Szerző Téma: Környezetünk és védelme  (Megtekintve 16161 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Környezetünk és védelme
« Dátum: 2010.10.29 01:01:48 »
Úgy gondoltam ilyenről már esett szó pár helyen,hátha többeket is érdekel a dolog nem csak engem!!
Ide lehetne írni olyan dolgokat,hogy ha valakinek van valami ötlete,hogy hogy tudnánk jobban védeni a környezetünket....esetleg (most lehet hogy rossz ötlet de...) olyat létrehozni,hátha lenne támogatója is....hogy jó időben toyota klub név alatt egy kis szemétszedő akció vmelyik erdőben,utána meg egy szalonna sütés vagy akármi!!!
Csak egy ötlet volt...ha valakinek van valami hasonló elképzelése szívesen olvasnám....
Ha hül.yeség akkor pedig töröljétek a témát!!!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #1 Dátum: 2010.10.29 09:34:53 »
én is védem a környezetet annyira h elsők között írtam alá h szüntessék meg az utcában a szelektiv gyüjtöt mert a disznók egész éjjel ott borogatták ki.
meg untam xy háztartás  széttörö üvegeit hallgatni minden nap
így megy ez.. ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #2 Dátum: 2010.10.29 09:57:02 »
én is védem a környezetet annyira h elsők között írtam alá h szüntessék meg az utcában a szelektiv gyüjtöt mert a disznók egész éjjel ott borogatták ki.
meg untam xy háztartás  széttörö üvegeit hallgatni minden nap
így megy ez.. ::)
A zajszennyezés is ide tartozik, teljesen igazad van :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #3 Dátum: 2010.10.29 09:57:39 »
Van, ahol nem így megy, szerencsére. Kezdetben nálunk is bántották a szelektív gyűjtőket, de most már ez lecsengett.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #4 Dátum: 2010.10.29 10:01:53 »
Miert mindig csak a fizuban szeretnenk nyugatra hasonlitani?  :nonono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #5 Dátum: 2010.10.29 10:33:22 »
Átteszem/áttettem Offtopicba ...

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #6 Dátum: 2010.10.29 11:24:25 »
Ez a szemétszedés, szalonnasütés nem is hangzik olyan rosszul :) :)
Just drive for fun

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #7 Dátum: 2010.10.29 11:41:09 »
Úgy gondoltam ilyenről már esett szó pár helyen,hátha többeket is érdekel a dolog nem csak engem!!

Karesz, ne erts felre, de hogy jon ossze a kornyezetvedelem, meg az 5.2 V8? :D
Mindketto kúúrvajó dolog, de hol az osszefugges?  :D :D :D
kisa
born to ride

szkaresz27

  • Vendég
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #8 Dátum: 2010.10.29 11:46:16 »
értsd szemetelés!! :D :1eye: Ne kötekedj!! [rohog] :flowers:
5.2V8 szükséges rossz...lett volna automatába,összkerekesbe,tempomatosba kisebb ami árban is ok lenne akkor azt vettem volna hidd el!! :innocent:
De egyébként még mindig kevesebb károsanyagot bocsát ki mint egy selejtes ikarus vagy teherautó!!
Egyébként lehet belerakatom az etanolt,vagy a gázt!! Még nem döntöttem el melyiket....de lehet etanol lesz mert a gázzal nem vagyok szerelembe esve,és sok helyet elvesz a csomibaól!! Ennek meg rohadt kicsi a csomija,5db 17-es 255-ös kerék fér csak el bent,plusz rugók és egyéb mutyik!!  :1eye:
Lehet Cimbi mazdáját komplett be tudnám hajtogatni!! Abba viszont tényleg nincs raktér...bár neki nem is arra kell!!

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #9 Dátum: 2010.10.29 16:35:10 »
Úgy gondoltam ilyenről már esett szó pár helyen,hátha többeket is érdekel a dolog nem csak engem!!
Karesz, ne erts felre, de hogy jon ossze a kornyezetvedelem, meg az 5.2 V8? :D
No meg a Fuck Fuel Economy  aláírás ? :D
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #10 Dátum: 2010.10.29 16:48:56 »
Úgy gondoltam ilyenről már esett szó pár helyen,hátha többeket is érdekel a dolog nem csak engem!!
Karesz, ne erts felre, de hogy jon ossze a kornyezetvedelem, meg az 5.2 V8? :D
No meg a Fuck Fuel Economy  aláírás ? :D
Szerintem ugy, hogy a Föld nevű bolygon élünk, akol 200 Millió USA állampolgár nagy része eleve ilyennel jár! Akkor miért ne járhatna nálunk is néhány? :hmmmm: Majd ha Ök lecsökkentik a károsanyagkibocsájtást a mi szintünk alá akkor majd szemrehányást lehet tenni topictársunknak :D Egyébként hallottál róla hogy a "Jólevegó" qvotánkat eladjuk :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #11 Dátum: 2010.10.29 18:18:57 »
Szerintem ugy, hogy a Föld nevű bolygon élünk, akol 200 Millió USA állampolgár nagy része eleve ilyennel jár! Akkor miért ne járhatna nálunk is néhány? :hmmmm: Majd ha Ök lecsökkentik a károsanyagkibocsájtást a mi szintünk alá...
310 millió az a "200 millió". Viszont az ottani autók károsanyag-kibocsátására nem lehet panasz, elég szigorú normáik vannak érvényben... Az autóik pedig kevesebbet fogyasztanak, mint azt az ember gondolná. Szóval nem elsősorban velük van a gond, hanem az olyan országokkal, mint India és főleg Kína, ahol hihetetlen gyorsasággal nő az autók száma - miközben csak elavult emissziós normákat teljesítenek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #12 Dátum: 2010.10.29 18:23:42 »
Szerintem még sok év kell, hogy annyit pazaroljanak  szennyezzenek Indiában, Kinában mint  Az USÁban.De nekik is joguk van ahhoz ami nekünk évtizede adott, pl az autó! Ha meg nem magas a károsanyagkibocsájtása  az amerikai autóknak ,akkor mit szidjátok szkareszt?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #13 Dátum: 2010.10.29 18:26:48 »
Egyébként meg én még akkor jártam suliba amikor 200 Millióan voltak az USÁban [rohog] Hát ilyen öreg vagyok :winkiss:
Mondjuk lehet hogy 200 milliónak van olyan nagy batárja a többinek meg japán csoda :szemez:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Környezetünk és védelme
« Válasz #14 Dátum: 2010.10.29 19:58:56 »
Szerintem még sok év kell, hogy annyit pazaroljanak  szennyezzenek Indiában, Kinában mint  Az USÁban.De nekik is joguk van ahhoz ami nekünk évtizede adott, pl az autó! Ha meg nem magas a károsanyagkibocsájtása  az amerikai autóknak ,akkor mit szidjátok szkareszt?

szerintem meg simán nagyobb ott a környezetszennyezés mit az USA-ban. Kína folyóvizeinek 90%-ban nincsen hal. India az elektronikus huladék nehézfémtartalma miatt fuldokol.... Ott a gyárak kéményein nem jellemző a szűrőberendezés, van is szmog rendesen, ha nem fúj a szél.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.