Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 164662 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #150 Dátum: 2004.07.27 13:16:45 »
Idézetet írta: "Peter"
sajnallak afekete, remelem a lehetosegekhez kepest jol fogsz kijonni a bulibol.

Én is ebben bízok. :-)
Persze nagyon jól nem jöhetek ki, mert új korában volt az autó 3.175 millió, most meg 2.670-re értékelték. Az önrészt bukom. Ha a roncsot jobban tudom eladni, mint amennyit ők mondanak rá, akkor lehet kisebb a veszteség.
Amúgy azért sem akarom megcsináltatni, mert kiderült, hogy kicsi számunkra az autó, van egy 3 és fél hónapos gyerek. (Erről persze már tudtam amikor megrendeltük a kocsit, de gondoltam 3 évig csak elég lesz aztán majd lecseréljük. Na ezek szerint kicsit előre kell hozni azt a cserét. :-( )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #151 Dátum: 2004.07.28 12:53:23 »
Hát ez teljes csődnek néz ki..... Őszintén sajnállak, igaz,gondolom ezzel tele van már a padlás.

Az a feneség benne, hogy nem lehet belőle jól kijönni, csak rosszul. :-( 1 szerenbcse azért van: a Casco! Belegondoltatok abba, hogy akkor mi lenne ha az nem lenne??? Katasztrófa!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #152 Dátum: 2004.07.29 22:24:00 »
Idézetet írta: "afekete"
Amúgy azért sem akarom megcsináltatni, mert kiderült, hogy kicsi számunkra az autó, van egy 3 és fél hónapos gyerek. (Erről persze már tudtam amikor megrendeltük a kocsit, de gondoltam 3 évig csak elég lesz aztán majd lecseréljük. Na ezek szerint kicsit előre kell hozni azt a cserét. :-( )


Ma láttam itt Pécsett kereskedésben egy 2000. júniusi (ráncfelvarrott) Corolla szedánt - meglehetősen jól fest , alaposan megnéztem . 1.4-es , ezüstmetál , színrefújt lökhárítókkal , gyári Toyota alufelnikkel (14 collosak) . Belül bézs színű (mint a Musicé) , van benne centrál , riasztó , elöl elektromos ablak , vezetőoldali lufi és klíma ! És ami a lényeg : 48 ezer km van állítólag benne - és ez nekem az utastér (kormány , pedálok , váltó , ülés) , valamint a gumik (a gyári eredeti , 2000-es gyártású Michelinek vannak rajta , kábé 50 %-ig kopva elöl , hátul még kevésbé) alapján reálisnak tűnt ! A kasztni is szép , nem hiszem , hogy törve lett volna . Az irányára 2.3 , de ebből biztos lehet még faragni - és a kocsi tényleg tiptop állapotú  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #153 Dátum: 2004.07.29 23:54:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ma láttam itt Pécsett kereskedésben egy 2000. júniusi (ráncfelvarrott) Corolla szedánt - meglehetősen jól fest, alaposan megnéztem. Az irányára 2.3, de ebből biztos lehet még faragni - és a kocsi tényleg tiptop állapotú  :)

Neten nincs fenn?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #154 Dátum: 2004.07.30 09:32:28 »
Idézetet írta: "music"
Neten nincs fenn?


Passz ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #155 Dátum: 2004.07.30 10:46:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ma láttam itt Pécsett kereskedésben egy 2000. júniusi (ráncfelvarrott) Corolla szedánt - meglehetősen jól fest , alaposan megnéztem .

Ha meglesz addig, mire pénzt is látok a biztosítótól, biztos megnézem. Most sajnos még nézelődnöm se nagyon érdemes... :-(
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #156 Dátum: 2004.07.30 14:47:22 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ma láttam itt Pécsett kereskedésben egy 2000. júniusi (ráncfelvarrott) Corolla szedánt - meglehetősen jól fest , alaposan megnéztem . 1.4-es , ezüstmetál , színrefújt lökhárítókkal , gyári Toyota alufelnikkel (14 collosak) . Belül bézs színű (mint a Musicé) , van benne centrál , riasztó , elöl elektromos ablak , vezetőoldali lufi és klíma ! És ami a lényeg : 48 ezer km van állítólag benne. Az irányára 2.3 , de ebből biztos lehet még faragni - és a kocsi tényleg tiptop állapotú  :)

Ilyet?
Egy kicsit drágának tűnik, de alkudni biztosan lehet, talán még 200-at is.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #157 Dátum: 2004.07.30 17:35:30 »
Ja , ilyet , csak ködfényszórók nélkül . De tényleg tiptop volt - használtautó-kereskedésben ritkán látni ilyen korrekt autót !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #158 Dátum: 2004.07.30 20:57:43 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja , ilyet , csak ködfényszórók nélkül . De tényleg tiptop volt - használtautó-kereskedésben ritkán látni ilyen korrekt autót !

Sztem 2,1 M-ig le lehet nyomni az árát, nem nagyon mennek most a kocsik.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #159 Dátum: 2004.07.31 11:14:21 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja , ilyet , csak ködfényszórók nélkül . De tényleg tiptop volt - használtautó-kereskedésben ritkán látni ilyen korrekt autót !

Sztem 2,1 M-ig le lehet nyomni az árát, nem nagyon mennek most a kocsik.


2.336-ot 2.1-re  :shock:  ? Hát ... talán . Ha kp-ban fizetsz , akkor esetleg . Ha részletre , akkor biztos nem .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #160 Dátum: 2004.07.31 15:33:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
2.336-ot 2.1-re  :shock:  ? Hát ... talán . Ha kp-ban fizetsz, akkor esetleg. Ha részletre, akkor biztos nem.

Ja, ezt mindig elfelejtem. Persze én csak kp.-ben gondolkodom, mert nem szeretek adós lenni, és az anyagi lehetőségeim meg is engedték ezt.
De lehet, hogy meg kell barátkoznom a gondolattal...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #161 Dátum: 2004.07.31 20:47:32 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
2.336-ot 2.1-re  :shock:  ? Hát ... talán . Ha kp-ban fizetsz, akkor esetleg. Ha részletre, akkor biztos nem.

Ja, ezt mindig elfelejtem. Persze én csak kp.-ben gondolkodom, mert nem szeretek adós lenni, és az anyagi lehetőségeim meg is engedték ezt.
De lehet, hogy meg kell barátkoznom a gondolattal...


Na ja ... Ha megteheted , persze jobb a kp . De én úgy vagyok (lennék...) vele , hogy inkább fölveszek némi hitelt és veszek egy fiatalabb kocsit - mint egy idősebbet kp-ért . A Carina vételekor ez a kérdés a gyakorlatban föl is merült , és a "hitelre , de fiatalabbat" mellett döntöttünk .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #162 Dátum: 2004.07.31 23:01:16 »
Én is így voltam a múlt évben, aztán a 2M be lett fizetve, meg másik 2 fölvéve, és új lett belőle :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #163 Dátum: 2004.07.31 23:53:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na ja ... Ha megteheted , persze jobb a kp . De én úgy vagyok (lennék...) vele , hogy inkább fölveszek némi hitelt és veszek egy fiatalabb kocsit - mint egy idősebbet kp-ért . A Carina vételekor ez a kérdés a gyakorlatban föl is merült , és a "hitelre , de fiatalabbat" mellett döntöttünk .

Most úgyis mindegy, mert ha lesz pénzünk, azt egy nagyobb lakásra fogjuk költeni, az autócsere csak ábránd. Végül is ennek csak annyi baja van, hogy nincs benne légkondi. Meg én egy ford.számmérőt is elviselnék...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #164 Dátum: 2004.08.01 00:52:20 »
Idézetet írta: "music"
Most úgyis mindegy, mert ha lesz pénzünk, azt egy nagyobb lakásra fogjuk költeni, az autócsere csak ábránd. Végül is ennek csak annyi baja van, hogy nincs benne légkondi. Meg én egy ford.számmérőt is elviselnék...


Hát igen , az azért elég gáz , hogy ezekből a kocsikból még javában az ezredforduló környékén is kispórolták a fsz-mérőt  [smilie=sm19.gif] ... Nem akarok hülyeséget írni , de ha jól tudom , nem is volt már 2000-ben más , kompakt kategóriás kocsi , amelyben ne lett volna benne alapban a fsz-mérő  :disgusted:

Amúgy viszont a te esetedben tényleg nem sok minden indokolja a cserét , elég korrekt állapotban van a géped  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )