Szerző Téma: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?  (Megtekintve 49589 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #30 Dátum: 2010.10.17 21:51:58 »
Sherlock délután volt?
 :D
A 42 perces sorozatok Amerikában szabványosak, ez szerencsére BBC sorozat. Jó vége van a harmadik résznek, úgyhogy már nagyon várom a második évadot...
Jelen állás szerint tavasszal jön majd.

Satriani

  • Vendég
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #31 Dátum: 2010.10.18 08:44:53 »
Sherlockról máshol is jókat olvastam, már beszereztem.

Jellemzően ismertebb sorozatokat nézek, időből erre sem nagyon futja. Az aktuális, négy hete futó 2010. őszi évadból, 5 figyelt sorozatból eddig összesen 2 db 40 perces epizódot sikerült megnézni, majd bepótlom egyszer. Tehát:

- Fringe
Sci-fi/bűnügyi sorozat, korrekt alaptörténettel, igen jó szereplőgárdával, érdekes epizódokkal, nagyon lassan beinduló, de aztán a teljes sorozatot maga alá temető fő eseményszállal. Most megy a 3. évad, alig várom, hogy hozzá tudjak látni.

- Dexter
Egyértelmű kedvenc. A vidám, napfényes Miami és az eleinte érzelemmentes, álca alatt szocializálódott sorozatgyilkos. Rövid évadok, mindegyik jól felépített eseménysorral. Dexter - House mellett - a legjobban kitalált karakter lett, az eleinte zavaros jellemrajz a második évadra letisztul. A kiegészítő szereplőkhöz is lehet kötődni, itt nem csak a sztori, és pláne nem a vér ülteti le az embert a tévé elé. Addiktív, simán 10 pontos sorozat. (Erre fokozottan igaz, amire már Misi is utalt a House kapcsán: szinkronnal béna, eredetiben ütős.)

- House
Nem kell bemutatni. House a legkomplettebb karakter, amit valaha tévére vittek, pont. Önmagában elviszi a sorozatot. Egyébként a többi szereplő is megkedvelhető, Cuddy, Wilson és az épp aktuális csapat is igen jó karakterszínészeket kaptak.

- Criminal Minds
Kellemes bűnügyi sorozat, durva, néha beteges ügyekkel.

- Luther
Angol krimisorozat, 6 részes volt az első évad, az első 1-2 részt láttam, az alapján igen profi. Ez is BBC-féle, mint a Sherlock, feltételezem, a színvonal is hasonló.

- Heroes
Ez is sci-fi. Az első évad ütött, a továbbiak ellaposodtak, a harmadikat meg se néztem. Az első kettőt azért érdemes lenyomni annak, aki szereti az ilyesmit.

- Lie to me
Ezt is biztos mindenki ismeri; hazugságszakértőt játszik benne Tim Roth, zseniálisan. Csípem a palit az összes szerepében, de itt a legjobb. Az akcentusától kezdve a mimikája, testbeszéde mind ki van találva, roppant szórakoztató. A sztorik kissé banálisak, a csavarok néha erőltetettek, itt Tim Roth viszi a prímet, valószínűleg a legjobb színész a most futó sorozatokban. Maga a sorozat nem nagy durranás, mégis nézem, a főszereplő miatt 10 pont.

- 24
Minden akciósorozatok atyja és anyja. Jack Bauer, aki chucknorrisabb Chuck Norrisnál. Sajnálom, hogy nem lesz már több évad.

Ezeken túl már befejezett, évek óta kifutott sorozatok a Wire és a Sopranos, amiket ismerek, és mindenképp érdemes utólag beszerezni.

A fentiekből aktuálisan fut a Dexter, a Fringe, a House, a Criminal Minds és a Lie to me. Akit érdekel, a részeket pl. innen, a feliratokat pl. innen töltheti le, pl. ennek segítségével.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #32 Dátum: 2010.10.18 22:25:50 »
Hogy ma se maradjunk sorozat nélkül:

A My name is Earl alkotójának új darabja a Raising Hope című sitcom, amely stílusban közel áll a négy évadot megélt sorozathoz, bár az nekem jobban bejött.
"A történet annyi, hogy van egy lepukkant család, abban egy fiúgyermek, aki ki akar törni, de egyszerű ő is, mint a faék. Amikor egy egyéjszakás kalandot követően apa lesz, és a mutert az állam villamosszékbe küldi, rámarad a gyerek, Beyonce Princess, és neki kell felnevelnie, amitől a családja kiakad..."
Saját értékelés:10/7
Javasolt megnézendő epizód: 2

Comment:com leírás

Előzetes:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #33 Dátum: 2010.10.18 22:48:30 »
nem film, de hatalmas poénok vannak benne
szerintem jobb mint a South Park
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #34 Dátum: 2010.10.19 22:20:05 »
Mai ajánló:

