Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3316721 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17400 Dátum: 2017.12.17 14:11:31 »
Volt még sztori:

Családostól jött. Anyu+2 gyerek. Két kölyök (ált isk alsó kb.) nekiállt ott nyüzsögni."Beülhetünk, bla-bla". Tapogattak össze vissza mindent.
Mondja nekik az apja..."ne üljetek be" Csak bemászott hátra egyik.
Na ott elpattantam...
Mondom, ha megvették, akkor azt csinálnak a kocsival amit akarnak. De addig a gyerekek nem menjenek már bele ha lehet sáros, vizes lábbal, ne használják játszótérnek. Kb  már csak a épp a tetejére nem akartak felmászni. Na ekkor kiszedte gyereket. Eztán az egyik külső tükröt piszkálta a kis terrorista.  Erősen gondolkoztam ezen a ponton, hogy elzavarom őket családostul..de sikerült visszafogjam magam. 

"mit tudok a kocsi előéletéről?" Mondom mindent.
"Na akkor meséljek"
Mondom ha a hirdetésben teljeskörűen leírtakon túl van kérdés, válaszolok szívesen. DE azt nem mondanám el újra. Erre nem volt kérdése...

"Normális gumi van e hozzá?" Mondom normálisnak tartom ami rajta van(2 éves 70-80%-os 4 évszakos Crossclimate), de nincs másik hozzá.
Eztán jött  a nem gyári felni sztory...

"Mehetünk egy kört?"
Menjünk...
"Húz a kocsi jobbra" Mondom ez??? (kérdés előtt a parkolóban próbálgatta elengedett kormánnyal... nem húzott neki)
Mondom a szar út viszi. DE ha gondolja akkor egy futóműállítást fizethet és kiderül jó a futómű. Nem szólt semmit. Pont én vagyok az aki elviselné, ha húzna a kocsi jobbra-balra.
Mondom amúgy meg a kocsi jó, hibátlan. Nyilván én sem hinném el az eladónak ezt..de én mindent papírral tudok bizonyítani amit a hirdetésben leírtam.  Erre sem szólt semmit.

Visszaértünk próbakörről.
Akkor elment az asszonyhoz diskurálni a kocsijukhoz. Látszott hogy a nő a pénzügyes náluk...

Jön vissza..."akkor az árról kéne beszélgessünk"
Mondom én  a hirdetésben adtam árat(3,05 m).

Erre benyög egy 2.7m-t. Mondom ne vicceljünk!

"Deeee hát fel kell gumizni normális gumival" Mondom  ez nem lekopott szar gumi, az hogy neki nem tetszik a 4 évszakos, magánügy. És amúgy is egy gumi ebben a méretben 18e ha márkásat  vesz. Nem tudom mit gondolt, hogy majd én veszek neki gumit? :)

"Hát de az is 60e" Kérdezem...és az nagy összeg?
Na ez után 5 mp-en belül benyögött egy 2,9-et. Mondom nem... 3.
"Jó, akkor viszlát" Mondom hello!

Következő  hasonló nagyokos vevőjelölt nem kap ennyi időt az fix.


Wazzzzzzze! :clap: :clap:
Csodálom a türelmedet! Magam a kölyö-nyüzsinél átengdtem vóna a moszkvai őrkutyát meg a mudit, had játszanak ők es cseppet, de télleg!! Jó a szisztéma, de annyival rövidíteném, hogy mindent kikészítenék írásban, (doksikat : törzskönyv, szerviz könyv, forgalmi,) vagy fotón. Azután kérdezhet, nem állnék le magam sem mesélni, mint La Fontaine! Próba vezetés csak akkó, ha az előző teszteken átmegy a majom.   :flowers: :yes: ;) ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17401 Dátum: 2017.12.17 14:45:52 »


