Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 161566 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #90 Dátum: 2004.07.06 21:54:12 »
Trotter kolega jól mondta, a húzópad csodákra képes.

Ha a kerék is elfordult, motor is beindult, akkor karosszériás ismerős szerint 5-800 közöt megcsinálható, ha a blokk nem sérült sehol .

Reméljük a legjobbakat!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #91 Dátum: 2004.07.07 08:42:46 »
Tamás69:
Jut eszembe, ígérted, hogy ezen a 7en hívsz a pályaterv miatt.. Nekem már előállt az elképzelés, a tervet is felskicceltem. Pénteken elvileg ráérek, biztosat csütörtök du. tudnék mondani, ha Neked is jó....

MrIP:
Ha ráérsz Neked is jönni kellene.... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #92 Dátum: 2004.07.07 10:55:42 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Ha a kerék is elfordult, motor is beindult, akkor karosszériás ismerős szerint 5-800 közöt megcsinálható, ha a blokk nem sérült sehol.

Reméljük a legjobbakat!


5-800 plusz a két légzsák és az öv meg a szélvédő - és hogy mennyire fog vastagon az Emil-Frey ceruzája. Remélem azért meg tudják javítani, nagyon rosszul esne ha nem.

Úgy legyen....
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Összetört Yaris
« Válasz #93 Dátum: 2004.07.09 00:49:39 »
Idézetet írta: "afekete"
Nem születtem ugyan újjá - sőt -, de ma nagyon összetörtem a Yarisomat az M7-es bevezetőjén.
Ki akartam sorolni a külsőbe, hogy lemenjek Budaörs felé, ABS, segge elindult, bénáztam és az autó máris keresztbe volt. Merőlegesen neki az elválasztó betonsávnak. A motor ugyan még elindult, a kerekek is egyben maradtak, de kiváncsi leszek mi lesz a vége. Casco van. Meg 10% önrész.
A hűtővíz elfolyt és gondolom a légkondi is ment a levesbe. Első szélvédő, motorháztető, az eleje és a két légzsák. Érdekes, hogy az első vonószem az utastérben volt. Hát most hirtelen ennyi.
A Budaörsi Toyotához vitték be. Nincs ott valakinek ismerőse, hogy ne szívjak túl sokat a casco-val?
Köszi,


Hát ez szomorú , *** meg  :(  ... Hja , ezek az elsőkerékhajtású gépek azt nagyon nem szeretik , ha kanyarodás közben kapnak egy full-féket - ilyenkor hajlamosak kidobni a seggüket  :shock:  ... Mondjuk , a lényeg tényleg az , hogy te megúsztad komoly sérülés nélkül  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Összetört Yaris
« Válasz #94 Dátum: 2004.07.09 12:32:36 »
Na megkapam az Emil-Frey javítási ajánlatát - egyelőre csak telefonon. 1.9xx.000 az anyagár és 500.000 a munkadíj. Remélem ez még belefér, hogy ne legyen a gazdasági totálkár.
Mindenestre, ha meglesz a részletes ajánlat a javításra meg kérdezem Hillart is. (Csak oda pluszban még át kéne vitetni az autót.)
Na egyelőre ennyi.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Összetört Yaris
« Válasz #95 Dátum: 2004.07.09 12:54:20 »
Idézetet írta: "afekete"
Na megkapam az Emil-Frey javítási ajánlatát - egyelőre csak telefonon. 1.9xx.000 az anyagár és 500.000 a munkadíj. Remélem ez még belefér, hogy ne legyen a gazdasági totálkár.
Mindenestre, ha meglesz a részletes ajánlat a javításra meg kérdezem Hillart is. (Csak oda pluszban még át kéne vitetni az autót.)
Na egyelőre ennyi.


Wazzze, ez nem mihály kárösszeg.....

Miért is az Emil Frey-hez kerül Budaörsről a kocsi?? Ezt nem értem. Miért nem egyből cumbejspil Hillarékhoz?

Mellesleg tegnap meghúzták nekem is az oldalát, egy barom fehér színű köcsög vóttt, a parkolóban...... Részletek a hibaelháríítás topicban.... :-(
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Összetört Yaris
« Válasz #96 Dátum: 2004.07.09 13:19:30 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Miért is az Emil Frey-hez kerül Budaörsről a kocsi?? Ezt nem értem. Miért nem egyből cumbejspil Hillarékhoz?

A Toyota Assistance ezt találta a legközelebbinek. Én erősködtem, hogy Budakeszire vigyék, ahol vettem, de azt mondták nem. Egyébként végig Budaörsről beszéltek, én azt hittem az itteni Reálszisztémához kerül - én meg nem mentem az autóval. Hát nem oda vitték. Most várom az ajánlatot.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Re: Összetört Yaris
« Válasz #97 Dátum: 2004.07.09 13:57:12 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Trotter66"
Miért is az Emil Frey-hez kerül Budaörsről a kocsi?? Ezt nem értem. Miért nem egyből cumbejspil Hillarékhoz?

A Toyota Assistance ezt találta a legközelebbinek. Én erősködtem, hogy Budakeszire vigyék, ahol vettem, de azt mondták nem. Egyébként végig Budaörsről beszéltek, én azt hittem az itteni Reálszisztémához kerül - én meg nem mentem az autóval. Hát nem oda vitték. Most várom az ajánlatot.


Hát ha csak a 10 % kedvezményt veszed a munkadíjból, már az is 50 rugó. Mindenképp nézesd meg náluk is.
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Összetört Yaris
« Válasz #98 Dátum: 2004.07.09 14:28:02 »
Idézetet írta: "Apu"
Hát ha csak a 10 % kedvezményt veszed a munkadíjból, már az is 50 rugó. Mindenképp nézesd meg náluk is.

Kérdés, hogy mennyiért viszik át oda - mert elfojt a hűtővíz, saját lábán nem megy. Meg nem tudom kérnek-e valamit azért, hogy megnézték mit kell csinálni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Összetört Yaris
« Válasz #99 Dátum: 2004.07.09 15:14:14 »
A részletezésben nekem feltünt, hogy a jobb oldali biztonsági övet is számolták, pedig az be se volt kapcsolva. Normális ez?
Meg persze vannak szép árak a légzsáknál:
Uatsoldali: 199 233
Kormány: 139 585
Légzsák átvezető: 53 850
Légzsák indító: 114 637
Légzsák szenzor: 2x 21 916
Szóval csak a két légzsák több, mint fél milla.
Szélvédő: 63 830
Értem már miért lehet nagyobb autókban az utasoldali légzsákot lezárni, ha nem ül ott senki. :(
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Összetört Yaris
« Válasz #100 Dátum: 2004.07.21 21:37:30 »
Idézetet írta: "afekete"
A részletezésben nekem feltünt, hogy a jobb oldali biztonsági övet is számolták, pedig az be se volt kapcsolva. Normális ez?
Meg persze vannak szép árak a légzsáknál:
Uatsoldali: 199 233
Kormány: 139 585
Légzsák átvezető: 53 850
Légzsák indító: 114 637
Légzsák szenzor: 2x 21 916
Szóval csak a két légzsák több, mint fél milla.
Szélvédő: 63 830
Értem már miért lehet nagyobb autókban az utasoldali légzsákot lezárni, ha nem ül ott senki. :(


És azt ők is tudták , hogy nem volt bekapcsolva a jobboldali öv ?

Egyébként a jobboldali légzsákot azért lehet általában lezárni (meglep , hogy a Yarisban nem lehet!) hogy lehessen gyerekülést tenni a jobb első ülésre  :idea:  ... Bár van olyan gyártó , amelyik ezt a problémát elintézi egy matricával meg egy figyelmeztetéssel a kezelési utasításban , hogy a jobb első ülésre nem szabad gyerekülést tenni  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Összetört Yaris
« Válasz #101 Dátum: 2004.07.22 09:48:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Bár van olyan gyártó , amelyik ezt a problémát elintézi egy matricával meg egy figyelmeztetéssel a kezelési utasításban , hogy a jobb első ülésre nem szabad gyerekülést tenni  :roll:

Így van ez a Yarisnál is.

Egyébként ma kiderült, hogy megszüntem Toyota tulaj lenni.  :cry:
Gazdasági totálkár. Hogy hogyan tovább azt még én sem tudom, de autót venni muszáj lesz a gyerek miatt. Anyagilag nem volt valami jó ötlet ez a crash. :-(
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #102 Dátum: 2004.07.22 10:00:17 »
Hát nem tudom mit mondjak, de részvétem. :-(

Mit mondtak, mennyit fizetnek 1általán a gt-re?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #103 Dátum: 2004.07.22 10:08:21 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Hát nem tudom mit mondjak, de részvétem. :-(

Mit mondtak, mennyit fizetnek 1általán a gt-re?


Az Eurotax érték - önrész - hitel. Ez nálam úgy néz ki, hogy 2670000-re tartják az autót, kb. 1 millió a hitel és 10% az önrész. Szóval 1,3 - 1,4 millióra saccolom. Ebben benne van a roncsérték, amihez ők mondanak átvevő helyet is. Remélem itt tudok egy kicsit nyerni.
(Nem hiszem, hogy újra fogok hitelre autót venni. Most buktam 6-800 ezret... És autóm sincs. Sőt, mikor lesz? Lehet veszek egy Trabit 15 ezerért.)

Attila
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #104 Dátum: 2004.07.22 10:12:29 »
Nem akarok tippeket adni, de MrIP-nek éppen eladó a Corollája.......

Én láttam a gépet, igényes. ( Főleg, hogy a fejegysége tőlem származik.. :-))
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.