Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 170406 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rapi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
    • http://kep.tar.hu/rapi
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #345 Dátum: 2005.07.02 21:44:37 »
Idézetet írta: "Apu"

Különben érdekes dolog: 5-6 macskát biztosan gázoltam már életemben, különösebb lelkiismeretfurdalás nélkül... De bele sem merek gondolni: mit éreznék ha kutyát gázolnék.....
Vajon miért? Ti hogy vagytok ezzel?


1,nyílván vagy mert szereted a kutyákat
2,másrészt egy macska befér minden kocsi alá, ami nem tunningolt, igaz, ha pont kerék alá fut, nagyot dobhat. ezzel szemben egy kutya szanaszéjjel törheti a lökhárítót, hűtőt, stb-t. egy szarvast nyílván kikerülnék, de kutyával már voltam úgy, h esély se volt kikerülni/megállni; szembe jöttek, oldalt árok, úgy voltam vele, akkor már inkább ő...... féketdudát nyomtam, de így is lefejelte lökőst. lelkifurdi nem volt, de azért nem egy csúcs érés utána pár percig :?  :?  :?
95. Carina-E 2.0 GLI

rapi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
    • http://kep.tar.hu/rapi
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #346 Dátum: 2005.07.02 21:51:54 »
újjászületős story meg ez volt:
2000ben történt, apu vezetett, sspanyoloktól jöttünk hazafele, de olaszoknál megálltunk aludni egy éjszakát. aztán osztrák sztrádán, nemtudomhol, lényeg, h sokalagutas részen, volt vmi piszlicsáré rövid kis alagút. tűzött a nap amúgy, tehát apun napszemüveg volt, beértünk alagútba, nem sokat láthatott, mertbár gyéren ki volt világítva, padka volt a szélén, enyhén kanyarodott is, de ami lényeg: szegély; macskaszemek nélkül  :!:  apu meg nem vette észre, és felugrattunk rá 130körül. jópár méter 2keréken, kocsiban mindenki felébredt és sikított, aztán vissszaestünk hálisten. nem tudom, kinek a keze volt a dologban, de:
1,nem mentünk a falnak
2,nem pördültünk meg
3,nem borultunk fel
4,visszajövet nem mentünk bele 1autóba se.
Ami már csak hab a tortán: futómű tűlélte hiba nélkül, egyedül az elufelnit kellett kicentíroztatni.
Csodák ezek a túlélősdik, nem is értem........ :roll:
95. Carina-E 2.0 GLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #347 Dátum: 2005.07.02 22:32:52 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
A kutya egyébként az átfutásban inteligensebb általában, mert lassan elindul, és akkor van időd dudálni rá, de a macska csak gondol egyet, aztán elindul. Sajna azért sok buta kutya is így tesz.

Ja, intelligensebb: rádudálsz, ettők megijed, és aládszalad. Nem egy ilyet láttam már.


Van ilyen , de alapvetően valóban jobb eséllyel mérik föl a kutyák a közeledő autó jelentette veszélyt . A macska többnyire csak elindul ész nélkül - aztán vagy átér , vagy nem .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #348 Dátum: 2005.07.02 22:44:36 »
Idézetet írta: "Apu"
Idézetet írta: "KLaco"
Ma történt velem majdnem egy kis baleset, illetve nem is velem, hanem 1 macskával, ami nyílegyenesen át akart menni a kocsi kereke alatt, oldalról nagy sebességgel jött, szerencse, hogy csak 66-al mentem, meg a végén a szűrke aszfaltba olvadó macska is meggondolta magát, de 10 centin múlott, amit úgy sikerül megúszni, hogy kisebb fékezés, még épp nem szólalt meg az ABS, inkább a kormányt rántottam félre, még szerencse, hogy széles és nem forgalmas volt az út. De az incidens után 3 percig remegtem, leízzadtam :D Szal mázlim volt :D

Akkor gondold el, hogy leizzadt a macska.... :)
Különben érdekes dolog: 5-6 macskát biztosan gázoltam már életemben, különösebb lelkiismeretfurdalás nélkül... De bele sem merek gondolni: mit éreznék ha kutyát gázolnék.....
Vajon miért? Ti hogy vagytok ezzel?


