Szerző Téma: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események  (Megtekintve 305550 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #555 Dátum: 2011.07.12 16:13:49 »
Ha belegondoltok, akkor azt is lehetne mondani, hogy mi Bartenderrel milyen szart mentünk, mivel alig nyertünk egy kicsivel. Ezek szerint szar az erős autónk és mi meg nem tudunk vezetni. Nekem is meglepetés volt, hogy mennyire nem tudok jót menni a nehéz autómmal és a végén Pzs meg folyton közeledett, amikor autóztattam mindenkit. Bár akkor azért játszottam a celica seggével, de az összes kanyarban és féktávon rám esett, annak ellenére, hogy olyan 10 méter előnnyel indultam.

Balli, ha beírnád azt a sztoridat az Evóval, amikor a suzi gti-vel 2 másodpercet adtál neki, az talán érthetőbb lenne. Tehát kicsi pálya a kicsi és jól kanyarodó autóknak kedvez. Marci a Tiéd pont egy ilyen. Látványra nekem Te tűntél a leggyorsabbnak a szlalom elején például.

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #556 Dátum: 2011.07.12 16:24:31 »
Így van, ahhoz pedig, hogy ár-érték arányban a miatánk jól teljesít, kétség sem fér!
Azt a billsteint nagyon szeretnéd sztem, én meglépném...
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #557 Dátum: 2011.07.12 16:33:14 »
Nem szeretnék keményebb futóművet, már így is ráz mint az állat, annyit meg tényleg nem dölöngélt, hogy az év 364 napján ki akarjon esni a szemem.

pzs

  • Vendég
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #558 Dátum: 2011.07.12 17:36:13 »
Engem egy dolog zavar. Megpedig azok a parhuzamok amiket Cimbi felallitott ma tobbszor is.

"A tein+stab+toyo r888 7-8 tizedet hozott pzsnek. Nekem ez nem ér meg százezreket...."
Errol szo nincs. Igen, sokat koltottunk az autora, de ezzel nem 7 tizedet nyertunk, hanem kb. annyit amennyivel lassabb volt a gyari piros illetve arany szinu Yaris TS. Ha jol emlekszem Ok bo 5-7 mp-vel mentek lassabb koroket mar a szlalomban is ahol a gumi joforman meg sem melegedett es kuzdottunk a porral.

Utana kijavitotta magat: "Bocs ezt még kijavítom: a tein+stab+toyor888+kipu 7-8 tizedet jelentett pzsnek + a miatához képest. Ennek a 7-8 tizednek a ledolgozása számomra nem ér meg százezreket."
Szerintem mindenki szamara egyertelmu, hogy kb ugyanakkora hulyeseget mondasz. Neked ez nem sulyos 100ezrekbe kerulne. Eleg lenne egy 3 centis ultetorugo es mar masodperceket javitanal a legjobb idodon. Egy normalisabb Bilstein futomu meg mar csodakra lenne kepes (megjegyzem Te dicsekedtel azzal, hogy ingyen es bermentve elcserlheted ilyenre a gyarit aztan nem lett belole semmi. Most meg Te jossz azzal, hogy penzbe kerul). Nekunk ahhoz kellettek sulyos 100ezrek, hogy ugy menjen mint egy gyari roadster es igazi meglepetes auto legyen beloluk. Nem ahhoz, hogy 7 tizeddel legyek gyorsabb Nalad  :winkiss:.

A masik dolog amivel pedaloztal nekem privatban, hogy ugralunk, hogy jobbrol-balrol megkeruli a yaris a miatat. Egyreszt en ezzel nem vertem a mellem masreszt meg meg mindig ezen a velemenyen vagyok, hogy egy olyan palyan ahol korozgetni lehet barmikor jobb idot tudunk menni mint egy gyari 1.6 NA (megjegyzem, hogy miatas forumot olvasva a tulajok is velem egy velemenyen vannak ha sajat koridoket hasonlitom ossze azzal amit a gyari NA koridorol irnak). Ez az egesz akkor jott elo amikor Palaczk-al vitatkoztunk es megkaptuk, hogy ne emlitsuk mar egy lapon a szappanos dobozunkat a Miataval. Mit ad Isten nem tudott gyorsabb lenni Kakucson egy verbeli Rodster ugy, hogy vegig a hataron autoztal vele es a kalapomat teszem ra, senki nem tudott volna gyorsabb lenni azzal az autoval. Ezzel nem hencegett senki, mindenki jol erezte magat es elmenyekkel jott haza. Cserebe azt halljuk mindenhol, hogy csak 7 tized es mindez sulyos penzekbe kerult. Szemely szerint nem sajnaltam ra eddig sem a penzt es a jovoben sem fogom. Ahogy Bepi is leirta, a verbeli sportautok meg roadsterek hoztak az elvart szintet. A ket yaris-ban meg pozitivan csalodott...  :flowers:

