Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 168830 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rezol

  • Vendég
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #300 Dátum: 2005.04.22 07:34:36 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Egy ilyen összetört autó látványából, és persze a benne ülők korházi ápolásából okulva kötöm és köttetem be a hátsó ülésen utazókkal a biztonsági övet.
Hihetetlen, hogy mire képes egy elszabaduló test, letarol mindent. Nembeszélve arról, hogy ő maga milyen komoly sérüléseket szenved el.
És szót fogadnak?
Hihetetlen,hogy az embernek szabályosan össze kell vesznie a családtagjaival,hogy eredményt érjen el.
Kívülállóval nem.Azt el sem viszem,ha nem köti be magát. :?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #301 Dátum: 2005.04.22 07:36:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Illetve egyikük egyszer igen (talán lesz, akinek mond valamit az, hogy Pécsett a Barbakántól 3 percen belül felértünk az Állatkerthez...), de azt is megúsztuk  [smilie=sm45.gif]

Ezt milyen kocsival sikerült elérni - gondolom nem kispolákkal...
music     

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #302 Dátum: 2005.04.22 14:19:28 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Egy ilyen összetört autó látványából, és persze a benne ülők korházi ápolásából okulva kötöm és köttetem be a hátsó ülésen utazókkal a biztonsági övet.
Hihetetlen, hogy mire képes egy elszabaduló test, letarol mindent. Nembeszélve arról, hogy ő maga milyen komoly sérüléseket szenved el.
És szót fogadnak?
Hihetetlen,hogy az embernek szabályosan össze kell vesznie a családtagjaival,hogy eredményt érjen el.
Kívülállóval nem.Azt el sem viszem,ha nem köti be magát. :?


Hello,
Sajnos nekem is hasonló tapasztalataim vannak (mármint az "össszeveszéssel" kapcsolatban). Már többször megfogadtam, hogy addig nem indulok el, amíg mindenki be nem köti magát, de sokszor saját magammal is kiszúrnék, mivel lehet hogy el sem indulnánk....
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #303 Dátum: 2005.04.22 14:23:51 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Egy ilyen összetört autó látványából, és persze a benne ülők korházi ápolásából okulva kötöm és köttetem be a hátsó ülésen utazókkal a biztonsági övet.
Hihetetlen, hogy mire képes egy elszabaduló test, letarol mindent. Nembeszélve arról, hogy ő maga milyen komoly sérüléseket szenved el.
És szót fogadnak?
Hihetetlen,hogy az embernek szabályosan össze kell vesznie a családtagjaival,hogy eredményt érjen el.
Kívülállóval nem.Azt el sem viszem,ha nem köti be magát. :?

Szerencsére nincs vita.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #304 Dátum: 2005.04.22 14:47:06 »
Idézetet írta: "BÉGÉ"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Egy ilyen összetört autó látványából, és persze a benne ülők korházi ápolásából okulva kötöm és köttetem be a hátsó ülésen utazókkal a biztonsági övet.
Hihetetlen, hogy mire képes egy elszabaduló test, letarol mindent. Nembeszélve arról, hogy ő maga milyen komoly sérüléseket szenved el.
És szót fogadnak?
Hihetetlen,hogy az embernek szabályosan össze kell vesznie a családtagjaival,hogy eredményt érjen el.
Kívülállóval nem.Azt el sem viszem,ha nem köti be magát. :?


Hello,
Sajnos nekem is hasonló tapasztalataim vannak (mármint az "össszeveszéssel" kapcsolatban). Már többször megfogadtam, hogy addig nem indulok el, amíg mindenki be nem köti magát, de sokszor saját magammal is kiszúrnék, mivel lehet hogy el sem indulnánk....