, nem állnék le magam sem mesélni, mint La Fontaine! .   :flowers: :yes: ;) ::)
mondá ezt anderzen szan...exüperi...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17402 Dátum: 2017.12.17 16:10:50 »
Wazzzzzzze! :clap: :clap:
Csodálom a türelmedet! Magam a kölyö-nyüzsinél átengdtem vóna a moszkvai őrkutyát meg a mudit, had játszanak ők es cseppet, de télleg!! Jó a szisztéma, de annyival rövidíteném, hogy mindent kikészítenék írásban, (doksikat : törzskönyv, szerviz könyv, forgalmi,) vagy fotón. Azután kérdezhet, nem állnék le magam sem mesélni, mint La Fontaine! Próba vezetés csak akkó, ha az előző teszteken átmegy a majom.   :flowers: :yes: ;) ::)

Pedig nem vagyok türelmes típus...  :D
Minden papír ott volt kéznél, nem kérte el...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17403 Dátum: 2017.12.17 16:44:30 »
mondá ezt anderzen szan...exüperi...


Neked lehet meséni, mert értelmes arcot (is) tucc vágni mikó kérdezel, meg még kölök es vagy, de a hülye az hülye! No!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17404 Dátum: 2017.12.17 16:45:03 »
Pedig nem vagyok türelmes típus...  :D
Minden papír ott volt kéznél, nem kérte el...

Sziasztok!

Kicsit elgondolkodtam fenti érdeklődőkről.  :hmmmm:
Biztos nem könnyű bánni a vevőkkel. Nem irigylem a neppereket, akik naponta sok-sok ilyen(és "még ilyenebb") vevővel találkoznak.  :eek:
DE  :otlet:
Szerintem ez egy normál átlag vevő volt !  :hmmmm: :cool2: :yes:
Megnézte, itt-ott kritizált kicsit, kipróbálta. És ennak ELLENÉRE elhitte, amit mondtál és írtál a hirdetésben, hiszen nem akarta mégcsak márkaszervízben sem átvizsgáltatni, és a papírokba sem nézett bele(bizalom). ÉS így adott egy nagyon-nagyon korrekt ajánlatot! IGEN, mindössze 5%-al ígért a kínálati ár alá! Ez még, akkor is korrekt, ha az eladó kifejezetten FIX áron hirdeti!  :yes:
Egyébként a használt dolgoknál, azt szokták mondani, hogy 5...10%-al kell többet kérni, mint amit ténylegesen kapni akarunk! :hmmmm:  :hug:
szvsz.


Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17405 Dátum: 2017.12.17 17:15:06 »
Sziasztok!

Kicsit elgondolkodtam fenti érdeklődőkről.  :hmmmm:
Biztos nem könnyű bánni a vevőkkel. Nem irigylem a neppereket, akik naponta sok-sok ilyen(és "még ilyenebb") vevővel találkoznak.  :eek:
DE  :otlet:
Szerintem ez egy normál átlag vevő volt !  :hmmmm: :cool2: :yes:
Megnézte, itt-ott kritizált kicsit, kipróbálta. És ennak ELLENÉRE elhitte, amit mondtál és írtál a hirdetésben, hiszen nem akarta mégcsak márkaszervízben sem átvizsgáltatni, és a papírokba sem nézett bele(bizalom). ÉS így adott egy nagyon-nagyon korrekt ajánlatot! IGEN, mindössze 5%-al ígért a kínálati ár alá! Ez még, akkor is korrekt, ha az eladó kifejezetten FIX áron hirdeti!  :yes:
Egyébként a használt dolgoknál, azt szokták mondani, hogy 5...10%-al kell többet kérni, mint amit ténylegesen kapni akarunk! :hmmmm:  :hug:
szvsz.

Veled sem szeretnék üzletelni. Bocs! :D
Kritizált ja. Alaptalanul, tudatlanul. Az nem gond, hogy nem volt mit kritizáljon?! Átvizsgáltatni meg kb azért nem akarta, mert sajnálta rá a pénzt és Ő  a hűdeokos. Az egy más dolog, hogy mákja lett volna, mert nem lett volna átcsattintva.

