Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3345232 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6915 Dátum: 2012.10.17 07:03:45 »
Melegítési megoldások tesztje.
A középső autóba épített megoldás ismerősnek tűnik a PII-ből.
Sajnálom, hogy a Toyota még opciósan sem tette elérhetővé ezt a lehetőséget az új modellekben.
Vkinek van ilyen vagy ehhez hasonló apparátja beszerelve?
Today, tomorrow and after tomorrow!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6916 Dátum: 2012.10.17 10:32:29 »
Vkinek van ilyen vagy ehhez hasonló apparátja beszerelve?
Itt a fórumon zénókának és leszilacinak van. Szeretik, használják megszállottan. Kb 60 fokról indul téli hidegben a hűtővíz, ennyivel is kevesebb a hidegüzem és az azzal járó többletfogyasztás.
Zénóka a költségét is kiszámolta, többet hoz, mint, amennyit az elektromos árammal elvesz...
Nagyjából 38.000Ft körül van az ára a szervizben + a beszerelés költsége. Gyakorlatilag a blokk fagyszelepére csatlakoztatják, és szimpla merülőforraló elven működik.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6917 Dátum: 2012.10.17 11:21:50 »
Itt a fórumon zénókának és leszilacinak van. Szeretik, használják megszállottan. Kb 60 fokról indul téli hidegben a hűtővíz, ennyivel is kevesebb a hidegüzem és az azzal járó többletfogyasztás.
Zénóka a költségét is kiszámolta, többet hoz, mint, amennyit az elektromos árammal elvesz...
Nagyjából 38.000Ft körül van az ára a szervizben + a beszerelés költsége. Gyakorlatilag a blokk fagyszelepére csatlakoztatják, és szimpla merülőforraló elven működik.  ;)
Nekik mintha nem Priusuk lenne vagy már igen?
Hmmm... akkor megfontolom, ráadásul nekem az áramdíj effektív költségként nem feltétlenül jelentkezne közvetlenül... :whistling:
A szervízben beszerelt kivitelről mit lehet tudni?
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.17 11:23:28 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6918 Dátum: 2012.10.17 11:44:50 »
Nekik mintha nem Priusuk lenne vagy már igen?
Hmmm... akkor megfontolom, ráadásul nekem az áramdíj effektív költségként nem feltétlenül jelentkezne közvetlenül... :whistling:
A szervízben beszerelt kivitelről mit lehet tudni?
Nem, Ők azok, akik bármelyik Priusnál 1 literrel kevesebbet fogyasztanak az 1,0, illetve 1,3 benzines YarisI-esükkel.  :D
Fanatikusak...

400W-os a teljesítménye, a többi a szakszervizes beszerelésre vonatkozik. Kívülről csak egy csatlakozó dugaj látszik az első lökhárítón, diszkréten.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6919 Dátum: 2012.10.17 11:47:12 »
Nem, Ők azok, akik bármelyik Priusnál 1 literrel kevesebbet fogyasztanak az 1,0, illetve 1,3 benzines YarisI-esükkel.  :D
Fanatikusak...

400W-os a teljesítménye, a többi a szakszervizes beszerelésre vonatkozik. Kívülről csak egy csatlakozó dugaj látszik az első lökhárítón, diszkréten.
Sejtem, a nevek igencsak ismerősök voltak :D
Ezek szerint PII-be még nem szereltetett ilyet senki sem?
A tapasztalatokra lennék kíváncsi...
Today, tomorrow and after tomorrow!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6920 Dátum: 2012.10.17 12:59:30 »
A Toyotánál eleddig csak egyetlen cikkszámú ilyen előmelegítő létezett, ami , ugye, azt jelenti, hogy az összes motorhoz használható (nem konkrét típus specifikus). Ha a blokkon van fagyszelep, akkor beszerelhető.

Gyakorlati tapasztalatom nekem nincs, csak azt írtam le, amit anno leszivel és zénóval beszéltünk (1 éve én is ilyet akartam, ezért jól körbejártam a témát, de végül nem erre költöttem pénzt.)  ;)

Az a jó benne, hogy egy végtelenül egyszerű berendezés, akár otthon is beinstallálható. De a szervizzel kényelmesebb megcsináltatni.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6921 Dátum: 2012.10.17 13:47:34 »
A Toyotánál eleddig csak egyetlen cikkszámú ilyen előmelegítő létezett, ami , ugye, azt jelenti, hogy az összes motorhoz használható (nem konkrét típus specifikus). Ha a blokkon van fagyszelep, akkor beszerelhető.

Gyakorlati tapasztalatom nekem nincs, csak azt írtam le, amit anno leszivel és zénóval beszéltünk (1 éve én is ilyet akartam, ezért jól körbejártam a témát, de végül nem erre költöttem pénzt.)  ;)

Az a jó benne, hogy egy végtelenül egyszerű berendezés, akár otthon is beinstallálható. De a szervizzel kényelmesebb megcsináltatni.  :)
Esetleg cikkszámot lehet tudni hozzá vagy kérdezzem a cartársaktól?
Csak nem leszigetelted az árából a garázst? :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6922 Dátum: 2012.10.17 13:51:26 »
Lehet, hogy féreértelek benneteket, de az a 400 W-os dolog nem egy motorblokk fűtő pálcika (block heater)? A videóban pedig nem egy víztartály volt beszerelve, ami hasonló, mint az amcsi PII-k vízkörébe beépített hőtároló tartály (heat storage tank)?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6923 Dátum: 2012.10.17 14:07:58 »
Esetleg cikkszámot lehet tudni hozzá vagy kérdezzem a cartársaktól?
Csak nem leszigetelted az árából a garázst? :D
Megtaláltam a privát üzenetek között a linket zénóka cuccáról (abban volt a cikkszám is lefényképezve), de sajnos idő közben már nem elérhető az album, így a cikkszámot már nem tudom kideríteni. Célszerűbb, ha priviben megkeresed valamelyikőjüket, biztosan szívesen segítenének...

update1: Közben találtam egy pár sort még Zénókától, remélem, nem haragszik meg, ha beírom ide:
Ilyenkor 2 orat szoktam bedugni, nyaron eleg 0,5-1 is, ennyi ido utan nem eg a kek lampa (60C)
400wattot fogyaszt ami ugye orankent 20ft-ot jelent.
Szamolgattam, meregettem, arra jutottam, hogy a felhasznalt villanykoltsegnek a 4-5 szoroset sporolja meg.
A komfortrol mar nem is beszelve, no meg motorkopas stb...

Nehez megmondani h kinek mennyit er ez meg, egy biztos nekem soha tobbet nem lesz autom motormelegito nelkul
Ezek a sorok decemberben íródtak...


Amúgy, nem, nem szigeteltem garázst, hanem vettem egy fényképezőgépet az előmelegítő árának több, mint 3x-osáért...  :wacko: Tök logikus, nem?!  :lol:
Viszont, vettem azóta egy sátorgarázst is, szóval az előmelegítő részben majdnem helyettesítve van.  :)

Bozman, ez a szerkezet szó szerint egy merülőforraló, amit a blokk fagyszelepén lévő menetre kell tekerni, a megtáplálásához, pedig az első lökhárítón fúrnak egy lyukat a dugalj miatt. Gyakorlatilag ennyi, semmilyen egyéb víztartály nincs hozzá. Rádugod a 230V-ra, aztán melegszik, vagy éppen melegen tart.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.17 14:12:09 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6924 Dátum: 2012.10.17 14:48:57 »
Esetleg cikkszámot lehet tudni hozzá vagy kérdezzem a cartársaktól?
Csak nem leszigetelted az árából a garázst? :D
PU140-00900

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6925 Dátum: 2012.10.17 15:08:24 »
Megint kevergetjük a szezont meg a fazont.
A tesztben 3 csoportra bontották a melegítési megoldásokat.
3. szivargyújtóról üzemelő komfort melegítési megoldások ( ülés, utastér levegő)
      Én még ide sorolnám Webasto akkumulátorról üzemelő komfort utastér előmelegítését is.
2. kiegészítő termoszos hűtőfolyadék melegen tartását szolgáló megoldás
       a) filmben bemutatott Ritter féle utólagosan beépített termosz 48 órár 80C egy külön tartályban. (Már nencs
           a neten a cég)
        b) a filmben NEM szereplő amcsi PII hasonlóan külön tárolja a meleg hűtőfolyadékot. (A fórumon atesz86-
            nak van ilyen.)
1. utólagosan beépített motor előmelegítő megoldások amik 230-as tápot igényelnek.
  Működési elvük szerint lehetnek:
a) merülőforraló  - hőtővizet a fagydugó helyén keresztül (zénóka,leszilaci Yarisában),
                           - olajat
b) kontakt, azaz amelegítőegység közvetlenül nem érintkezik a folyadékokkal,hanem a tárolóhely falát melegíti pl. PII, Corolla ... .

 A Toyota 11 cikkszám alatt kínál ilyen megoldásokat. Ezek a két nagy gyártó a  Calix és a Defa termékei közül inkább a Calixénak tűnnek.

A PII-höz kb. 38+ÁFA és a beépítés költsége (elég egyszerű művelet).
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.17 15:15:37 írta Agyarka »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6926 Dátum: 2012.10.17 15:49:05 »

A PII-höz kb. 38+ÁFA és a beépítés költsége (elég egyszerű művelet).
Én konkrétan erről beszéltem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6927 Dátum: 2012.10.17 19:01:06 »
Motor kímélésre, komfortra max.30-at szántam volna. Ezt is csak érzelmi alapon akár az autóváltást.   
A gk. garázsban tartott, az előmelegítést is csak otthon tudom megoldani.
Durván számolva 50e kompletten ami kb. 1000 l benya. A csak otthoni előmelegítés miatt (hazaindulás előtt nem tudom előmelegíteni ugye) 0,5 többlet fogyasztással/100 km számolva 200e km ami nálam közel 20 év.
1 l többlet fogyasztás esetén sem térülne meg csak kb.10 év alatt. ( A kamatokat és a benzináremelést,és a működtetéshez szükséges áramot nem számolva)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6928 Dátum: 2012.10.17 19:09:29 »
Motor kímélésre, komfortra max.30-at szántam volna. Ezt is csak érzelmi alapon akár az autóváltást.   
A gk. garázsban tartott, az előmelegítést is csak otthon tudom megoldani.
1 l többlet fogyasztás esetén sem térülne meg csak kb.10 év alatt. ( A kamatokat és a benzináremelést,és a működtetéshez szükséges áramot nem számolva)

Küldtem üzenetet! Bár azóta kicsit jobban utánanéztem, azt hiszem a Calix 528-as a legjobb választás számomra, 40-ből kijön beszerelés nélkül. Egyébként ezt a hazsnos extrát alapból tartalmaznia kellene minden autónak (bár aki nem kertes házban lakik az nem tudja kihasználni), az ülésfűtés, esőérzékelős ablaktörlő meg a többi haszontalan szemét (és felesleges plusz súly) helyett.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6929 Dátum: 2012.10.17 19:50:43 »
...
Durván számolva 50e kompletten ami kb. 1000 l benya.
...

Melyik kúton tankolsz ennyiért?
 :1eye: