Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3316083 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

viskri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17415 Dátum: 2017.12.29 16:00:15 »
Sziasztok! Szélvédő csere lesz esedékes P3 autómban .Kérdezném van e valakinek tapasztalata HUD os szélvédőcserével kapcsolatban ? Tudom a gyári a tuti de 240 eft magasságában nem érdekel ez a lehetőség. Tehát van valakinek AWS, Nordglass,stb kedvező HUDosnak mondott üveggel kapcsolatban tapasztalata?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17416 Dátum: 2017.12.29 18:33:34 »
Tekintettel, hogy nekem is hybrid autóm van ami megegyezik a Prius 3-as hajtáslánccal, itt is felteszem a kérdésem 🙂

2013-as hybrid Aurisom van. Múlt héten kigyulladt a narancssárga check lámpa a műszerfalon. Többször újraindítottam az autót, mentem is vele de nem aludt el a check lámpa. Bementem vele toyota szervízbe ahol törölték a hibát de nem tudták megmondani a pontos hibaokot. Annyit mondtak csak, hogy vagy a hűtőkör termosztát vagy a hűtőrendszer szenzora rossz vagy a hidegben csak “meghülyült” a szenzor. Semmit nem cseréltek, azóta nem gyulladt ki a check lámpa. Azóta elkezdtem nézni a hűtővízkör hőfokát és elég alacsony hőfokok vannak. 55 és 88 fok közötti értékek vannak, bármennyit is megyek vele (100 km után is). Leggyakoribb a 80 és 85 fok közötti tartomány 80-100as tempónál. Ha kikapcsol a benzinmotor pillanatok alatt csökken  a vízfőfok 10 fokot 80-ról 70-re kb 5 perc alatt és simán visszahűl 60 fok alá is kb. 20 perc alatt.
Ezek nekem elég alacsony értéknek tűnnek, tekintve, hogy a benzinmotor üzemi hőfoka 90 fok körül kellene hogy legyen.

Valaki szokta nézni a vízhőmérsékletet? Tinektek mennyi a vízhőfok? Én kevesellem amit nálam látok de lehet ez a normális....

ERz hibrid, ráadásul egy Attkinson ciklusú benzinmotorra párosítva, millió újraindításra pozicionálva.  Teljesen jók az általad írt hőmérsékletértékek.  Ha megfigyeled a külső hőmérséklettől függetlenül a fűtés/klíma nulla pozíciójában a belsőégésű motor 40 C fok hűtőközeg hőmérsékletnél kikapcsol, onnan neki már üzemi a hőmérséklet.  Ha pályázol, akár 80 C fok fölé mehet akár a hűtőközeg hőmérséklete.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17417 Dátum: 2017.12.29 18:36:07 »
Sziasztok! Szélvédő csere lesz esedékes P3 autómban .Kérdezném van e valakinek tapasztalata HUD os szélvédőcserével kapcsolatban ? Tudom a gyári a tuti de 240 eft magasságában nem érdekel ez a lehetőség. Tehát van valakinek AWS, Nordglass,stb kedvező HUDosnak mondott üveggel kapcsolatban tapasztalata?


Éppen most adta hírül egy cartárs (nem Te voltál?) az FB-n, hogy a Pinklington HUD-os szélvédője torzította a kijelzést, így cserélik gyárira.  Nekem is ugy van, de az jó, de meg nem mondom, hogy mi van benne.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

jano08

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17418 Dátum: 2018.01.06 20:33:13 »
Sziasztok! 1 éve Prius III tulaj lettem Egy 2006-os Corollából ültem át, amit imádtam, de a kora miatt még idejében eladtam, talán meg is bántam, mert tényleg nagyon szerettem. A Priusban az volt az első észrevételem, hogy a Corollához képest mennyivel nagyobb a szélzaj. Ez más Priusokban is erős, vagy csak az enyém ilyen.? Hozzátartozik a történethez, hogy a Priust használtan vettem, a Corollám szalonból volt és csak én használtam. Minden esetre szokatlan volt az erős szélzaj, és kerékzaj is viszonylag nagy, bár az a Corollában is olyan volt.
Jano08/ '07 Corolla Wagon 1.4, Prius III

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17419 Dátum: 2018.01.06 23:39:11 »
Sziasztok! 1 éve Prius III tulaj lettem Egy 2006-os Corollából ültem át, amit imádtam, de a kora miatt még idejében eladtam, talán meg is bántam, mert tényleg nagyon szerettem. A Priusban az volt az első észrevételem, hogy a Corollához képest mennyivel nagyobb a szélzaj. Ez más Priusokban is erős, vagy csak az enyém ilyen.? Hozzátartozik a történethez, hogy a Priust használtan vettem, a Corollám szalonból volt és csak én használtam. Minden esetre szokatlan volt az erős szélzaj, és kerékzaj is viszonylag nagy, bár az a Corollában is olyan volt.

