Szerző Téma: Háztartási gépek - hibaelhárítás  (Megtekintve 48301 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #90 Dátum: 2012.03.28 21:58:21 »
Nem is gondoltam, hogy ekkora lesz az érdeklődés  :)
Murray cartársé az elsőbbség, ő jelentkezett először. Tegnap megtaláltam az összes papírját a gépnek, talán még a dobrögzítők is megvannak valahol, bár az nem nélkülözhetetlen...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #91 Dátum: 2012.03.28 22:07:52 »
 :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #92 Dátum: 2012.03.28 22:16:37 »
Helyes  :flowers:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #93 Dátum: 2012.04.20 08:06:32 »
A lent említett mosógépre ismét lehet jelentkezni  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #94 Dátum: 2012.04.20 08:11:05 »
Whis, megkérdezem a páromat, mert a nyaralóba szeretnénk valami olcsó, jó mosógépet (évente 3-4 alkalommal menne, azért kárt újat venni). Este visszajelzek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #95 Dátum: 2012.06.03 17:58:14 »
Mosógép elment.  :)
Próba-szerencse alapon feltettem az apródra, egy órán belül hívtak és azonnal érte is jöttek. Kipróbálás közben volt még két hívásom  :1eye:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #96 Dátum: 2022.02.20 10:48:32 »
Többször feldobta már ezt a gugli.
Elég átverés gyanúsnak tűnik, Node gugli főoldalon csak nem hirdethet egy átverős cég. :eek:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #97 Dátum: 2022.02.20 11:29:07 »
Többször feldobta már ezt a gugli.
Elég átverés gyanúsnak tűnik, Node gugli főoldalon csak nem hirdethet egy átverős cég. :eek:

Én biztosan nem ugranék bele.  Nem tudom 100%-ra állítani, hogy kamu, de egy csomó apró dolog zavar.  Nagy mélységekben nem mentem bele a történetbe, kb. három percet OSINT-oltam, de ennyi nekem elég is volt. Előre fizetni valamiért, ami a ködös távoli lehetőség ingatag illúzióját kelti, az én földhözragadt gondolkodásmódomba nem fér bele.