Én ütöttem el kutyát is . Egyet . Országúton , 120-al , sötétben . Egyszercsak kirohant elém a kukoricásból , semmit nem volt időm csinálni . Közepes méretű volt (nem mentem vissza megnézni , hogy pontosan miféle...) , alaposan összenyomta az Audi elejét a lökhárító alatt , egy öklömnyi darab belőle pedig fennakadt a vonófülön  :shock:  :vom: ... Sajnáltam persze , dehát mit tehettem volna ?

Macskát elég sokat csaptam el , 7-8-at biztosan . Egyszer vissza is kellett mennem kivégezni az egyik szerencsétlent , hogy ne szenvedjen :( ... De ezt , asszem , írtam már korábban .

Ezeken kívül két nagyobb állatot ütöttem el még : egy borzot  :pal2: ... erdős szakaszon , kanyar után egyszer csak ott volt az út közepén , megintcsak nem tehettem semmit ; meg egy nyulat - ezt biztosan írtam már , totál öngyilkos hajlamú volt , nyílegyenesen szembe rohant az autóval .

Továbbá a lelkemen szárad még egy gyöngytyúk , egy liba , egy galamb (ezen azóta is csodálkozom , hogy nem törte be a szélvédőt) és vagy fél tucat veréb is  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #349 Dátum: 2005.07.02 22:49:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Apu"
Most mentek el a házunk elől a tűzoltók.... Egy Opel Astra tankolt a 400 méterre lévő Jet kútnál, állítólag az indítás után nem állt le az indítómotor, a tulaj meg úgygondolta hazagurul. Tévedett....


Jut eszembe . Ha én lennék a törvényhozó , tutira kötelezővé tenném a tűzoltó készüléket MINDEN autóban . És nem az alibi , borotvahabos flakon-méretűt , hanem egy kisebbfajta poroltót .

A vezetési tanfolyamokon pedig szintén kötelezően oktattatnám a használatát , illetve természetesen a vizsga részévé is tenném .

Én a motortérbe tetetném kötelezően, és automatán, mert nem lehet bízni az emberekben, lásd az egészségügyi tanfolyamon tanultakat, azt se sokan használják, pedig az fontosabb lenne.


Nem , szerintem mindenképpen kivehető kéne legyen . Ha fixen a motortérbe van építve , akkor azzal nem tudsz segíteni másoknak , és az esetleges utastér-tüzet sem olthatod el .

Egy poroltó használata azért lényegesen könnyebben tanítható dolog , mint amiket az egészségügyin oktatnak ; voltaképpen csak egy-két alapfogásból áll (mint pl. hogy ha a motortérben van a tűz , akkor csak résnyire nyisd föl a tetőt , és azon keresztül nyomasd be az oltóanyagot) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #350 Dátum: 2005.07.02 22:59:48 »
Idézetet írta: "rapi"
újjászületős story meg ez volt:
2000ben történt, apu vezetett, sspanyoloktól jöttünk hazafele, de olaszoknál megálltunk aludni egy éjszakát. aztán osztrák sztrádán, nemtudomhol, lényeg, h sokalagutas részen, volt vmi piszlicsáré rövid kis alagút. tűzött a nap amúgy, tehát apun napszemüveg volt, beértünk alagútba, nem sokat láthatott, mertbár gyéren ki volt világítva, padka volt a szélén, enyhén kanyarodott is, de ami lényeg: szegély; macskaszemek nélkül  :!:  apu meg nem vette észre, és felugrattunk rá 130körül. jópár méter 2keréken, kocsiban mindenki felébredt és sikított, aztán vissszaestünk hálisten. nem tudom, kinek a keze volt a dologban, de:
1,nem mentünk a falnak
2,nem pördültünk meg
3,nem borultunk fel
4,visszajövet nem mentünk bele 1autóba se.
Ami már csak hab a tortán: futómű tűlélte hiba nélkül, egyedül az elufelnit kellett kicentíroztatni.
Csodák ezek a túlélősdik, nem is értem........ :roll:


