Szavazás

Szerinted a a baleset bekövetkezését mi okozta?

Az időjárás -- sok esőzés, kimosott alapzat
Az, hogy elhanyagolták a tározót és műszakilag nem volt rendben
Véletlen baleset, bármikor megtörténhet
Szándékos rongálás következtében ömlött ki a zagy
Egyéb

Szerző Téma: Vörösiszap katasztrófa  (Megtekintve 35691 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #105 Dátum: 2010.10.31 08:42:38 »
Nem arról van szó, hogy szabad-e felelősséget firtatni. Nemhogy szabad, egyenesen kell.

Engem az zavar, hogy a közvélemény nem elhanyagolható része már döntött is: a MAL-vezetők bűnösek, és kész. És ha egy szakértői vélemény ennek ellent mer mondani, az nyilván megrendelésre készült. (Nekem eszembe nem jutna egy szakértői véleményt látatlanban megkontrázni egy olyan témában, amihez lövésem sincs, csak arra alapozva, hogy "itt valami bűzlik".) Szerintem téves álláspont fixen azt gondolni, hogy _lehet_, sőt, kell 2-3-4-5 személyi felelőst találni, és rajtuk elverni a port, pláne egy több évtizede működő üzem esetén. Itt nem arról van szó, hogy bement valaki a bankba, és lelőtte a biztonsági őrt, amit kamera rögzített. Tanultam két-két féléven át talajtant, növénytermesztést, egy-egy féléven át vízgazdálkodást, meteorológiát meg tucatnyi releváns tantárgyat, nem mondom, hogy mindenre emlékszem, de hadd ne kelljen részletezni, egy egyszerű vetésforgó is milyen (mondjuk kezelhető és elkerülhető) talajtani problémákat vet fel igen rövid távon, akár 1-2 év alatt is. (Pláne, ha lucerna is van a vetésforgóban.) Az a nyomoronc zagytározó a sokmillió köbméter szajréval meg évtizedek óta ott van.

Ha valaki ***nádról a reggeli kávé mellől eldönti, hogy a gátszakadás mondjuk 5 MAL-vezető személyes felelőssége... Hagyjuk.
Felelőset ha nem is könnyű, de lehet találni. A MAL-t is felelőségre lehet vonni, tutti tönkre is megy bele, igy valahogy megint mi álljuk a számlát (plána ha azt halljuk, hogy még mindig működik )
Sajnos mint akár a politikában, a gazdaságban is minnél magasabb a szint , annál kevésbé lehet elverni rajtuk a port, vallahógy mindig kihuzzák magukat. Pedig mindig ök tudják a legnagyobb kárt okozni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #106 Dátum: 2010.10.31 11:18:23 »
Állami vonalon is van felelős bőven: környezetvédelmi minisztérium, önkormányzat, jegyző, építési hatóságok. Nagyon sokan sárosak (vagy inkább iszaposak?) ebben az ügyben. De hát egyszerűbb a burzsuj gazdag MAL tulajokon elverni a port, mint az állami hivatalok emberein. Nagyon sokan rosszul alszanak mostanában és nem a károsultakra gondolok.
Még akik megsínylik, az azok a cégek, akik mostanában akarnak valamit engedélyeztetni. Még azt sem merik jóváhagyni a hivatalnokok, ami minden jogszabálynak megfelel.