Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 172335 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #555 Dátum: 2005.11.29 11:37:17 »
Idézetet írta: "music"
Nekem most - ezt is megértem, utoljára ilyen 6 éve volt... - délelőtt nincsen órám (értsd: munkám), szóval megtehetem. ;)

Persze, mivel kevesebb a dolog, a pénz is kevesebb... :roll:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #556 Dátum: 2005.12.18 01:56:53 »
Elkészült apósom kocsija, bő fél milkáért dolgoztak a Sakuránál, ebből a fényezés volt majd 200. Nézegettem a számlát, azért az 58.000 forintos kerékcsapágy elég húzós ár. Vagy ez csak a biztosító miatt ilyen szép magas???
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #557 Dátum: 2005.12.19 19:55:45 »
Idézetet írta: "music"
Elkészült apósom kocsija, bő fél milkáért dolgoztak a Sakuránál, ebből a fényezés volt majd 200. Nézegettem a számlát, azért az 58.000 forintos kerékcsapágy elég húzós ár. Vagy ez csak a biztosító miatt ilyen szép magas???


Amiatt . Biztosító által fizetett számlák esetében egészen valószínűtlen összegeket képesek írni . Asszem meséltem , hogy tavaly a Volvo javítása , amin a bal első fényszórót és a hűtőrácsot kellett cserélni , az első lökhárítót pedig újrafényezni , közel 190 ezer volt  :shock:

A gáz az esetetekben inkább az , hogy nem is csinálták meg tökéletesen  :robbanfej: ... igaz , mit is mondhatnék , a Volvot is úgy adták vissza , hogy mocskos volt , kijárták belőle a benzint , és a ködfényszórók kábeleit nem kötötték vissza  :banging:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #558 Dátum: 2005.12.21 01:06:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A gáz az esetetekben inkább az , hogy nem is csinálták meg tökéletesen  :robbanfej: ... igaz , mit is mondhatnék , a Volvot is úgy adták vissza , hogy mocskos volt , kijárták belőle a benzint , és a ködfényszórók kábeleit nem kötötték vissza  :banging:

Na ilyen itt is volt: a vezetőülés tocsogott a víztől, mert amikor lemosták a kész kocsit, ugyan észrevették, hogy a vezetőoldali ablak egy résnyire nyitva van, de nem izgatták magukat miatta. A víz meg olyan, hogy bemegy, ahova be lehet...
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #559 Dátum: 2005.12.22 14:57:21 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A gáz az esetetekben inkább az , hogy nem is csinálták meg tökéletesen  :robbanfej: ... igaz , mit is mondhatnék , a Volvot is úgy adták vissza , hogy mocskos volt , kijárták belőle a benzint , és a ködfényszórók kábeleit nem kötötték vissza  :banging:

Na ilyen itt is volt: a vezetőülés tocsogott a víztől, mert amikor lemosták a kész kocsit, ugyan észrevették, hogy a vezetőoldali ablak egy résnyire nyitva van, de nem izgatták magukat miatta. A víz meg olyan, hogy bemegy, ahova be lehet...

Multkor én is utolsó pillanatban vettem észre, még szerencse, hogy csak pár csepp ment be, de én sajátkezűleg mostam nagynyomásúval.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #560 Dátum: 2005.12.22 23:12:15 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A gáz az esetetekben inkább az , hogy nem is csinálták meg tökéletesen  :robbanfej: ... igaz , mit is mondhatnék , a Volvot is úgy adták vissza , hogy mocskos volt , kijárták belőle a benzint , és a ködfényszórók kábeleit nem kötötték vissza  :banging:

Na ilyen itt is volt: a vezetőülés tocsogott a víztől, mert amikor lemosták a kész kocsit, ugyan észrevették, hogy a vezetőoldali ablak egy résnyire nyitva van, de nem izgatták magukat miatta. A víz meg olyan, hogy bemegy, ahova be lehet...


Jellemző  :x !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #561 Dátum: 2005.12.25 22:02:02 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Jellemző  :x !!!

Na, szerencsére azért nem mindenhol, de egy Toyotánál egy ilyen szerviz se legyen... :evil:  :evil:  :evil:
music     

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #562 Dátum: 2005.12.26 23:05:53 »
Újabb baleset a Gellért térnél, Budapesten. Egy amerikai rendszámú Honda a Bartók Béla útról érkezett, majd mivel a kanyart képtelen volt bevenni (gondolom a nagy sebesség miatt  :hmm: ), szabályosan beleszállt abba a nyilvános WC-be, ami a Szabadság híd lábánál van. A korlát egy darabja átfúródott a szélvédőn keresztül. Rommá tört az autó! Valószínűleg dec. 24 éjjel történhetett a dolog, tegnap még mindig ott volt a roncs. Kicsit megvizslattam közelebbről, hát nem szép látvány. Ami érdekes, hogy csak a jobb oldali fejlégszák volt nyitva!  :shock:
Ahogy hallottam, a vezető és az utas is a saját lábán szállt ki a verdából. Nem hittem volna!
Lassan emberek, itt a tél, CSÚSZIK az út!  :nene:  A téligumi nem csodaszer! Miért nem képesek ezt néhányan felfogni?
oyota rulez

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #563 Dátum: 2005.12.26 23:19:02 »
Idézetet írta: "Andris"
A téligumi nem csodaszer! Miért nem képesek ezt néhányan felfogni?

