Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 173079 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #210 Dátum: 2004.11.15 23:29:33 »
Idézetet írta: "whis"
Nem történt baleset, de kevésen múlt:
Nyháza, két sáv, belsőben egy román kamion, kívül én, kicsit lemaradva. Mivel nem bízom a 'balkáni' sofőrökben, nem mentem mellé (szerencsére). Ismertem a környéket, tudtam, hogy a belső sáv egy idő után elkanyarodik és a kamionok arra mennek, nekem meg a külső jó a belváros felé. Amikor már tudtam, hogy a kamion a helyes sávban megy mellémerészkedtem, mivel a sávom üres volt. A kocsi orra a nyergesvontató hátsó kerekével egy síkban volt, mellettem a bazi nagy vontatmány. Tőlem jobbra magas padka + palánk. Egyszercsak a kamion megindult rám. Mivel jobbra húzódni nem tudtam, duda + erős fék. Bíztam benne, hogy észreveszi a dudát. Észre is vette, az elejét visszahúzta, de a vontatmány hátulja ilyenkor még jobban meglódul az ellenkező irányba, azaz felém. Én már gyakorlatilag álltam és csak reménykedtem, hogy elhalad mellettem mielőtt felken a palánkra. Az oldalát nem kapta el, az elejét meg azért nem érte, mert alacsonyabban volt, mint neki a hátulja. Kicsin múlt  [smilie=sm45.gif]

Az asszony is leizzadt, majd felvetette, hogy mégiscsak kellene a hangos duda...


Hasonló velünk is történt jópár éve , '97-ben : apám akkori kocsijával , egy Audi 100-assal haladtunk Németországban az Autobahnon , amikor az általunk épp előzött kamion (kb. a kamion hátuljával volt egyvonalban az Audi hátulja) minden index és körülnézés nélkül , hirtelen elkezdett átjönni a mi sávunkba előzés céljából . Apám hasonlóan reagált mint te , és hasonlóan szűken meg is úsztuk , de ha lehet , 140-es tempónál ez talán még egy kicsivel izgalmasabb  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #211 Dátum: 2004.11.16 00:07:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én a múltkor kis privát "felmérést" végeztem itt Pécsett. Figyeltem a szembejövő kocsikat, hogy hányból hányban van bekötve a sofőr öve. Mindig húszas egységeket számoltam , ötször egymás után. Gyerekek, a legkedvezőbb arány húszból hét volt, kétszer volt húszból hat , egyszer húszból öt, egyszer pedig húszból négy :(  ... Mi a rosseb történik itt, Titanic-effektus, sérthetetlennek képzeljük magunkat, vagy mi  :?:  :x  :evil:

Ráadásul most a Pécsi Ildikó-baleset kapcsán még lovat adnak alájuk, hogy lám, azért maradt életben, mert nem volt bekötve - függetlenül attól, hogy ez igaz-e...
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #212 Dátum: 2004.11.16 00:24:09 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Én a múltkor kis privát "felmérést" végeztem itt Pécsett. Figyeltem a szembejövő kocsikat, hogy hányból hányban van bekötve a sofőr öve. Mindig húszas egységeket számoltam , ötször egymás után. Gyerekek, a legkedvezőbb arány húszból hét volt, kétszer volt húszból hat , egyszer húszból öt, egyszer pedig húszból négy :(  ... Mi a rosseb történik itt, Titanic-effektus, sérthetetlennek képzeljük magunkat, vagy mi  :?:  :x  :evil:

Ráadásul most a Pécsi Ildikó-baleset kapcsán még lovat adnak alájuk, hogy lám, azért maradt életben, mert nem volt bekötve - függetlenül attól, hogy ez igaz-e...


Mert ha be van kötve, akkor max kulccsonttörése van, így meg azon kívül minden más csontja tört el!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #213 Dátum: 2004.11.16 00:27:50 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Mert ha be van kötve, akkor max kulccsonttörése van, így meg azon kívül minden más csontja tört el!

De kiesett a kocsiból, amibe meg belement egy másik...
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #214 Dátum: 2004.11.16 00:37:19 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Tamás69"
Mert ha be van kötve, akkor max kulccsonttörése van, így meg azon kívül minden más csontja tört el!

De kiesett a kocsiból, amibe meg belement egy másik...


Mert nem akart jajta átmenni...
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #215 Dátum: 2004.11.16 00:51:35 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Tamás69"
Mert ha be van kötve, akkor max kulccsonttörése van, így meg azon kívül minden más csontja tört el!

De kiesett a kocsiból, amibe meg belement egy másik...


Ja , az ilyen eseteket imádják kiemelni - és a sok idióta tényleg kapva kap rajta , hogy "no lám!" ... :x ... Egy jóval kisebb kockázat kivédése érdekében bevállalnak egy jóval nagyobbat  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #216 Dátum: 2004.11.16 01:00:48 »
Kedves feleségem tesztelte az övet, és a skoda picupot egy frontális összejövetellel, szerencsére csak városban. -A kanyarodó főúton ment, amikor az egyenes mellékutcából kijöttek vele szembe.

-neki volt egy lila folt az övnél a vállán, az ellenfél kifejelte a szélvédőt. mindketten kb 30-40-el mentek.

-Nálunk alapértelmezett az öv, múltkór a kertből kiálláskor is bekapcsoltam :) -feltételes reflex.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #217 Dátum: 2004.11.16 07:03:05 »
Úgy tűnik lemaradtam valamiről (hiába nem igazán nézek tvt). Mi történt a Pécsi Ildikóval?
Az övbekapcsolás nálam is alapértelmezett dolog, de asszem az efféle szokásokról korábban már volt szó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #218 Dátum: 2004.11.16 10:50:06 »
Idézetet írta: "squiddy"
Úgy tűnik lemaradtam valamiről (hiába nem igazán nézek tvt). Mi történt a Pécsi Ildikóval?
Az övbekapcsolás nálam is alapértelmezett dolog, de asszem az efféle szokásokról korábban már volt szó.


Elszállt az autópályán , állítólag defekt miatt , aztán kiröpült a kocsiból és egy darabig csúszott az aszfalton  :shock:  ... De ennek már egy ideje .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #219 Dátum: 2004.11.16 10:55:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "squiddy"
Úgy tűnik lemaradtam valamiről (hiába nem igazán nézek tvt). Mi történt a Pécsi Ildikóval?
Az övbekapcsolás nálam is alapértelmezett dolog, de asszem az efféle szokásokról korábban már volt szó.


Elszállt az autópályán , állítólag defekt miatt , aztán kiröpült a kocsiból és egy darabig csúszott az aszfalton  :shock:  ... De ennek már egy ideje .

Tegnap volt a tv-ben, hogy mindekozben meg mobiltelefonalt is. Es persze nem volt bekotve sem.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #220 Dátum: 2004.11.16 11:11:38 »
Idézetet írta: "Peter"
Tegnap volt a tv-ben, hogy mindekozben meg mobiltelefonalt is. Es persze nem volt bekotve sem.

Lehet hogy őt is foglalkoztatja a túlnépesedés és tenni akar valami ellene. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #221 Dátum: 2004.11.16 13:35:00 »
Nem modom, jól hangzik  :shock:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #222 Dátum: 2004.11.16 16:24:40 »
Az újabb Toyotákban már szerencsére van öv bekapcsolására figyelmeztető hang. Okos magyar mit csinál? Vagy kiiktattatja szervízben a hangot, vagy beköti az övet úgy, hogy maga mögött elvezeti. Na nehogymár őtet zavarja bármi is  :evil:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #223 Dátum: 2004.11.16 16:47:52 »
Idézetet írta: "Szeke"
Az újabb Toyotákban már szerencsére van öv bekapcsolására figyelmeztető hang. Okos magyar mit csinál? Vagy kiiktattatja szervízben a hangot, vagy beköti az övet úgy, hogy maga mögött elvezeti. Na nehogymár őtet zavarja bármi is  :evil:


Volvokban pl. már régóta van ilyen . A nyáron az origos Volvo-topikban (szoktam oda is írogatni , bár mostanában ritkábban) ronda vitát folytattunk ugyanebben a témakörben : hogy ti. mekkora orbitális seggfejség kiiktatni a gyár által beszerelt figyelmeztetőt . Ugyanezt csinálják a Volvosok már vagy húsz éve , mármint a hülyébbje : kiiktatják a jelzőt , vagy maguk mögött kötik be az övet , sőt a dörzsöltebbje szerez egy levágott övcsatot , és azt dugja be a helyére  :shock:  :evil:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #224 Dátum: 2004.11.16 17:33:31 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Peter"
Tegnap volt a tv-ben, hogy mindekozben meg mobiltelefonalt is. Es persze nem volt bekotve sem.

Lehet hogy őt is foglalkoztatja a túlnépesedés és tenni akar valami ellene. :-)

De ahol túlnépesedés van, az azért van, mert nem használnak sok autót :D
Laco 73 :D