Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 171837 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #405 Dátum: 2005.07.10 12:37:59 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "music"
Tegyél be xenont, az nem fogyaszt annyit :!:  :twisted:
Akkor már inkább ledeket teszek be, azok majdnem hogy termelik az áramot :D

Ez nem hülyeség, úgyis a LEDeké a jövő! :wink:

Ismerős mondta, hogy nemsokára átveszik a xeon helyét, mert még kevesebbet fogyaszt, nagyobb az élettartama, 100ezer munkaóra után FELEZŐDIK  :!:  :!:  :!:  a fényereje. Németben már kisérleteznek ezekkel a ledekkel. Ez azért lehetne poén, mert a ködfényszórót szerintem bele lehetne tenni a lámpába, mert a ledek nem sok helyet foglalnak, és akkor 1-el kevesebb foglalat kell, ami összetörhet, stb...
Laco 73 :D

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #406 Dátum: 2005.07.10 16:57:58 »
Idézetet írta: "Szeke"
Most akadtam rá erre a honlapra: http://www.ogrish.com/archives/accident/index.html


Arra mindenképp jó, hogy gondolkodásra késztessen embereket és ha csak néhányszor vezetnek emiatt megfontoltabban akkor már tiszta haszon ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #407 Dátum: 2005.07.11 08:55:20 »
Idézetet írta: "Tamás69"
a világításra  aLED-es ötlet jó, az nem fogyaszt sokat.

Kb. 1 hete olvastam valahol, hogy (talán) a Hella + VW tesztelgeti az ilyen rendszerét első fényszórókhoz.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #408 Dátum: 2005.07.11 09:10:06 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Tamás69"
a világításra  aLED-es ötlet jó, az nem fogyaszt sokat.

Kb. 1 hete olvastam valahol, hogy (talán) a Hella + VW tesztelgeti az ilyen rendszerét első fényszórókhoz.


Ledes ködlámpát már láttam, -ott nem kell annyira pontosan fókuszálni, igazából az a gond a tompítottnál, hogy a fénykéve alakját megadják pontosan, mert ekkora fényt 1db LED nem ad, viszont a hagyományos rendszerben a lencse vagy  tükör alakítja a fénykévét, a LED nél más rendszert kell kialakítani.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #409 Dátum: 2005.07.11 10:47:49 »
Tegnap - igaz jó nagy esőben - egy olyan úton mentem, ahol voltak kisebb nagyobb tócsák. Szemben jött egy BKV-busz, és pont egy tócsához ért, amikor elmentem mellette. Akkora "fröccsöt" kaptam, hogy kb. 3 mp-ig semmit nem lehetett látni. Szerencsére az út egyenes volt, és rajtunk kívül 1 km-es körzetben senki nem volt arrafelé, mert olyan 40-50 métert biztosan megtettem vakon, ami autópályán nem nagy ügy, városban már rosszabb.
music     

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #410 Dátum: 2005.07.11 11:02:35 »
Idézetet írta: "music"
Tegnap - igaz jó nagy esőben - egy olyan úton mentem, ahol voltak kisebb nagyobb tócsák. Szemben jött egy BKV-busz, és pont egy tócsához ért, amikor elmentem mellette. Akkora "fröccsöt" kaptam, hogy kb. 3 mp-ig semmit nem lehetett látni. Szerencsére az út egyenes volt, és rajtunk kívül 1 km-es körzetben senki nem volt arrafelé, mert olyan 40-50 métert biztosan megtettem vakon, ami autópályán nem nagy ügy, városban már rosszabb.


Most nem konkrétan a buszokról, de fel nem tudom fogni, miért nem kötelező már a sárvédőgumi ("lefetygumi"). Lehet, hogy nincs politikusberkekben olyan rokon, aki ilyeneket gyártana?
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #411 Dátum: 2005.07.11 11:24:24 »
Idézetet írta: "Apu"

Most nem konkrétan a buszokról, de fel nem tudom fogni, miért nem kötelező már a sárvédőgumi ("lefetygumi"). Lehet, hogy nincs politikusberkekben olyan rokon, aki ilyeneket gyártana?

