Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3315683 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

csabex

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17805 Dátum: 2021.06.15 21:57:38 »
Sziasztok,

Egy Prius Plug-in RC19 LB 1,8 VVT-i E-CVT A4 Executive VIP 2020 (JBL hangrendszeres) modellben hol találom a JBL erősítőt?
Elvileg a középkonzol 2017 óta nem változott, ezért gondolom az erősítő elhelyezése sem...  Köszönöm előre is ha valaki segít  :)

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17806 Dátum: 2021.06.17 12:55:08 »
Sziasztok,
Ni-MH  akksicsomag csereje   Li-Ion -ra. Csinalt mar ilyet valaki? 
Weboldal:   https://projectlithium.com/ .
Video: https://www.youtube.com/watch?v=em4-vP52GR8 .


Kb. ugyanannyiba kerül, mint az új gyári NiMh pakk beszerelve márkaszervizben - ez meg még ide is kell hogy jusson az USA-ból, és be is kell építeni.
Az új NiMH csomag is 10-15 évig elketyeg, addig meg biztosan nem fogod használni a jelenlegi autódat.
...szóval szerintem nem éri meg.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17807 Dátum: 2021.06.23 07:12:53 »

Kb. ugyanannyiba kerül, mint az új gyári NiMh pakk beszerelve márkaszervizben - ez meg még ide is kell hogy jusson az USA-ból, és be is kell építeni.
Az új NiMH csomag is 10-15 évig elketyeg, addig meg biztosan nem fogod használni a jelenlegi autódat.
...szóval szerintem nem éri meg.


 Erdekesseg miatt is linkeltem, talalkoztam olyan velemennyel  miszerint a NiMH nem cserelheto fel Li-Ion -ra.   A felcserelhetosegnek viszont viszont  nem neztem utana.
Lehettem volna halasz ...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17808 Dátum: 2021.06.23 07:21:53 »
Ha a BMS-t is cserélik, akkor mindegy milyen akkumulátor van mögötte.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17809 Dátum: 2021.06.27 18:11:18 »
Sziasztok,

Egy Prius Plug-in RC19 LB 1,8 VVT-i E-CVT A4 Executive VIP 2020 (JBL hangrendszeres) modellben hol találom a JBL erősítőt?
Elvileg a középkonzol 2017 óta nem változott, ezért gondolom az erősítő elhelyezése sem...  Köszönöm előre is ha valaki segít  :)
Anyósülés alatt, vagy a pótkerék helyén.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17811 Dátum: 2021.07.12 15:06:13 »

https://www.youtube.com/watch?v=kKF2Nx1fNwc


A hozzaszolasok olvasgatasahoz jo szorakozast.  :]
Lehettem volna halasz ...

takfer

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17812 Dátum: 2021.08.19 15:52:31 »
 Üdv. Mindenkinek!
2006-os P2-em van,szeretném lecserélni az eredeti cdrádiót egy olcsó kínai érintőképernyős modernebb rádióra (a bluetooth,telf tükrözés,AV bemenet stb miatt). Bekötöttem megfelelő kábel átalakítóval, a rádió kitűnően működik, de a harmadik csatlakozó hiánya miatt a fő kijelző nem működik rendesen.
 Tehát az első csatlakozón megy a táp, a másodikon a hangszórók (eddig minden OK!) de van egy harmadik csatlakozó az eredeti rádióján amit nincs hova bedugjak és ez mivel kapcsolatban van a fő kijelzővel ezért anélkűl nem működik minden. Nem tartok igényt arra,hogy a kormányról vezérelhető legyen ez a rádió, van-e mód arra,hogy meg lehessen oldani ezt a problémát? Tud ebben segíteni valaki???

Smici

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17813 Dátum: 2021.11.24 18:38:22 »
Sziasztok!

Prius 3 hoz keresek pótféklámpát.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17814 Dátum: 2021.11.28 13:13:40 »
Üdv. Mindenkinek!
2006-os P2-em van,szeretném lecserélni az eredeti cdrádiót egy olcsó kínai érintőképernyős modernebb rádióra (a bluetooth,telf tükrözés,AV bemenet stb miatt). Bekötöttem megfelelő kábel átalakítóval, a rádió kitűnően működik, de a harmadik csatlakozó hiánya miatt a fő kijelző nem működik rendesen.
 Tehát az első csatlakozón megy a táp, a másodikon a hangszórók (eddig minden OK!) de van egy harmadik csatlakozó az eredeti rádióján amit nincs hova bedugjak és ez mivel kapcsolatban van a fő kijelzővel ezért anélkűl nem működik minden. Nem tartok igényt arra,hogy a kormányról vezérelhető legyen ez a rádió, van-e mód arra,hogy meg lehessen oldani ezt a problémát? Tud ebben segíteni valaki???


Keresd Révész Péter autovillamossági szerelőt.  FB csoportunkban megtalálható ez elérhetősége.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17815 Dátum: 2021.11.28 13:14:45 »
Sziasztok!

Prius 3 hoz keresek pótféklámpát.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Kőbányán Richard Kucci kolléga tud segíteni.  Őt a Piusclub FB oldalán megtalálod, telószámmal, címmel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17816 Dátum: 2021.12.07 20:22:49 »
Üdv. Tagság!

Láttam egy prius 3-as halogén lámpát amiben el volt olvadva a tompított foglalat...az a kérdésem,hogy vannak a harmadik generációs prius tulajoknak gondjai a fényszórókkal? első ránézésre ugyanolyan műanyag mint pl auris vagy rav4... lenne rá igény (és fizetőképes kereslet :) ),ha olyan fényszórót készítenék amiben fém a projektor és nincs vele gond?

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17817 Dátum: 2021.12.07 23:22:54 »
Üdv. Tagság!

Láttam egy prius 3-as halogén lámpát amiben el volt olvadva a tompított foglalat...az a kérdésem,hogy vannak a harmadik generációs prius tulajoknak gondjai a fényszórókkal? első ránézésre ugyanolyan műanyag mint pl auris vagy rav4... lenne rá igény (és fizetőképes kereslet :) ),ha olyan fényszórót készítenék amiben fém a projektor és nincs vele gond?

Harom eve hajtok egy 2013-as gyartasu P3-ast. Eddig meg nem volt ilyen gondom.  Igy aztan nem neztem meg hogy milyen a foglalat. Jelenleg nem erzem hogy lenne ra szuksegem, de ki tudja mit hoz a jovo. :]
Lehettem volna halasz ...

Bai79

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17818 Dátum: 2021.12.30 20:18:51 »
Tisztelt Fórumtársak!

A 2. gen Prius egyik napról a másikra kialudta az indítókulcs jelet, tehát elem jó - pirosan világít nyomásra, de az autó meg se mukkan!
Nem nyit, nem villog az index, a kis bicska kulccsal be tudok jutni, illetve a kulcs bedugásával indul az autó! Érdekes, hogy mind a kettő gyári kulcs süket!
Próbáltam tanítani (5x bedug a kulcs majd 6x nyit az ajtó), de egyik kulcs sem reagál, annak ellenére hogy látom a műszerfalon a tanítást jelző lámpát pulzálni.
Csak a" kis aksi saru levesz" módszer segít, vagy mi a megoldás???
Köszi

antopi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17819 Dátum: 2022.01.16 09:30:18 »
Sziasztok. Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy találkozott-e már valaki olyan hibával hogy nem tudom kikapcsolni a tompított fényszórót. Hiába rakom nulla állásba a tompított fényszóró égve marad csak akkor kapcsol ki ha leállítom az autót és lezárom.Tudna valaki segíteni hogy esetleg találkozott-e már ilyen hibával hogy mi a baj mit kell kicserélni? Toyota Prius 2  2009