Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3315618 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Beszélgessünk...
« Válasz #90 Dátum: 2004.08.09 19:14:04 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Szerintem egy kissé nehéz az autó a maga 1300-kgjával. meg mondjuk nem értem, hogy miért nem egy jó kis D-4D mocit tettek bele, na avval aztán még keveset is enne.

Szabolcs


Mert a Prius előnye nem az alacsony fogyasztás, hanem a kis károsanyagkibocsájtás. Ezt sajnos sokszor összekeverik. A benzinmotor viszont tisztább üzemű, vagy könnyebben tisztábban tartható, mint egy olajkályha.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #91 Dátum: 2004.08.09 21:32:47 »
... emellett a benzinmotort sokkal könnyebb rángatásmentesen indítgatni (gondoljatok bele, egy 10km-es városi úton hányszor kell az elektronikának indítani/leállítani a motort...), és a dízelt jobban megviseli a sok indítgatás, nem szereti. Meg persze a kis károsanyagkibocsátás, ahogy Lymphater is mondta.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Beszélgessünk...
« Válasz #92 Dátum: 2004.08.10 08:05:01 »
Igazatok van, hogy miért nem diesel, de kötöszködök még egy kicsit  :D

Miért nem LPG motor? Tudom nincs sok kút.... (vegy ez csak M.o.-on van így  :cry: )
De, ha már károsanyagkibocsájtás, akkor az LPG az egyik legjobb, teljesítményben meg ottvan kb. mint a benzin, ja és pl. at olajcsereciklus is megduplázódik, ha már környezetbarát autóról beszélünk!

Sz.
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Beszélgessünk...
« Válasz #93 Dátum: 2004.08.10 09:29:21 »
Hogy működik az Atkinson-körfolyamat? Az Otto motort értem, a Wankel motorral sincs probléma, de ez az Atkinson nem rémlik.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Beszélgessünk...
« Válasz #94 Dátum: 2004.08.13 20:35:01 »
Hi!

Vezettem az új Priust juhééééj  :lol:
Egy igazi érdekesség...
Nagyon jó!
[/b]
Xanyi

Gokuball

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Beszélgessünk...
« Válasz #95 Dátum: 2004.08.16 19:39:03 »
Idézetet írta: "Szeke"
... emellett a benzinmotort sokkal könnyebb rángatásmentesen indítgatni (gondoljatok bele, egy 10km-es városi úton hányszor kell az elektronikának indítani/leállítani a motort...), és a dízelt jobban megviseli a sok indítgatás, nem szereti. Meg persze a kis károsanyagkibocsátás, ahogy Lymphater is mondta.



Szerintem inkabb az az oka, hogy az auto leginkabb az amerikai piacra keszult, ahol dizelmotoros kocsit nem igazan lehet ertekesiteni.

Mas. A karosanyagkibocsatas legkonnyebben azaltal erheto el, hogy kevesebb az elegetett uzemanyag, igy tehat a dizelmotoros valtozatnak van letjogosultsaga. Nem veletlen, hogy alacsony fogyasztasra asszocialnak az emberek, ha szoba kerul a Prius.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Beszélgessünk...
« Válasz #96 Dátum: 2004.08.16 21:01:37 »
Idézetet írta: "afekete"
Hogy működik az Atkinson-körfolyamat? Az Otto motort értem, a Wankel motorral sincs probléma, de ez az Atkinson nem rémlik.

Na találtam rá linket:
Egy jobb hatásfokú motor.
És itt van egy animáció a működéséről.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Beszélgessünk...
« Válasz #97 Dátum: 2004.08.16 21:29:53 »
Szeke tesztje (végre) sikeresen felkerült a honlapra.
Olvassátok, olvassátok.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #98 Dátum: 2004.08.17 05:50:54 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Szeke tesztje (végre) sikeresen felkerült a honlapra.
Olvassátok, olvassátok.

Köszi!
Remélem tetszeni fog  :oops:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Gokuball

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Beszélgessünk...
« Válasz #99 Dátum: 2004.08.18 15:12:16 »
Köszi a leírást én sok gyakorlati információt szereztem belőle...

Az átlagfogyasztáson nem lepődtem meg. Mikor elvitt a kereskedő a körútra (nem én vezettem) és odalépett a gázpedálnak, akkor a kijelző 12l -t mutatott pillanatnyi fogyasztásként - és ismervén a toyota fedélzeti számítógépe által jelzett értékeket, tudtam, hogy ezt felezve kapjuk meg a valódi fogyasztáshoz közelítő adatot.

6,6 l nem mondható jó fogyasztásnak az EU piacon, az USA-ban igen...ezért is mondtam azt, hogy az autó az USA piacára készült (ott eladható ezekkel az értékekkel).

G.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #100 Dátum: 2004.08.18 15:17:38 »
Ha az autó be van normálisan járatva, és nem tesztelési körülmények között van használva, akkor szerintem 5 liter körüli vegyes átlagot ki lehet belőle hozni. Ami nem olyan rossz, még nálunk se. És ugye a fogyasztás nem minden, a károsanyagkibocsátása nagyon jó.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Beszélgessünk...
« Válasz #101 Dátum: 2004.08.18 15:37:48 »
Egy kis érdekesség a káros anyag kibocsátással kapcsolatban:
A világ CO2 kibocsátás 99%-át az élőlények adják, a maradék 1% az ipar és a gépjárművek. Persze azok kondentráltan a városokban vannak. :-(
(Forrás: Mindentudás egyeteme)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Beszélgessünk...
« Válasz #102 Dátum: 2004.08.18 17:02:27 »
Idézetet írta: "afekete"
Egy kis érdekesség a káros anyag kibocsátással kapcsolatban:
A világ CO2 kibocsátás 99%-át az élőlények adják, a maradék 1% az ipar és a gépjárművek. Persze azok kondentráltan a városokban vannak. :-(
(Forrás: Mindentudás egyeteme)


Nem is csak a CO2-vel van a baj, hanem az egyéb gázokkal, amiket az ipar és az autók kiadnak magukból, pl. korom
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Beszélgessünk...
« Válasz #103 Dátum: 2004.08.18 17:15:47 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nem is csak a CO2-vel van a baj, hanem az egyéb gázokkal, amiket az ipar és az autók kiadnak magukból, pl. korom

Ja, csak azt tartják felelősnek az üvegház hatásért, a globális felmelegedésért.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Gokuball

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Beszélgessünk...
« Válasz #104 Dátum: 2004.08.25 17:10:42 »
Tegnap volt alkalmam próbálni Prius II-t. Nem vezetem automata gépjárművet előtte.  Csodálatos élmény volt. A kocsi húz, ha odalép neki az ember. Kényelmes, a fék fog rendesen - sőt. A kialakítás szerintem tökéletes. Belül a csönd uralkodik, minimális a zajbeszűrődés. Egyedül a pillatnyi fogyasztás kijelző ilyesztett mikor egy-egy gyorsulásnál 24l-t mutatott (ennyit 1.4 corolla sem mutat).

Csoda! 8)