Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3432437 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3090 Dátum: 2011.04.01 18:50:40 »
most osonkodott el a házunk előtt egy rendőr prius :D

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3091 Dátum: 2011.04.01 19:33:11 »
Na ja, kevésbé gyakori mint egy Suzuki. Bár az is igaz, hogy a héten nálunk a városban 2 uo. színű Priust láttam, mint az enyém. Pedig anno a jó öreg Carinából ugyanilyen kivitelű és színű nem volt más a városunkban. A Prius egy tucattermék el kell fogadni :)
ráadásul az enyém is olyan.....  ;)
kinek nincs manapság ezüst Prius-a??????

 :D
Ezüst? :) Hát nekem :) Én úgy hívom fényes szürke :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3092 Dátum: 2011.04.01 21:15:56 »
"Kályhaezüst"!
Olyan, hőállós, vagy milyen...   :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.02 10:05:59 írta kleingy »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3093 Dátum: 2011.04.01 21:17:10 »
most osonkodott el a házunk előtt egy rendőr prius :D
Milyen ország is az?
Megjegyzem, minek a rendőröknek Prius? Üldözni, elkapni valami izmosabb masinát nem igen lehet vele.
Járőrözni, meg mi értelme, ha az előzőekre nem lehet használni. Szóval....
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.01 21:19:11 írta b.c. »

Vinodolski

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3094 Dátum: 2011.04.01 22:18:51 »
Hát 90-nél nem mentem gyorsabban.De itt van egy 2010-es adriai út átlaga is,amiben hosszú autópályák is vannak,természetesen nem 90-nel.593 km és 4.2 fogyasztás.Ez is nyár klimával.
Lejtőn!  :D
Természetesen,mivel ha megnézed a földgömböt,az Adria felé lejt  a terep.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3095 Dátum: 2011.04.02 01:18:57 »
b.c.
Londonban is sok Prius II. rendorauto van, a napokba pont lekapott az egyik a motorrol. Civil fekete auto, az oldalan Metropolitan POLICE felirattal. Megeloztem zarovonalon, nem kellett volna, aztan jofej volt :)
Tetejen nincs fenyhid, csak a lokosokbe kekfeny, meg szirena.

Csufar ha jol remlik, Belgiumban van. Ahol van tobb ezer rendorauto az allomanyba, ott elfer szerintem barmi, ami egy kicsit mas, mint a tobbi :)
A kutyas egyseg 535xd kombival jar, azt meg tulzasnak erzem... :sorcerer:
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3096 Dátum: 2011.04.02 04:26:06 »
így van, kösz. itt tutira nincs egységes beszerzési policy, mert láttam már százféle rendőrautót. egyébként a prius járőrözni szerintem tökéletes. kevesebbet városban nehéz nála fogyasztani, van benne hely ,ha hátra is kell ültetni valakit, állítólag ( :) ) megbízható is, városban meg minek kétszáz lóerő?

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3097 Dátum: 2011.04.02 08:12:57 »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3098 Dátum: 2011.04.02 09:48:07 »
 :lol:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3099 Dátum: 2011.04.02 19:05:00 »
Hááát, legyen.

Ma végre lecseréltem a kerekeket. Tradicionálisan magam szeretem végezni ezt a műveletet, mert ilyenkor meg tudom vizsgálni mi újság a futómű, fékek háza táján.
Kitakarítottam a fékeket, ami bár nem volt rossz állapotban, nem melegedett, de ráfért így 4 év után.
Viszont, amit találtam ismét meglepett.
Az első fékbetét típusa: TOYOTA   TEXTAR  :wacko: Vaze.
Amennyire biztosnak lehet lenni az én esetemben jó esély van a valós kilóméterre (meg is volt az ára  :whistling:), most 80 ekm van benne. Az első betétek félig kopottak, a hátsó gyári vastagságú. Ez elvileg összevág.
Szóval,ez még nagy valószínűséggel a gyári garnitúra.  No, de TEXTAR??? Egy JTDKB20.... autóban?
Persze tény, hogy a jellemzően aftermarketre gyártók is felküzdhetik magukat OEM beszállítónak, meg az is igaz, hogy a gyárnak szállított minőséget sosem kapod meg ugyan attól a gyártótól sem, no, de mégis...
A jobb első féktárcsa belseje viszont feltűnően barázdáltabb, mint a többi, erre talán oda kell figyelni a jövőben. Ez mondjuk TEXTAR védjegy. Borzasztó kemény betéteket csinálnak.
Egyébként minden rendben, most már tiszta, abszolút szabadon mozog, aminek mozognia kell, úgyhogy mondhatni jó munkát végeztem, csak ez a betét.... 

