Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3377545 alkalommal)

0 Felhasználó és 35 vendég van a témában

szabopeterkrisztian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1890 Dátum: 2010.07.04 09:14:04 »
 A fehéret megtaláltam a mobile.de -n is ott még olasz rendszámmal fényképezte ugyanez az eladó (Kulcsár Mihály, Debrecen). Gondolom akkor direkt eladásra vette. Milyen negatívumai lehetnek (így ránézésre) a másik 108-at futottal szemben?

[a csatolmányt egy admin törölte]

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1891 Dátum: 2010.07.04 14:28:43 »
Hm...a másodikon mi adja el, hogy nem eu-s?
Pl. első indexbúra.
music     

szabopeterkrisztian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1892 Dátum: 2010.07.08 19:31:05 »
Lenne még egy kérdésem. Mi lehet az olyan esetekben a trükközés amikor a hirdetésben a kocsi pl 72 ezer km-rel az órán van lefényképezve, de az aktuális szövegben 104 ezret írnak. Hol szedte össze azt a potom 30 ezer km-t? Tényleg csak kiváncsi vagyok.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid_europai_model-3717519

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1893 Dátum: 2010.07.09 09:05:19 »
A 2. kocsi is európai, ott az EV gomb. Vagyis az eleje törve volt és ami lámpákra cseréltek.

szabopeterkrisztian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1894 Dátum: 2010.07.09 09:46:47 »
Értem. A kocsit én is láttam élőben, kb 2 hónapja és az derengett, hogy volt EV gombja és hátul is tárcsás volt...akkor még a lámpák közti különbség nem tűnt fel...viszont arra emlékszem, hogy nézegettem miért nem egyforma a első lökhárító hézagja a mellette lévő 3,5-ért kiírt 2007-es társáéval :) ...fent írt km órás különbségre esetleg van tipp?...a linkelt kocsinál ez 30k, egy másiknál amiért tervezek lemenni kaposvárra (1 posztom 3linkje, koto kaposvár) kb10k...nemértem, eladták valakinek és az visszahozta?/vagy ezzel mentek nyaralni? :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1895 Dátum: 2010.07.10 17:14:37 »
Értem. A kocsit én is láttam élőben, kb 2 hónapja és az derengett, hogy volt EV gombja és hátul is tárcsás volt...akkor még a lámpák közti különbség nem tűnt fel...viszont arra emlékszem, hogy nézegettem miért nem egyforma a első lökhárító hézagja a mellette lévő 3,5-ért kiírt 2007-es társáéval :) ...fent írt km órás különbségre esetleg van tipp?...a linkelt kocsinál ez 30k, egy másiknál amiért tervezek lemenni kaposvárra (1 posztom 3linkje, koto kaposvár) kb10k...nemértem, eladták valakinek és az visszahozta?/vagy ezzel mentek nyaralni? :)
A hahun-n szeretnek összevissza irogatni mindent a nepperek, :innocent: márpedig a 3 millás sáv alatti prius II-es kínálat alapvetően nepperszagú.
Mindenképpen jobban jársz ha hazai forgalomba helyezésű lekövethető előéletű példánnyal kezdesz, szvsz egy Priusnál ez különösen alap, de majd megmondják a hozzáértők.
Az általad hivatkozott kaposvári gép, szépnek tűnik, le kell informálni, ha jól rémlett van egy magyarországi gép is olyan 2,790M Ft körül a hahun  fent, ami 2006-os, az általad hivatkozott pedig 2007-es és jóval drágább.
Én meg mindig gondolkodóba esek a német példányokon, 9000 EUR környékén már vannak magánszemély/Toyota kereskedés által hirdetett nagyon szép példányok, a forint mostanában kissé erősödött :sleeping:
Today, tomorrow and after tomorrow!

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1896 Dátum: 2010.07.15 22:04:49 »
Lenne még egy kérdésem. Mi lehet az olyan esetekben a trükközés amikor a hirdetésben a kocsi pl 72 ezer km-rel az órán van lefényképezve, de az aktuális szövegben 104 ezret írnak. Hol szedte össze azt a potom 30 ezer km-t? Tényleg csak kiváncsi vagyok.
1. Nem ugyanarról az autóról készült a kép, és írták be az adatokat.
2. Félrenézték. A forgalmik is tele vannak hülyeségekkel. Én most évente párszáz forinttal több adüt fizetek a Corsára, mert a valós 66 helyett 68 kW szerepel a forgalmiban.
music     

kiralyzoltan62

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1897 Dátum: 2010.07.16 17:09:34 »
Sziasztok!
Úgy hozta a sors, hogy az új autóm egy  prius3-as lett, amerikából importált, a maga előnyeivel és hátrányaival.  (érdekelne egyébként a véleményetek, a nézeteitek, hogy az amerikás kocsikat miért ítélitek felejtősnek ?  Mi az oka, hogy a nagyon komoly árelőny ellenére  a nem amerikás kocsit választanátok, v választjátok  ?  )
Egy elég komoly külömbségre magam is rájöttem a két tipus (ti.us/eu) között. A navi gyökkönyvtára más rendszerű lehet mint az eu-s ,  ezért az E12 térkép DVD-t csak komoly korlátozásokkal kezeli. ( tulképp sehogy nem navigál, mivel a cím és a POI funkciót nem kezeli, csak a pill.helyzetet mutatja, és a "csiganyálat" húzza, megfelelő grafikájú térképen)  Ebben a témában van-e vmi ötletetek, vagy tapasztalatotok? Az együtt gondolkodást előre is kösz.
Sziasztok.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1898 Dátum: 2010.07.16 17:25:24 »
Alap gond, hogy csak törött vagy árvízkáros kocsit éri meg csak behozni (olvass vissza mondjuk nem sokat, csak a 100. oldaltól, hogy hány amerikait néztek meg fórumtársak és mind vagy ronggyá törött vagy árvizes - rozsdás - volt), valamint nincs a hibridhajtásra garancia (EU-ban 8 év), csak Amerikában és mivel nem teljesen egyforma a két kasztni, törés esetén a kasztnielemei sem passzolnak mindenhol.

Meg mások a lámpái, ami gondot okozhat műszaki vizsgán és törésnél, meg nem is EU szabvány úgy rémlik, hiányzik róla valamilyen jel, a rádió csak a páros adókat fogja és a garázskapu nyitó sem stimmel az európaival a frekvenciát tekintve és USA mértékegységes EU helyett. Na meg a navi sem megy, ahogy írod. Ja és hátul dobfékes tárcsafék helyett. Hirtelen csak ez jut eszembe.

Meg itt írnak az elég drága műszaki vizsgáról a fiúk.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.16 17:38:30 írta kleingy »
         

kiralyzoltan62

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1899 Dátum: 2010.07.16 18:15:57 »
Alap gond, hogy csak törött vagy árvízkáros kocsit éri meg csak behozni (olvass vissza mondjuk nem sokat, csak a 100. oldaltól, hogy hány amerikait néztek meg fórumtársak és mind vagy ronggyá törött vagy árvizes - rozsdás - volt), valamint nincs a hibridhajtásra garancia (EU-ban 8 év), csak Amerikában és mivel nem teljesen egyforma a két kasztni, törés esetén a kasztnielemei sem passzolnak mindenhol.

Meg mások a lámpái, ami gondot okozhat műszaki vizsgán és törésnél, meg nem is EU szabvány úgy rémlik, hiányzik róla valamilyen jel, a rádió csak a páros adókat fogja és a garázskapu nyitó sem stimmel az európaival a frekvenciát tekintve és USA mértékegységes EU helyett. Na meg a navi sem megy, ahogy írod. Ja és hátul dobfékes tárcsafék helyett. Hirtelen csak ez jut eszembe.

Meg itt írnak az elég drága műszaki vizsgáról a fiúk.
Nnnna! Kiszaladtam a garázsba, és jelentem, h a prius III  amerika hátul is tárcsafékes.  A korrózió az bizony gond lehet.... sztem nem "árvizesek" a rozsdás kocsik ( bár nem kizárható..... de egy árvizes kocsiban nem csak rozsda van ám, hanem iszap is gazdagon ) hanem a tengeri szállítás ver oda. Ez bizony gond lehet, mert a villamos csatlakozások nem szeretik a korróziót.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1900 Dátum: 2010.07.17 21:12:35 »
Szerintem Gyöngyi véleménye alapvetően a Prius II-ről szólt, a tiéd hármas. Persze ettől a problémák még gondolom hasonlóak, ezek szerint a hátsó dobféktől eltekintve. Mondjuk nem tudom, hogy a futómű hangolása azonos-e.
A vizsgával kapcsolatban pedig szerintem csak az első drága, amíg átalakítják Európai szabványúra.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.17 21:14:17 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1901 Dátum: 2010.07.19 14:42:35 »
Sziasztok!
Úgy hozta a sors, hogy az új autóm egy  prius3-as lett, amerikából importált, a maga előnyeivel és hátrányaival.  (érdekelne egyébként a véleményetek, a nézeteitek, hogy az amerikás kocsikat miért ítélitek felejtősnek ?  Mi az oka, hogy a nagyon komoly árelőny ellenére  a nem amerikás kocsit választanátok, v választjátok  ?  )
Egy elég komoly külömbségre magam is rájöttem a két tipus (ti.us/eu) között. A navi gyökkönyvtára más rendszerű lehet mint az eu-s ,  ezért az E12 térkép DVD-t csak komoly korlátozásokkal kezeli. ( tulképp sehogy nem navigál, mivel a cím és a POI funkciót nem kezeli, csak a pill.helyzetet mutatja, és a "csiganyálat" húzza, megfelelő grafikájú térképen)  Ebben a témában van-e vmi ötletetek, vagy tapasztalatotok? Az együtt gondolkodást előre is kösz.
Sziasztok.
Gratu hozzá!
Sok-sok balesetmentes km-t hozzá!
Akkor bejelntem én is: a hévégén beszereztem egy Prius II-t (NEM törött, NEM visszatekert, NEM árvizes, NEM madárkakás :lol:) én is, intézem a honosítást, amint lesz infóm megosztom mindenkivel.
Today, tomorrow and after tomorrow!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1902 Dátum: 2010.07.19 18:51:21 »
Jelentem megjártuk Olaszhont a géppel. Kb. 3300km, a túlnyomó többsége pályán. A Prius szépen csendben, erőlködés nélkül tette a dolgát, az Alpok és az Appeninek emelkedőin csakúgy, mint a tikkasztó dugóban, vagy néhol 150 felett a pályán. Aki ezek után még egyszer azt mondja nekem, hogy a kocsi nem alkalmas autópályás használatra, azt lehüjjjézem. Bocs. :) Hiba természetesen nem történt, az átlagfogyasztás pedig 4,7 és 5,6 között ingadozott. Végig klímával, mert 35 fok alá nem ment a hőmérséklet nappal.

OFF: Az viszont félelmetes, hogy mennyire kulturálatlanul khmm, mediterrán módon vezetnek arrafelé a népek. A három- és négysávos autópályát képtelenek normálisan használni (Villach után is csak és kizárólag olaszok krúzoltak a középső sávban 110-zel), a duda annyira általános, hogy tiltó táblájuk is van rá, a felfestések csak a gördeszkásokra vonatkoznak, a gyalogokat kicentizik a zebrán, a robogósok meg megint egy külön kaszt. A lényeg, hogy mindenki lenyom és ledudál mindenkit, ha egy hangyaf...nyi helye van rá, különösen, ha X5-ösben vagy még nagyobb verdában ül. Érdekes módon észak felé haladva egyszer csak megszűnik a jelenség, Padovában pl. volt, hogy egy másik autós lemondott az elsőbbségéről és elengedett. :) Viszont a többsávos körforgalmat szabályszerűen használják. ON

kiralyzoltan62

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1903 Dátum: 2010.07.19 23:43:25 »
Sziasztok!
Úgy hozta a sors, hogy az új autóm egy  prius3-as lett, amerikából importált, a maga előnyeivel és hátrányaival.  (érdekelne egyébként a véleményetek, a nézeteitek, hogy az amerikás kocsikat miért ítélitek felejtősnek ?  Mi az oka, hogy a nagyon komoly árelőny ellenére  a nem amerikás kocsit választanátok, v választjátok  ?  )
Egy elég komoly külömbségre magam is rájöttem a két tipus (ti.us/eu) között. A navi gyökkönyvtára más rendszerű lehet mint az eu-s ,  ezért az E12 térkép DVD-t csak komoly korlátozásokkal kezeli. ( tulképp sehogy nem navigál, mivel a cím és a POI funkciót nem kezeli, csak a pill.helyzetet mutatja, és a "csiganyálat" húzza, megfelelő grafikájú térképen)  Ebben a témában van-e vmi ötletetek, vagy tapasztalatotok? Az együtt gondolkodást előre is kösz.
Sziasztok.
Gratu hozzá!
Sok-sok balesetmentes km-t hozzá!
Akkor bejelntem én is: a hévégén beszereztem egy Prius II-t (NEM törött, NEM visszatekert, NEM árvizes, NEM madárkakás :lol:) én is, intézem a honosítást, amint lesz infóm megosztom mindenkivel.
Ááá! Én is gratulálok! Én sajnos a honosítással kapcsolatos tennivalókról nem tudok semmit, a keró intézi..... Viszont van a kettes navigációjához berhelt dvd-m ha kell.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1904 Dátum: 2010.07.20 16:50:17 »
Az enyém sajna nem navis és nem hiszem hogy megérné utólag bepakoltatni.... :hmmmm:
Today, tomorrow and after tomorrow!