Figyu! Egyszer próbáld ki!! Meglepő lesz az eredmény! Öt perc várakozás és kezdeti barátságos évődés után jönnek az erősebb viccek, majd a sértődés színlelése. Ha pedig szemben megállnak a frontok, és még kiszállni sem hajlandó az illető, zárd be az autóba. Az nyer, aki tovább bírja.  8)
Nálam egy hét is letelt, mire adott barátom újra beszélt velem. Azóta nem kötekedik. Aszongya hülye vagyok és kész.   :) DE: tudomásul vette. Aszondom megéri egy kis hercehurca - ennek úgyis híre megy majd a baráti körben és elfogadják/megszokják. Ennyi.
Nekem ráfért a pofámra ...  :wink:
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #305 Dátum: 2005.04.22 16:18:54 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "BÉGÉ"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Egy ilyen összetört autó látványából, és persze a benne ülők korházi ápolásából okulva kötöm és köttetem be a hátsó ülésen utazókkal a biztonsági övet.
Hihetetlen, hogy mire képes egy elszabaduló test, letarol mindent. Nembeszélve arról, hogy ő maga milyen komoly sérüléseket szenved el.
És szót fogadnak?
Hihetetlen,hogy az embernek szabályosan össze kell vesznie a családtagjaival,hogy eredményt érjen el.
Kívülállóval nem.Azt el sem viszem,ha nem köti be magát. :?


Hello,
Sajnos nekem is hasonló tapasztalataim vannak (mármint az "össszeveszéssel" kapcsolatban). Már többször megfogadtam, hogy addig nem indulok el, amíg mindenki be nem köti magát, de sokszor saját magammal is kiszúrnék, mivel lehet hogy el sem indulnánk....


Figyu! Egyszer próbáld ki!! Meglepő lesz az eredmény! Öt perc várakozás és kezdeti barátságos évődés után jönnek az erősebb viccek, majd a sértődés színlelése. Ha pedig szemben megállnak a frontok, és még kiszállni sem hajlandó az illető, zárd be az autóba. Az nyer, aki tovább bírja.  8)
Nálam egy hét is letelt, mire adott barátom újra beszélt velem. Azóta nem kötekedik. Aszongya hülye vagyok és kész.   :) DE: tudomásul vette. Aszondom megéri egy kis hercehurca - ennek úgyis híre megy majd a baráti körben és elfogadják/megszokják. Ennyi.
Nekem ráfért a pofámra ...  :wink:

Teljesen igazad van. Aztán meg ha meghal melletted, mert nem kötötte be magát, akkor a családja majd téged okol, hogy miért nem szóltál rá, hogy kösse be magát. És neked is életre szóló lelkiismeretfurdalás.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #306 Dátum: 2005.04.22 19:50:12 »
Nálunk szerencsére fel sem merül, hogy ne kösse be magát valaki.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #307 Dátum: 2005.04.22 21:30:24 »
Én egyébként elindulok, és szólok, hogy kösse be magát az illető. Eddig nem kellett veszekedni senkivel, első szóra bekötötte. Egyébként én is mikor beszállok mások kocsijába, első lépés, hogy bekötöm magam. Olyan vezető mellé nem is ülök be ha 1 mód van rá, aki nem köti be magát.
Laco 73 :D

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #308 Dátum: 2005.04.23 01:00:30 »
Kicsit más ujjászületés de leirom azé  :twisted:

2 éve karacsony 1. napján kitaláltuk haverokkal (amire mar fél éve készültünk), hogy a nyáron összetört trabantnak lementett tetejet kiprobaljuk végre havon :D
Felmentunk Fótr a Fáy présházhoz.  Nemis volt gáz az 1. fél oráig. Aztán jött a vadulás. - Csusszunk le 3-n!! :)
Elindultunk, én ültem középen, és jött a nagy gödör ami legalabb fél méter mély volt. Persze belementunk. Fájt a hátam ezerrel, hazavezetni nem bírtam már. Hazavittek, feküdtem hátfájással 2 napot ami muloban volt. Legjobb cimbim tanácsára elmentem megröntgeneztetni és kiderült hogy eltörött az egyik csigolyam!!
Nah mondom szevasz, korhaz meg minden  :?
Kaptam elöször gipszböl 1 mellényt 2 honapra hogy majd összeforr címmel. Ahelyett hogy gyogyult volna, még felszívodtak a csontok! :o
Jött a műtét!  :shock: Kemény 4 orás műtét volt ahol a törött csigolyat kivették és betettek helyette titánt amit hozzálmezeltek a alatta felette lévő csigolyahoz. Még 3 honap kényszerpihenő ami már lábadozással telt persze lehetett mozogni már.
Csak az a baj hogy azota uszason kivul semmilyen mozgast nem szabad még futni se... Megemelek 15 kilot 2 napig fáj a hátam, szal 1 életre leírtam magam.
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #309 Dátum: 2005.04.23 10:24:08 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Kicsit más ujjászületés de leirom azé  :twisted:

2 éve karacsony 1. napján kitaláltuk haverokkal (amire mar fél éve készültünk), hogy a nyáron összetört trabantnak lementett tetejet kiprobaljuk végre havon :D
Felmentunk Fótr a Fáy présházhoz.  Nemis volt gáz az 1. fél oráig. Aztán jött a vadulás. - Csusszunk le 3-n!! :)
Elindultunk, én ültem középen, és jött a nagy gödör ami legalabb fél méter mély volt. Persze belementunk. Fájt a hátam ezerrel, hazavezetni nem bírtam már. Hazavittek, feküdtem hátfájással 2 napot ami muloban volt. Legjobb cimbim tanácsára elmentem megröntgeneztetni és kiderült hogy eltörött az egyik csigolyam!!
Nah mondom szevasz, korhaz meg minden  :?
Kaptam elöször gipszböl 1 mellényt 2 honapra hogy majd összeforr címmel. Ahelyett hogy gyogyult volna, még felszívodtak a csontok! :o
Jött a műtét!  :shock: Kemény 4 orás műtét volt ahol a törött csigolyat kivették és betettek helyette titánt amit hozzálmezeltek a alatta felette lévő csigolyahoz. Még 3 honap kényszerpihenő ami már lábadozással telt persze lehetett mozogni már.
Csak az a baj hogy azota uszason kivul semmilyen mozgast nem szabad még futni se... Megemelek 15 kilot 2 napig fáj a hátam, szal 1 életre leírtam magam.


Azannya, Kpeki!!  :cry:  :cry:

Asszem tudom, milyen volt az első néhány hónapod. Én a Salgó Rally egyik edzésén estem egy nagyot egy J1 ülésben 13 éve, kiszállás nehéz/kórház/röntgen cucc után amit mondtál, aztán kis fekvés gipszben (3 hó) stb. Kompressziós törés - csigolya : ugyanaz mint neked. DE én szerencsésebb vótam: fél év alatt meggyógyultam, műtét sem kellett!! Viszont nem szánkózok!! Hehe! Gondolom má' Te sem ...  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #310 Dátum: 2005.04.23 10:36:39 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Kicsit más ujjászületés de leirom azé  :twisted:

2 éve karacsony 1. napján kitaláltuk haverokkal (amire mar fél éve készültünk), hogy a nyáron összetört trabantnak lementett tetejet kiprobaljuk végre havon :D
Felmentunk Fótr a Fáy présházhoz.  Nemis volt gáz az 1. fél oráig. Aztán jött a vadulás. - Csusszunk le 3-n!! :)
Elindultunk, én ültem középen, és jött a nagy gödör ami legalabb fél méter mély volt. Persze belementunk. Fájt a hátam ezerrel, hazavezetni nem bírtam már. Hazavittek, feküdtem hátfájással 2 napot ami muloban volt. Legjobb cimbim tanácsára elmentem megröntgeneztetni és kiderült hogy eltörött az egyik csigolyam!!
Nah mondom szevasz, korhaz meg minden  :?
Kaptam elöször gipszböl 1 mellényt 2 honapra hogy majd összeforr címmel. Ahelyett hogy gyogyult volna, még felszívodtak a csontok! :o
Jött a műtét!  :shock: Kemény 4 orás műtét volt ahol a törött csigolyat kivették és betettek helyette titánt amit hozzálmezeltek a alatta felette lévő csigolyahoz. Még 3 honap kényszerpihenő ami már lábadozással telt persze lehetett mozogni már.
Csak az a baj hogy azota uszason kivul semmilyen mozgast nem szabad még futni se... Megemelek 15 kilot 2 napig fáj a hátam, szal 1 életre leírtam magam.

Ez elég kemény :(
Nekem mázlim volt a szánkóval, csoportosan csúsztunk 8 szánkó, öcsém ült mögöttem, ezért lassabban mentünk, a mögöttünk levő haver utolért, és persze mikor, mikor 1 gödörbe értünk, ezért nekicsapódtunk a gödör falának. Amire emlékszek, hogy 10 métert csúsztam, a szánkó eltörött és 1 darabja a hátsómba fúródott szimmetrikusan :D Szerencsére a fájdalmon kívül egyéb bajom nem lett, a lyukak azóta is meg vannak a gatyámon :D Ja és a lényeg, öcsém volt a gyorsabb :D Megelőzött 2 méterrel a hason csúszásban. Neki még ennyi baja se lett :D
Szal tanulság szánkóval óvatosan, és 1esével.
Laco 73 :D

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #311 Dátum: 2005.06.11 23:38:52 »
Na akkor egy rövid, de nem autós történet.

Voltam vagy 6-7 éves. S a barátokkal csatangoltunk szülővárosomban, Marcaliban. Ez még a '80-as évek elején volt, amikor a kisvárosban igazából a gyerekekre csak egy út jelentet veszélyt a főút.
Mi is ott próbáltunk átkellni egy zebrán.
Már percek óta álltunk az útszélén, és vártuk mikor mehetünk.
Én annyira csak balra néztem, hogy amikor onnan végre nem jött semmi elindultam, de jobbról jött egy Trabant, és már nem tudott megállni.
Nekem jött, én beestem a Trabi alá, ami a nyakamnál állt meg.
S én egy karcolás nélkül másztam ki a kocsi alól.
A sofőr, és a barátaim nem hítek a szemüknek!:shock:
Persze a szüleim ezt csak egy jó 15 évvel később tudták meg.:D
Minek őket felesleges idegesíteni? :roll:
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #312 Dátum: 2005.06.12 10:59:31 »
Ez nem volt újjászületés - szerencsére - de még annak idején a Dacia-val nekimentem egy villanyoszlopnak, mert kidurrant a jobb első kerék (még belsős gumik voltak). Erősen káros lett a kocsi, nekem semmi bajom, de szépen sikerült megjavítattni, festéssel, mindennel. Azóta se tudnak róla a szüleim. :D

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #313 Dátum: 2005.06.13 12:22:11 »
Gyöngyös és Abasár között ugyanabban az S kanyarban (egy szép sárga exbrigádszálló van a második ív belső oldalán) egy év alatt kétszer vitték le a visszapillantótükrömet ideális ívet követő önjelölt Sumákerek...
A második eset után egy héttel egy haver mesélte, hogy egy héttel előtte valami "barom" levitte a tükrét abban a kanyarban... Sok szépet és jót mondtam neki utánna. Már nem vagyunk haverok......
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #314 Dátum: 2005.06.13 12:51:16 »
Idézetet írta: "Apu"
Gyöngyös és Abasár között ugyanabban az S kanyarban (egy szép sárga exbrigádszálló van a második ív belső oldalán) egy év alatt kétszer vitték le a visszapillantótükrömet ideális ívet követő önjelölt Sumákerek...
A második eset után egy héttel egy haver mesélte, hogy egy héttel előtte valami "barom" levitte a tükrét abban a kanyarban... Sok szépet és jót mondtam neki utánna. Már nem vagyunk haverok......

Off: ott voltam katona (mármint Abasáron), szerencsére több a pozitív emlék mint a negatív...on
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."