Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3338342 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Beszélgessünk...
« Válasz #135 Dátum: 2005.01.10 19:21:10 »
A második fecske a Prius után.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #136 Dátum: 2005.01.10 21:08:36 »
Idézetet írta: "music"
A második fecske a Prius után.

Helyesbítenék. A Hondának már régóta van szériagyártású hibrid autója....
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Beszélgessünk...
« Válasz #137 Dátum: 2005.01.10 21:15:15 »
Idézetet írta: "Szeke"
Helyesbítenék. A Hondának már régóta van szériagyártású hibrid autója...

Ez igaz, de Európában nem kapható. Persze az Opel sem.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #138 Dátum: 2005.01.10 21:23:58 »
Idézetet írta: "music"
Ez igaz, de Európában nem kapható. Persze az Opel sem.

Mire ebből az Opelből bármi is lesz, az 5 év lesz, addigra meg itt a Prius III. Annyira lelépte a Toyota vetélytársakat, hogy ezt nehéz lesz behozni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

omega

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Beszélgessünk...
« Válasz #139 Dátum: 2005.01.10 21:31:13 »
Üdv mindenkinek.
Az autógyárak általában már kész tervekkel rendelkeznek az elektromos hajtésú autóikról, amíg azonban az olajtársaságok diktálnak sok elektromos és hibridhajtásu autóra nemigen lehet számítani.
A környezetvédelemre áttérve igazán furcsa, hogy egy új autó akár benzines akár diesel csak két év 'zöldkártyát' kaphat, és hat éves korától
csak egy évet kap. Tipikus burkolt adóztatás, mert  minél korszerübb a motor annál drágább a zóldkártya.
Egyébként a mercedes A osztálynak már 2004-re igérték az üzemanyagcellás modelljét.
A PRIUS II nekem is nagyon tetszik.
(de hát nekem mindrgyik toyota és lexus is tetszik)
Üdvözlettel OMEGA

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #140 Dátum: 2005.01.10 21:58:08 »
Idézetet írta: "omega"
Üdv mindenkinek.
Az autógyárak általában már kész tervekkel rendelkeznek az elektromos hajtésú autóikról, amíg azonban az olajtársaságok diktálnak sok elektromos és hibridhajtásu autóra nemigen lehet számítani.
A környezetvédelemre áttérve igazán furcsa, hogy egy új autó akár benzines akár diesel csak két év 'zöldkártyát' kaphat, és hat éves korától
csak egy évet kap. Tipikus burkolt adóztatás, mert  minél korszerübb a motor annál drágább a zóldkártya.
Egyébként a mercedes A osztálynak már 2004-re igérték az üzemanyagcellás modelljét.
A PRIUS II nekem is nagyon tetszik.
(de hát nekem mindrgyik toyota és lexus is tetszik)
Üdvözlettel OMEGA

Csak majd akkor néznek nagyot, ha kiderül, hogy elfogy az olaj, mert szerintem eltitkolják azt is, mennyi olaj van hátra, többször mondták már, hogy 10-20 év és vége. Aztán, ha egyik pillanatról a másikra elfogy, akkor nézhetünk nagyot, mert megbénul a világ. Reméljük ez nem következik be.
Laco 73 :D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Beszélgessünk...
« Válasz #141 Dátum: 2005.01.10 23:03:21 »
Idézetet írta: "KLaco"
Csak majd akkor néznek nagyot, ha kiderül, hogy elfogy az olaj, mert szerintem eltitkolják azt is, mennyi olaj van hátra, többször mondták már, hogy 10-20 év és vége. Aztán, ha egyik pillanatról a másikra elfogy, akkor nézhetünk nagyot, mert megbénul a világ. Reméljük ez nem következik be.

Én még a 80-as évek elején azt tanultam, hogy az ezredfordulóig lesznek elég az olajkészletek. Ez már 4 éve megvolt, és azóta inkább többnek tűnik a tartalék, mint kevesebbnek.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #142 Dátum: 2005.01.10 23:05:48 »
Idézetet írta: "music"
Én még a 80-as évek elején azt tanultam, hogy az ezredfordulóig lesznek elég az olajkészletek. Ez már 4 éve megvolt, és azóta inkább többnek tűnik a tartalék, mint kevesebbnek.

