Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3393966 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8100 Dátum: 2013.05.09 10:40:39 »
Elegem van, megint elromlott az autó!  :censored:  És nem is csak egy hibáról van szó, egyszerre több probléma is jelentkezett.  :censored:   Szerencsére azért kezelhető volt a probléma, de megint költeni kellett az autóra és kezd meginogni a bizalmam...
...... Na jó, csak az egyik tompítottam égett ki és csere közben derült ki, nem ég az egyik helyzetjelző sem.  :winkiss:  Vettem bele Osram Night Breaker Plusz-t. Határozottan jobban világít mit csere előtt  :yes:  - persze nem a kiégett állapottal összehasonlítva.  A "plusz" elméletileg a tartósságtól plusz, ami a leírás szerint egy hagyományos izzótól nem sokkal elmaradó élettartamot ígér. Ez majd kiderül...


Komolyabbra fordítva a hibajelenségeket, néhány héttel ezelőtt tényleg megijedtem. Ismét megéreztem a motortérből a fagyálló kellemes illatát. Már a 2 hónapos vízpumpa tömszelencéjének elhalálozását láttam magam előtt. Szerencsére kiderült, a szivárgás nem onnan, hanem az egyik - eddig egyáltalán nem bolygatott - hűtőcső csatlakozásától ered, amit a bilincs megigazításával orvosolni is lehetett.  :hug:

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8101 Dátum: 2013.05.09 10:47:20 »
Nekem is 145 Ft-ba fájt 2 db 5W-os izzó. Kb. 1 hét különbséggel égtek ki.
Night Breaker Plusz valóban nagyon jól világít, én is ajánlom.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8102 Dátum: 2013.05.09 20:53:02 »
Nekem is 145 Ft-ba fájt 2 db 5W-os izzó. Kb. 1 hét különbséggel égtek ki.
Night Breaker Plusz valóban nagyon jól világít, én is ajánlom.

Nekem is volt Nájt brékerem plusz nélkül, viszont az elég hamar kifingta magát. Mikor az egyik kiment még cseréltem és szidtam a szerencsémet, hogy gyártási hibás, de mikor nem sokra rá a másikat is elhagyták a szentjános bogarak, akkor arra jutottam, hogy ennek a technológiának még érnie kell.

Kíváncsi vagyok nálatok meddig bírja.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8103 Dátum: 2013.05.09 21:37:56 »
Sziasztok!
Ha már izzó csere került szóba....., hogy a fenébe fértek hozzá a cserélendő izzóhoz?? Hmmm? :eek: :hmmmm:
Üdv!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #8104 Dátum: 2013.05.09 22:01:08 »
A bal oldali a nehezebb, de a biztosítéktábla fedelének levétele után az is megoldható. Vájár keze valószínűleg nem férne oda, de az átlagosnak még OK. :-)

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8105 Dátum: 2013.05.09 23:11:46 »
Az enyém úgy bele volt sülve a gumisapkába, hogy majdnem csak roncsolással tudtam kiszedni, de aztán csak megadta magát. Kb. 45 percig szívtam a két oldallal, az összes kezem és ujjam sebes lett a végére.
Igen, bal oldalon a bizti fedelet kell leszedni, a jobb oldalon pedig egy patent tartja a szívócső végét, egyszerűen felfelé ki kell húzni a helyéről.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8106 Dátum: 2013.05.10 11:44:53 »
Hazahoztam egy gyönyörű pezsgőbarna P2-t. 380km-en 4.7es átlagot mutat. Ebből 130km Budapest 250km pedig M0-M5 és 4-es. Kezdésnek nem gondolom rossznak, volt amikor 70nél is csak villanyt mutatott hajtásnak. Meglepődtem. :)

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8107 Dátum: 2013.05.10 15:58:37 »
kép?
és milyen évjárat?
info?

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8108 Dátum: 2013.05.10 16:54:50 »
Az enyém úgy bele volt sülve a gumisapkába, hogy majdnem csak roncsolással tudtam kiszedni, de aztán csak megadta magát. Kb. 45 percig szívtam a két oldallal, az összes kezem és ujjam sebes lett a végére.
Igen, bal oldalon a bizti fedelet kell leszedni, a jobb oldalon pedig egy patent tartja a szívócső végét, egyszerűen felfelé ki kell húzni a helyéről.
Köszönöm, bent vannak az Osram izzók :clap: KÉRDÉS, hogy meddig izzanak, mert még dobozán is azt mutatja a grafikon, hogy kárász életűbb az őseinél. 3350.- volt a párocska.
Üdv.
Üdv!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8109 Dátum: 2013.05.11 18:11:55 »
Én január óta használom a Osram Night Breaker Plus-t egyenlőre elégedetten, érezhetően erősebb a gyárinál. Csere nekem se ment gyorsan, mert a gumi sityak nekem is rá volt gyógyulva, de sikerült.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8110 Dátum: 2013.05.12 23:10:33 »
kép?
és milyen évjárat?
info?
Ja, ja "rendezd" a kérésünket!!!
Üdv!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8111 Dátum: 2013.05.13 10:11:44 »
Akkor ugye nem kaptál Euro-care szolgáltatást, mert azt csak akkor szokták megadni, ha ők adják az anyagot is.
Hmmm...Nem is kértem...Kellett volna? Úgyse romlik el  :tt2:
Viszont kérdeztem az akku garanciát, aztz mondták, majd küldenek infót mailben.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8112 Dátum: 2013.05.13 10:59:08 »
2008-as, IPA-Navi-s. Képeket majd később teszek fel, egyelőre nehéz kikászálódni belőle. :D Meg kell ejtenem egy vízpumpás visszahívást is és össze is kenődött szegény a koszos pesti levegőn.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8113 Dátum: 2013.05.13 19:15:50 »
Viszont kérdeztem az akku garanciát, aztz mondták, majd küldenek infót mailben.
Ezek szerint még nincsenek teljesen képben,különben egyből elmondták volna.-(
A normális az lenne, ha a laborvizsgálathoz hasonló papírt adnának:
vizsgálatok- eredmények- határértékek- csillagok (értékelések)

Ez azonban túlságosan jól áttekinthető és követhető/ összehasonlítható lenne, ezért biztosan vmi. egyszerűbb papír lesz (pl. megfelelt, azaz magyarul nem szeretnénk gariban javítani semmit, mert talán kihúzza a következő határidőig) , amit nem lehet semmihez viszonyítani.
Szerencsére a Toyoták meghajtó akkuiban nagyon ritka a meghibásodás.-)

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8114 Dátum: 2013.05.13 20:04:47 »
Jelentem, egy lépéssel közelebb kerültem a Prius beszerzéshez, ma eladtam a Leon-om (nagy könny csordult ki a szememből).

Ehhez a példányhoz mit szóltok? http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_ipa_navi_2006_automata-6868485