Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3433340 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9630 Dátum: 2013.12.20 13:43:09 »
Milyen garanciára gondolsz? :hmmmm: Az autó 7 éves.
Mindkét oldala újra van fényezve,  festékmérő szerint. Ezek után nem kérdéses valamennyire sérült volt. Kérdés mennyire és milyen profin lett megcsinálva :hmmmm:
( Volt egy Jazz-em több sérülése volt, szépen megcsinálták, mégis pl a A/C csövei sérültek , meg hasonlók is sérülhetnek, amikre az ember nem is gondol.)
Viszont ez nyilván ezért olcsóbb mint a hasonló korúak.
Na mindegy, nem keresem magamnak a problémát ;)
Mester!
Csak nem PII-t keresel?  :whistling:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9631 Dátum: 2013.12.20 13:55:02 »
A PII hibrid hajtására 8 év vagy 160000 km a garancia.

Ez az osszes EU-s orszagban igeaz? (feltetelezve termeszetesen az EU-s szarmazast es forgalombahelyezest)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9632 Dátum: 2013.12.20 15:21:33 »
Milyen garanciára gondolsz? :hmmmm: Az autó 7 éves.
Mindkét oldala újra van fényezve,  festékmérő szerint. Ezek után nem kérdéses valamennyire sérült volt. Kérdés mennyire és milyen profin lett megcsinálva :hmmmm:
Háát azt meg lehet kérdezni a tulajtól hol lett javítva. Nekem idén januárban horpasztották meg (nem szakították) a hátsó sárvédőmet és két éve én hortettem meg parkolóban a másik oldalt ugyanígy. Kijavították gyári elemekkel mert bármekkora a horpadás, arra fizet a biztosító. Miután lefényezték kiderült hogy mivel 8 év az 8 év, a gyári szín elüt az első és a hátsó ajtótól így jutányos áron azt is befújták hogy egyforma legyen. HA ránéznél rétegvastagság mérővel, azt hozná ki hogy az autó körbe volt törve Pedig mindkét oldalán egy egy 10*2 centis karist volt benne.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9633 Dátum: 2013.12.20 16:23:45 »
Háát azt meg lehet kérdezni a tulajtól hol lett javítva. Nekem idén januárban horpasztották meg (nem szakították) a hátsó sárvédőmet és két éve én hortettem meg parkolóban a másik oldalt ugyanígy. Kijavították gyári elemekkel mert bármekkora a horpadás, arra fizet a biztosító. Miután lefényezték kiderült hogy mivel 8 év az 8 év, a gyári szín elüt az első és a hátsó ajtótól így jutányos áron azt is befújták hogy egyforma legyen. HA ránéznél rétegvastagság mérővel, azt hozná ki hogy az autó körbe volt törve Pedig mindkét oldalán egy egy 10*2 centis karist volt benne.
Á ez már egy nepperél van, nem a tulajnál :D

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9634 Dátum: 2013.12.20 19:29:48 »
Kowee és persze többiek!!
A Torque a hibakeresésre pöttyintve azt írja, hogy "Hibás logaritmus menedzser". Miert vajon?
Üdv!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9635 Dátum: 2013.12.20 22:09:14 »
Tudom hulye a kerdes, de eredeti a program? Ha nem akkor probalj meg egy restartot ;)

Nekem sikerult a parositas vegul, de kicsit kacifantos volt a dolog igaz en benaztam...  :innocent: cserebe a hibatarolo ures volt. (vagy toroltek)

Viszont ez az app nekem elegge osszetett hiaba nezegettem at a dolgokat. Milyen funkciokat javasoltok? Elso korben az akksi check ill a homerseklet erdekelne.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9636 Dátum: 2013.12.20 22:18:21 »
Ha nekem írtad, akkor persze eredeti. Minden egyéb funkció fut csak a hibakeresés nem.
Üdv!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9637 Dátum: 2013.12.22 22:38:13 »
Kowee és persze többiek!!
A Torque a hibakeresésre pöttyintve azt írja, hogy "Hibás logaritmus menedzser". Miert vajon?
Melyik reszee a hibakereses? Mert holnap meg tudom nezni. Gondom meg nem volt vele. Kiveve ma este mikor elegge erdekesen indult eloszor ket hengerrel, majd ket masodperc mulva becsatlakozott a masik ketto is. Gondolom az Itteni hideg es a benne maradt nemetorszagi E10 lehet az oka de holnap kiolvasom. Viszont a benzinnel feltoltes utan minden rendben ment :-)

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9638 Dátum: 2013.12.22 23:41:49 »
Melyik reszee a hibakereses?
A Fault Codes  része.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.22 23:43:21 írta lfarkas »
Üdv!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9639 Dátum: 2013.12.23 10:51:36 »
Ilyen nekem is volt az elejen mikor a kapcsolodas nem jol epult fol a telefon es az adapter kozott. Sot nemtudom, h alapbol mukodnie kellene gyujtas nelkul is (mert a LED vilagit) de ilyenkor nem tudtam parositani.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9640 Dátum: 2013.12.24 10:54:20 »
Sziasztok!

Lenne egy kis karácsonyi kérdésem.

Igaz-e, hogy az Atkinson ciklusú motorban a fordulatszámhoz (főtengelyen) kétszer annyi dugattyúmozgás tartozik? Azaz összehasonlítva egy Ottóval kétszer annyi ( ha nem kétszer akkor hányszor?) mozgást végez.

További Kellemes Ünnepeket!
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9641 Dátum: 2013.12.24 10:59:24 »
Üdv!

Én úgy tudom, hogy nem "annyi", hanem "akkora".
Tehát kétszer akkora mondjuk, de tudtommal nem kétszer, hanem annál azért kevesebbel.
Valami olyasmire emlékszem tehát, hogy a lökethossz nagyobb, arányaiban pedig egy 1.8-as egy sima 1.6-nak felel meg teljesítményben. Vagy ilyesmi...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9642 Dátum: 2013.12.24 12:11:16 »
Sziasztok!

Lenne egy kis karácsonyi kérdésem.

Igaz-e, hogy az Atkinson ciklusú motorban a fordulatszámhoz (főtengelyen) kétszer annyi dugattyúmozgás tartozik? Azaz összehasonlítva egy Ottóval kétszer annyi ( ha nem kétszer akkor hányszor?) mozgást végez.

További Kellemes Ünnepeket!

Karácsonyi kérdésre: karácsonyi ajándék.

KLIKK


(A Wiki leírás választ ad.)

 :sorcerer:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9643 Dátum: 2013.12.24 13:03:38 »
Megvan, erről a videóról beszéltem a kérdésben.
Eléggé érthetően tálalja  :yes:

http://youtu.be/uhtMEvfZkdM

A viszonyokra rosszul emlékeztem, bocs.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.24 13:11:44 írta vd1234 »

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9644 Dátum: 2013.12.24 15:41:05 »
Köszi a válaszokat.

Akkor az atkinsonnál tényleg többet mozog dugó (WIKI: "Az összetett mechanizmus a főtengelyt olyan módon hajtja meg, hogy a motor négy üteme, vagyis a dugattyú két oda-vissza mozgása alatt fordul egyet a főtengely, illetve ezalatt játszódik le az ehhez csatolt lökethossz-módosító mechanizmus mozgásának egy teljes periódusa").

Mondjuk ahogy elnéztem a mechanizmust nem teljesen kétszeres utat tesz meg, hanem annál kevesebbet a módosító mechanizmus következtében.

Tehát mikor a Torquen azt látom, hogy 1300 rpm, akkor a dugó 2600 csattog percenként?   
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5: