Szerző Téma: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események  (Megtekintve 305510 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1215 Dátum: 2013.07.02 21:23:38 »
Munkadíj? Adók? Nem valami spéci korlátok vannak ott?
A rozsdamentes acélkorlát mióta speciális? Milyen adóra gondolsz?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1216 Dátum: 2013.07.02 21:25:26 »
A rozsdamentes acélkorlát mióta speciális? Milyen adóra gondolsz?
Én nem gondolok semmilyen adóra, de a nagytestvér ... :D
Bár tény hogy egy ilyen Hungaroring nyílt nap, ha jól látom 2x ezer Forint, férjen már bele hogy néha valaki leszánt valamit.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1217 Dátum: 2013.07.02 21:27:15 »

Bár tény hogy egy ilyen Hungaroring nyílt nap, ha jól látom 2x ezer Forint, férjen már bele hogy néha valaki leszánt valamit.
ott a pont....... 120 induló volt, 1 valaki benézte.......... bőven van miből fedezni a kárt
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Re: Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1218 Dátum: 2013.07.02 21:35:28 »
Én nem gondolok semmilyen adóra, de a nagytestvér ... :D
Bár tény hogy egy ilyen Hungaroring nyílt nap, ha jól látom 2x ezer Forint, férjen már bele hogy néha valaki leszánt valamit.
Ebben tökéletesen egyetértek veled.
Be nem fizetnék egy fillért sem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1219 Dátum: 2013.07.02 23:10:34 »
Bár nem tudhatjuk mennyibe kerül egy olyan apparátus fenntartása, hogy mennyire nyereséges egy pályanapot megtartani. De azért egy kocsi árába ne kerüljön már tényleg az a kerítés.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1220 Dátum: 2013.07.03 07:41:59 »
48 méter?! Annyit bsztál össze, vagy csak viccelsz?

sajnos ennyit. pont ott talàltam el, ahol a 3 sornak vége, és találkozik a következő 3 sorral.
nem mondom, hogy bele kell férnie, de adhatnák anyagáron, méltányolhatnák azt hogy sokan szeretjük a ringet. majd elmesélem, mi lesz a vége.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1221 Dátum: 2013.07.03 07:56:28 »
és ök fizetik a kárt a kocsidon,amit a szalagkorlátjuk csinált?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1222 Dátum: 2013.07.03 10:26:25 »
http://totalcar.hu/x?totalcar_palyanap_cikklink=http%3A%2F%2Fdl.totalcar.hu%2Ffelelossegvallalasi_nyilatkozat.pdf
Nem hiszem ez alapján, hogy ők fizetnének bármi is. örülök, hogy a biztosító szóba áll velem.
ez alapján szeretnék élni a bniztosítási igényemmel:
https://www.allianz.hu/www/file/AHE_15020_4M_GFB_ASZF_2013.pdf   (7. oldal, i pont)
"Milyen eseményekre, károkra nem terjed ki
a biztosítás?
-gépjárműverseny vagy az ahhoz szükséges edzés
során következett be;"
És ez nem verseny volt, hanem egy családi jellegű autós nap, melynek keretében fel lehetett menni a pályára.

illetve kivonat a biztosítási törvényből:
2. §
E törvény hatálya nem terjed ki:
-b) a Magyarország területén rendezett gépjárműversenyen (edzésen) részt vevő gépjárművekre kötött felelősségbiztosítási szerződésekre;"

megintcsak az az érvem, hogy nem volt verseny. őszerintük az autóverseny fogalma: "11. gépjárműverseny: zárt versenypályán vagy a forgalom
elől elzárt közúton (útszakaszon) tartott, gépjárművek
számára rendezett sportrendezvény;"

Az, hogy ez most sportrendezvény volt, azt az agyafúrt ügyvédeik majd eldöntik. Verseny biztosan nem volt, mert nem volt eredményhírdetés, nem volt nyeremény, ezt a telefonos kisasszony mondta.

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1223 Dátum: 2013.07.04 11:48:23 »
Hát nem irigyellek.. :S remélem kijössz belőle viszonylag jól!

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1224 Dátum: 2013.07.04 21:06:48 »
http://totalcar.hu/x?totalcar_palyanap_cikklink=http%3A%2F%2Fdl.totalcar.hu%2Ffelelossegvallalasi_nyilatkozat.pdf
Nem hiszem ez alapján, hogy ők fizetnének bármi is. örülök, hogy a biztosító szóba áll velem.
ez alapján szeretnék élni a bniztosítási igényemmel:
https://www.allianz.hu/www/file/AHE_15020_4M_GFB_ASZF_2013.pdf   (7. oldal, i pont)
"Milyen eseményekre, károkra nem terjed ki
a biztosítás?
-gépjárműverseny vagy az ahhoz szükséges edzés
során következett be;"
És ez nem verseny volt, hanem egy családi jellegű autós nap, melynek keretében fel lehetett menni a pályára.

illetve kivonat a biztosítási törvényből:
2. §
E törvény hatálya nem terjed ki:
-b) a Magyarország területén rendezett gépjárműversenyen (edzésen) részt vevő gépjárművekre kötött felelősségbiztosítási szerződésekre;"

megintcsak az az érvem, hogy nem volt verseny. őszerintük az autóverseny fogalma: "11. gépjárműverseny: zárt versenypályán vagy a forgalom
elől elzárt közúton (útszakaszon) tartott, gépjárművek
számára rendezett sportrendezvény;"

Az, hogy ez most sportrendezvény volt, azt az agyafúrt ügyvédeik majd eldöntik. Verseny biztosan nem volt, mert nem volt eredményhírdetés, nem volt nyeremény, ezt a telefonos kisasszony mondta.

Teljesen mindegy miket mondott a telefonos nő a kérdés az, hogy a belinkelt felelősségvállalásit ott kint aláírtad ?
Mert abban az van, hogy tudomásul veszed, hogy a pályacsíkon vezetett autóra "nem áll rendelkezésre biztosítás".
Ha nem írtad alá, akkor reménykedhetsz, mert van köteleződ amit előre fizetsz és az jár az autóra minden körülményben. (kivéve verseny)
Ha aláírtad és ebből ők eltették az ő példányukat akkor ezt fogják majd eléd tolni így nem fogsz tudni élni a biztosítási igényeddel, hisz magad mondtál le róla.
Abban igazad lehet, hogy nem volt verseny de ahogy látom a biztosítási törvény is úgy van megfogalmazva, hogy verseny során keletkezett kárért  akkor se kelljen fizetni ha egyébként egy biztosított autót ér kár.
Ezt tudják a szervezők is , hogy ez nem verseny és gondolom pont emiatt pluszban még aláíratják veled a felelősségvállalásit, hogy mindenképp levédjék magukat minden számukra hátrányos jogi ill. anyagi következmény alól már előre.
De ne legyen igazam.





Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1225 Dátum: 2013.07.04 21:25:28 »
köszi, hogy agyalsz rajta!

Szerintem egy(két) magáncég nincs felhatalmazva, hogy felfüggessze a kgfb-t, vagy ezt elfogadtassa velem. Nem írhatja felül a biztosítási törvényt. Azt a papírt aláírtam, náluk van (csak 1 példány, nálam nincs belőle), és nekik sem érdekül lobogtatni a biztosító előtt semmit, mert onnan hamarabb látnak pénzt.

reménykedem.

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1226 Dátum: 2013.07.04 21:48:08 »
köszi, hogy agyalsz rajta!

Szerintem egy(két) magáncég nincs felhatalmazva, hogy felfüggessze a kgfb-t, vagy ezt elfogadtassa velem. Nem írhatja felül a biztosítási törvényt. Azt a papírt aláírtam, náluk van (csak 1 példány, nálam nincs belőle), és nekik sem érdekül lobogtatni a biztosító előtt semmit, mert onnan hamarabb látnak pénzt.

reménykedem.

Szerintem a pályára és a pályán lévő berendezésekre így a korlátra is a Hungaroring Sport ZRT-nek eleve van külön biztosítása hisz szezonban egy tucat autós verseny (az enduranctól kezdve a wtcc-n át az Forma1-ig ) zajlik ott plusz az autós és motoros nyíltnapok és egyéb drfiftversenyek gyorsulási rendezvények is zajlanak évente több is.
Eleve számolnak ezzel főleg ha láttál már esős versenyt a kanyargós ringen. pl a 2006-os  futam.
Megyek ki a forma1-re is megnézem mit kezdenek ezekkel a szar pirelikkel amik most vannak még az is lehet nem lesznek hajlandók versenyezni ilyen gumikkal és azt mondom igazuk is lenne. Ez innen már nem játék. Itt kicsit közelebb vannak a korlátok, mint Silverstonban bár ez sokkal lassabb pálya. Na mindegy1.
Azt a felelősségit ki kellett volna egészíteni még 1 bekezdéssel és oda azt beírni, hogy a Hungaroring , meg a Totalcar se érvényesítsen velem szemben semmilyen kárigényt .
Így lenne egyenrangú a két fél polgárjogilag. De Magyarországon vagyunk, sajnos ritkán van az hogy az embert egyenrangú félként kezelik egy nagy szolgáltató céggel (lásd a devizahitelesek ügyében hozott mai felháborító itélet pl. )
De szurkolunk azért .

Amit még tudok adni tippet: 1-2 éve az egyik nyíltnapon egy Subaru kombi kóstolta meg a korlátot a Mansell után, aztán egy másik nyílt napon egy piros Alfa Rómeó is megnézte a célegyenes végi korlátot, hogy milyen. Nem önszántából persze , esetleg őket kéne megkeresned és megkérdezni tőlük, hogy hárították át a kártérítést a sérült korlátok miatt. Most szombaton lesz is autós nyílt nap kimenni és megtudakolni az ott lévőktől  mi is történt pontosan az említett 2 esetben. Szerintem van rá esély, hogy megtudj valamit hisz ált. ugyanazok járnak ki nyíltnapokra. De Szutiék is valószínű, hogy ismerhetik az Alfást is és a Subarust is, ezt nem tudom biztosra.
Eg próbát megér, nem kerül semmibe.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.04 21:51:58 írta totya11 »

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1227 Dátum: 2013.08.12 23:02:51 »
Holnap a Hungaringen TIME ATTACK  pályanap lesz délután.
Aki igazán erős utcai autókat akar látni igazi próbatételen az jöjjön.

https://www.facebook.com/events/409986835774046/

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1228 Dátum: 2013.08.21 10:42:09 »
Regisztráció már él a következő Totalcar Trackdayre
http://totalcar.hu/palyanap/2013/08/21/palyanap_regisztracio/
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re:Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #1229 Dátum: 2013.09.01 09:24:46 »


A tegnapi gyors kör forgalomban, az idő 2:07.509. Ezt az utolsó bónusz 15 percben tudtam megfutni, amit amiatt kaptunk, mert valaki hűtővizet folyatott a pályára és 17:00-kor már nem engedtek vissza, pedig azt beszéltük az irányítással és Vályi Pistával, hogy 17:10-ig lesz menésük a Time Attackosoknak és Fömi kiharcolta, hogy 17:30-tól még kapjunk 15 szabad percet, ahol ezt sikerült összehoznom és visszaelőztem Halaska Lacit, aki aztán sajnálatosan odaverte a 350Z-t. A videó alapján forgalom nélkül talán 2:06 is meg lehetett volna. A dolog furcsasága az, hogy visszatettem a gyári ecut, mert meg akartam nézni, hogy nem esetleg csak a program miatt melegszik a kocsi ennyire, de sajnos nem és így vissza kellett vennem 3 %-ot a duty cycle-ből, tehát 1.1 bar-on mentem, mert felette bedurrogott 4-esben és a 2. kör még jobb lehetett volna, de elrontottam a végén a féktávot, tehát szerintem 2:06 simán meg lehetett volna. 1245 kg a kocsi, ahogy azt a hídmérlegen is lemértem, plusz az üzemanyag és én, a súlyeloszlás pedig 60/40, tehát van hova agyalni még itt is, viszont folyamatosan melegedett a kocsi és 2 gyors kör után 4 hűtőt kellett mennem, hogy visszamenjen a víz 90fokra, ezt jövőre meg kell oldani valahogy, pedig már most is egy nagy vízhűtő van benne és egy rendes olajhűtő is, de azért szeptember 26-án még lesz egy csata Örkényben! Köszi a sok helpet és türelmet addig is Ricsinek, Tominak ,Zsoltinak is! Az Audis gyerek az első órában 3 kanyaron keresztül tartott fel szintén egy gyors körös próbálkozásomban, ahol utána a saját körét és még hármunkét rontotta el, akik így rám estek, ezért úgy döntöttem, hogy most beszúrok neki és nem bántam, mert direkt szóltam neki, hogy ha ilyen van, akkor illik elengedni a gyorsabbat.