Ezt a szabályozást átvettük az EU-ból, de a jó utakat és a kultúrált traktorosokat nem. Mifelén simán feljönnek a szántásból a dzsuvás vontatóval. Esőben ez olyan mintha jégen közlekednél, és persze szórjuk egymásra a sarat... :evil:
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #412 Dátum: 2005.07.11 12:11:47 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "Apu"

Most nem konkrétan a buszokról, de fel nem tudom fogni, miért nem kötelező már a sárvédőgumi ("lefetygumi"). Lehet, hogy nincs politikusberkekben olyan rokon, aki ilyeneket gyártana?

Ezt a szabályozást átvettük az EU-ból, de a jó utakat és a kultúrált traktorosokat nem. Mifelén simán feljönnek a szántásból a dzsuvás vontatóval. Esőben ez olyan mintha jégen közlekednél, és persze szórjuk egymásra a sarat... :evil:

Ez nem csak a traktoroknál okoz problémát...  A kavics is kevésbé verődik fel, meg szakadó esőben az autópályán sem mindegy, hogy mekkora vízfelhőt csapnak fel előtted....
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

rezol

  • Vendég
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #413 Dátum: 2005.07.11 13:01:23 »
Idézetet írta: "music"
Tegnap - igaz jó nagy esőben - egy olyan úton mentem, ahol voltak kisebb nagyobb tócsák. Szemben jött egy BKV-busz, és pont egy tócsához ért, amikor elmentem mellette. Akkora "fröccsöt" kaptam, hogy kb. 3 mp-ig semmit nem lehetett látni. Szerencsére az út egyenes volt, és rajtunk kívül 1 km-es körzetben senki nem volt arrafelé, mert olyan 40-50 métert biztosan megtettem vakon, ami autópályán nem nagy ügy, városban már rosszabb.
Városban tózse.A nehéz járművek miatt képződött hosszanti vájatokból állandóan betakarják egymást az autók.Én is többször átéltem már az általad leírt jelenséget és ilyenkor igazából csak átkozódhat az ember,de tenni semmit sem tud,hiszen az a másik tul képpen nem tehet róla.
A sárvédő gumik pedig csak ajánlottak,de nem kötelezők,azaz 1 nem lehet,de 2 vagy 0 igen.Pedig nem lenne hülyeség,mert a jó mintázató gumiabroncs kiveti magából a vizet és minél jobb,annál jobban kiveti.
Megint egy át nem gondolt változtatás.

jofe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #414 Dátum: 2005.07.12 12:02:36 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
0,001deci? :D

Meg fogsz lepődni : inkább decis nagyságrendű fogyasztásnövekedést okoz.
Akkor menjünk és tiltakozzunk, hogy a városon kívül használni kell, és ezzel jelentősen csökken a kőolajkészlet :D

Tegyél be xenont, az nem fogyaszt annyit :!:  :twisted:

Akkor már inkább ledeket teszek be, azok majdnem hogy termelik az áramot :D


A tetőt fedd be napcellákkal, akkor valóban termeli az áramot, a világításra  aLED-es ötlet jó, az nem fogyaszt sokat. A minél egyenletesebb haladás kivételével úgy is csökkenthető a fogyasztás, ha  akocsiból minden felesleges dolgot kipakolsz ( ülések, kárpit magnó ... ) é ste is erős fogyókúrába kezdessz, a vezetést pedig egy könnyű műanag kempingszékről oldod meg :D :D :D


Ja, és az elektromos szervókormányt hagyd békében, ha meg mered mozdítani, az fogyaszt....  :D
--- /48 ----

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #415 Dátum: 2005.07.12 14:46:48 »
Naszal eljutottam ide is.

Több alkalommal is előfordult, félő, hogy nem lesz több pardon, bár így is az az érzésem néha, "Valaki" vigyáz rám.

