Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3377584 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12120 Dátum: 2014.12.09 17:22:45 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_jbl_navi_2006_automata-8508551
Erről mi a véleményetek? Bevallottan törött volt de, a 8 éve gondtalanul használja, őszintének tűnik az eladó beszéltem is vele, illetve nemsokára indulok megnézni. Állítólag egy Nagytarcsai Prius szakihoz hordja, ismeri valaki?

Akár be is jöhet :) Hol volt törve?  Mindenesetre ha komolyra fordul a dolog nézesd át egy szakszervizben, és ne abban ahová ő hordta. Amúgy van benne sok extra pl JBL ami OUTLAW kedvence :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12121 Dátum: 2014.12.09 18:26:42 »

Ezeket én is bírom :)   Ha valaki foglalózta ugyan miért nem szedi le a hirdetést :) Amúgy vagy 2 hónapja hirdeti és nem kell senkinek :) pedig naon olcsó


Amúgy szerintetek ez megér ennyit ??? ha nem,  mennyit érne 2007-gyártás és 2008 forgalomba helyezés: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_ipa_navi_2006_automata-8500674


köszi


Üdítő magyar darab az erősen import mezőnyben. Mondjuk a nagyképernyős navi az nepperduma de lehet h csak sokat olvasta a tulaj a hahut :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12122 Dátum: 2014.12.09 19:11:21 »
A magyar első forgalomba helyezés ritka, mint a fehér holló, így árnövelő tényező. Ahogyan a 160k alatti állás is (addig van a hibrid rendszerre jótállás).

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12123 Dátum: 2014.12.09 21:16:07 »
Állítólag egy Nagytarcsai Prius szakihoz hordja, ismeri valaki?
Ritec András, Szilas Autó - én is vittem hozzá a P2-t tényleg jó.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12124 Dátum: 2014.12.09 21:16:56 »
A magyar első forgalomba helyezés ritka, mint a fehér holló, így árnövelő tényező.
Hát nekem nem volt az amikor eladtam a P2-t. Pedig még végig szervízkönyves is volt.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12125 Dátum: 2014.12.09 21:26:11 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_jbl_navi_2006_automata-8508551
Erről mi a véleményetek? Bevallottan törött volt de, a 8 éve gondtalanul használja, őszintének tűnik az eladó beszéltem is vele, illetve nemsokára indulok megnézni. Állítólag egy Nagytarcsai Prius szakihoz hordja, ismeri valaki?
Na megvolt az első prius élményem. Érdekes. Leginkább az maradt meg bennem, hogy mennyire nem gyorsul. Ha lepadlóztam akkor meg felordított a motor és mintha egy bizonyos fordulatszámon valami berezonálna a szélvédő tövében....ez normális jelenség?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12126 Dátum: 2014.12.09 21:31:54 »
Gyorsul az, csak nem a megszokott karakterisztika szerint és nem a megszokott hang jár hozzá.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12127 Dátum: 2014.12.09 21:34:17 »
Gyorsul az, csak nem a megszokott karakterisztika szerint és nem a megszokott hang jár hozzá.
Volt egy furcsa érzésem, mert a sebesség az pörgött felfelé de a dinamikus gyorsulást nem éreztem. Azon tűnődtem hogyan lehet ezzel országúton előzni?

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12128 Dátum: 2014.12.09 21:36:13 »
Na megvolt az első prius élményem. Érdekes. Leginkább az maradt meg bennem, hogy mennyire nem gyorsul. Ha lepadlóztam akkor meg felordított a motor és mintha egy bizonyos fordulatszámon valami berezonálna a szélvédő tövében....ez normális jelenség?

Teljesen abnormális, ha veszel 1-et nem a tövig nyomkodás fog élvezetet nyújtani erre nagy összegben mernék fogadni!

Előzni felesleges, nincs rá szükség.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #12129 Dátum: 2014.12.09 21:38:41 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata_vegig_vezett_szervizkonyv-8487470
Ez lesz a holnapi, ez nepper ugyan de adok egy esélyt neki. Valakinek vélemény?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12130 Dátum: 2014.12.09 21:38:54 »
Volt egy furcsa érzésem, mert a sebesség az pörgött felfelé de a dinamikus gyorsulást nem éreztem. Azon tűnődtem hogyan lehet ezzel országúton előzni?

Lenyomod a gázpedált és kikerülöd a másikat. Meg fogsz lepődni, hogy milyen könnyedén megy a Prius-szal egy hasonló teljesítményű autóval összehasonlítva.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12131 Dátum: 2014.12.09 21:47:58 »
A holnapival kapcsolatban: mindenképp kérdezd meg a Mayernél alvázszám alapján, hogy milyen szervizeket látnak a gépben.

Mi volt a maival a baj? Nekem sokkal vonzóbb lenne az.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.09 21:50:04 írta edk »

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12132 Dátum: 2014.12.09 21:51:22 »
A holnapival kapcsolatban: mindenképp kérdezd meg a Mayernél alvázszám alapján, hogy milyen szervizeket látnak a gépben.

Mi volt a maival a baj? Nekem sokkal vonzóbb lenne az.
Köszi, ezt biztos megfogom tenni ha már így hirdetik, hogy végig vezetett szervizkönyv.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12133 Dátum: 2014.12.09 21:54:51 »
Mi volt a maival a baj? Nekem sokkal vonzóbb lenne az.
Ez a rezonálás nem tetszett, meg a színe :-) Volt már sajnos sötét autóm nem is egy, na az mindig mikrokarcos. (legalábbis azon látszik)

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12134 Dátum: 2014.12.09 22:10:25 »
Kedves Fórumtársak!
Tudnátok segítő jobbot nyújtani használt Prius II. vásárlásához?
Van néhány kiválasztottam magyar illetve német használt autó oldalakról. Belinkelhetem?

Sziasztok,
megvan az első saját autóm, megvan a Prius II aka zöld béka.
2008. dec. 23-i üzembe helyezéssel, 61000km-rel Passauból, executive felszereltséggel, csúnya platina zöld színben.
A német ügyintézés példásan gyors, bár egy dologban rugalmatlan volt. A biztosításhoz kellett volna az IBAN számom és BIC kódom, amit nem tudtam és netem sem volt, ezért el kellett menni egy másik hivatalba befizetni kápéban. Először rossz helyre küldött az ügyintéző, de végül is kész lettünk.
Szombaton megyek a magyar hivatalokba.

Tegnap sikerült vele a több mint 850km-t bruttó 9,5 óra alatt megtennem.
A német benzinből 5,8l, a magyar benzinből 6,9l fogyott visszatankolásos mérés alapján. (tempomat-130) Érdekes, talán azért mert 5 fokkal hidegebb volt itthon?

Egyébként nagyon élveztem a hazautat, bár az üléspozíció ilyen hosszú úton nem volt túl kényelmes. (nem lehet mélyebbre állítani az ülést és a kormányt sem lehet tengelyirányban állítani)
Mivel tegnap is esett az eső és sötétben is sokat vezettem gondolkodtam, hogy mi hiányzik a felszereltségből és arra jutottam, hogy az automata ablaktörlő, az automatikusan sötétedő visszapillantó tükör, a xenon és a kanyarfényszóró az amit a másik autónkból áttennék, ha lenne rá mód.

A gyorsulás és a hegymenet egészen más élmény (csúszós kuplung és a motoros kasza hangja jutott eszembe)

Kérdés:
- honnan szerezhetnék magyar nyelvű használati útmutatót?
- nem égnek a piperetükrök lámpái, talán az 5W-os biztosítékok cseréje segít, de hol van a biztosíték doboz?
- hogy lehet a navi dvdjét előhívni?