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3100 Dátum: 2011.04.03 01:12:18 »
b.c.
Londonban is sok Prius II. rendorauto van, a napokba pont lekapott az egyik a motorrol. Civil fekete auto, az oldalan Metropolitan POLICE felirattal. Megeloztem zarovonalon, nem kellett volna, aztan jofej volt :)
Tetejen nincs fenyhid, csak a lokosokbe kekfeny, meg szirena.

Csufar ha jol remlik, Belgiumban van. Ahol van tobb ezer rendorauto az allomanyba, ott elfer szerintem barmi, ami egy kicsit mas, mint a tobbi :)
A kutyas egyseg 535xd kombival jar, azt meg tulzasnak erzem... :sorcerer:
Csak egy apróság: xd max 530 lehet. Amúgy meg ne tessék szabálytalankodni! :devil:
Gabe 254.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3101 Dátum: 2011.04.03 16:13:42 »
Nem tudom ki hogy van vele - de ma, mivel volt szerencsém egy próbagurulást tenni a gyári papucsokon- háát alacsony gördülési ellenállás ide, vagy oda bődületesen hangosak a gyári gumik! Asszem Michelin-nek. Igaz, hogy már 4 évhez közelítenek, de nagyon feltűnő a téli kevésbé peres Pirelli-k után.
Az első métereken rendesen lehetett érezni a mintázatot. Nagyobb sebességnél meg úgy búg, mintha csapágyas lenne, de hát nyilván egy kerék cserétől nem lesz csapágyas egy autó.
Nektek is nagy a gördülési zaj a jó kis energia takarékos gumikon? Vagy esetleg csak az a baj, hogy öregszik, keményedik. Igaz fel is van fújva tisztességgel, de ez azért így elég durva lesz.
Úgy emlékszem gyárilag 2,4/2,3-at írnak a 195/55 R16-os gumikra. Kicsit elmosolyodtam, amikor néztem a  címkén, hogy 160 alatt X bar, 160 felett y bar.
160 felett? Egy Priussal?  :eek:

 

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3102 Dátum: 2011.04.03 16:39:15 »
Nem tudom ki hogy van vele - de ma, mivel volt szerencsém egy próbagurulást tenni a gyári papucsokon- háát alacsony gördülési ellenállás ide, vagy oda bődületesen hangosak a gyári gumik! Asszem Michelin-nek. Igaz, hogy már 4 évhez közelítenek, de nagyon feltűnő a téli kevésbé peres Pirelli-k után.
Az első métereken rendesen lehetett érezni a mintázatot. Nagyobb sebességnél meg úgy búg, mintha csapágyas lenne, de hát nyilván egy kerék cserétől nem lesz csapágyas egy autó.
Nektek is nagy a gördülési zaj a jó kis energia takarékos gumikon? Vagy esetleg csak az a baj, hogy öregszik, keményedik. Igaz fel is van fújva tisztességgel, de ez azért így elég durva lesz.
Úgy emlékszem gyárilag 2,4/2,3-at írnak a 195/55 R16-os gumikra. Kicsit elmosolyodtam, amikor néztem a  címkén, hogy 160 alatt X bar, 160 felett y bar.
160 felett? Egy Priussal?  :eek:

 
Hát, lejtőn lefele, hátszéllel , biztosan! :clap:
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3103 Dátum: 2011.04.04 09:08:18 »
Ma végre lecseréltem a kerekeket. Tradicionálisan magam szeretem végezni ezt a műveletet, mert ilyenkor meg tudom vizsgálni mi újság a futómű, fékek háza táján.
Nekem e hét péntekre van beütemezve, de gumishoz viszem mert az centírozni is tud én meg nem. Neked nem hiányzik ez a művelet?
Viszont a hétvégén én is foglalkoztam a géppel, csilivilin lemostam, kiporszívóztam, meg jól le is fényképeztem. Gyönyörű lett a kocsi, messzebbről szinte gyárinak néz ki, bár a ronda acélfelni még némileg elcsúfítja az összképet.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3104 Dátum: 2011.04.04 12:30:43 »
Ma végre lecseréltem a kerekeket. Tradicionálisan magam szeretem végezni ezt a műveletet, mert ilyenkor meg tudom vizsgálni mi újság a futómű, fékek háza táján.
Nekem e hét péntekre van beütemezve, de gumishoz viszem mert az centírozni is tud én meg nem. Neked nem hiányzik ez a művelet?
Viszont a hétvégén én is foglalkoztam a géppel, csilivilin lemostam, kiporszívóztam, meg jól le is fényképeztem. Gyönyörű lett a kocsi, messzebbről szinte gyárinak néz ki, bár a ronda acélfelni még némileg elcsúfítja az összképet.
Szia!
Érdemesebb húsvét utánra eltenni, mert utána lesz a reggeli hőmérséklet tartósan 8 fok felett.
Persze egyéni szempontok, vagy lehetőségek indokolhatják a cserét.
Egy jó mosás nekem is ráférne, de a héten eső van beütemezve!
Üdv!

[a csatolmányt egy admin törölte]
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8