Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3315406 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17775 Dátum: 2020.06.17 19:04:43 »
Sziasztok!
Friss tulajdonosa vagyok egy P3-nak. Igyekszem szorgosan olvasgatni.
1. Riasztókról nem sok hozzászólást találtam. Leírnátok kinek milyen típussal van jó vagy rossz tapasztalata. Ha esetleg az admin úgy gondolja, külön témába is mehet. Egy ah4625-tel kapcsolatos hozzászólásban trotter téged jelölt meg valaki gurunak a témában. Lécci segíts eligazodni a kínálatban: rfid, gps követés, immobilizer, obd és kulcslehallgatás védelem, stb.
2. A techstream-vci párossal kapcsolatban kérdezném, hogy ugyebár a techstream csak windowson fut, de a mini-vci használható-e telefonos app-pal menet közbeni diagnosztikára (torque vagy hybrid assistant?) vagy ehhez más obd olvasó kell? Milyen?
Köszi.

Helló. Nálam több autóban is az RFID rendszer működik.  Ezen kívül még védve van a Key Ecu egy páncélburkolattal (alias Kit-In) és lopáscascom is van.
A GPS követést és hasonló XXI. századi technikát akarsz mobiltelós app-al, rablásgátlással, akkor az is megoldható.  Az első megoldás 100E, vagy alatti történet, míg a második 200E környékén elérhető.

A Techstream (TS)  egy olyan szoftver, ami szeret Windows alapon futni.  A laptop és a kocsi közé kell a MiniVci kábel, olyan, ami hibamentesen tud működni - ez a nem a kici és ócó kategória, leginkább a Mongouse kábel az erősen ajánlott -, ennek USB az egyik, a másik vége pedig ODBII kialakítású.  Androidos telóhoz nem jó.   Az általan említett programokhoz wifis/BT-s ODBII kütyü kell (ELM27  rendszer)   Létezik kábeles ELM27 is,  ezt lehet a laptophoz illeszteni és hozzá is vannak alapprogramok.

A legteljesebb körű és gyári szintű hozzáférést a TS biztosítja, a többi csak játékszer.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

r2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17776 Dátum: 2020.06.18 12:23:14 »
Ha jól értem az RFID csak egy "kapcsoló", a távírányító alternatívája. Van olyan rendszer, ahol hagyományos riasztó funkciókat kapcsol ki-be, pl. ajtónyitás, üvegtörés, ultrahangos mozgásérzékelés szirénával és van olyan is, ahol csak indításgátlást kapcsol. Tudtok esetleg konkrét típust ajánlani, amit használtok ill. beszerelőt, akinek a munkájával elégedettek voltatok?

Az OBD-vel kapcsolatos konkrét (típus) tapasztalatokat is megköszönném, ha használtok ilyeneket.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17777 Dátum: 2020.06.19 17:51:14 »
Ha jól értem az RFID csak egy "kapcsoló", a távírányító alternatívája. Van olyan rendszer, ahol hagyományos riasztó funkciókat kapcsol ki-be, pl. ajtónyitás, üvegtörés, ultrahangos mozgásérzékelés szirénával és van olyan is, ahol csak indításgátlást kapcsol. Tudtok esetleg konkrét típust ajánlani, amit használtok ill. beszerelőt, akinek a munkájával elégedettek voltatok?

Az OBD-vel kapcsolatos konkrét (típus) tapasztalatokat is megköszönném, ha használtok ilyeneket.

Igen az RF ID egy kulcs a hatástalanításhoz. Nálam csak és kizárólag indításgátlás üzemel, a riasztó szvsz. értelmetlen a mai világban.  No és van lopás cascóm a nagyértékű autónkra.

Természetesen tudok ajánlani beszerelőhelyet is.  Hibrid, vagy hagyományos autóba lenne?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

r2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17778 Dátum: 2020.06.19 20:40:58 »
3-as prius-ba kellene, köszi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17779 Dátum: 2020.06.21 11:41:17 »
3-as prius-ba kellene, köszi

Révész Péter, vagy Juhász Jenő a befutó akkor. Az első Pestszentimrén, az utóbbi Csepelen rendel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bai790401

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17780 Dátum: 2020.08.02 11:09:44 »
Sziasztok!
Az lenne a kèrdèsem, hogy vontatni vonôhoroggal nem lehet a Prius 2 -vel, azonban kerèkpârszállîtôt lehet használni vonôhorgosat. Kèrdès mennyi az összköltsège ennek a mutatvânynak azaz vonôhorog lite-nak (kell e műszaki stb full költsègek) Köszönöm

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17781 Dátum: 2020.08.03 08:30:46 »
Sziasztok!
Az lenne a kèrdèsem, hogy vontatni vonôhoroggal nem lehet a Prius 2 -vel, azonban kerèkpârszállîtôt lehet használni vonôhorgosat. Kèrdès mennyi az összköltsège ennek a mutatvânynak azaz vonôhorog lite-nak (kell e műszaki stb full költsègek) Köszönöm

Műszaki szemle kell, azt a tapasztalat, hogy 100E-ben kompletten megáll a mutatvány. Olyan 60E környékén van a horog+elektronika, + beszerelés,+ szemle díja.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17782 Dátum: 2020.08.22 22:32:50 »
Sziasztok!

Egykori aktív fórum és klubtagként szeretném a segítségeteket kérni.
Tulajdonosa vagyok egy rendkívül jó állapotú, magyarországi első forgalomba helyezésű Toyota Prius II-nek, mely ezeken felül több használati értéket növelő extrával is rendelkezik.

Elérkezett az az idő, amikor szeretett autómat át kell adnom valakinek, aki remélhetőleg hasonlóan gondos gazdája lesz, mint én próbáltam lenni és remélem voltam is.

Külön topicot nem találtam erre, ha van ilyen kérem irányítsatok át!
Kicsit megkönnyítené számomra az értékesítést, ha tudnám, hogy valamely jó értelemben vett “megszállott” Toyotás márkatárs lenne az új gazda, mert ez félig biztosíték lenne számimra arra, hogy jó kezekbe kerül az eddig kifogástalanul teljesítő, hűséges társam.

Kérem, hogy akit érdekel egy jó állapotú, megbízható, sok extrás P II, keresen!
Előre is köszönöm, ha elolvassátok az alábbi hirdetést, és megosztjátok azzal az ismerősötökkel, rokonnal, aki ilyen autóban gondolkodik!

Részletek itt olvashatók, illetve telefonon is szívesen elmondok mindent az autóról:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/prius/toyota_prius_1_5_hsd_ipa_navi_2006_automata-16116344


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17783 Dátum: 2020.08.23 12:36:30 »
Sziasztok!

Egykori aktív fórum és klubtagként szeretném a segítségeteket kérni.
......

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/prius/toyota_prius_1_5_hsd_ipa_navi_2006_automata-16116344

Feldobom neked az FB  csoportba. Ott nagyobb az élet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17784 Dátum: 2020.08.23 18:45:37 »
Nagyon szépen köszönöm!
Tudom, hogy manapság az FB a menő, de én nagyon  nem szeretem, így nem is értek nagyon hozzá.
Úgyhogy, még egyszer kösz a terjesztést!  :clap:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17785 Dátum: 2020.08.24 18:53:25 »
Nagyon szépen köszönöm!
Tudom, hogy manapság az FB a menő, de én nagyon  nem szeretem, így nem is értek nagyon hozzá.
Úgyhogy, még egyszer kösz a terjesztést!  :clap:

Ez csak természetes. Idáig negatív nem jött a hirdetéssel kapcsolatban. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17786 Dátum: 2020.09.16 20:26:02 »



Engem az erdekelt volna hogy mennyire jott ki az atlagfogyasztas.  :]
Lehettem volna halasz ...

Gabor01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17787 Dátum: 2020.09.16 22:18:25 »
Azért érdekes beállni beáll két töltött mezővel ki már nem. Mintha nézné, hogy otthon vagyok.  :devil:
De ezért gondoltam, hogy reggel valami üzemmeleg dolgot el kell érjen azért az indítás.

Kb 50%ra töltött akksi mellett az Auris (2013) már simán hagyja, hogy EV módot kapcsolj, bármilyen hidegben, ha nincs bekapcsolva a fűtés.
2019 Corolla pedig meg se próbálja beindítani a motort melegítés céllal, csak ha már elindultál nagyobb sebességgel.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17788 Dátum: 2020.09.17 06:37:32 »


Engem az erdekelt volna hogy mennyire jott ki az atlagfogyasztas.  :]

Én meg is néztem volna, de csak akkor ha már egyik sem mozog.........többé!       
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17789 Dátum: 2020.10.19 23:44:30 »

Birtak vajon az inverterek?  :]

https://9gag.com/gag/a8GQj0e
Lehettem volna halasz ...