Szavazás

Szerinted a a baleset bekövetkezését mi okozta?

Az időjárás -- sok esőzés, kimosott alapzat
Az, hogy elhanyagolták a tározót és műszakilag nem volt rendben
Véletlen baleset, bármikor megtörténhet
Szándékos rongálás következtében ömlött ki a zagy
Egyéb

Szerző Téma: Vörösiszap katasztrófa  (Megtekintve 35697 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #45 Dátum: 2010.10.10 22:05:44 »
Nem értem , miért gondolod, hogy nem értem [rohog]
Évtizedekkel ezelött épültek tározok, melyek műszaki állapotárol nem kaptak megfelelő adatokat. Ez már kifogásnak, kifogás. Azt hogy nem fogadjuk el az más kérdés.
(Egyébként ha egy hazépitésnél bizonyos műszaki kivitelezésnél, gáz, vizvezeték, csatornavezeték, be se temetheted az árkot amig műszakilag nem vették át-mert nem kell hinniük a kivitelezőknek) Tehát itt is a vevő csak arra hagyatkozhatott ,amit megadtak nekik a tározoról,hiszen az épitkésénél nem voltak részesei-ez a kifogásuk.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #46 Dátum: 2010.10.11 00:00:54 »
Szafari...
Khm, kicsit vicces a címsávban a link...
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #47 Dátum: 2010.10.11 01:10:01 »
csak kérdezem, hogy mi értelme van a szavazásnak ebben a topikban...?
én is szavaztam, mert szeretek játszani, nem erről van szó
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #48 Dátum: 2010.10.11 07:47:14 »
A szavazás értelme: minden szavazó szakértőt játszik pár másodperc erejéig. (Nem szavaztam, nem értek hozzá.)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #49 Dátum: 2010.10.11 09:04:54 »
csak kérdezem, hogy mi értelme van a szavazásnak ebben a topikban...?
én is szavaztam, mert szeretek játszani, nem erről van szó
Látható, hogy a "nép" ,szavazók mennyire vannak informálódva vagy félrevezetve :cool2:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #50 Dátum: 2010.10.11 09:10:57 »
Mert ez aztan baromira szamit....
Uj szavazast javaslok:
Adomanyoztal-e mar:
- Nem, biztosan rossz helyre megy.
- NEm, ebben is csak politikat latok.
- Nem, nem tudom hol kell.
- Nem, amig nincsenek meg a felelosok.

 :helpsmilie:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #51 Dátum: 2010.10.11 09:42:29 »
Ja az  a fontos hogy ki miért nem adományoz? :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #52 Dátum: 2010.10.11 16:28:50 »
Szerintem meg a szavazás nem volt szerencsés ebben az esetben. Alapból motivált a válaszadó.
Pláne a mai hírek után.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #54 Dátum: 2010.10.11 19:14:46 »
Sajnálom, ez megint nem ide való. :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.11 20:32:00 írta musspici »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #55 Dátum: 2010.10.11 19:42:25 »
A valós megoldás, ami elhárítaná/megelőzné az ehhez hasonló katasztrófát, sajna a számos "érdek" miatt nem támogatott, hiába a hozzánk hasonló egyszerű (de ÉPELMÉJŰ) gondolkodás.
Jó megoldás most, per pillanat nincs. Az, hogy újra államosítják a MAL-lt, csak az eddigi tulajoknak lesz jó, mert nyílvány, bagóért nem fognak túladni a vállalaton. Itt, tehát máris lehúzzák az államot, aztán vegyük hozzá, hogy az újjáépítés, és mindenfajta "takarítás/fertőtlenítés" is az állami/adófizetők pénzéből megy, ez már a második bőr, amit lehúznak az államról. Ismerve a mindenkori Magyar Kormányt, a fenntartásra sem lesz teljes körűen pénz, az is tuti, de akkor mi értelme volt, hogy újra államosították....?! Jah, hogy negatív vagyok? Sajnos ebben igen. Minden másban csak előre nézek, de, ha az én szeretteim között lennének a halálos áldozatok, biztos, hogy ......... amit ide írtam először, azt moderáltam inkább (töröltem). De értitek... :censored: :censored: :censored: 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #56 Dátum: 2010.10.11 21:05:30 »
Szerintem meg a szavazás nem volt szerencsés ebben az esetben. Alapból motivált a válaszadó.
Pláne a mai hírek után.
Mikor a szavazás el lett készítve, akkor még nem lehetett semmi megerősített hírt hallani. A célom az volt ezzel, hogy felmérjem, hogy az emberek hogyan vélekednek a témával kapcsolatban. Szerintem nem volt provokatív a kérdés, több lehetőség is adott volt. Az eddigi eredményekből is látszik, hogy azért nem egységes az álláspont teljesen.

Volt utalás, hogy az adakozással kapcsolatosan kellene szavazást csinálni. Én meg ezt nem tartom jónak, nem kellene a nem adakozókat rossznak beállítani és azonnali adakozásra buzdítani az embereket. Az adakozók ugyanis jó fejek, rendesek, viszont aki nem adakozik, az még nem szemét ettől még.

Erről az adakozásról jut az eszembe, hogy oké, hogy adakoznak, meg segítenek az emberek, de: az államnak és a cégnek a felelőssége a kárrendezés, a gyorssegélyek kiutalása és nem a polgároké. Szerintem ha valaki adakozik, akkor az jó tett, de ha valaki úgy gondolja, hogy nem az ő dolga megint fizetni más hibája miatt, az is jól gondolkodik.

Nem akarok vitát szítani, extra szavazást sem akarok csinálni, nem ez a téma lényege. Ha valakinek nem tetszik a szavazás, akkor nem muszáj odanyomni egyik válasz mellé sem...

Satriani

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #57 Dátum: 2010.10.11 21:32:53 »
Az, hogy újra államosítják a MAL-lt, csak az eddigi tulajoknak lesz jó, mert nyílvány, bagóért nem fognak túladni a vállalaton. Itt, tehát máris lehúzzák az államot...

Igen, az államosítások általános jellemzője, hogy yóól lehúzzák az államot.  :1eye:  Az eddigi tulajok meg repesnek, mert a nem jól menő cégüket végre rá tudják sózni valakire.  :cool2:

rezol

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #58 Dátum: 2010.10.11 23:13:40 »
Ez nem törvény. Az eladónak (Privatizáviót végrehajtónak) tájékoztatni kellett volna az állapotokról.(Mit hogyan épitettek, műszaki állapota) Ez olyan mintha Te aleakarod adni az autódat és elhallgatsz egy olyan hibát amiről tudnod kellett.
De az, aki megveszi, utóbb átnézeti, nem? Ha nem hülye ...

Ami az adakozást illeti, mióta Soros György felajánlott 1 millió dollárt, azóta a magyar prominensek is igyekeznek kivenni a részüket. Legutóbb Demján Sándor ajánlott fel 10 millió forintot. Mondjuk a többség divatból teszi. Vagy előlegnek szánja a mennyországba jutásért cserébe. A normális az, hogy észreveszed, ha bármikor segithetsz - és meg is teszed -és nem kontárkodsz bele, amikor nincs tudásod hozzá.  Miért nem segit az emberek többsége a hétköznapokban? Csak akkor amikor mediatizálva van, amikor fut a cimszalag a duna tv alján, hogy dr. xy, stb, stb. adott x ezer forintot.

 

rezol

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #59 Dátum: 2010.10.11 23:16:02 »
Ezzel együtt is jól jön az a pénz a térségnek, a rászorulóknak.