1. Sok évvel ezelőtt az akkori barátnőm édesanyjával tartottunk Szentendrére Fehérvárról, pont a barátnőmhöz. Budapesten a Hegedűs Gyula és valamelyik másik utca kereszteződésében (anyósjelöltem vezetett) figyelmen kívűl hagytuk az elsőbbségadás kötelezőt, bár jobbkezet akkor is adni kellett volna. Az anyósülésen ültem, aztán belénkrongyolt egy régi "púpos" Citroen úgy 80-nal. Pont engem vert telibe. Sokat pördültünk, az ülés, amint ültem kábé 5 cm szélességűre gyűrődött össze. Amerikára gyártott 626C Mazda volt. Szerencsére (?) nem volt bekapcsolva az övem, tuti összelapult volna a tüdőm. Légsokkot kaptam, s mikor kiszálltunk, láttuk, hogy a jobb hátsó kerék egy 6 méter mély építési munkagödör fölött lóg. A mentős, mikor megkérdezte, hogy ült e valaki a jobb1-en, igenleges válasz után a hullát kezdte keresni.

Volt nálam egy feszület.

2. 2003. április 2.-án a céges verdával (Citroen Berlingo 1.9D) a 81-es főúton haladtam Fehérvárról Győr irányába. Pér község határában elaludtam, kb. 90-el bukfenceztem hármat (orral előre, oldalra, mindenhogy). Bal fül leszakadt, bal arcon erős roncsolások. Zúzódások. Az öv be volt csatolva, csak a feszítő-patron nem sült el.

Volt nálam egy feszület.

3. 2004. júliusában defektgyanú miatt félreálltam a 2/A főúton a leállósávban. (3 + 1 leállósáv(!)) Mégnem csatoltam ki az övet, de bekapcsoltam a vészvillogót, mert bejövő hívásom volt mobilon. Felvettem, mondtam az illetőnek, hogy visszahívom, majd leraktam és nyúltam az övért, hogy kikapcsolom. Ekkor csatt, 130-cal trafálta el a TS Yariska bal hátulját egy Skoda Fabia. Nagy bajom nem lett (ostornyakcsapás), de ha nem hívnak és azonnal kiszállok, ki tudja?

Volt nálam egy feszület.

Vajon lesz e még pardon?

Az utolsó esethez még annyit, hogy két nappal indulás (nyaralás) előtt történt. Gyorsba béreltünk autót - majd fizeti a biztosító alapon - Skoda Octavia 1.4 16V klímával (hajrá harmadikba vissza, ha előzni akarsz 120-nál), amit hazafelé oly módon sikerült lezúzni, hogy elémszaladt egy őzike. 795ezer forintos kár lett az autóban.
Itt csak az volt a mázlim, hogy 4 személlyel teli csomagokkal nem satuztam, szép finoman megálltam.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #416 Dátum: 2005.07.12 14:56:19 »
Idézetet írta: "LockSniper"
Naszal eljutottam ide is.

Több alkalommal is előfordult, félő, hogy nem lesz több pardon, bár így is az az érzésem néha, "Valaki" vigyáz rám.

Ezek nem semmik  :shock:  Már külön-külön is brutálisak és életre szóló sokkot okozhatnának...  :?  Tényleg jókora protekciód van odafent. Ezentúl a TS Atya megszólítás nem is lenne nagy butaság...  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Mc Yataghan

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #417 Dátum: 2005.07.12 14:56:55 »
Egyébként tényleg tud számítani a lámpa. Tavaly nyárra(on) felszereltem a kocsira egy nappali menetjelzőt (leginkább amiatt, hogy a kocsin ne kelljen kinyitni a fékszárnyakat (lámpát)) :D , ami a rendes 55W helyett csak 6W. A fogyi különbség nem sok, de átlag 0.2-vel kevesebb lett, sacc ugyan azokon az utakon. Persze lehet arra aszociálni, hogy máshogy nyomtam, de mindíg kevesebb lett.
A dolog nehézsége, hogy most tavasszal le kellett szednem, mert a vizsgabiztos belekötött, pedig teljesen szabályos volt.
c Yataghan '92 Celica GT, '06 Prius

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #418 Dátum: 2005.07.12 15:02:31 »
vazzeg ez nem gyenge Lock!
Csoda hogy még élsz! Mekkora feszület van nálad?
Csak egy Medál a láncodon, vagy a belső zsebedben egy szépen fából kimunkált kereszt??? :wink:

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #419 Dátum: 2005.07.12 15:21:07 »
A MAZDA kivételével mindegyikről van fotó, majd a talira elviszem. Ha valakit érdekel, kint lesz az ablakomban a LockSniper felirat.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------