Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3377707 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5115 Dátum: 2012.03.15 23:23:13 »
Az eredeti gumik milyen típusú ill. mennyit lehet elmenni kb vele?

Azt olvastam valahol, de most hirtelen nem találom hol, országonként változó  az eredeti gumi. A mennyit lehet vele menni meg a gumitól is függ.

Egy típusra emlékszem, Michelin Primacy Pilot-al szerelt lehet eredeti.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5116 Dátum: 2012.03.16 01:15:51 »
Felraktam a nyári kerekeket. Michelin Energy gumik a gyári könnyűfém felnin. Nem tetszik a hangja. Meglepő, hogy hangosabb, mint a szintén Michelin téli Alpine A4-es. Kicsit pattogósabb is, pedig azonos méretről van szó. Lehet, hogy rosszul gondolom, de egy hangos gumi jobban tapad az úthoz, és ha jobban tapad, akkor többet fogyaszt vele a kocsi. Nem?

Találtam egy ilyen táblázatot, ez alapján nem lehet olyan nagy a fogyasztás az Energy Saverrel.


Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5117 Dátum: 2012.03.16 08:55:54 »
Tegnap előtt PRIUS tulaj lettem (OUTLAW fórumtársét vettem meg) és azóta :D, persze nem mintha a corollában nem ez lett volna a helyzet, de azért a prius mégis csak többet tud, meg persze különleges.
2 nap alatt beletekertem 550 km-ert és 4,7 az átlagom (fele autópálya, fele országút, na jó 1 kevés város).
nagyon tetszenek a kényelmi kiegészítők, elsősorban az automatizálás, másodsorban pl a tempomat.
Motortérbe szétnézve észrevettem, hogy a benzinmotor hűtőfolyadéka nem éri el a minimumot, de láttam hogy másik tartály is van vmi inverter, gondolom a elektromos részé, tehetek át 1 keveset a masikból még nem pótolom ki sztetek?
Magyar kézikönyv érdekelne ill minden iromány hozzá?

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5118 Dátum: 2012.03.16 11:54:17 »
Találtam egy ilyen táblázatot, ez alapján nem lehet olyan nagy a fogyasztás az Energy Saverrel.



Köszönöm hogy utánanéztél a dolognak. Kíváncsian várom, hogy mi lesz a saját tapasztalatom a téli gumikhoz képest.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5119 Dátum: 2012.03.16 12:18:26 »
Eheti japán.

Talán az első, vagy második utamon történt, hogy valamilyen oknál fogva sokat csavarogtam Kobe, Osaka utcáin az egyik üzleti partneremmel, barátommal Stephannal. Mindképpen tudni kell, hogy mind ketten, khmm, hogy is mondjam csak, kissé korpulens testalkatúak vagyunk. Szóval abban az időben biztosan voltunk vagy 125 kg / fő. Ezzel azt akarom mondani, hogy már csak ebből kifolyólag sem számítottunk férfi szépségnek. :)

A csavargás közben arra lettem figyelmes, hogy a japán nők valami elképesztően rajongó tekintettel néztek ránk. Ilyet még az életben nem tapasztaltam. Egy idő múlva már kezdett kicsit kényelmetlen lenni a dolog, és megkérdeztem Stephant én vagyok hülye, vagy jól érzem a dolgot. A válasz kicsit meghökkentő volt. Ő nem akarta eddig mondani, mert ő sem tudta hova tenni a jelenséget, de most hogy ezt így említem, ő is kezdi nagyon zavarban érezni magát. Nem viccelek, sokszor már kellemetlen volt, hogy ha pl. kiszálltunk egy kocsiból egy parkolóban, és pont ott bóklászott egy-két fiatal japán csirke, megálltak, és valamit hangosan egymásnak magyarázva szó szerint szerelmes tekinteteket vetettek ránk. Néha már arra gondoltunk, mindjárt ránk vetik magukat. :D

Amikor már nagyon tele lett a hócipőnk a dologgal és lehetőségünk volt olyan japán barátunkkal beszélni, aki megértette megfigyelésünket, és nem kellett szégyenkeznünk előtte, hogy miket gondolunk (valljuk be, ezt azért elég kínos elmagyarázni, hogy mi úgy érezzük, a japán nők imádnak minket), magyarázatot kértünk. És a magyarázat - utólag - kézenfekvő volt. A válaszadó ráadásul nő volt, Shizuka.

Jól éreztük, gondoltuk a dolgot. Japánban a mai napig az ilyen nagy darab, kövér pasik a szépségideálok. Ez a szumóból eredeztethető. A szumó birkózókat olyan rajongás veszi körül, ami nekünk európaiaknak kifejezetten furcsa. Már csak azért is, mert alaphelyzetben a japán emberek - nemtől függetlenűl - igen ritkán nyilvánítják ki igazi érzelmeiket. A szumó birkózók esetében azonban pontosan az ellenkezője igaz. Elképesztő érzelmi reakciókat vált ki - különösön a nők esetében - egy-egy ilyen pasi megjelenése. Olyan szinten megy a sztárolás, amit mi talán el sem tudunk képzelni.

Miután megértettük, mi a helyzet, sokkal könnyebben kezeltük a dolgot. Sőt, egy idő múlva kifejezetten lazák lettünk. Sokszor kedvesen vissza is mosolyogtunk, udvariasan távolságot tartva. Japán nővel nem okos dolog kezdeni. Majd erről is írok.

