Szerző Téma: Háztartási gépek - hibaelhárítás  (Megtekintve 48298 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Most jön a marketingszöveg: Calgont használsz?  :1eye:

De: ha van hozzá érkezésed és nem garis a gépegység, vedd le a hátulját és nézz körbe a csövek csatlakozásánál lévő bilincsek környezetében, általában ott szokott a bibi lenni. Ritkábban a cső nyílt szét valahol. Érdemes az alsó szűrőt is szétszedni és kitisztítani. Ez általában a homlokfalon van alul egy takarólemez, az alatt szokott lenni a szűrő. Figyelj a szűrőfedél alatti vékony gumitömítésre, átalában ez szokott amortozálódni és itt is csöpöghet.

Hirtelen ennyi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Na, most már átnevezem a topicot.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Most jön a marketingszöveg: Calgont használsz?  :1eye:

De: ha van hozzá érkezésed és nem garis a gépegység, vedd le a hátulját és nézz körbe a csövek csatlakozásánál lévő bilincsek környezetében, általában ott szokott a bibi lenni. Ritkábban a cső nyílt szét valahol. Érdemes az alsó szűrőt is szétszedni és kitisztítani. Ez általában a homlokfalon van alul egy takarólemez, az alatt szokott lenni a szűrő. Figyelj a szűrőfedél alatti vékony gumitömítésre, átalában ez szokott amortozálódni és itt is csöpöghet.

Hirtelen ennyi.
Koszi szepen a tippeket. Vizlagyito gyantat hasznalunk ujkora ota. Egy gram vizko sincs.  :no: A gond az, hogy a mosogepbe befele folyik a viz, nem a padlora. Kicentrifugal, leszivattyuz, 5 percet varunk es megint all a viz a dobban :( Ha ekkor elzarjuk a csapot es ratolunk meg egy centrifugat tadam  :sorcerer: szaraz minden. Igy nem epp A osztalyu, arrol nem is beszelve, hogy a mosas sem hatekony: kimos minden mososzert a dobbol pillanatok alatt.

Szerintem a magnesszelep lesz a ludas (mar kikerestem, 20ezer Hufnagel otthon  :clap: ). Ma szetszedem, megbokdosom. Ha nem javul meg, radobom a szomszed westfaliajara, ugyis keves a parkolohely. Hej   :1eye:

Sztem ne valtoztasd meg a topik cimet... unicum.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Ma sz@rt be a plazmaTV, kb. fél év után. 50PK350-es LG. Nem akar bekapcsolni.
Nekünk a gyerek Samsung LCD-je járt így. Először azt hittem, hogy már nem garis, de aztán megtaláltam a papírjait és volt rajta 36 hó gari. Így ingyenes volt a tápcsere.  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Ha ekkor elzarjuk a csapot es ratolunk meg egy centrifugat tadam  :sorcerer: szaraz minden. Igy nem epp A osztalyu, arrol nem is beszelve, hogy a mosas sem hatekony: kimos minden mososzert a dobbol pillanatok alatt.

Szerintem a magnesszelep lesz a ludas (mar kikerestem, 20ezer Hufnagel otthon  :clap: ). Ma szetszedem, megbokdosom. Ha nem javul meg, radobom a szomszed westfaliajara, ugyis keves a parkolohely. Hej   :1eye:

Sztem ne valtoztasd meg a topik cimet... unicum.
Mosógépszerelő tippje: a szelep cseréje után a fali csapot ne teljes állásban hagyjátok, hanem kb csak félig. Így kisebb lesz a nyomás, könnyebb dolga van a szelepnek.
Egyszer a mienkben is kellett egy műanyag bizbazt cserélni, akkor adta a tippet a szerelő, azóta folyamatosan jó.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #65 Dátum: 2011.07.13 21:35:39 »
Koszi a tippet! Ma kicsereltem a hibas alkatreszt. Elneztem, otthon csak 2ezer lett volna, itt 37 euro volt (ennyit a nyugati kolb4szos keritesrol...)
Hat mi csak mosas kozben szoktuk kinyitni, amugy zarva. Viszont mivel mosas kozben javareszt nincs aramlas, a nyomas mindig ugyanakkora felig nyitottnal es teljesen nyitottnal  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #66 Dátum: 2012.01.02 17:49:18 »
hahó!