2,7-ért ha talál olyan paraméterekkel, opciókkal P3-at mint az enyém, akkor azt kell megvenni. :)  2,9-ért meg már csak azért sem adtam neki...a produkciója miatt. Nem azon a 100e Ft-on múlik a lét szerencsére.  Na meg nem létkérdés eladnom.   

Gáz,  ha a tudatlan és tájékozatlan vevő a normál, átlag. 
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.17 17:21:57 írta dert »

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17406 Dátum: 2017.12.17 18:40:10 »
Pedig ennél sokkal "idegesítőbb" vevők is vannak.  :whistling:
Becsületesneppernek van erről tapasztalata:
https://www.becsuletesnepper.hu/index.php/olvasnivalo2/49-a-magyar-hasznaltauto-vasarlo-huelye][url]https://www.becsuletesnepper.hu/index.php/olvasnivalo2/49-a-magyar-hasznaltauto-vasarlo-huelye
 Ezért írtam, hogy ez még szerintem belefér a normál kategóriába.  :surrender:
Remélem a következő "jelölt" normálisabb lesz és kritizálás és alku nélkül viszi el... :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17407 Dátum: 2017.12.17 18:55:48 »
részvétem...
meghirdetem a napokban a mazdát...kiváncsi vok ki mit alakit...
Na!!!

Mi lesz helyette?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17408 Dátum: 2017.12.17 19:34:58 »
Na!!!

Mi lesz helyette?
mint neked!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17409 Dátum: 2017.12.17 20:15:37 »
mint neked!!
Megveszed az enyemet? Meg nem is mondtad! :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17410 Dátum: 2017.12.17 21:17:48 »
A névadó Kiicsiro Toyoda szan, a konszern Toyota !
A lényeg mégis a részletekben van!?
Bármikor belfuthatsz ilyenbe.
Itt a fórumon is van pár helyi szan aki mindig mindent jobban tud. :whistling:
Igaz-e Micila szan?  :shuriken:

Ja...ez a ***áratudokmindent" kategória volt. Azt meg már mellékes, hogy a rtg vastagság mérőt sem tudta használni rendesen. Gyári fényű elemre beközölte,hogy azon nem gyári a vastagság.  Mondom mérje már meg újra..."Jaaa,tényleg gyári" :cry:
Mikor számítógépet adtam el, akkor merült fel bennem az, hogy beszólásonként 5 ropit emelek. Ha nem kell, akkor nem kell elvinni, de ha már a hülyeséget kell hallgatnom, akkor legyek kompenzálva.

az ilyeneket nem is engedném be a portára...vagy hamar elhajtanám a faxba.
Így-így. Kiemelten vigyázok a dolgaimra, ha nincs szimpátia, akkor nem adom el. Egyszer egy jelentkező még napokig hívogatott, miután közöltem, hogy nem. Erre hív, hogy deőmégis. De ő nem úgy gondolta mikor azt mondta. De fizet többet. De akkor mégtöbbet. Demiértnem?

A névadó Kiicsiro Toyoda szan, a konszern Toyota !
A lényeg mégis a részletekben van!?
Én ha eladnék akkor lehet kikötném, hogy próbaút akkor, ha tetszik neki és átvizsgáltatta erre szakosodott szolgáltatással vagy márkaszervízzel . Ha ezt se szánja rá, akkor tuti nem olyan akinek eladnám a megkímélt verdát.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17411 Dátum: 2017.12.17 21:22:59 »
Veled sem szeretnék üzletelni. Bocs! :D
Kritizált ja. Alaptalanul, tudatlanul. Az nem gond, hogy nem volt mit kritizáljon?! Átvizsgáltatni meg kb azért nem akarta, mert sajnálta rá a pénzt és Ő  a hűdeokos. Az egy más dolog, hogy mákja lett volna, mert nem lett volna átcsattintva.

2,7-ért ha talál olyan paraméterekkel, opciókkal P3-at mint az enyém, akkor azt kell megvenni. :)  2,9-ért meg már csak azért sem adtam neki...a produkciója miatt. Nem azon a 100e Ft-on múlik a lét szerencsére.  Na meg nem létkérdés eladnom.   

Gáz,  ha a tudatlan és tájékozatlan vevő a normál, átlag.
Abban igaza van Andrásnak, hogy ha eladás a célod és 3,05 a kívánt ár, akkor 3,3-ért érdemes meghirdetni.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17412 Dátum: 2017.12.17 23:14:02 »
Megveszed az enyemet? Meg nem is mondtad! :D
nem a tiédet balgabelga!!! [emoji39][emoji39]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17413 Dátum: 2017.12.27 19:21:48 »
Tekintettel, hogy nekem is hybrid autóm van ami megegyezik a Prius 3-as hajtáslánccal, itt is felteszem a kérdésem 🙂

2013-as hybrid Aurisom van. Múlt héten kigyulladt a narancssárga check lámpa a műszerfalon. Többször újraindítottam az autót, mentem is vele de nem aludt el a check lámpa. Bementem vele toyota szervízbe ahol törölték a hibát de nem tudták megmondani a pontos hibaokot. Annyit mondtak csak, hogy vagy a hűtőkör termosztát vagy a hűtőrendszer szenzora rossz vagy a hidegben csak “meghülyült” a szenzor. Semmit nem cseréltek, azóta nem gyulladt ki a check lámpa. Azóta elkezdtem nézni a hűtővízkör hőfokát és elég alacsony hőfokok vannak. 55 és 88 fok közötti értékek vannak, bármennyit is megyek vele (100 km után is). Leggyakoribb a 80 és 85 fok közötti tartomány 80-100as tempónál. Ha kikapcsol a benzinmotor pillanatok alatt csökken  a vízfőfok 10 fokot 80-ról 70-re kb 5 perc alatt és simán visszahűl 60 fok alá is kb. 20 perc alatt.
Ezek nekem elég alacsony értéknek tűnnek, tekintve, hogy a benzinmotor üzemi hőfoka 90 fok körül kellene hogy legyen.

Valaki szokta nézni a vízhőmérsékletet? Tinektek mennyi a vízhőfok? Én kevesellem amit nálam látok de lehet ez a normális....

buherton

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17414 Dátum: 2017.12.28 22:47:16 »
Sziasztok!

Prius 2-t szeretnék venni max 2 millióból. Szeretném megkérdezni hogy auto belseje mennyire kopik? Kinéztem egy autót de a kormánykeréken huzat van és a kesztyűtartó gombjai is láthatóan kopottak. A lerírás szerint közel 300k km van benne. Ami ha valós, akkor nem gond mert az autó ára végett egy komoly és néhány kisebb javítással is benne lenne a cél keretben. Szerintetek?

Sziasztok ismét!

Egy picivel többért sikerült végül venni egy Hollandiából behozott bézs színű teljes felszereltségű 197k km-t futott Prius 2-t. Holnap megyünk a Balatonra és kíváncsi leszek, hogy milyen lesz. Amit kiemelnék az autón, hogy a szervíz ahová hordták Hollandiában még a pollenszűrőt is kicserélte. Azt tudni kell, hogy eddig egy libafos zöld Peugeot 106-al jártunk, így egy erős minőségi ugrás volt a Prius.

Szeretném én is öregbíteni az Elite Auto hírnevét. Annyira frissen hozták be, hogy ketten néztük körbe a rétegvastagságot és közösen a hibakódokat.

Smart funkció egyelőre nem a barátom, mert nem egészen azt csinálja, amit szeretnék, de holnap a kézikönyvben leírtak szerint fogok eljárni.