A legendás Tom Selleck a Blue Bloods című sorozattal tért vissza a képernyőre idén ősszel. "Egy többgenerációs rendőrcsaládról szól a történet: a nagyfater rendőrfőnök volt abban a korban, amikor a polgárjogokat gumibottal mérték ki, a fia (Tom Selleck) a mostani rendőrfőnök, de helyzete cseppet sem biztos, mert nincsenek nagyhatalmú politikus támogatói, az egyik fia iraki veteránból lett nyomozó (Donnie Wahlberg), akinek gondja van a temperamentumával, a másik fia a Harvardot hagyta ott a rendőrség kedvéért (Will Estes), a lánya pedig államügyész, aki szenvedélyesen gyűlöli a bűnözőket (Bridget Moynahan)."
Saját értékelésem: 10/7
Javasolt megnézendő epizód: 2

Comment:com leírás.

Előzetes:

Satriani

  • Vendég
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #35 Dátum: 2010.10.20 06:59:41 »
Az ott Bridget Moynahan? Süti.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #36 Dátum: 2010.10.23 17:16:52 »
Már írtam 3 olyan sorozatról, amik most ősszel debütáltak: Hawaii Five-0m Blue Bloods, Shit my dad says.
Nos, mindhárom képernyőn marad, mert berendelték a teljes évadot belőle kint, mivel mindhárom remek nézettséget hoz.

A Blue Bloods kezd összeállni szerintem is.

Van egy negyedik sorozat is, ami szintén teljes évados berendelésre került, de még nem írtam róla, ez a The Defenders, mely egy ügyvédes sorozat a könnyedebb fajtából,  benne James Belushi és Jerry O’Connel. Eddig egy részt láttam még csak, az jó volt. Remélem hamar elvállalja valaki a sorozathoz tartozó feliratok fordítását, bár az AXN is vetíti majd nálunk Jog/Ászok címmel.

Ha sikerül jobban elmélyednem benne, majd erről is írok egy ajánlót.

Satriani

  • Vendég
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #37 Dátum: 2010.10.24 10:52:58 »
Sherlock egy rész után igencsak bejövős.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #38 Dátum: 2010.10.24 20:04:02 »
Én a Montalbano felügyelő részek felleléséért, megszerzésének útjáért-módjáért nagyon hálás lennék annak, aki tudja a módját. Amúgy zseniális.
A párom pedig most kapta meg a Mad Men első három évadát, szerintem zseniális.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #39 Dátum: 2010.10.25 22:46:08 »
Olaszul találtam Montalbano felügyelőt.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #40 Dátum: 2010.10.25 22:51:52 »
Az imént fejeztem be a The Walking Dead című, most rajtoló sorozat pilot részét. Amint azt a cím is sugallja, zombis sorozat. Nem vagyok rajongója a stílusnak, de a pilot alapján belekezdek majd a sorozatba. Bővebben majd 1-2 rész után.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #41 Dátum: 2010.10.26 14:53:56 »
Olaszul találtam Montalbano felügyelőt.

Elküldenéd a részleteket? Tegnap is volt az M1-en és nagyon jó.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #42 Dátum: 2010.11.02 20:07:14 »
Tegnap bemutatták a The Walking Dead hivatalos első részét, gyakorlatilag ugyanaz, mint a 2 hete nem hivatalosan kikerült Pilot.
Jó!

A Hawaii Five-0 beerősített, egyre jobbak a részek.


A Boardwalk Empire egy picit laposabb volt múlthéten, a tegnapi részt ma fogom megnézni.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #43 Dátum: 2010.11.02 20:20:38 »
Az Outsourced valóban jópofa, vannak benne mindenféle poénok: ötletesek, természetesen triviálisak is. Könnyed kis baromság, a jó értelemben.

A Sherlock tényleg jó. Eddig kettőt néztünk meg, a harmadik még hátra van. Az első kifejezetten tetszett, a második kicsit halványabb volt, de még így is kifejezetten ajánlható.

Misi, köszi a fájlcserét ;)

Majd Misi értékeli a Breaking Bad-et (így összevethető lesz a többivel), nekem (is) nagyon bejött. Az eddigi 3 évad stílusban egy kicsit különbözik egymástól, de mindhárom fantasztikus. Számomra ez az utóbbi évek legjobbja.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Sorozatok: mit és miért érdemes nézni?
« Válasz #44 Dátum: 2010.11.02 20:27:49 »
Az Outsourced nagy kedvenc lett itthon. A The Good Guys pedig a saját nagy kedvencem lett, bár itt is volt 2 hete egy pici visszaesés. De nehéz minden epizódot fergetegesre írni.

A Breaking Bed-ből két részt néztem eddig meg. Egyedi az biztos...
Eddig 10/7,5 adok rá, bővebben ha az éved végére értem.