Már amikor fent van a téligumi... (Nekem sincsen, eddig kegyes volt az időjárás, de lesz ez még így se...!)
music     

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #564 Dátum: 2005.12.28 00:24:18 »
Ma a szakadó hóesésben végre elvontatták a roncsot. Csórikáim elég sokáig szenvedtek vele, de végül csak elvitték.
 :toy:
oyota rulez

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #565 Dátum: 2005.12.28 22:50:44 »
Ma láttam egy drasztikus dolgot. (lehet, hogy visszakereshető valahol) A Bp. - (Aszód) Hatvan vasútvonalon még Budapest területén volt valamikor egy vasúti átjárós baleset. Nagy köd volt, és egy autó ráment a pirosban a sínekre, a vonat pedig gyakorlatilag nem látta az autót a köd miatt - nem mintha meg tudott volna állni - és az ütközés még szinte utazósebességnél következett be. A tűzoltók utána 5-6 órán keresztül próbálták kiszabadítani a bentretedteket. Láttam ma a roncsot. Nemhogy a márkát/típust nem, de még azt sem lehetett azonosítani, hogy egy autó volt, annyira széttrancsírozódott. Hihetetlen látvány volt. :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #566 Dátum: 2005.12.28 23:29:06 »
Idézetet írta: "music"
Ma láttam egy drasztikus dolgot. (lehet, hogy visszakereshető valahol) A Bp. - (Aszód) Hatvan vasútvonalon még Budapest területén volt valamikor egy vasúti átjárós baleset. Nagy köd volt, és egy autó ráment a pirosban a sínekre, a vonat pedig gyakorlatilag nem látta az autót a köd miatt - nem mintha meg tudott volna állni - és az ütközés még szinte utazósebességnél következett be. A tűzoltók utána 5-6 órán keresztül próbálták kiszabadítani a bentretedteket. Láttam ma a roncsot. Nemhogy a márkát/típust nem, de még azt sem lehetett azonosítani, hogy egy autó volt, annyira széttrancsírozódott. Hihetetlen látvány volt. :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:


És volt a kocsiban olyan , aki túlélte  :o ?

Én egyszer láttam hasonlót , egy képen az AB-ben . Szokásos baleset-típus az Autobahnon , dugó , áll a sor , sor végén két személyautó egy kamion mögött . Másik kamion érkezik , sofőr alszik/kómás (utólag sosem derül ki) , lassítás nélkül belerongyol 90-el (ezért -is- kell a limiter , hogy legalább ne 130-al csináljanak ilyesmit) a sor végébe . A két személyautót , nem túlzok , kisebb méretű valamivé gyúrta össze , mint egy Kispolák . Egy fémdarabbá volt préselve a két kocsi . Természetesen minden utas halott  :( ... egy dísztárcsából és egy felniből tudtam megállapítani a képről , hogy egy Polo és egy E-Merci volt a két autó . Semmi másból  :shock: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #567 Dátum: 2006.01.05 14:55:56 »
Tegnap este anyukámnak is volt egy kellemetlen élménye. Csendes kis falucskánkban autózott ~40-el, amikor egy szemből érkező kisteherautó (Lublin ha ez mond valamit) ráhúzta a kormányt.  A bal elejét találta el, amit teljesen lebontott. Szerencsére a kis verda lökött egyet a teherautón így nem bontotta végig az oldalát. Viszont, mivel a kisteher bal első futóműve is sérül, az a Fiesta mögött keresztül vágott az úton, meg az 50 centi mély árkon és egy betonkerítésen landolt.
A „sofőr” majdnem merev részeg volt, 1,7 ezreléket mutatott a helyszínelők szondája. A kisteherautónak nincs forgalmija és kötelezője, a tulajdonos úgy adta oda a „sofőr”nek, hogy tudta, annak már évek óta nincs jogsija (nem találnátok ki, természetesen ittas vezetés miatt) és ráadásul most is teljesen részeg volt.
A Fiestában anyukámon kívül bent ült a tesóm felesége és két lánya is, szerencsére semmi bajuk sem lett. A biztonsági öveket használták.
Kíváncsi vagyok, mikorra lesz ebből kártérítés. Ha jól tudom, a biztosító társaságoknak van az ilyen esetekre valami alapjuk, amiből kifizetik.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #568 Dátum: 2006.01.05 15:14:26 »
Ismerős mesélte, hogy tegnap nem adták meg neki a jobbkezet, kb 80-al ment az ürge, és látta, hogy az ismerős közelít felé, de nem lassított, de mivel mindketten mentek elég rendesen, ezért elég nagy kocc lett. Még ilyen hülyét, nem tudta, hogy jobbos, és még Mávos kötelezője van ráadásul. Még szerencse, hogy ismerős a Renault mikrobival volt, mert ha a Carinával, akkor azt már vihette volna a roncstelepre, az ürge akit meglökött 3-at pördült, pedig elötte satut nyomott az ismerős.
Laco 73 :D

rezol

  • Vendég
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #569 Dátum: 2006.01.05 15:50:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én egyszer láttam hasonlót , egy képen az AB-ben ...
A kamionokba is, ugyanúgy, mint a mozdonyokon van, kellene egy éberségi ellenőrző rendszer.
(Sebességfüggő együttes hang -és fényjelzés, amelyre gombnyomással válaszolni kell. Ha nincs válasz, vonat megáll.)
A kamionnál először kitenné a vészvillogót, majd kigyújtaná (előre) a féklámpákat, utána kamion megállna.
Mindezt 15 - 20 mp-en belül.