Bevallom Nekem szemely szerint sokat szamitott az ido es probaltam a leheto legjobbat kihozni meg hataron belul (egyszer sem csusztam ki  :tt2:). Viszont azon, hogy ki veszi veresen komolyan ezt az egeszet vitatkozhatunk, mert mostanaban nekem az jon le, hogy ez a kulonbseg jobban zavar Teged mint engem vagy Lizardot...  :yawn:

Kovetkezo tema akar az is lehetne, hogy a ket GT4 piaci ara tobbszorose a Miatanak es csak 1.x mp-vel tudtak gyorsabb koroket menni Nalad Kakucson. Kb. annyi ertelme lenne mint a fentieknek...  :hug:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #559 Dátum: 2011.07.12 17:38:53 »
Még mindig nem tudod abbahagyni a pöcsködést? Megint Te kezded....
Megmondtam, hogy ha ilyen érzékeny vagy inkább ne állj le vitatkozni  :winkiss:... te próbálod minden szinten bizonygatni az igazad :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.12 17:45:09 írta Cimbi »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #560 Dátum: 2011.07.13 08:31:36 »
Skacok, bocsi, hogy belevauzok, de olvasva a hsz-eiteket úgy érzem, jelentősen elbeszéltek egymás mellett.  :flowers: Ne egyétek már a kefét, mindnyájatoknak van egy-egy olyan autója jelen pillanatban, amitől fülig érhet a szátok!

Ha már a Yaris TS és a Miata szóba került, szögezzük már le a lényeget: Erre a Kakucs-ringre egy cimbi-féle gyári MX-5 porrá verné a gyári YTS-t, mert egy teljesen más konstrukció, alapból fényévekkel jobb futóművel, erősebb motorral, hátsókerék hajtással, kisebb tömeggel. Innen közelítve a dolgot teljesen nyilvánvaló, hogy, ha feltételezzük az azonos sofőrt és körülményeket is, a Miata - szerintem - több mp-vel jobb időt fut ugyanúgy határon hajtva a gyári YTS-nél, de nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek.
Az, hogy pzs és Lizard Yarisa jobban megy a Te miata-dnál, cimbi, valóban azért van, mert bennük nagyon komoly tuning van, mind a fék, mind a futómű tekintetében, és ne felejtsük el, hogy a két srác is jóval gyakorlottabb pályázós sofőr, mint Te. Ellenben, egy az övékével megegyező futómű-fék tuninggal - szerintem - kb majdnem annyival lehetne jobb a Te köridőd az övékénél, mint amennyi a különbség a gyári verziók és a tuningolt YTS-ek között... Tehát én is úgy látom, hogy nem azon van a hangsúly, hogy sokszázezres tuninggal csak 7-8 tizeddel gyorsabbak Nálad, hanem, hogy a gyári YTS-ekhez képest legalább 5 mp-vel gyorsabbak, ami azért egy ilyen kis pályán szerintem óriási különbség.

Annyit javítanék pzs hsz-ével kapcsolatban, hogy a két YTS nem hozta az elvárt szintet, hanem egyenesen letaglózott, mert nem gondoltam, hogy ilyet fékeznek és kanyarodnak.  :ph34r: :clap:

Persze mindezzel együtt értelem szerűen a Te saját privát dolgod, hogy anyagilag megéri-e, vállalhatók-e bizonyos plussz költségek, amiket a Yarisos fiúk is kiadtak az autóikra, akarod-e használni ilyen szinten, mint ők a miatát. Ehhez rajtad kyvül nem sok mindenkinek van köze, max az asszonykának.  :D
Lényeg, hogy ne csak addig láss, hogy a Te kis roadstered csak 7-8 tizeddel marad le a full tuningos YTS-től, mert ez egy erősen ferdített nézőpont.  ;)