Családi autós túlélős sztori :

1994 , Erdély . Tordáról haladtunk Kolozsvár felé . Eső . Emelkedő , lefelé egy sáv , fölfelé kettő . Mi fölfelé haladtunk a belsőben (külsőben nagyon szar volt a burkolat) . Enyhe bal kanyarhoz közeledtünk . Egyszercsak kanyarból kibukkan szembe egy nyerges szerelvény , túl gyorsan - a vontatmány megcsúszik és keresztbefordul , pont elénk . Apám időben elrántja a kormányt jobbra , kamion fara centikkel zúg el a Corona mellett . Utána viszont apámnak mindjárt balra is kell rántania a kormányt , mert ugye különben lefutnánk az útról - magyarul végrehajt egy komplett "jávorszarvas-tesztet" , 80-al a vizes úton , a fullra pakolt hátsókerékhajtású Coronával . Az eredmény nem is marad el : pördülés balra , kivédhetetlen intenzitással . Pördülés közben keresztülcsúszunk a teljes útpályán , ahol nagy a forgalom , de épp nem jön belénk senki , sem a mi eredeti irányunkból , sem szemből . Ezek után az eredeti irányunkkal pontosan szemben , az úttal párhuzamosan , pont az árok szélén , az autó precízen "leparkol" az útpadkán , 30 centire egy , már ott parkoló teherautó orrától . A malőrt okozó kamion sofőrje egyébként megfogta aztán a csúszást , és szépen tovább is ment , ahogy illik .

Na , milyen  :shock: ?

--------------------------------

A másik nagy túlélős élményem az volt , amikor 90-el elaludtam vezetés közben egy kis Micrában , és karcolás nélkül megúsztam , sőt az autón is csak pár ezer forintos kár keletkezett (a BAL oldali terelőkorlátnak horzsolódott neki) . De ezt már meséltem .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #351 Dátum: 2005.07.03 09:16:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Apu"
Idézetet írta: "KLaco"
Ma történt velem majdnem egy kis baleset, illetve nem is velem, hanem 1 macskával, ami nyílegyenesen át akart menni a kocsi kereke alatt, oldalról nagy sebességgel jött, szerencse, hogy csak 66-al mentem, meg a végén a szűrke aszfaltba olvadó macska is meggondolta magát, de 10 centin múlott, amit úgy sikerül megúszni, hogy kisebb fékezés, még épp nem szólalt meg az ABS, inkább a kormányt rántottam félre, még szerencse, hogy széles és nem forgalmas volt az út. De az incidens után 3 percig remegtem, leízzadtam :D Szal mázlim volt :D

Akkor gondold el, hogy leizzadt a macska.... :)
Különben érdekes dolog: 5-6 macskát biztosan gázoltam már életemben, különösebb lelkiismeretfurdalás nélkül... De bele sem merek gondolni: mit éreznék ha kutyát gázolnék.....
Vajon miért? Ti hogy vagytok ezzel?


Én ütöttem el kutyát is . Egyet . Országúton , 120-al , sötétben . Egyszercsak kirohant elém a kukoricásból , semmit nem volt időm csinálni . Közepes méretű volt (nem mentem vissza megnézni , hogy pontosan miféle...) , alaposan összenyomta az Audi elejét a lökhárító alatt , egy öklömnyi darab belőle pedig fennakadt a vonófülön  :shock:  :vom: ... Sajnáltam persze , dehát mit tehettem volna ?

Macskát elég sokat csaptam el , 7-8-at biztosan . Egyszer vissza is kellett mennem kivégezni az egyik szerencsétlent , hogy ne szenvedjen :( ... De ezt , asszem , írtam már korábban .

Ezeken kívül két nagyobb állatot ütöttem el még : egy borzot  :pal2: ... erdős szakaszon , kanyar után egyszer csak ott volt az út közepén , megintcsak nem tehettem semmit ; meg egy nyulat - ezt biztosan írtam már , totál öngyilkos hajlamú volt , nyílegyenesen szembe rohant az autóval .

Továbbá a lelkemen szárad még egy gyöngytyúk , egy liba , egy galamb (ezen azóta is csodálkozom , hogy nem törte be a szélvédőt) és vagy fél tucat veréb is  :roll:


Palaczk, mi vagy te, hóhér? :D Ennyi állatot elütni....
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #352 Dátum: 2005.07.03 23:38:42 »
Én eddig csak békákat és bogarakat tettem kétdimenzióssá. Még a madarak is megúszták, amik átrepültek alattam.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9523
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #353 Dátum: 2005.07.04 08:25:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Jut eszembe . Ha én lennék a törvényhozó , tutira kötelezővé tenném a tűzoltó készüléket MINDEN autóban . És nem az alibi , borotvahabos flakon-méretűt , hanem egy kisebbfajta poroltót .

A vezetési tanfolyamokon pedig szintén kötelezően oktattatnám a használatát , illetve természetesen a vizsga részévé is tenném .

A románoknál nem az izzószett kötelező a kocsiba, hanem a hatóságilag jóváhagyott típusú tűzoltó készülék, amit két évente kell "vizsgáztatni", ugyanúgy mint az egészségügyi dobozt. Zsaru ha megállít keresi a kötelező háromszögöt, egészségügyi dobozt, és az oltót, az utóbbi kettőn megfelelő lejárati dátumokkal rajtuk. Ha valamelyik szavatossága le van járva, komoly bírság, nem is említem mi van ha nincs az embernél.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #354 Dátum: 2005.07.04 10:42:04 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Palaczk"
Jut eszembe . Ha én lennék a törvényhozó , tutira kötelezővé tenném a tűzoltó készüléket MINDEN autóban . És nem az alibi , borotvahabos flakon-méretűt , hanem egy kisebbfajta poroltót .

A vezetési tanfolyamokon pedig szintén kötelezően oktattatnám a használatát , illetve természetesen a vizsga részévé is tenném .

A románoknál nem az izzószett kötelező a kocsiba, hanem a hatóságilag jóváhagyott típusú tűzoltó készülék, amit két évente kell "vizsgáztatni", ugyanúgy mint az egészségügyi dobozt. Zsaru ha megállít keresi a kötelező háromszögöt, egészségügyi dobozt, és az oltót, az utóbbi kettőn megfelelő lejárati dátumokkal rajtuk. Ha valamelyik szavatossága le van járva, komoly bírság, nem is említem mi van ha nincs az embernél.

Nekem van a verdában, különben nem engednének be a gyár területére. Néha még ellenőrzik is. Alapvetően jó érzés tudni, hogy ott van. Szörnyű érzés lehet tehetetlenül végignézni egy jármű kiégését, hát még elszenvedni.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #355 Dátum: 2005.07.04 10:57:23 »
Az eü dobozt még sosem néztem meg, hogy mikor jár le. Gyárilag fóliázott példány van a csomagtartóban.
No, még egy ok, hogy nem menjek romániába  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #356 Dátum: 2005.07.04 12:15:12 »
Én olyat is hallottam, hogy valakit azért büntettek meg rendőrök Romániában, mert nem volt nála fekete halottas zsák.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #357 Dátum: 2005.07.04 12:42:57 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Én olyat is hallottam, hogy valakit azért büntettek meg rendőrök Romániában, mert nem volt nála fekete halottas zsák.

Ezt Ukrajnáról hallottam. Bár ott tökmindegy, fizess aztán mehetsz.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #358 Dátum: 2005.07.04 12:56:41 »
Igen, ez a "van sapka - nincs sapka" tipikus esete.  :o
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9523
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #359 Dátum: 2005.07.04 16:09:49 »
Idézetet írta: "whis"
No, még egy ok, hogy nem menjek romániába  :)

Tudtommal ezt nem követelik a külföldiektől.