70 felett motorzaj is volt a corollában nem? Motor-gördülési és szélzaj tökéletes elegye amiben a motorzaj dominál. Az ablaktörlő állítólag jelentős zajforrás, érdemes lehet lekapva is meghallgatni, ablakokat lecsekkolni és nem szeles időben figyelni...

jano08

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17420 Dátum: 2018.01.07 09:18:12 »
A Corollában is csak autópályán erősödött fel a motorhang, de nem volt zavaróan hangos. 100km/h alatti sebességnél pedig kifejezetten csendes volt. A Priusban is autópályán hallatszik igazán a szélzaj, más autókhoz képest. Van viszonyítási alapom. Olyan, mintha lehúzva maradt volna valamelyik ablak. Azt gondolom, hogy ez ilyen, csak csendesebbnek gondoltam. Valószínű, hogy a súly miatt nem szigetelték agyon. Ha jól tudom az első generációs Yarisban sincs hangszigetelés, mert jól sikerült a zajok elhangolásai. https://totalcar.hu/tesztek/corollabem/
Kíváncsi vagyok más Prius tulaj észrevételeire, ők mit tapasztalnak?
Jano08/ '07 Corolla Wagon 1.4, Prius III

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17421 Dátum: 2018.01.07 11:05:24 »
A Corollában is csak autópályán erősödött fel a motorhang, de nem volt zavaróan hangos. 100km/h alatti sebességnél pedig kifejezetten csendes volt. A Priusban is autópályán hallatszik igazán a szélzaj, más autókhoz képest. Van viszonyítási alapom. Olyan, mintha lehúzva maradt volna valamelyik ablak. Azt gondolom, hogy ez ilyen, csak csendesebbnek gondoltam. Valószínű, hogy a súly miatt nem szigetelték agyon. Ha jól tudom az első generációs Yarisban sincs hangszigetelés, mert jól sikerült a zajok elhangolásai. https://totalcar.hu/tesztek/corollabem/
Kíváncsi vagyok más Prius tulaj észrevételeire, ők mit tapasztalnak?


Igen, van szélzaj, nem is vitás.   Szigeteléssel erősen javítható.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

treslunas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Beszélgessünk...olajcsere
« Válasz #17422 Dátum: 2018.01.07 16:25:50 »
Tisztelt Cartársak!Olajat cseréltem a 3-as priusomban,de az előző még csak 9000km-el ezelőtt volt.Így nem írta ki a felszólítást a cserére.Milyen kombinációban kell a gombokat nyomkodni az olajcsere periódus nullázásához?Előre is köszönöm a segítséget.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17423 Dátum: 2018.01.07 18:13:02 »
Igen, van szélzaj, nem is vitás.   Szigeteléssel erősen javítható.

tudsz olyat ,aki vállal hangszigetelést ajtókon meg csomagtérben? folyamatosan foglalkozom a gondolattal, előbb-utóbb meg is csináltatnám.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk...olajcsere
« Válasz #17424 Dátum: 2018.01.07 19:29:44 »
Olajat cseréltem a 3-as priusomban,de az előző még csak 9000km-el ezelőtt volt.Így nem írta ki a felszólítást a cserére.Milyen kombinációban kell a gombokat nyomkodni az olajcsere periódus nullázásához?
Melyik szervíz nem állította be? :hmmmm:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...olajcsere
« Válasz #17425 Dátum: 2018.01.07 19:36:57 »
Melyik szervíz nem állította be? :hmmmm:
Tisztelt Cartársak!Olajat cseréltem a 3-as priusomban,de az előző még csak 9000km-el ezelőtt volt.Így nem írta ki a felszólítást a cserére.Milyen kombinációban kell a gombokat nyomkodni az olajcsere periódus nullázásához?Előre is köszönöm a segítséget.
Gondolom itt a válasz a kérdésedre  ;)

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk...olajcsere
« Válasz #17426 Dátum: 2018.01.07 19:43:06 »
Tisztelt Cartársak!Olajat cseréltem a 3-as priusomban,de az előző még csak 9000km-el ezelőtt volt.Így nem írta ki a felszólítást a cserére.Milyen kombinációban kell a gombokat nyomkodni az olajcsere periódus nullázásához?Előre is köszönöm a segítséget.
Csak az usa verzióban van ilyen. Az eu-sban ne keresd.
'08 RX400h
'09 Prius 3

treslunas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17427 Dátum: 2018.01.08 07:39:32 »
Tehát nem kell nullázni az intervallumot.Köszönöm szépen a választ.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17428 Dátum: 2018.01.08 13:13:13 »
Bármikor belfuthatsz ilyenbe.
Itt a fórumon is van pár helyi szan aki mindig mindent jobban tud. :whistling:
Igaz-e Micila szan?  :shuriken:



Szerintem elég csak szimplám JÓL tudni, bármiről is legyen szó. :whistling: :shuriken:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17429 Dátum: 2018.01.08 18:31:20 »
Tehát nem kell nullázni az intervallumot.Köszönöm szépen a választ.

A P3-ban van egy kevesek által ismert és még kevesebbek által használt menü, ahol tetszés szerint be lehet állítani a különféle csereperiódusokat, igaz ehhez kell a nagynavi.  A nagynavisok menürendszerében  a Setup megnyomását követően a Vechicle gombot megnyomva a Maintenance alatt feltárul egy részletes ikonhalmaz, melyből, ha kiválasztjuk mondjuk az Oil nevűt és az almenüben beállítjuk a kilométert/időpontot, akkor a kocsi "szól", ha az intervallum lejár.  A Maintenance menü előhívásokor ami be van állítva és még nem futott túl a beállított km-en, az zöld, míg a túlfutottak piros színűek.

A kisnaviban nem tudom, hogy mindez benne van, de ez könnyen elenőrizhető.  Igaz ez a +-ra is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.