Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 171846 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #285 Dátum: 2005.04.21 07:35:46 »
Elég kemény a sztori :~(
Egy pár kérdőjel van bennem az esettel kapcsolatban.
-Azért nem mindegy, hogy a sofőr gatya részeg volt, vagy mondjuk volt benne 2 sör? Ha csak 2 sör lett volna az illetőben, valszeg én is beültem  volna mellé. Illetve abban az esetben is, ha én részegebb lettem volna, mint a sofőr és nem tudtam volna mérlegelni a helyzetetet.
-Miért kellett 180-nal hajtani városban, éjszaka?

Velem is történt olyan régebben (manapság jó fiú vagyok), hogy némi lájtos piálás után beültem kocsiba de akkor piszokul figyeltem, hogy 45-50nél többel semmiképp ne menjek. Nem értem azokat, akik ilyen esetben nyomják neki, minha muszáj lenne :(

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #286 Dátum: 2005.04.21 08:08:11 »
És miért engedtétek vezetni?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #287 Dátum: 2005.04.21 09:53:31 »
Szerintem a 180-as tempó arra utal, hogy seggrészeg volt, hiszen Bogláron ennyivel menni, az az önkontroll elvesztése.
A másik dolog, amit squiddy is írt, hogy ha tudom, hogy ittam, óvatosabb vagyok. Tegnap enyhe hőemelkedésem volt, és ez már annyit torzított az ítélőképességemen, hogy piros lámpánál majdnem belegurultam az előttem állóba, minden ok nélkül. Csak kicsit fékeztem később, mint normálisan.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #288 Dátum: 2005.04.21 11:27:15 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Az is érdekes gondolat, hogy abban az autóban ülhetett volna valamelyik közelebbi barátom/barátnőm is, vagy épp ülhettem volna én is. Ha én is velük megyek a buliba, még egy embernek csak abban az autóban lett volna hely.

Ezen ne rágódj, a sors nem véletlenül rendezte így! Amikor nem mentél el, tudat alatt ezt is mérlegelted. A szörfös pedig csúnya halált választott magának. A sofőrnek azért megmutatnám a baleset képeit...


Nézd , valamilyen szinten én is hiszek abban , hogy az ilyen dolgok nem véletlenül történnek . Persze , ezt mondjuk a meghalt srác szüleinek és barátainak nem biztos , hogy nekiállnék most elmagyarázni , mert ha én lennék a helyükben , lehet , hogy berágnék arra , aki ilyen szöveggel jön  :roll: ... És hogy nem "választotta magának" ezt , az is biztos  :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #289 Dátum: 2005.04.21 11:28:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Hát igen sajna a baleset hamar megtörténhet ilyen esetben. Nem okoskodni akarok, mert ilyen hír hallatán azért összeszorul a szív, de nagy tanulság, hogy ne ülj be részeg mellé autóba ill ne hagyd gyorsan menni. Sajna ilyen az élet.

Egyvalamin átsiklottál, nem jókedvéből ült oda be: Az egyik kocsi sofőrje részegen vezetett - nem is ült be mellé, csak egyvalaki (neki máshol már nem volt hely).

Nem okoskodni akarok, de erőszakkal se kényszerítettek volna be, inkább 6-an a másik kocsiba.


Barátok voltak , megbízott benne . Ráadásul ő is részeg volt . Ez a kettő együtt így bőven elég  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #290 Dátum: 2005.04.21 11:36:13 »
Idézetet írta: "squiddy"
Elég kemény a sztori :~(
Egy pár kérdőjel van bennem az esettel kapcsolatban.
-Azért nem mindegy, hogy a sofőr gatya részeg volt, vagy mondjuk volt benne 2 sör? Ha csak 2 sör lett volna az illetőben, valszeg én is beültem  volna mellé. Illetve abban az esetben is, ha én részegebb lettem volna, mint a sofőr és nem tudtam volna mérlegelni a helyzetetet.
-Miért kellett 180-nal hajtani városban, éjszaka?

Velem is történt olyan régebben (manapság jó fiú vagyok), hogy némi lájtos piálás után beültem kocsiba de akkor piszokul figyeltem, hogy 45-50nél többel semmiképp ne menjek. Nem értem azokat, akik ilyen esetben nyomják neki, minha muszáj lenne :(


- A sofőr részeg volt . Nem kicsit piás , nem becsiccsentett , hanem részeg . Szemem láttára ivott pálinkát meg minden egyebet . A srác , aki beült mellé , legalább ugyanannyira piás volt . Tudod , ilyenkor jön a "mi bajunk lehet ?" gondolat  :roll: ...
- Ez megmagyarázza a 180-at is . Új SAAB , nyilván menőzni is akart vele kicsit , meg bízott is benne (pláne részegen) hogy ezzel aztán nem történhet baj  :? ... Nomeg a haverjaik egy másik autóval előrébb jártak , gondolom , utol akarta érni őket .

Szerencsére nem vagyunk egyformák . Én is vezettem már úgy , hogy volt bennem néhány sör , sőt egy-két (!) alkalommal , városon belül , picit több is (üveg bor pl.) . Belőlem is azt váltja ki ez , hogy nagyon óvatosan megyek , és 300 %-ban odafigyelek , mert tudom , hogy nem vagyok a toppon . Igazán részegen pedig nincs az a pénz , amiért autóba ülnék - ha pedig valami vis maior rákényszerítene , biztos , hogy lépésben mennék . Ez a Saabos gyerek nem ebbe a kategóriába tartozott , hanem azokéba , akiknél a pia OFF-ra állítja az "önkontroll" feliratú kapcsolót  :shock:

... Azért abba is érdemes belegondolni , hogy neki ezek után milyen lesz ebben a tudatban leélni az életét , hogy megölte a barátját :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #291 Dátum: 2005.04.21 11:39:47 »
Idézetet írta: "Misi"
És miért engedtétek vezetni?


Mert mindenki más is erősen piás volt , kivéve a két másik sofőrt . Nem figyeltünk mi arra , hogy mi van vele . Beültek a kocsiba ketten , elindultak , kész .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #292 Dátum: 2005.04.21 11:42:10 »
Idézetet írta: "music"
Szerintem a 180-as tempó arra utal, hogy seggrészeg volt, hiszen Bogláron ennyivel menni, az az önkontroll elvesztése.
A másik dolog, amit squiddy is írt, hogy ha tudom, hogy ittam, óvatosabb vagyok. Tegnap enyhe hőemelkedésem volt, és ez már annyit torzított az ítélőképességemen, hogy piros lámpánál majdnem belegurultam az előttem állóba, minden ok nélkül. Csak kicsit fékeztem később, mint normálisan.


Nem biztos , hogy pont 180 volt - de hogy rohadt gyorsan mentek , az biztos . Nem sokkal a körforgalom előtt előztek meg egy másik (idegen) autót , amelynek a sofőrje bevallotta ijedtében , hogy ő is "100 körül" ment , ezek meg állítólag szabályosan elzúgtak mellette , hatalmas sebességkülönbséggel . Szóval , lehet hogy nem volt 180 , "csak" 160 , de igazából eléggé mindegy  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #293 Dátum: 2005.04.21 13:31:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"

... Azért abba is érdemes belegondolni , hogy neki ezek után milyen lesz ebben a tudatban leélni az életét , hogy megölte a barátját :?

Többet garantáltan nem fog piásan autóba ülni...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #294 Dátum: 2005.04.21 13:38:47 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"

... Azért abba is érdemes belegondolni , hogy neki ezek után milyen lesz ebben a tudatban leélni az életét , hogy megölte a barátját :?

Többet garantáltan nem fog piásan autóba ülni...


Most néztem a BTK-ban : ittas járművezetés minősített esete , kettőtől nyolc évig terjedő szabveszttel büntetendő . Hogy a jogsiját mennyi időre veszik el , az persze más kérdés . Ami pedig életfogytig tart majd , az a lelkifurdalás ...

De az is biztos , hogy az a tizenvalahány ember (a társaság tagjai) is életre szóló leckét kapott , akik látták az összetörött kocsit , és benne az utasülésen a halott srácot  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #295 Dátum: 2005.04.21 14:31:29 »
Egy ilyen összetört autó látványából, és persze a benne ülők korházi ápolásából okulva kötöm és köttetem be a hátsó ülésen utazókkal a biztonsági övet.
Hihetetlen, hogy mire képes egy elszabaduló test, letarol mindent. Nembeszélve arról, hogy ő maga milyen komoly sérüléseket szenved el.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #296 Dátum: 2005.04.21 22:51:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Barátok voltak, megbízott benne. Ráadásul ő is részeg volt. Ez a kettő együtt így bőven elég :?

Velem ilyesmi nem fordulhatna elő. Én sem volta/lennék részeg, és nem is ülnék be egy ilyen sofőr mellé.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #297 Dátum: 2005.04.21 22:54:04 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"
... Azért abba is érdemes belegondolni, hogy neki ezek után milyen lesz ebben a tudatban leélni az életét, hogy megölte a barátját :?
Többet garantáltan nem fog piásan autóba ülni...

Egy ideig máshová fog ülni...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #298 Dátum: 2005.04.21 23:28:02 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Barátok voltak, megbízott benne. Ráadásul ő is részeg volt. Ez a kettő együtt így bőven elég :?

Velem ilyesmi nem fordulhatna elő. Én sem volta/lennék részeg, és nem is ülnék be egy ilyen sofőr mellé.


Velem éppenséggel előfordulhatna . Sőt , régebben elő is fordult , nem is egyszer - csak hál'Istennek nem lett baj , mert azok a srácok , bár be voltak nyomva rendesen , nem vezettek eszetlenül . Illetve egyikük egyszer igen (talán lesz , akinek mond valamit az , hogy Pécsett a Barbakántól 3 percen belül felértünk az Állatkerthez...) , de azt is megúsztuk  [smilie=sm45.gif]

Persze , ma már ezerszer is meggondolnám , pláne ezután az eset után - de bizony az ember tizen- meg kora huszonévesen sok hülyeséget csinál  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #299 Dátum: 2005.04.22 07:33:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Pécsett a Barbakántól 3 percen belül felértünk az Állatkerthez...)

Az igen!  :?