Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3347887 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

TRoland80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16410 Dátum: 2016.09.27 20:43:53 »
Köszönöm a segítséget!

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16411 Dátum: 2016.09.27 20:46:10 »
Számít az, hogy 6J vagy 6JJ a felni jelölése?

Nem.


gboysoft

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16412 Dátum: 2016.09.27 20:57:51 »
Sziasztok,

A gyöngyház-fehér fényezésű Prius III fényezését lehet javítani, vagy egy sérült elemet ugyan olyanra festeni? Csak ezért kérdem, mert ha nem túl egyszerű reprodukálni, akkor könnyen kiszúrhatóak ezeknél a javított sérülések. Vagy tévedek?

Üdv!

fejes.i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16413 Dátum: 2016.09.27 21:15:38 »
Erről mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_automata_bi-xenon_bor_navi_kamera-10612467

Üdv,
én is nagyon új vagyok a témában, de pár hét keresés után sikerült autót találnom, amit meg is vettem. 2 hét alatt megnéztem Bpesten, Székesfehérváron, sőt még egy Nógrád megyei autót is, összesen vagy 10-12 autót, a kb. 3,5 mill ft (+-200e árkategóriában). Itt is beigazolódott az a vélemény, hogy amit (min) két hete árulnak, azt nem érdemes megnézni.
Vagy nagyon nem szép (még tökéletesen igazolt szerviz múlttal, hazai beszerzéssel, kulturált, őszinte tulajdonossal sem), vagy látszik, hogy rom volt, vagy valami más nem klappol.
3,9 millióért is néztem egyet, ami nem volt meggyőző. Lehet, hogy ez valami határ, ami felett már jobb autók vannak, nem tudom, mert végül találtam egy igazán szép, megvigyázott 2012-est, ami kívül-belül olyan állapotú, hogy kb hihető a múltja is.
A két hét alatt 3 autót vittek el előlem úgy, hogy felkerült és másnap, mire mentem volna megnézni, már nem volt meg.
Amit végül megvettem, annál én voltam az első, aki megnézte.


dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16414 Dátum: 2016.09.27 21:24:35 »
Annak ellenére is, hogy nincs benne 100e kmm és executive a felszereltségi szint?

Igen, akkor is.

Én 124.800 km-t látok.

Erről van szó amúgy:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata_solarteto_bor_nagynavi_kamera-10303230

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16415 Dátum: 2016.09.27 21:27:08 »

Vagy nagyon nem szép (még tökéletesen igazolt szerviz múlttal, hazai beszerzéssel, kulturált, őszinte tulajdonossal sem), vagy látszik, hogy rom volt, vagy valami más nem klappol.


Nem erről van szó véletlenül? Ha igen, mi baja?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_navi_automata-10583679

fejes.i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16416 Dátum: 2016.09.27 21:32:05 »

Erről van szó amúgy:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata_solarteto_bor_nagynavi_kamera-10303230
szvsz ez nem is executive.
Az ülésfűtés, szolártető és az adaptív tempomat együttes léte premiumra utal a gyári prospektus szerint... ettől még a 4,9 mill nem hinném, hogy sokan akarják megadni érte.

fejes.i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16417 Dátum: 2016.09.27 21:38:13 »
Nem erről van szó véletlenül? Ha igen, mi baja?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_navi_automata-10583679
Nagyon "őszinte" autó. A 80e km-ert elhiszem neki, nagyon kulturált, egyenes eladó, a kedvemért ezzel jött Pestre (másik autóval jött volna).
bal oldali ajtók meghúzva, csúnyán javítva. Asszem a hátsó lökös és kapott valamit.
A belseje egészen elképesztő állapotban van (a km-hez képest). A bőrkormány teteje durván lekopva (szvsz gyűrűs kezek...), váltó karcos, a kesztyűtartón mély karcok, az ülések megviseltek.
Ha 300e km-es lenne, akkor azt mondanám, hogy "korának megfelelő állapotban". Ehhez képest ez az ár nekem sok volt.
Nem lepődnék meg, ha hamarosan kereskedésben látnánk viszont, valamennyire "rendbe téve" vagy olcsóbban, mert biztos vagyok benne, hogy nemcsak én néztem meg és láttam ilyennek.


« Utoljára szerkesztve: 2016.09.27 21:48:04 írta fejes.i »

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16418 Dátum: 2016.09.28 04:31:48 »
Igen, akkor is.

Én 124.800 km-t látok.

Erről van szó amúgy:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata_solarteto_bor_nagynavi_kamera-10303230

Bocsanat, ezzel kevertem:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata_solarteto_bor_nagynavi_kamera-10583737

A kereskedot mult heten hetfon hivtam, azt mondta hogy a tulajra var, hogy behozza, azert nincsenek kepek az autorol. Azota hozza a tulaj es azota sincsenek kepek.