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

pzs

  • Vendég
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #561 Dátum: 2011.07.13 09:24:10 »
Ez nem elbeszeles egymas mellett.... Ugyanazt elmondtad mint en. Csak Marci kicsit maskepp ertelmezi  :flowers:.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #562 Dátum: 2011.07.13 09:47:36 »
Ez nem elbeszeles egymas mellett.... Ugyanazt elmondtad mint en. Csak Marci kicsit maskepp ertelmezi  :flowers:.
Lehet, hogy nem megfelelően hangsúlyoztad, de oké.  ;)  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #563 Dátum: 2011.07.13 12:15:45 »
Össze lehet hasonlítani az almát a körtével, de minek?
Ár érték arányban lehet jobba  miata, bár a korkülönbség miatt van akkora árkülönbség.
Fele olyan magas, sokkal kisebb a fordulóköre. Én (bár érintett vagyok némileg a témában) próbálok tárgyilagos maradni.
Ez a pálya, ezzel a bójázással a miatának kedvezett. Bója nélkül már más volt a helyzet.
Másik pályán valszeg más lenne.
Élvezzük amink van és annak örüljünk, ahogy másoknak folyik a nyála, mikor kiszáll mellőlünk a jöbb1 ből.
Ilyen baromságon rugóztok....
Písz end láv!  :punk:
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #564 Dátum: 2011.07.13 12:18:06 »
Élvezzük amink van és annak örüljünk, ahogy másoknak folyik a nyála, mikor kiszáll mellőlünk a jöbb1 ből.
Ilyen baromságon rugóztok....
Písz end láv!  :punk:
Ott a pont!  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

pzs

  • Vendég
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #565 Dátum: 2011.07.13 12:21:16 »
Ilyen baromságon rugóztok....
Písz end láv!  :punk:

Konnyu ugy mondani, hogy nem Teged fikaz a tobb szazesres tuninggal meg a 7 tizeddel  egy delutanon keresztul es kapod a pofadba, hogy mekkorat arcoskodtal Kakucs elott... :flowers:.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #566 Dátum: 2011.07.13 12:22:53 »
@PZS: hogy neked se legyen olyan nehéz: http://lelkisegely.lap.hu/

@All:  :punk:

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #567 Dátum: 2011.07.13 12:54:14 »
Konnyu ugy mondani, hogy nem Teged fikaz a tobb szazesres tuninggal meg a 7 tizeddel  egy delutanon keresztul es kapod a pofadba, hogy mekkorat arcoskodtal Kakucs elott... :flowers:.

Nekem nem meri mondani, mert elverem minden körülmény között.
Kivéve, ha nincs szervó [rohog] és ezt ő is tudja.
Mindenki tudja, hogy én még Nálad is többet költöttem az autóra, és nem zavar, ha összehasonlítják mással.
Ha hondával kezdtem volna 300 Le fölött járnék ebből az összegből, de minden sarkon áll 2 db törött...
Ha mazdával kezdtem volna, akkor 8 kilóból megkergettelek volna kakucson, viszont esőben beázna és a busz kipufogója is pont a pofámba nyomná a kormot.
Mások az igények. Aki más elvárásainak épít autót, azt fel lehet húzni egy beszólással, aki magának építi és élvezi, az meg röhög rajta.
Majd jövőre körbeautózzuk...  :lol:
Nézd azt ihogy, ki volt a top 10-ben milyen autóval!
Jó ez mindenhonnan. Cimbinek meg dagadhat a mája, mert 8 kilóért megérte (nem tudom mennyi volt, csak a nagyságrend stimmeljen).
Majd jól megsütjük a máját   :flowers:
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

pzs

  • Vendég
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #568 Dátum: 2011.07.13 13:03:49 »
Majd jövőre körbeautózzuk...  :lol:

Ja es jovore majd megint megkapom, hogy en arcoskodtam es mondtam azt, hogy korbeautozom a fostalicskajat   :censored:.
Tegnap kb. ezt vagta a fejezmhez es nem siekerult megertetni ezzel a szerencsetlennel, hogy keveri a szezont a fazonnal... Itt jon nekem a lelkisegellyel mikozben O nem birja elviselni, ha eppen nincs a figyelem kozeppontjaban vagy eppen nem ertenek vele egyet... :winkiss:


BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Hungaroring, Euroring és különböző nyílt napok, események
« Válasz #569 Dátum: 2011.07.13 13:09:52 »
Pzs már rég túlléptünk szerintem a témán, te szenvedsz még mindig ezen, nem kellett volna arcoskodni előtte ennyi...
Valamiért mindig te sértődsz be mindenen azt sír a szád, eljátszod a nagy halált aztán meg elvárod domokun hajtogatás közben kisírják a megbocsájtást. Ez a szintű érzékenység kicsit antiszoccá tesz szerintem...
Ha Tomival lett volna ugyanez a szitu, szerintem nem menne a sírás egyik oldalról sem....