Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3338588 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17820 Dátum: 2022.01.16 14:13:03 »
Szia antopi!

Nem írtad, hogy ez egy ÁLLANDÓSULT hiba, vagy csak néha előfordul, hogy égve marad a lámpa!

Nekem két autónál is volt hasonló problémám(egyik sem Toyota).
1. Utólag beépített első ködlámpánál volt, hogy kikapcsolás után égve maradt, de nem mindig..csak esetenként. Itt egyértelműen a reléje "ragadt be". csere megoldotta.
2. Tompított lámpa: kikapcsolás, leállítás, bezárás után láttam, hogy égve maradt! Újra bekapcsolás/kikapcsolás után kialudt! Ez 2..3 alkalommal tapasztaltam 3 év alatt... eddig nem jártam utána. Itt is a RELÉT gyanúsítom!

De, ha neked miden alkalommal "égve marad" és a csak leállítás, bezárás után kapcsol ki...akkor nem tudom... :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17821 Dátum: 2022.01.16 15:35:26 »
Úgy emlékszem, hogy pl. osztrák első forgalomba helyezésű példányoknál előfordult az állandó tompított fényszóró afféle korai DRL pótlékként. Hogy át lehetne-e alakítani normálra azt nem tudom. Engem mondjuk nem zavarna, hogy ég...

Sziasztok. Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy találkozott-e már valaki olyan hibával hogy nem tudom kikapcsolni a tompított fényszórót. Hiába rakom nulla állásba a tompított fényszóró égve marad csak akkor kapcsol ki ha leállítom az autót és lezárom.Tudna valaki segíteni hogy esetleg találkozott-e már ilyen hibával hogy mi a baj mit kell kicserélni? Toyota Prius 2  2009

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17822 Dátum: 2022.01.29 19:02:30 »
Sziasztok. Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy találkozott-e már valaki olyan hibával hogy nem tudom kikapcsolni a tompított fényszórót. Hiába rakom nulla állásba a tompított fényszóró égve marad csak akkor kapcsol ki ha leállítom az autót és lezárom.Tudna valaki segíteni hogy esetleg találkozott-e már ilyen hibával hogy mi a baj mit kell kicserélni? Toyota Prius 2  2009

Ez nem bug, hanem feature.  Osztrák eredetű bizonyos évjáratú P2-nél  alap a dolog.  Nem lehet kikapcsolni. Hekkelni sem lehet, mert nagyon sok mindent kellene sok-sok munkával vissszaalakítani, amit nem akarsz megfizetni, főleg a csak gyáriban létező alkatrészekre.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Svéd1

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Prius 2 méretpontos üléshuzat
« Válasz #17823 Dátum: 2022.05.23 17:54:50 »
Sziasztok!

Gondoltam hátha másoknak is érdekes lehet a téma. Netes keresgélésem eredménye néhány jobb nevű kárpitos akik nagyon szépen dolgoznak de viszonylag drágán.
Üléshuzat a teljes szett 55.000--160.000ft-ig van a szórás. A könyöklők plusz költséget képeznek. Olvastam szintén méretpontos neten rendelhető kimondottan az adott típusú autókra elkészített szettekről 30.000--40.000ft között. Jól néznek ki és a marketing is elég meggyőző de még nem láttam sem képen vagy videón Prius 2-sen ilyet.
Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban akár képekkel illusztrálva azt szívesen meghallgatnám és talán mások is.
Üdvözlettel: Svéd1

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17825 Dátum: 2022.11.16 20:38:24 »
https://telex.hu/tech/2022/11/16/ime-az-auto-amit-15-eves-koraban-sem-lesz-penztemeto
Sose gondoltam volna, hogy tetszeni fog egy prius. .. ez baromi jol nez ki, kivancsi leszek ra eloben milyen