy, V8-as motorok már ott is kisebbségben vannak - igazából már csak a SUV-okban és főleg a pickup kisteherautókban találkozni velük nagyobb számban; a "sima" személyautók legnagyobb része már ott is hat-, sőt egyre nagyobb arányban négyhengeres, és a jellemző hengerűrtartalom is lement valahová 2.5-3.5 liter közé. Ami persze európai szemmel nézve még mindig sok; de azt se felejtsük el, hogy egyrészt az átlagos amerikai autó meglehetősen fiatal, mert hamar kidobják őket, a többségük meg sem éri a tizenéves kort, ergo az utakat jellemzően aránylag keveset futott, korszerű, kis károsanyag-kibocsátású kocsik népesítik be; másrészt lassan hajtanak, és emiatt az átlagos fogyasztásuk jóval kisebb, mint azt az ember elsőre gondolná.

Amiben az amerikai társadalom még mindig aránytalanul nagy részt képvisel a világ összességét tekintve, az a nyersanyag-felhasználás. Az átlagos amerikai, mondhatni, pazarlóan sok energiát és nyersanyagot felhasznál élete során. De ez minden jóléti társadalomra jellemző - éppenséggel ránk, európaiakra is; nehogy azt higyjük, hogy pl. mi, magyarok annyira rosszul állunk ezen a téren - a világ felső egyötödében bőven benne vagyunk.

Károsanyag-kibocsátás, környezetszennyezés szempontjából viszont már rég nem az USA a probléma, és nem is Európa. Hanem másodsorban India, és elsősorban Kína, méghozzá hatványozottan növekvő mértékben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #22 Dátum: 2010.10.30 16:47:55 »
:yes: :yes: Csak nézzetek meg egy kínai útifilmet,pedig ott sose a legrosszabb oldalát mutatják az országnak,egy csomószor csak szájmaszkban sétálnak az emberek,és félhomály van a városokban a szmog miatt!! Igazából annyira nem a személyautók szennyezik a levegőt,a legkárosabb pl a repülők hajtóanyaga,mivel az egyből az ózonhoz közeli rétegbe kerül!!
A következő a gyárak,VULKÁNOK,teherszállító járművek stb!! Ami viszont végképp nem tetszik,az a tengeren folyó olajszállítás.....nem ritka sajna hogy zátonyra fut vagy felborul egy-egy hajó!! :censored:
Ja a vulkánokat kapásból betiltanám, minek pöfékelnek [rohog] :D
Amennyi olaj belefolyt a tengerbe a Mexikoi öbölben, annyit nem szenyeznek a hajok, szerintem. Ujabban nem hallani hogy regenerálodik a környezet arrafelé. Valószinű a természet többre képes mint az emberiség.
Vulkánokat csak azért írtam,hogy épp arról volt szó vmelyik nap a discoveryn asszem,hogy egy nagy vulkánkitörés miatt,simán kialakulna egy újabb jégkorszak!! Szóval lehet azt amit mi évtizedek alatt termelünk káros anyagot,azt a természet megtermeli pár perc alatt és kinyír minket!! Egyébként én a tengeri olajtermelést nem értettem sose...az ok hogy megéri,de egy katasztrófa ott azt kinyírja a fél óceánt vagy tengert vagy akármit!!!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #23 Dátum: 2010.10.30 17:10:18 »
Az olajat is a természet hozta létre, így valószinűleg meg is birkozik vele. Bár lehet, hogy a természetnek  mindegy, hogy nekünk tetszik-e a  szennyezett világ vagy sem. De ez már filozofiai kategoriába hajlik :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #24 Dátum: 2010.10.30 17:38:47 »
Vulkánokat csak azért írtam,hogy épp arról volt szó vmelyik nap a discoveryn asszem,hogy egy nagy vulkánkitörés miatt,simán kialakulna egy újabb jégkorszak!! Szóval lehet azt amit mi évtizedek alatt termelünk káros anyagot,azt a természet megtermeli pár perc alatt és kinyír minket!! Egyébként én a tengeri olajtermelést nem értettem sose...az ok hogy megéri,de egy katasztrófa ott azt kinyírja a fél óceánt vagy tengert vagy akármit!!!
A vulkánkitörés azáltal hozhatna létre újabb jégkorszakot, hogy a légkörbe kerülő hamu megakadályozná, hogy a napfény elérje a földfelszínt, ezáltal lecsökkenne a hőmérséklet.

Ha valamiért leállna a Golf-áramlat (és állítólag erre egyre jobb sansz van a sarki jégtömegek olvadása miatt), már az nagyon rondán betenné nekünk a kaput.

Akkor aztán mondhatnánk, hogy mi amúgy is inkább Corolla-áramlatot vennénk...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #25 Dátum: 2010.10.30 17:44:23 »
Ez az utolso mondat...  :death:  :cry:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

szkaresz27

  • Vendég
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #26 Dátum: 2010.10.30 17:44:53 »
Igen igen....épp ezért ha a természet akar akkor felmelegszik saját magától még segítenünk se kell neki!!
De ergo légköri szennyezéssel nyírna ki minket a vulkán is én is arról írtam!! :D :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #27 Dátum: 2010.10.30 17:51:56 »
Ez az utolso mondat...  :death:  :cry:
Jajj, boccs - Auris-áramlatot akartam írni  ;) :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #28 Dátum: 2010.10.30 18:18:45 »
Amiben az amerikai társadalom még mindig aránytalanul nagy részt képvisel a világ összességét tekintve, az a nyersanyag-felhasználás. Az átlagos amerikai, mondhatni, pazarlóan sok energiát és nyersanyagot felhasznál élete során. De ez minden jóléti társadalomra jellemző - éppenséggel ránk, európaiakra is; nehogy azt higyjük, hogy pl. mi, magyarok annyira rosszul állunk ezen a téren - a világ felső egyötödében bőven benne vagyunk.
Szememben környezetszennyezés szempontjából Kína a nagy szálka. Az egy dolog, hogy elkezd motorizálódni a kínai nép a sok milliárdos számával, de amit az elmúlt 10-20évben tettek, vagyis hogy elterjedt a BÓVLI termék a világon, na az roppant káros.
Sok olcsó cuccot megvesznek az emberek, nem becsülik, meg persze nem is tartós, így megy egyből a szemétbe. Legyen az húsdaráló, műanyag kanna, vagy pléd... minddel ez történik.
A másik az óceánok. Öntik bele a hulladékokat, és halásszák le ezerrel. Ugye már vannak hulladék szigetek az óceánokon,több ezer négyzetkilométeres sok méter vastag szemét szigetek.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #29 Dátum: 2010.10.30 23:06:52 »
Amiben az amerikai társadalom még mindig aránytalanul nagy részt képvisel a világ összességét tekintve, az a nyersanyag-felhasználás. Az átlagos amerikai, mondhatni, pazarlóan sok energiát és nyersanyagot felhasznál élete során. De ez minden jóléti társadalomra jellemző - éppenséggel ránk, európaiakra is; nehogy azt higyjük, hogy pl. mi, magyarok annyira rosszul állunk ezen a téren - a világ felső egyötödében bőven benne vagyunk.
Szememben környezetszennyezés szempontjából Kína a nagy szálka. Az egy dolog, hogy elkezd motorizálódni a kínai nép a sok milliárdos számával, de amit az elmúlt 10-20évben tettek, vagyis hogy elterjedt a BÓVLI termék a világon, na az roppant káros.
Sok olcsó cuccot megvesznek az emberek, nem becsülik, meg persze nem is tartós, így megy egyből a szemétbe. Legyen az húsdaráló, műanyag kanna, vagy pléd... minddel ez történik.
A másik az óceánok. Öntik bele a hulladékokat, és halásszák le ezerrel. Ugye már vannak hulladék szigetek az óceánokon,több ezer négyzetkilométeres sok méter vastag szemét szigetek.

Igen a Kinaiak a bovliról lettek híresek! De nefeledd ma már rengeteg olyan termék van, a PC-d a telefonod, az elektromos kütyük és high tec dolgok, gépek amik nélkül szinte nem is tudnánk élni és már nem is tudjuk gazdaságossan gyártani. Mi lesz ha egyszer beintenek, vagy ott valami nagy baj keletkezik. Sokmindent csak azért kell ott gyártani mert nálunk nem engedik a környezetszennyezés miatt pl bőrfeldolgozás, bányászat stb.