Mindig találnak újabb mezőket csak egyre gazdaságtalanabb a kitermelés és egyre súlyosbodik az olajért vívott politikai harc...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Beszélgessünk...
« Válasz #143 Dátum: 2005.01.10 23:30:13 »
Idézetet írta: "Szeke"
Mindig találnak újabb mezőket csak egyre gazdaságtalanabb a kitermelés és egyre súlyosbodik az olajért vívott politikai harc...

Ez így van, és ők a végére spekulálnak. Akkor aranyárban lesz majd az olaj...
music     

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
Beszélgessünk...
« Válasz #144 Dátum: 2005.01.13 19:00:07 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Szeke"
Mindig találnak újabb mezőket csak egyre gazdaságtalanabb a kitermelés és egyre súlyosbodik az olajért vívott politikai harc...

Ez így van, és ők a végére spekulálnak. Akkor aranyárban lesz majd az olaj...

Viszont elvileg már nagyon sok a szintetikus olaj.
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #145 Dátum: 2005.01.14 11:18:16 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Csak majd akkor néznek nagyot, ha kiderül, hogy elfogy az olaj, mert szerintem eltitkolják azt is, mennyi olaj van hátra, többször mondták már, hogy 10-20 év és vége. Aztán, ha egyik pillanatról a másikra elfogy, akkor nézhetünk nagyot, mert megbénul a világ. Reméljük ez nem következik be.

Én még a 80-as évek elején azt tanultam, hogy az ezredfordulóig lesznek elég az olajkészletek. Ez már 4 éve megvolt, és azóta inkább többnek tűnik a tartalék, mint kevesebbnek.


Így van. Durván fejlődtek azóta a kitermelési és a keresési módszerek, így ma már nem is mondanak olyat, mennyi időre lesz elég a kőolaj. Közben bejött új elmélet is arról, hogy keletkezett az a randa barna lé, ami megint gyökeres fordulatot hozhat a készletek méretében.

A tartalékokat amúgy pontosabban úgy adják meg, hogy milyen önköltségi áron. Nagyon drágán például már az USA is olajnagyhatalom lesz, mert elég sok, ma gazdaságtalanul kitermelhető olajmezője van..

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Beszélgessünk...
« Válasz #146 Dátum: 2005.01.14 12:11:11 »
Ez ugyan kicsit OFF, de ezzel igazán foglalkozhatna Toyota is. Ha az Opelnek sikerül nekik is menne.
Persze ehhez gondolom az kéne, hogy az igazi piacán, az USA-ban elfogadott legyen a dízel. :-(
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #147 Dátum: 2005.01.14 12:16:39 »
Idézetet írta: "afekete"
Ez ugyan kicsit OFF, de ezzel igazán foglalkozhatna Toyota is. Ha az Opelnek sikerül nekik is menne.
Persze ehhez gondolom az kéne, hogy az igazi piacán, az USA-ban elfogadott legyen a dízel. :-(


Gondolom egészen más szellemben kellene tervezni ekkor, és talán nem lenne ennyire hatékony a dolog. Valószínűleg a dízel moci nagyobb helyet is foglal el, és nehezebb, ez is nehezíti a dolgot. A Toyota a károsanyag kibocsájtást tette fontossá, és ebből a szempontból jobb a benzines, ha jól tudom.
A takarékosság is nagyon fontos szempont persze, lehet, pont emiatt már dolgoznak is a következő erősebb dízel mellé hibrid hajtást tervezni.
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Beszélgessünk...
« Válasz #148 Dátum: 2005.01.14 14:37:30 »
Idézetet írta: "KLaco"
már dolgoznak is a következő erősebb dízel mellé hibrid hajtást tervezni.

Na ez a helyes hozzáállás! :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #149 Dátum: 2005.01.14 16:16:10 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "KLaco"
már dolgoznak is a következő erősebb dízel mellé hibrid hajtást tervezni.

Na ez a helyes hozzáállás! :-)

Legalább is szerintem.  :D
Ez még nem biztos, de hátha olvassák Japánban a fórumunkat, és akkor elkezdik fejleszteni :D
Laco 73 :D