Amit linkeltel az lett volna a masik kiszemelt auto, de majdnem 5 millioert egy kicsit draga.

Ponterno-t surun nezegetem, de nem nagyon lattam meg olyat ami tetszett volna. Kell sajnos az a HUD :P

fejes.i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16419 Dátum: 2016.09.28 09:36:43 »
Próbáltam visszaolvasgatni, de nem sok infót találtam lopásvédelemmel kapcsolatban.
Gondolom, "kényes" téma, mert a fórum(ok) mindenki számára láthatók.
Amit találtam, visszaolvastam itt és az indexen.
Megér 200 ezret a Blue vagy a Pajzs? Mitől jobbak ezek, mint egy ilyen riasztó?
http://www.autoriasztok.hu/gsm_autoriaszto.htm
Ha ezt mondjuk kiegészítem egy motorház nyitás elleni védelemmel, akkor ez jóval kedvezőbb ár, mint a egy Pajzs...
 :?:

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16420 Dátum: 2016.09.28 09:39:44 »
A pajzs semmiképpen.

Nem a riasztó a fontos. Sokat nem érsz azzal, hogy üzenet jön a telefonodra az ellopott autódról. Az számít, hogy el se lopják: indításgátlás.

Többen a többszintű, kézműves megoldásokban hiszünk. Mindenkinek megvan a maga embere, az enyém Kovi Maglódon, másé más, majd megírja.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.28 09:42:57 írta edk »

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16421 Dátum: 2016.09.28 10:44:24 »
Próbáltam visszaolvasgatni, de nem sok infót találtam lopásvédelemmel kapcsolatban.
Gondolom, "kényes" téma, mert a fórum(ok) mindenki számára láthatók.
Amit találtam, visszaolvastam itt és az indexen.
Megér 200 ezret a Blue vagy a Pajzs? Mitől jobbak ezek, mint egy ilyen riasztó?
http://www.autoriasztok.hu/gsm_autoriaszto.htm
Ha ezt mondjuk kiegészítem egy motorház nyitás elleni védelemmel, akkor ez jóval kedvezőbb ár, mint a egy Pajzs...
 :?:

A Pajzsot felejtsd el.

fejes.i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16422 Dátum: 2016.09.28 10:47:57 »
Elméletileg a riasztóknak indítást is kellene gátolni, nem?
(azért valamit csak érek vele, mert mondjuk szól éjjel a telefon, kinézek az ablakon és látom, mi történik?)
Megadnád (priv is jó) az embered elérhetőségét?
Unokatesóm autóvillamosság szerelő, de a típust nem ismeri egyáltalán és úgy vélem, nagyon "messziről" kellene indulni... szóval lehet, hogy egyszerűbb/gyorsabb lenne egy gyakorlott emberrel.
Cascot természetesen kötöttem, de azt szeretném, ha arra nem lenne szükség...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16423 Dátum: 2016.09.28 11:14:15 »
Nekünk SPY pageres autóriasztó került anno a Kiába, az LC116-os modell.
Érdekes funkciója, hogy a kulcstartón lévő távirányító kétirányú, azaz folyamatosan kapcsolatban van a kocsival, és bármi történik vele, a távirányító visszajelzi a kis LCD kijelzőjén a tényállást. Le lehet bármikor kérdezni az autó hőmérsékletét, az akku feszültségét. Indításgátlós, motorháztető védelmes stb.
A hatótávra 5000m-t írnak, szerintem fele ha igaz. Gondolom 5000m akkor igaz amikor kint a mezőn légvonalban vagy a kocsitól 5km-re. Városban ahol számtalan épület és zavaró frekvencia kering ez drasztikusan lecsökken, de így is nekünk a 3 betonszinttel lejjebb lévő mélygarázsban lévő kocsit simán tudta távvezérelni a lakásból, szóval nem annyira rossz.
Egyetlen hátránya, hogy maga a kis távirányító a folyamatos kapcsolat miat 1db. AAA elemet igényel, amit kb. havonta cserélni kell.

Na nem mintha egy ilyen ténylegsen meg tudná akadályozni az autó ellopását adott esetben, de minden esetre több mint semmi. Nekünk speciel azért is kellett, mert gyárilag nem volt távirányítós központi zár a kocsin, így ez oldotta meg ezt a feladatot is.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16424 Dátum: 2016.09.28 13:33:30 »
Próbáltam visszaolvasgatni, de nem sok infót találtam lopásvédelemmel kapcsolatban.
Gondolom, "kényes" téma, mert a fórum(ok) mindenki számára láthatók.

priusclub.hu , de a regisztráció előtt egy nemzetbiztonsági átvilágítást végez rajtad az admin. :D Ott már találsz válaszokat és kérdezhetsz is.