Folyt. köv.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5120 Dátum: 2012.03.16 17:19:15 »
Az eredeti gumik milyen típusú ill. mennyit lehet elmenni kb vele? Valami következtetést le lehet vonni a gumik állapotából, hogy mégis mennyi valós km lehet a kocsiban?

Már írták előttem, Michelin Pilot Primacy a gyári. Ezermillió oka lehet annak, hogy egy kocsin már nem eredetiek a gumik, de egy 54ezret futottnál azért jó oka kell legyen a cserének. Az én 2007-esemet 113ezerrel vettem, mind a 4 nyárigumi még a gyári, a DOT szám egyezik a kocsi első forgalomba helyezésének még a hónapjával is (!!), és amik hátul voltak, még egészen használhatók.
A pedálgumikon és kormányon sztem 150e alatt nehéz különbséget tenni az egyes futásteljesítmények között, meg tulaj(kéz/láb)függő is.
Általános állapotot kell nézni, meg a szervizbejegyzéseket visszaellenőrizni. Már 2007-esből is ritka a 70/80e alatt futott, illúzióid ne legyenek, főleg itthon...


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5121 Dátum: 2012.03.16 18:14:16 »
Motortérbe szétnézve észrevettem, hogy a benzinmotor hűtőfolyadéka nem éri el a minimumot, de láttam hogy másik tartály is van vmi inverter, gondolom a elektromos részé, tehetek át 1 keveset a masikból még nem pótolom ki sztetek?

Ezt csak akkor javasolnám, ha a kerekek légnyomását is úgy szoktad kiegyenlíteni, hogy a jobban felfújtból átengedsz a laposabba...
 :sorcerer:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5122 Dátum: 2012.03.16 20:31:04 »
Kevesebbet tankolsz? Akkor kevesebbet is adózol!
Vagy mégsem?

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5123 Dátum: 2012.03.16 20:47:35 »
Én anno sokat nézegettem a spritmonitor.de oldalt a prius fogyasztások tekintetében. Van egy-két svájci elvetemült, aki rendszeresen ezzel szórakozik, hogy mennyit megy villogó lámpával. Ott az addigi átlagból számolgattam vissza, innen rémlik ez a 4 liter körüli érték.

Itt van pl. egy totál zakkant, ő konkrétan 2006 óta ezt játssza az autóval minden egyes tankoláskor, szinte alig tesz bele 50liter alatt. És én még aggódtam tegnap a 45,55-tel  :no:
Rendszeresen megy 150-180Km-eket villogó lámpával, tehát akkor még biztosan több van, mint 4 liter.
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/149057.html

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5124 Dátum: 2012.03.16 20:55:32 »
Ha 50 litereket tesz a 45 literes tankba akkor már rég tönkretette a mérőt. Én a helyedben nem centizgetném villogásra a tankot. :P

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5125 Dátum: 2012.03.17 10:21:06 »
Az eredeti gumik milyen típusú ill. mennyit lehet elmenni kb vele? Valami következtetést le lehet vonni a gumik állapotából, hogy mégis mennyi valós km lehet a kocsiban?Ha új van rajta az kb mennyit futhatott?
Jelen esetben 2007 54.000 km, 2007 108.000 km a kiszemelt példányok állítólagos "beletekert" km-rel.Tükrösödött kormány mennyire jellemző az ilyen futásteljesítménynél? Esetleg a pedálok, irányjelző kopás? Nyilván sokan bűvölik az órákat, csak inkább kevésbé tekertet vennék...
Kevésbé tekertet? :D
Inkább javaslom a behozatalt, infókkal, tapasztalatokkal biztosan tudunk neked segíteni, de biztosan van olyan is aki a konkrét ügyintézést is megoldja Neked.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5126 Dátum: 2012.03.17 10:29:59 »
Itt van pl. egy totál zakkant, ő konkrétan 2006 óta ezt játssza az autóval minden egyes tankoláskor, szinte alig tesz bele 50liter alatt. És én még aggódtam tegnap a 45,55-tel  :no:
Rendszeresen megy 150-180Km-eket villogó lámpával, tehát akkor még biztosan több van, mint 4 liter.
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/149057.html

Húú vazze! Van, ahol 1485 km-t  ír egy tankkal. Nem semmi.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5127 Dátum: 2012.03.17 11:06:57 »
Húú vazze! Van, ahol 1485 km-t  ír egy tankkal. Nem semmi.
Na az azért durva, sztem ott már az utastérben is benya van :D
Annak idején az első PII-mel 1270km volt a max. amikor történt az ominózus "kifogyásom".
Today, tomorrow and after tomorrow!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5128 Dátum: 2012.03.17 16:31:33 »
squiddy

Mondjuk meglehetősen veszélyes helyen parkol a Te autód. Jó mondjuk a baj éppen most történt, de kész csoda hogy a szombat estéket túléli sérülés nélkül az autód. Most szombaton is voltam ott a Palaceba, bulizók autóival van tele a környék, feltételezem nem mind olyan józan mint én.
A Carinát anno 2x letolatták itt a házunk előtt a bulizni járok. Persze rendőrt még SOSE láttam itt...

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5129 Dátum: 2012.03.17 16:38:47 »
Magyar kézikönyv érdekelne ill minden iromány hozzá?
Ide raktam fel, amit tavaly szkenneltem: ****************************
Jó olvasgatást!
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.17 21:30:00 írta Trotter66 »