kérdés a következö,  A energia osztályu 400literes fagyasztoládát szeretnénk vásárolni
neten találni 80-90 ezer ft között több neves márkánál is.
ki mit és hol ajánl ?
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #67 Dátum: 2012.01.03 20:00:27 »
A szerelő ismerősöm (igaz mosogatógép témakörben) első helyen az Electrolux/Zanussi márkát említette,majd Gorenje,LG,Bosch,Whirpool,Siemens,hosszabb szünet,Indesit/Ariston.Itt se várj örök életet,mert már minden márkát gyártanak a világ minden részén,de ezekhez legalább van alkatrészellátás. :whistling:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #68 Dátum: 2012.01.03 20:01:38 »
kb 1 orája rendeltem le egy zanussi 400 literes A energiaosztályú fagyasztoládát

pár napon belül itt lesz :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #69 Dátum: 2012.01.03 22:05:13 »
Jó választás :clap: :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #70 Dátum: 2012.01.03 23:13:26 »
Nekünk - igaz, nem láda, hanem szekrény - Gorenje volt, egy picit hangos volt, és a műanyag polcajtók egyike hamar eltört, de ezt leszámítva 17 évig hibamentesen működött, és akkor is csak azért vált meg tőle édesanyám, mert elköltözött a világ végére, és semmi értelme nem lett volna magával vinnie.
music     

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #71 Dátum: 2012.02.13 12:25:02 »
Sziasztok!
Nem háztartási géphez, csak egy TV-hez kapcsolódik a probléma, de nem találtam jobb topicot neki:
A hálószobai TV-nk a legkisebb hangerő fokozaton is túl hangosan szól, a nejem nem tud mellette szunyókálni, ezen szeretnénk változtatni. A készülékben 2 db 16 Ohm 3W-os hangszóró van, párhuzamba kötve üzemelnek, már félhangerő fokozaton is bömbölnek. Hogyan lehet megoldani, hogy csak feleennyire hangosan szóljanak? Házilag is kivitelezhető egyszerű megoldásra gondolok, amit adott esetben én is meg tudnék bütykölni.  :helpsmilie:
Előre is köszönöm a hozzáértő cartársak segítséget!  :hug:
Üdv: FLInt
Toyotáról csak jót vagy semmit...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #72 Dátum: 2012.02.13 12:40:49 »
Egyik régi 72cm-es síkképcsöves TV-nknek is ugyanez volt a baja. TV szerelő kollégám úgy oldotta meg elegánsan (miután a garija lejárt), hogy a benne lévő hangerősítő bemenetén egy-egy osztó ellenállással csökkentette a hangjel szintjét. Mindezt azután, hogy a készülék szervizmenüjében keresgélve nem talált opciót legkisebb hangerő korlátozásra, csak legnagyobbra (hotel üzemmód).

Persze ehhez szakképzettség, szerszám, és készülék-típus ismeret szükséges, házilag nem kivitelezhető a beavatkozás.

Ha 100% biztos vagy benne, hogy a két hangszóró párhuzamba kötve üzemel (azért kétlem picit, mert 2 hangszóró esetén általában sztereó hang van, és nem lehetnek párhuzamban, hanem külön vannak meghajtva - de Te tudod), akkor az egyiket válaszd le. Fele olyan hangos marad, nyilván fele annyi hang jön belőle. Esetleg sorba kötéssel is próbálkozhatsz nyugodtan, így 32ohm lesz a terhelés, ami az erősítőnek is jobb, mert még kisebb teljesítményt tud levenni, így hangerő is még jobban csökkenhet.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #73 Dátum: 2012.02.13 14:13:24 »
Ha 100% biztos vagy benne, hogy a két hangszóró párhuzamba kötve üzemel (azért kétlem picit, mert 2 hangszóró esetén általában sztereó hang van, és nem lehetnek párhuzamban, hanem külön vannak meghajtva - de Te tudod), akkor az egyiket válaszd le. Fele olyan hangos marad, nyilván fele annyi hang jön belőle. Esetleg sorba kötéssel is próbálkozhatsz nyugodtan, így 32ohm lesz a terhelés, ami az erősítőnek is jobb, mert még kisebb teljesítményt tud levenni, így hangerő is még jobban csökkenhet.
A két hangszóró tényleg párhuzamba van kötve, mert a TV nem sztereó (régi jószág), hanem dupla hangszórós mono. A panelból egy kéteres kábelen érkezik a jel a közelebbi hangszóró sarkaira, majd onnan mindkét ér megy tovább a másik hangszóróra. A sorba kötés jó ötlet, este kipróbálom, ha lesz időm. Köszi szépen robi!
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Háztartási gépek - hibaelhárítás
« Válasz #74 Dátum: 2012.02.13 19:47:11 »
Nem tudom, hogy milyen TV, de, mint ahogy robi is említette, a szervizmenüjébe kellene belemenni és ott állítani, ha lehet.
A pontos típus megnevezéssel a neten gyorsan kikereshető, hogyan lehet a szervizmenüt elővarázsolni a gépből.  Ezzel azonban óvatosan, nem nagyon el lehet állítani a tévét, simán beállítható a fordított színképzés, úgy meg elég érdekes a TV-nézés.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.