Szavazás

Szerinted a a baleset bekövetkezését mi okozta?

Az időjárás -- sok esőzés, kimosott alapzat
Az, hogy elhanyagolták a tározót és műszakilag nem volt rendben
Véletlen baleset, bármikor megtörténhet
Szándékos rongálás következtében ömlött ki a zagy
Egyéb

Szerző Téma: Vörösiszap katasztrófa  (Megtekintve 34798 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Vörösiszap katasztrófa
« Dátum: 2010.10.06 14:43:22 »
Egy kis ízelítő.




Ha egyéb hozzászolás, felajánlásos kérdés, segítségnyújtási szándék, stb merül fel, akkor szerintem ide írjuk be azokat egységesen.

rezol

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #1 Dátum: 2010.10.06 19:00:25 »
Ha szerveztek gyűjtést, én tudok adni ruhákat, kabátokat.

Bicskanyitogató a cég közleménye, miszerint veszélytelen anyagról van szó, s ők előírás szerint üzemeltek
Először is gyak atomcsapásnak megfelelő pusztítást végzett az iszap. Hatásában ugyanúgy a szennyezett talaj, ami innentől fogva semmire sem alkalmas (gyak mintha sóval vetették volna be). Az élővilág (fű, fa, bokor, mindenféle állat) teljes pusztulása most és még évtizedekig.
Ember ott nem tud lakni és nem is lakhat, körbe kéne keríteni és őrizni.
A lúg, s így a lúgmarás veszélyesebb, és visszafordíthatatlanabb mint a sav marás, mert a lúg mechanizmusa, hogy kivonja az ionokat az érintett területről (bázis), míg a sav pluszban tesz bele. A pluszt ki lehet szedni megfelelő kezelésekkel, de ami egyszer roncsolódott és feloldódott azt már visszatenni nem lehet. Tegnap több híradóban is mutatták, hogy 13,2 volt a pH (14 a max ami lehet!), a 8-as az már rossz!
Ami a "szabályosságot" illeti, eleve úgy jutottak a területhez kedvezményesen, hogy szociális otthonok építése végett pályázták meg.
Az, hogy lehetőség van még ma, a 21. század elején ilyen kőkorszaki technológiákkal dolgozni (ez ugyanaz, mint a verespataki ciános, ami pár éve okozott a folyókban és a vízkészletben károkat eu szerte), szerintem ez az ipari és a körny védelmi jogrendszer szegénységi bizonyítványa.
Vegyi tevékenységet csak zárt technológiával szabadna végezni. Mondjuk én tudnék mondani szép dolgokat székesfővárosunk kellős közepéről is, mert az csak egy dolog, hogy amikor körny véd audit van, akkor miket mutatnak meg a cégek az auditoroknak, illetve, hogy azok mik felett hunynak szemet - gyak minden vegyi gyár időzített bomba, nem véletlen olcsóbb mellettük a telek.
Katasztrófa forgatókönyvük harmad ekkora területre szól.
Félek gyerekek, hogy még további "csontvázak" fognak kihullani: azok a pénzek, amiket valaki (kabátja színétől függetlenül) hazatalicskázott bizony hiányoznak a műszaki fejlesztésekből is.
Egyébként ez nem politikai hanem emberi kérdés szerintem, ettől függetlenül nem hallom a többi párt nyilatkozatait és a gárda sem masíroz, hogy segítsen, ugye?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #2 Dátum: 2010.10.06 19:19:06 »
Tulképpen minek gyüjtögették ott azt az iszapot?
Fél füllel hallottam hogy valami veszélyes anyaggal teli területet rekultiváltak. Vagy ezt tervezték ott a falu felett is?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #3 Dátum: 2010.10.06 19:22:22 »
Húúú gyerekek ez a topic nagyon meleg...biztosra veszem, hogy bele fog futni egy jó kis politika témába.... ebben jelen van mindenki, a gonosz cégvezetők - cégtulajdonosok akik megtestesítik a magyar oligarchákat és ama bizonyos korábbi miniszterelnökünk üzleti köreit, na meg a sokat vitatott privatizációt, benne van a témában az Illés államtitkár, aki köztudottan narancs színű környezetvédelmi vonalon mozgó aktivista, van itt költségvetés - állami pénzek.....szóval én azt mondom, hogy magamat távolt tartanám ettől a topictól ezentúl. És biztos vagyok benne, hogy ha ez a topic beindul, akkor jönnek a politikai témájú moderálások, és problémázások.
Szörnyű dolog ami itt történt, én nagyon sajnálom az embereket, szerintem hamarosan lesznek országos segélygyűjtések, ahol lehet pénzt utalni, vagy ruhákat egyéb eszközöket adni, Máltai Szeretetszolgálat, nagyobb egyházak stb stb.... neten lehet találni ezekről infókat.
Mások baján meg nem akarok rugózni, nincs mit erről beszélni szerintem.... :flowers:



OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #4 Dátum: 2010.10.06 19:40:34 »
Az a baj, hogy mindig történnek és történni fognak katasztrófák, balesetek, terroresemények, amikre nem számithat addig senki.
Mindenre viszont nem lehet  felkészülni előrelátni. A következmény, hogy saját/mások kárán tanulunk az ügyből, felkészülünk és mindenki megszivja: nem lehet csak ugy felülni egy repülögépre, nem lehet csak ugy belekezdeni egy ipari tevékenységbe stb- szinte ellehetetlenül az életünk.  :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #5 Dátum: 2010.10.06 19:46:31 »
Nem kell ide politika, ez itt segítségnyújtásról kelll, hogy szóljon. Ilyen tartalmú hozzászólásokat várnánk. A politikai felhangoknak is meg van a helye, de a  fórumon és a klubon kívül.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezol

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #6 Dátum: 2010.10.06 20:39:46 »
Az a baj, hogy mindig történnek és történni fognak katasztrófák, balesetek, terroresemények, amikre nem számithat addig senki.
Mindenre viszont nem lehet  felkészülni előrelátni. A következmény, hogy saját/mások kárán tanulunk az ügyből, felkészülünk és mindenki megszivja: nem lehet csak ugy felülni egy repülögépre, nem lehet csak ugy belekezdeni egy ipari tevékenységbe stb- szinte ellehetetlenül az életünk.  :hmmmm:
Igazad van, épp erről van szó.
Csak már anno Verespatak idején fel lehetett volna ébredni az ilyen nyílt színi tározókkal kapcsolatban.
És szerintem Mo-n sem ez az egyetlen ilyen placc.
Mondom: én nem engedném ezt a technológiát, vegyipart csak ZT-ban! :excl:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #7 Dátum: 2010.10.06 21:55:28 »
Ma jártam a környéken,igaz csak vonattal.
Bár Devecser irányába most bajos a közlekedés 20-40 perces késések vannak,mert a buszok sem tudnak menni az útlezárások miatt meg a nagy forgalom miatt.
Pápán láttam heliket emelkedni: 2 "pici" feketét vagy rendőrségi vagy tv-s gépek voltak, két Mi-8-at meg két Mi-24et is. Utóbbiak nem tom minek mentek,de nagyon keményen néztek ki a többiek mellett.
A vonat átment a Marcal folyón és annak mellék "folyóin" is. Háátt a kis mellék folyók sárga színűek voltak, a Marcal meg konkrétan rozsda színű. De ami a legrosszabb,h nem csak a medrében folyt a Marcal,hanem olyan jó 50 méter szélesen,ugyanis sok eső esett mostanában és mindenhol belvíz van. Az egyik közeli erdő is víz alatt volt,ott sárgás volt a víz. Remélem nem folyik bele az egész a Mosoni-Dunába az albink alatt :S
A 8as utat is keresztezi a vonat Zeg felé...Devecser felől jövő autók alja tiszta piros.
Mindenesetre én mindig azon szörnyülködtem, mikor vonatoztunk Pestre, h hogyan néz ki az a tározó .
Nem lettem volna sem a vonaton ami arra ment,sem egy autóban a 8ason.
http://www.idokep.hu/keptar/album/V%C3%B6r%C3%B6siszap/kep/4#kep
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #8 Dátum: 2010.10.06 22:30:46 »


Ez még így kicsillagozva is durva volt. :censored: :censored: :censored: :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.06 22:34:50 írta musspici »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #9 Dátum: 2010.10.07 01:38:02 »
Pápán láttam heliket emelkedni: 2 "pici" feketét vagy rendőrségi vagy tv-s gépek voltak, két Mi-8-at meg két Mi-24et is. Utóbbiak nem tom minek mentek...
Alkalmasint terhet emelni. Mást nem nagyon tudok elképzelni, mert a belső teherterük (pontosabban: deszantterük) meglehetősen kicsi. De emelni tudnak, nem is keveset.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #10 Dátum: 2010.10.07 07:46:52 »
Mi van kicsillagozva???

Állítólag a grínpíszesek már hónapokkal ezelőtt látták a repedést műholdképen.
Aztán 10 napja meg rendben találták?
Ez mindenesetre felveti az auditorok (in)kompetenciájának kérdését.
Viszont a grínpíszesek, akik élő lánccal harcolnak, meg kikötözik magukat fákhoz, meg a bálnavadász hajók elé hajtanak bodegáikkal, vajh miért nem kürtölték tele a világsajtót és a médiákat a felfedezésükkel?

Tudjátok a legdurvább, hogy a hír miatt erősödik a forint...

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #11 Dátum: 2010.10.07 11:45:58 »
Pápán láttam heliket emelkedni: 2 "pici" feketét vagy rendőrségi vagy tv-s gépek voltak, két Mi-8-at meg két Mi-24et is. Utóbbiak nem tom minek mentek...
Alkalmasint terhet emelni. Mást nem nagyon tudok elképzelni, mert a belső teherterük (pontosabban: deszantterük) meglehetősen kicsi. De emelni tudnak, nem is keveset.

Na ,az lehet. Jól megindultak,a többi csak kullogott utánuk :)
A vasútközlekedést jól megbolondította ez a baleset. Győr és Zeg között amúgy is egy f@s a vonatközlekedés ,de most még rosszabb lett. ( a két megyeszékhely között nincs közvetlen vasúti kapcsolat,minimum egyszer át kell szállni és minimum 2óra 40 perc az út )

Nem tudom mi lesz a vöröses cuccal. Bobán míg vártam a vonatra, fél füllel hallgattam a vasutasokat. Közülük voltak devecseriek is. Mondták,h egy kicsit szervezetlen a mentés a kárelhárítás,meg hogy akartak menni cimboráik a Marcal-ra ,de tele volt elpusztult hallal.
 :?:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Satriani

  • Vendég

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #13 Dátum: 2010.10.07 14:31:15 »
Mi van kicsillagozva???
Gergőőő hozzászólásában a zöld betűk helyén volt egy sor, ami helyenként ki volt csillagozva, de ettől függetlenül teljesen érthető volt. Azonban a mi fórumunkon nem volt megengedhető, ezért kénytelen voltam moderálni. :nonono:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV