Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3315709 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17505 Dátum: 2018.04.25 21:28:57 »
Kedves rutinos Prius 3 tulajok!
Mennyire pontos a 3- as fogyasztásmérője? Azért kérdezem, mert novemberben vettük az autót és amióta beköszöntött a kora nyár, egyre szívmelengetőbb értékeket ír ki fogyira- most már konkrétan a robogómmal vetekszik az üzemanyagfelhasználása a computer szerint.
(Tudom, számoljak utána, de gondoltam megpróbálom készen megkapni a választ  ::))

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17506 Dátum: 2018.05.03 10:28:02 »
Kedves rutinos Prius 3 tulajok!
Mennyire pontos a 3- as fogyasztásmérője? Azért kérdezem, mert novemberben vettük az autót és amióta beköszöntött a kora nyár, egyre szívmelengetőbb értékeket ír ki fogyira- most már konkrétan a robogómmal vetekszik az üzemanyagfelhasználása a computer szerint.
(Tudom, számoljak utána, de gondoltam megpróbálom készen megkapni a választ  ::))

Nekem télen 3-4 decivel kevesebbet mutatott a tankolás alapján számított értékhez képest, azaz a kocsi szerinti 5,8 l/100km átlagfogyasztás a valóságban 6,1 - 6,2 volt. Az áprilisi jó időben legutóbb csak 2 deci volt az eltérés, az autó szerinti 4,4 helyett 4,6. Ez 780 km-rel ezelőtt volt, ma megyek megint tankolni, meglátjuk most mennyi lesz az eltérés.

Megjegyzés: a 6 évvel idősebb Avensisemben télen-nyáron szinte mindig pont ugyanannyit írt ki az autó mint a tankolások alapján számított átlagfogyasztás, 1 deci volt a legnagyobb eltérés (akkor is az autó számolt nagyobb fogyasztást). Érdekes, hogy az ahhoz képest űrkomp P3 ennyivel rosszabbul számol...

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17507 Dátum: 2018.05.03 15:36:31 »
A legközelebbi tankoláskor elkezdek utánaszámolni. Azért voltam kíváncsi, mert amióta meleg van, 4 liter felett nem fogyaszt városban az autó (mármint a kijelző szerint). Sőt, mostanában mindig 3,3- 3,4 l- t ír ki egy- egy városi karika után leállításkor. Szívesen elhinném, mert jól hangzik, de azért egy kicsit irreálisnak tűnik. Igaz nyugodtan vezetek de azért nem vagyok egy Gerhard Plattner... ::)

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17508 Dátum: 2018.05.07 16:00:46 »
Úgy néz ki, öreg (25 éves :) ) Carinámból egy használt Prius 2-be ülnék, csak szeretném a vásárlás előtt az akku állapotát is megnézetni. És hát hirtelen jött a dolog. Van itt valaki, aki ma délután Budán (elsősorban Dél-Buda lenne jó) be tudna vállalni egy ilyet, vagy akinek van ilyen megbízható ismerőse? Nincs itt puszta véletlenül valaki egy márkaszervizből? :)

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17509 Dátum: 2018.05.07 19:29:38 »
Van itt valaki, aki ma délután Budán (elsősorban Dél-Buda lenne jó) be tudna vállalni egy ilyet, vagy akinek van ilyen megbízható ismerőse? Nincs itt puszta véletlenül valaki egy márkaszervizből? :)

Akció elnapolva. Holnap délutánra esetleg van valakinek ötlete?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17510 Dátum: 2018.05.09 17:43:29 »
Akció elnapolva. Holnap délutánra esetleg van valakinek ötlete?


Szia, keresd az Elite Autó honlapján Juhász Jenő telefonszámát és hívd fel, azzal, hogy én ajánlottam.  Ha szerencséd lesz be tud illeszteni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17511 Dátum: 2018.05.11 00:37:33 »

Szia, keresd az Elite Autó honlapján Juhász Jenő telefonszámát és hívd fel, azzal, hogy én ajánlottam.  Ha szerencséd lesz be tud illeszteni.
Köszi, közben megvettem az autót. Sajnos elő is jött egy hiba már, de még az is lehet, hogy ez pont most keletkezett. Vagy nem. De úgy néz ki nem vészes, az alapjárati rendszerben lehet kis koszolódás. Ma megmérte egy hozzáértő is, és jó vételnek mondta. Persze annyit lehet, hogy nem fog bírni, mint a Carina, de azért remélem lesz együtt pár jó évünk. :) Még barátkozunk.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17512 Dátum: 2018.05.14 13:17:43 »
Köszi, közben megvettem az autót. Sajnos elő is jött egy hiba már, de még az is lehet, hogy ez pont most keletkezett. Vagy nem. De úgy néz ki nem vészes, az alapjárati rendszerben lehet kis koszolódás. Ma megmérte egy hozzáértő is, és jó vételnek mondta. Persze annyit lehet, hogy nem fog bírni, mint a Carina, de azért remélem lesz együtt pár jó évünk. :) Még barátkozunk.

Mi konkrétan a hibajelenség és P2, vagy P3?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17513 Dátum: 2018.05.15 00:49:31 »
Mi konkrétan a hibajelenség és P2, vagy P3?
Hibakód alapján üresjárati rendszer hibája. Melléktünet: úgy tűnik, menet közben soha nem állítja le a benzinmotort, mintha félne, hogy nem indul majd, amikor kell.
Hozzáértő szerint  jó esély van rá, hogy a tisztítás megoldja.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17514 Dátum: 2018.05.15 09:57:45 »
Hibakód alapján üresjárati rendszer hibája. Melléktünet: úgy tűnik, menet közben soha nem állítja le a benzinmotort, mintha félne, hogy nem indul majd, amikor kell.
Hozzáértő szerint  jó esély van rá, hogy a tisztítás megoldja.
fojtoszelep, léghőmérő takaritása.
gyertyacsere.
ezek jok lesznek.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17515 Dátum: 2018.05.17 12:26:56 »
fojtoszelep, léghőmérő takaritása.
gyertyacsere.
ezek jok lesznek.
Kitakarította magát :D
Nem tudom pontosan mikor, de ma hazafelé elmúlt a hibajel. (Lehet, hogy akkor, amikor megnéztem, mennyit bír fogyasztani padlógázzal az érdi emelkedőn fölfelé? 11 litert :D )

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17516 Dátum: 2018.05.17 12:27:55 »
Kitakarította magát :D
Nem tudom pontosan mikor, de ma hazafelé elmúlt a hibajel. (Lehet, hogy akkor, amikor megnéztem, mennyit bír fogyasztani padlógázzal az érdi emelkedőn fölfelé? 11 litert :D )
Ja, és tegnap már rendesen leállítgatta a benzinmotort, amikor kellett. vagyis a két dolog szinte biztosan összefüggött.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17517 Dátum: 2018.05.17 12:28:12 »
Kitakarította magát :D
Nem tudom pontosan mikor, de ma hazafelé elmúlt a hibajel. (Lehet, hogy akkor, amikor megnéztem, mennyit bír fogyasztani padlógázzal az érdi emelkedőn fölfelé? 11 litert :D )
halleluja...de a takaritást csináld meg!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17518 Dátum: 2018.05.17 12:34:17 »
halleluja...de a takaritást csináld meg!!!
Persze, előbb-utóbb meglesz az is, de most várok kicsit. Mivel korábban nem én jártam vele, még az is lehet, hogy valami "koszolós" üzemmódban járatták sokat, én meg másképp használom.

Azon gondolkodom, hogy bár úgy tűnik, rendesen hordták szervizbe, és ha jól csinálták, a váltóolaj és a gyertya is pont "félidős", esetleg előre hozom a hamarosan esedékes motorolajcseréhez ezeket is.

Ugye jól tudom, a rendszeres dolgok ezek: 15 ezernél motorolaj (+ szűrő), 45-nél váltóolaj, 90-nél gyertya? Levegőszűrő melyik szerviznél? Van ezen kívül ilyen rendszeresen cserélendő dolog? (És persze minden egyéb folyadék szintjét ellenőrizni rendszeresen, stb. :) )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17519 Dátum: 2018.05.17 12:36:43 »
gazdija válogatja. én minden olajcserénél levegö+pollenszürőt is cserélek.
illetve ha veszek vmi használt vasat cserélem a váltóolajat,gyertyákat stb.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки