Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 164446 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #45 Dátum: 2004.06.16 08:54:18 »
Ködlámpát én eddig talán 2x használtam, mióta megvan a kocsi (tavaly nov.). Mivel nem bírom azokat, akik teljesen indokolatlanul folyamatosan ködlámpával mennek, így én is csak legvégső esetben kapcsolom fel, hogy ne zavarjam a többi közlekedőt.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #46 Dátum: 2004.06.16 13:51:22 »
Palaczk: :-)

Ha most utólag mondom, hogy ez csak csali volt direkt Neked, akkor elhiszed? :lol:
Úgyis tudtam, hogy pontosan helyére teszed a dolgot! :lol:  :lol:
Viccet félretéve, igazad van.

Tamás69:
VéDanika és a sztíló.....  :axe:
Kicsit nosztalgiáztam. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #47 Dátum: 2004.06.16 13:52:47 »
Idézetet írta: "squiddy"
Ködlámpát én eddig talán 2x használtam, mióta megvan a kocsi (tavaly nov.). Mivel nem bírom azokat, akik teljesen indokolatlanul folyamatosan ködlámpával mennek, így én is csak legvégső esetben kapcsolom fel, hogy ne zavarjam a többi közlekedőt.


Továbbra is vallom és fenttartom, hogy a JÓL beállított ködlámpa NEM zavarja a szembejövőket. Igaz ez természetesen a tompított fényszórókra is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #48 Dátum: 2004.06.16 14:58:28 »
Idézetet írta: "Trotter66"
De a ragya kétfilléres mercis taxisoknak nem bír szólni, mert a merzsóban a normál lámpatestbe van a ködlámpa építve!!!!!

Tegnap erre még írtam egy választ, de valahol elveszett az éterben  :roll:

Azok a rendőrök épp hiperaktívak lehettek.
A múltkor az esti csúcsban csorogtam hazafelé a Hungárián, mind a 2*3 sáv telítve. Egy nagy fekete autó előrenyomult a villamossíneken.  A szemközti oldalon lévő rendőröket ez nem zavarta...

 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #49 Dátum: 2004.06.16 15:01:38 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Továbbra is vallom és fenttartom, hogy a JÓL beállított ködlámpa NEM zavarja a szembejövőket. Igaz ez természetesen a tompított fényszórókra is.


Szerintem zavarja . Egész egyszerűen jobban vakít (normálisan beállítva is) mint egy (szintén normálisan beállított) tompított fényszóró . Nem véletlenül nem szabad indokolatlanul használni . OK , hogy messze nem annyira zavaró , mint egy rosszul belőtt tompított , vagy pláne egy fönnhagyott refi - de akkor is zavaró .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #50 Dátum: 2004.06.16 15:11:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Szerintem zavarja . Egész egyszerűen jobban vakít (normálisan beállítva is) mint egy (szintén normálisan beállított) tompított fényszóró . Nem véletlenül nem szabad indokolatlanul használni . OK , hogy messze nem annyira zavaró , mint egy rosszul belőtt tompított , vagy pláne egy fönnhagyott refi - de akkor is zavaró .


Nem tudom, hogy mennyire vakítana. Pl az enyém olyan 15cm-re van a földtől és fölfelé egyáltalán nem világít (a garázsfalon szoktam ellenőrizni), ráadásul a felső széle eléggé fedve van a besüllyesztés és a lökhárító miatt. Akinek ez a szemébe világít, az már a földön hasal  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #51 Dátum: 2004.06.16 15:23:27 »
Idézetet írta: "whis"

Nem tudom, hogy mennyire vakítana. Pl az enyém olyan 15cm-re van a földtől és fölfelé egyáltalán nem világít (a garázsfalon szoktam ellenőrizni), ráadásul a felső széle eléggé fedve van a besüllyesztés és a lökhárító miatt. Akinek ez a szemébe világít, az már a földön hasal  :wink:


Mégis az van , hogy ha szembejön országúton egy autó tompítottal és ködfényszóróval , akkor a ködfényszórói tűnnek "világosabbnak" , azok szúrják jobban az ember szemét . Mondom még1x : nyilván nem ok nélkül nem szabad őket folyamatosan használni  :idea:

Nagy esőben én is szoktam (meg persze ködben is  :) ) - de aki nyilvánvalóan "csak úgy" használja , azokat csúnyán levillogom  [smilie=sm11.gif]  - van úgyis épp elég vakítás az utakon , ne fokozzuk már fölöslegesen a zavaró fényforrásokat  :disgusted:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #52 Dátum: 2004.06.16 15:24:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"

Továbbra is vallom és fenttartom, hogy a JÓL beállított ködlámpa NEM zavarja a szembejövőket. Igaz ez természetesen a tompított fényszórókra is.


Szerintem zavarja . Egész egyszerűen jobban vakít (normálisan beállítva is) mint egy (szintén normálisan beállított) tompított fényszóró . Nem véletlenül nem szabad indokolatlanul használni . OK , hogy messze nem annyira zavaró , mint egy rosszul belőtt tompított , vagy pláne egy fönnhagyott refi - de akkor is zavaró .


Ellent kell, hogy mondjak Neked, kedves Palaczk.
Gondolom láttad már, hogy a ködfényszórók által vetített kép milyen. Namármost a vékony horizontális csíkban elszórt fény, mely a szabványok szerint az úttestel közel párhuzamos kévében kell hogy világítson, ezért fizikailag képtelenség a másikat elvakítani. Csupán azért, mert a szembejövő vezető szeme e kéve(-vék) felett van jócskán.
A szembevilágítás fogalmát nem feszegessük most, mert miden ami velem szemben van és világít, az szembevilágít, itt a vakítás a lényeg.

Tehát, ha helyesen van beállítva a ködfényszóró, (szabvány szerint emlékeim szerint 20, max 25 cm.-re lehet az úttesttől), akkor elvileg nem szabad, hogy vakítson. (Most ne menjünk bele a billegő karosszéria és egyéb ilyen dolgokba.) Csak azt nem értem, hogy a normál fényszórótesbe integrált ködfényszórók, hogyan jöhettek be ilyen szabályozás mellett Mo.-ra????

Megjegyzem, hogy itt a ködfényszóróról szóltam és nem mindenféle HVCS által felpakolt ködfényszóróként használt szúró, terítő, verseny és egyéb "szembejövőgyilkos+ lámpákról. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #53 Dátum: 2004.06.16 15:26:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
van úgyis épp elég vakítás az utakon , ne fokozzuk már fölöslegesen a zavaró fényforrásokat  :disgusted:



Ezzel maximálisan egyetértek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #54 Dátum: 2004.06.16 15:46:56 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Namármost a vékony horizontális csíkban elszórt fény, mely a szabványok szerint az úttestel közel párhuzamos kévében kell hogy világítson ...

ITT a lényeg ! Pontosan erről van szó . A ködfényszóró nem lefelé világít , hanem előre . Ezért vakít jobban , mint a tompított - amelynek a fénykévéje lefelé irányul , továbbá eleve úgy van kialakítva , hogy véletlenül se vakítsa a szembejövőt . A ködfényszórónál viszont ez nem volt szempont .

Az pedig , hogy nagyon alacsonyan van , csak akkor számít , abban az egy-két másodpercben , amikor már nagyon közel van egymáshoz a két kocsi . Viszont amikor még távolabb van a szembejövő a ködfényszórójával , akkor bizony vakít  , mindaddig , amíg egészen közel nem ér :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #55 Dátum: 2004.06.16 22:35:55 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Tamás69:
VéDanika és a sztíló.....  :axe:
Kicsit nosztalgiáztam. :-)


:) Mostanában egyszer-egyszer egész emberi dolgokat mond :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #56 Dátum: 2004.06.17 07:55:20 »
Trotter66:
Mintha a KRESZ-ben is az szerepelne, hogy csak indokolt esetben használjon az ember fia (lány) ködfényszórót. Ezzel szemben, szinte naponta látok olyanokat akik indokolatlanul kapcsolják be. Az meg már más lapra tartozik, amikor azt se tudja a drága sofőr, hogy mit kapcsol éppenséggel fel, vagy le....

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #57 Dátum: 2004.06.17 08:29:16 »
Ha már valaki be is kapcsolja azt a fránya ködlámpát annak ellenére, hogy a látási viszonyok azt nem indokolják, legalább kapcsolja le, ha jönnek szemböl, hasonlóan a távolsági fényszóróhoz. Lehet, hogy az én szemem túl érzékeny, de engem is szokott zavarni. Mellesleg a hátsó ködlámpa indokolatlan használata is erőteljesen zavaró, viszont arra kitűnő gyógymód a reflektorom bekapcsolása.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #58 Dátum: 2004.06.17 14:32:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"

Namármost a vékony horizontális csíkban elszórt fény, mely a szabványok szerint az úttestel közel párhuzamos kévében kell hogy világítson ...

ITT a lényeg ! Pontosan erről van szó . A ködfényszóró nem lefelé világít , hanem előre . Ezért vakít jobban , mint a tompított - amelynek a fénykévéje lefelé irányul , továbbá eleve úgy van kialakítva , hogy véletlenül se vakítsa a szembejövőt . A ködfényszórónál viszont ez nem volt szempont .

Az pedig , hogy nagyon alacsonyan van , csak akkor számít , abban az egy-két másodpercben , amikor már nagyon közel van egymáshoz a két kocsi . Viszont amikor még távolabb van a szembejövő a ködfényszórójával , akkor bizony vakít  , mindaddig , amíg egészen közel nem ér :idea:


A közel párhuzamosan én nem a párhuzamost értettem. Úgy kell beállítani, hogy max. a kilépési pontól indulva emlékeim szerint 20, vagy 25 m.-re világítson. (Itt a szabály valami homályos megvilágítási erősséget mittomén hány luxot jelöl meg)

Namármost a fény erősségével kapcsolatban: a normál tompított fényszóró 55W teljesítményű, a ködlámpába helyezhető, szintén 55W-os. (nem menjünk abba bele, hogy H1,H7,H3 izzó van bene, típusokként eltérő lehet, mellesleg mindannyi 55w-os. Érdekességként: gömbölyű Passat ködlámpa: H4 tompítottszála, a tompítottat egy H7 adja, a refi a H4-es refiszála). A lényeg, hogy a tompított fény szórt fényt bocsát ki, és terület megvilágítására szolgál, a ködlámpa pedig irányított fényt bocsát ki, ezért tűnik erősebbnek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #59 Dátum: 2004.06.18 00:49:15 »
OK , úgy tűnik , azért csak eljutottunk arra a pontra , hogy mindenki szerint jobban vakít  :wink:  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )