Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 164715 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #180 Dátum: 2004.08.19 20:44:59 »
Tegnap hajtok Pakson a négysávos úton a Carinával , megyek vagy 80-al (sietős volt az utam) . Közeledek egy kereszteződés felé . Egyszercsak rémülten látom , hogy egy gyalogos tőlem alig 30 méterre nyugodtan jön balról a zebrán , mintha ott sem lennék - nem is néz jobbra :crazy: ! Lassítok picit , ráfekszem a dudára , odakapja a fejét , döbbent pofát vág , visszaugrik . Pfffuuuh ! ... Kábé két másodperc múlva az igazi sokk - már majdnem ott vagyok a kereszteződésnél , amikor egyszer csak autók bukkannak fel balról - egy csomó autó , jönnek ki elém  :shock: :pal2:  !!! ... Eszeveszetten vészfékezek , sikoltó gumik , kék füst ... Megállok , vagy két méterre tőlük . Belenézek a visszapillantó tükörbe - mögöttem pár méterrel állnak az autók , mind a két sávban , szép békésen . Ekkor kezd derengeni a szörnyű gyanú  :?  ... Rükverc , visszatolatok a kocsisor elejéig ... Ránézek a lámpára : piros . Végig piros volt . Hiszen láttam is de egyszerűen nem jutott el az agyamig - éjjel három óra alvás , stressz , rohanás időre ... Qrva veszélyes , *** meg !!! Ha nem lassítok a gyalogos miatt , simán becsúsztam volna a balról jövők elé , akiknek zöldjük volt !!! Ez bizony lecke volt a javából , és jókora mázlim volt  [smilie=sm45.gif]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #181 Dátum: 2004.08.19 20:49:23 »
Ja , volt már olyan is velem (48 ébren töltött óra után) , hogy odaértem egy kereszteződéshez , és szépen megálltam , holott zöld volt a lámpa  :disgusted:  ... Csak a mögöttem jövők dudálására jöttem rá , hogy valami nem stimmel ... Mondjuk , ez azért a kevésbé veszélyes eset  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #182 Dátum: 2004.08.19 21:33:58 »
le kell kopognom, de még nem történt velem semmi különös.
kénytelen az ember odafigyelni, mert -önhibádon kívül is- hamar megtörténhet a baj.

hú. ez nagyon szép és precíz megfogalmazás volt.

lehet, hogy a fejem-lágya nőtt be, de egyáltalán nem hajtok gyorsan. a camry-t párszor meghajtom, mert érzem, hogy vágyik rá, de semmi extra.
arra is rá kellett jönnöm, ha egy "disznó" autóban ülsz, nem is érdekel a sebesség. hang nélkül fekszik az úton, és nem zavar, ha a tuning astra-k, és swift-ek elmennek mellettem.

még az is hozzá tartozik a dologhoz, hogy a 2003-as évet a rendőrség anyagi helyzete miattam javult.
bírságos egy év volt...
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #183 Dátum: 2004.08.19 22:26:13 »
Másik , a kialvatlanságból adódó vicces  :shock:  esetem :

Három éjszakai műszakot nyomtam le zsinórban . Alvás összesen talán öt-hat óra , egy 72 órás időtartamban . A harmadik éjszakai műszakra megérkezve , beálltam egy kocsi mögé . Mögöttem nem állt senki . Reggel , gyakorlatilag élőhalott állapotban , beültem a kocsiba , indítottam , váltó rükvercbe , gáz , kuplung föl - CSATT !!! Ja , hogy közben mögém állt egy autó , de észre sem vettem , mert a mindössze 1 %-ban működő agyamban annyi volt , hogy este nem állt mögöttem senki , tehát hátrafelé szabad az út ?!?

Szerencsére egyik kocsi sem sérült - na jó , a mögöttem állónak picit hepehupás lett a rendszámtáblája , de egyéb baja tényleg nem lett  :roll:  ...

Rémes dolgokat tud produkálni a kimerültség !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csapo-G

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 192
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #184 Dátum: 2004.08.19 23:03:46 »
Sziasztok!

Nem kimondottan újjászületés, de lehetett volna komoly is. Ezzel az esettel lett vége a régi Carinámmal eltöltött boldog időszaknak.

Székesfehérvár, 2002 szeptember 13 péntek (!) hajnal fél öt.  Az egész város kihalt. Ismerősökkel jöttünk haza egy szórakozóhelyről. (természetesen nálam no alkohol) Az egyik kereszteződésben éppen sárgát kaptam, és megálltam, mint egy jó kisfiú. Bár ne tettem volna. Miután zöldre váltott a lámpa, szépen vettem egy bal kanyart. Már éppen egyenesben volt a kocsi, amikor hátulról becsapott a mennykő egy piros Citroen BX személyében. Simán átszáguldott a piroson, és az öt forgalmi sávból épp az enyémet választotta.  :cry:

Az ellenséges pilóta full részeg, a kocsin se műszaki, se kötelező. jött vagy 80-nal. És még nekem akarta megmagyarázni, hogy befékeztem előtte.

Ha egy pillanattal előbb jön, akkor oldalról száguld bele a kocsiba. Így csak a kocsi hátulját gyűrte be a csomagtérbe. Némi nyakrándulással megúsztuk

Azóta minden sárgán átmegyek...

Csapó-G
sapo-G - Avensis 1.6 Sol LSE 2000

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #185 Dátum: 2004.08.20 02:57:58 »
Hi!

Velem is történt már hasonlóan érdekes lámpás eset...
Négyes kereszteződés, két sáv egyenesen halad, a harmadik legbelső pedig balra megy! Én haladok a középsőben, sárga aztán piros! Megállok! Balra mellettem is megáll egy autó, aki ugyebár balra akart kanyarodni! Tőlem jobbra senki! Bambulok, egyszercsak kilő a balra mellettem álló autó! Hirtelen feleszméltem, én is nyomtam egy 1-est, aztán padlógáz, kilöttem merthogy siettem... Már kb félig bent voltam a kereszteződésbe amikor leesett (merthogy ismerem a kereszteződést) hogy csak a balrakanyarodók kaptak zöldet, nekem még javában piros olyankor! Amint ez átfutott az agyamon satu fék, hátramenet... Szerencsére még kora volt, úgyhogy nem jöttek nagyon keresztből...
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #186 Dátum: 2004.08.22 17:23:25 »
Tegnap nekünk is kevés híjja volt. A 8-ason kb. 300 méterre előttem balkanyar, ami felmegy egy hegyre. Szembe - tehát nekik lefele jobbkanyarral - egy román rendszámú VW Transporter előz, de már nagyon közel, és semmi jelét nem adta annak, hogy észlelne minket. A kanyar nem mentség, hiszen én láttam őt, de ha meg nem látja be a kanyart, akkor meg ugye miért előz...? No mindegy, satufék, nagyon le a padkára, villogás, dudálás. Kedvesen intett, hogy ja te is itt vagy...
Baj nem lett végül is, de ha 1 mp-cel később történik ugyanez, akkor újsághír lettünk volna...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #187 Dátum: 2004.09.22 14:37:57 »
Úgy néz ki rendeződni fog a júniusi tükörtöréses esetem, jogerőre emelkedett a szabs.határozat. Mostmár csak a kézhezvétele hiányzik, valamint a biztosító + a szervíz. (Illetve csak a szervíz, mert majd ők..)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #188 Dátum: 2004.09.23 20:31:42 »
Ma reggel a Gödöllői elágazótól 105 perc alatt jutottam el a Lágymányosi hídig... Közben végignéztem, ahogy az M3-as bevezetőn egy olasz rendszámú ültetett peres BMW beleszál egy furgon farába... A motorháztető a szélvédőig gyűrődött... Hazafelé délután ahogy a Hungáriáról rákanyarodtam Kerepes felé a Kerepesi útra, az épp index nélkül beálló busz nem egészen 1.5 cm-re húzott el a lökhárítómtól...
Bolond nap volt a mai... Ezek a drága matricakontrollosok meg minden lehajtónál ott voltak....
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #189 Dátum: 2004.09.23 22:46:16 »
Általában Bp. elég bolond közlekedésileg, ezért, ha tehetem, akkor a teherrel járok, azt bátrabban odateszem. Le is van élezve mind a négy sarka, még szerencse, hogy az szép fekete műanyag :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #190 Dátum: 2004.09.24 10:29:12 »
Nekm is van egy nem túl szép esetem, és nagyon nem vagyok rá büszke. Barom voltam :( de szerencsére nem lett belőle baj.
Röviden: áthajottam egy full piros lámpán, miközben mobiloztam  :bullethole:

A 15. kerületben történt, egy sima lámpás kereszeteződés, 1-1 sáv.
kb. 90-nel mehettem, a VITOval, és kb. 15 méterre leehttem a lámpától amikor megláttam, hogy piros, satufék, dehát nem sokat ért... úgy csúsztam át a kereszteződésen, mint a huzat (kezemben a telefon). Az volt a szerencsém, hogy a jobbról érkező autósnak beljebb volt a közlekedési lámpája, és így később ért a kereszteződésbe mint én...
Nagyon nagy mázlim volt. A szemben álló nő fejét láttam.. hát, kezeit a szája elé tette, és nagy szemekkel nézte, hogy ebből mi lesz. TAlán előbb kapott észbe, mint én... ő már megállt a lámpánál, amikor látta, hogy én még ezerrel közeledem a kereszteződés felé...

Azért azóta jobban figyelek...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #191 Dátum: 2004.09.24 10:55:27 »
Nekem is megjött a rendőrségi határozat!
Már csak arra ku... biztosítóra várok!
Már nagyon elegem van, fél centis por van a csomagtartómban! :axe:  :pal3:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #192 Dátum: 2004.09.24 11:06:28 »
Idézetet írta: "Apu"
Bolond nap volt a mai...


Ez így is volt. Bolond nap.

Reggel egy :toy:  Hiace-s  :axe: ledurrantotta a teljes farát a kocsimnak. Semmi sem maradt épen, ami hátul van. Csomagtérajtó beszorult nem nyitható.  A legszebb az volt az egészben, hogy du kellett mennem a reptére a család másik feléért, mert nyaralni voltak. Élmény volt az utastér felől pakolni a kombit a bőröndökkel. :smackbottom:

Mind1 bezsufiztunk podgyászt embert, oszt uzsgyi haza. Hazafele jött egy Suzuki :bong:  :bricks: szemből, hát nem belémjött az is????? Hát de. Egy tükör ismét ugrott.
Ekkor már erősen ordítottam, dacára annak, hogy nem vagyok kiabálós ember. :explode:

Na erre mondom én is, hogy a tegnapi nap VALÓBAN bolond nap volt.

Tudtok überelni???? :twisted:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #193 Dátum: 2004.09.24 11:14:49 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Tudtok überelni???? :twisted:


Nem . Nem tudunk . Ez ultra-giga-szopás , soha életemben ne legyen ilyen napom  :cry:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #194 Dátum: 2004.09.24 11:22:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Tudtok überelni???? :twisted:


Nem . Nem tudunk . Ez ultra-giga-szopás , soha életemben ne legyen ilyen napom  :cry:


Az.
               
  :clubbed:

Azon gondolkodom, hogy alkoholos filccel kiírom hátulra, hogy suzukisok kíméljetek már!!

Igaz egy kis csúsztatás lenne.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.