Még a céginfóért is nekik kell fizetni 5E HUF-ot. ugyanmár....  Lekértem simán az adatokat ingyen, bárki által lekérhető módon,  egy Hajmáskérre bejelentett egyszemélyes kft. 
Telefonon nem lehet elérni.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #98 Dátum: 2022.02.20 15:24:53 »
Ez tuti fake, nem mennék bele.
"Feldolgozási díj 10.000 Ft" itt a pénzük.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #99 Dátum: 2022.02.20 21:14:19 »
Többször feldobta már ezt a gugli.
Elég átverés gyanúsnak tűnik, Node gugli főoldalon csak nem hirdethet egy átverős cég. :eek:
Engedd el, sajnos nem igaz  :no:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #100 Dátum: 2022.02.20 22:13:28 »
Elég átverés gyanúsnak tűnik, Node gugli főoldalon csak nem hirdethet egy átverős cég. :eek:
Miért ne hirdethetne? (Sajnos) a mai világban már nincs emberi tartalomszerkesztés és jóváhagyási mechanizmus. Az ártatlanság vélelme alatt bárki bármit csinálhat addig, ameddig le nem bukik. Nulla megelőzés, prevenció - mindig csak az utós toldozgatás jön, miután már számos áldozat keletkezett. Mindent ezzel a buta amerikai szemlélettel csinálnak, és nem kevesen ki is használják.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #101 Dátum: 2022.02.21 11:58:04 »
Nem, nem,  eszembe nem jutna beleugrani, csak furcsállom, hogy ilyesmit nem cenzúráznak, más témákban meg semmiért letilt adott esetben...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #102 Dátum: 2022.02.21 12:02:24 »
Mert mást könnyebb, egyszerűbb, és gépileg is megoldható.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #103 Dátum: 2022.02.22 21:31:12 »
Sajnos megjártam egy (tudtommal) felsőkategóriás fagyasztószekrénnyel.
Egy nagyon jónak értékelt bolttól rendeltem múlt szerdán. Itthon voltunk a múlt héten, a problémás átvétel is megoldódik így, munkahelyre mégsem rendelhetem, szóval tuti.
NoFrost, kb. 280 liter, mondom ez most jópár évig jó lesz. 10 év garancia a kompresszorra, ahogy megjött (megrendelés után 1 nappal!), mindjárt be is regisztráltam a gyártó honlapján. Visszaigazolták.
24 órát hagytam állni vízszintbe helyezés után. Bekapcsolom (péntek délután), késleltetett indítás, nekiáll menni a kompresszor, tökjó halk.
Várok egy darabig, kinyitom, semmi hideg. Mondom ez jó. Utoljára 2010-ben kellett fagyasztót venni, mondom ezek valami rafinált gépek biztos, de felhívtam a boltot. Adjak neki időt, hát adtam. 5 óra után belül semmi hideg, kívül a kondenzátor folyamatosan szobahőmérsékletű. Ügyfélszolgálat már nincs, hétfőig nem is lesz. Felhívom az illetékes szakszervizt, akik persze nem vették fel. Szombaton felhívom őket, egy kedves hölggyel elbeszélgettünk a témáról. Mondom a márkát (nem AEG), hümmög, azt mondja ezekkel mostanában sok baj van. Szerinte álljak el a vásárlástól és "vigyék a francba". Logikusan és őszintének tűnően beszélt. Gyanús volt amúgy is, hogy leállításkor nagyon lassan áll le a kompresszor motorja, vagyis nincs terhelése: vagy nincs gáz benne, vagy a kompresszor részt nem hajtja meg a motor valamiért. Azt mondja a hölgy, hogy van olyan, hogy fél év után sem megy megbízhatóan. Én viszont azért vettem ezt a márkát, mert évekkel ezelőtt vettem ilyet használtan, amit viszont nyugatról hoztak ki tudja mikor, egy nyaralóban használták utána hébe-hóba, és még a mai napig is jó. Ezt a csodát meg Bulgáriában gyártották, amitől még lehetne jó is, de a szervizes hölgy is összefüggést vél látni, hogy onnan (Radinovo) milyen megbízhatóságú cuccok jutnak el ide a nyugatiakhoz képest.
Szombaton megírtam a boltnak, hogy akkor elállok a vételtől. Röviddel ezután felhív(!) a főnök, hogy tájékozódjon, tökjó, mert én is elbaltázhattam esetleg valamit. De nem, ez tényleg nem megy. Pedig neki is ilyen van, és Bulgáriában is megnézték a gyárat, minden tuti. Másnap még tegyek egy próbát, hátha. Oké, teszek. Persze másnap is semmi. Ma ott tartunk, hogy délelőtt még azt mondták, elviszik (nem én fizetem), és ha rendelek újat, egyből hozzák azzal a szállítóval. Oké, néztem egy másikat, különbözetet visszafizetik. Azt, hogy hány fuvart fizetek, egyet vagy kettőt még nem tudom, de most annyira nem érdekel. Viszont ha én kellene visszaküldjem saját szervezésben, az potom 18 ezer a legolcsóbb helyen. (kb. 70x70x190-es doboz, 75 kg). Oké, megbeszéltük milyen lenne jó, írásba adtam. Kb. 1 óra múlva jön a válasz, hogy a gyártó küld érte, úgyhogy a cserefuvar nem megy. Szuper. Hazajöttem, becsomagoltuk ezt a dögöt. Egész jól sikerült a lehetőségekhez képest, mert ki a nyavalya számol azzal, hogy egy nagynevű gyártó gépe újonnan kibontva nem működik, szóval nagy csalódás, ilyet még egyet nem.
Most egy ugyanekkora, de "sima" Electrolux (nyíregyházi gyártás) a jelölt, kíváncsi vagyok, mi hogy lesz majd, mert a gyártó még nem jelentkezett, mikor vinné el (ezzel meg az a bajom, hogy kétszer kell megoldani a (valószínűleg) munkaidőben itthonlétet: mikor elviszik ezt, és amikor hozzák a másikat). Az biztos, hogy a visszamelegedési ideje jóval több,  de majd le kell olvasztani néha sajnos. De ahogy néztem, ezeket a NoFrost-okat is kell takarítgatni néhanapján.

Mivel még nem vettem meg a másikat, kérdeznék is. Valakinek van NoFrost hűtőkkel tapasztalata? Ezeket hogyan kell takarítani a gyakorlatban, és milyen sűrűn? Néha karbantartást csinál itt az Eon, akkor van, hogy 10 órát sincs áram, ezeknek ez alatt szokott lenni a visszamelegedési idő. Vagy kibírja fél napig is áram és gond nélkül? Minden idevágó infó jól jön :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #104 Dátum: 2022.02.22 22:34:57 »
Nekünk 16. éve gond nélkül megy egy Kínában gyártott LG side-by-side no frost hűtő. Egyszer kellett benne izzót cserélni, ennyi volt az összes esemény. Gyakorlatilag gondozásmentes, akkor kell kitakarítani, amikor már elég redvás, ez rád van bízva, mennyi időt jelent. Szerintem a miénk fagyasztó része a covid óta nem volt... Mivel tizenvalahány órát kibír áram nélkül, simán meg lehet tenni, hogy külön kitisztítod csak a hűtő részét. (Ha a fagyasztót is ki akarod, akkor úgyis valahova el kell tökíteni a mirelitet.)
music