Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3422611 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Beszélgessünk...
« Válasz #810 Dátum: 2008.02.01 21:14:02 »
Idézetet írta: "Iko"
Idézetet írta: "Kgabe"
Na ige, de a kb 8-10 km-es tesztút végén is világított... :hmm:

Furcsa, bár az igaz, hogy amikor az enyémet vettem, több kereskedésnél is láttam olyat, hogy világított a visszajelzõ. Ugyanakkor nem lehet olyat hallani, hogy ez probléma lenne a Priusokon.

Hát nemtom...engem idegesítene.
Gabe 254.

Iko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Beszélgessünk...
« Válasz #811 Dátum: 2008.02.03 21:02:52 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Hát nemtom...engem idegesítene.

Engem is. Nem is tárgyaltam azokról az autókról, amiknek világított a visszajelzõje.

Songoman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Beszélgessünk...
« Válasz #812 Dátum: 2008.02.05 15:10:40 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Iko"
Idézetet írta: "Kgabe"
-világított a motorellenõrzés visszajelzõje. Erre egy sztem nem túl hiteles, "ritkán megy, le van merülve a hibridakksi, azért világít" válasz jött...

Nekem háromszor merült le csontra a hibridakksi, amikor kifogyott a benzinem. Akkor tényleg világított a motorellenõrzés visszajelzõje de azért, mert nem tudta beindítani a benzinmotort. Miután kapott benzint, kb. fél perc alatt magához tért.

Na ige, de a kb 8-10 km-es tesztút végén is világított... :hmm:


Hat en megneztem vagy 6 Priust, mielott megvettem a mostanit, de soha nem egett egyiknel sem a motorellenorzes visszajelzoje. Talan csak gyujtasnal villant fel mindig egy pillanatra.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #813 Dátum: 2008.02.07 11:32:21 »
Idézetet írta: "Songoman"
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Iko"
Idézetet írta: "Kgabe"
-világított a motorellenõrzés visszajelzõje. Erre egy sztem nem túl hiteles, "ritkán megy, le van merülve a hibridakksi, azért világít" válasz jött...

Nekem háromszor merült le csontra a hibridakksi, amikor kifogyott a benzinem. Akkor tényleg világított a motorellenõrzés visszajelzõje de azért, mert nem tudta beindítani a benzinmotort. Miután kapott benzint, kb. fél perc alatt magához tért.

Na ige, de a kb 8-10 km-es tesztút végén is világított... :hmm:


Hat en megneztem vagy 6 Priust, mielott megvettem a mostanit, de soha nem egett egyiknel sem a motorellenorzes visszajelzoje. Talan csak gyujtasnal villant fel mindig egy pillanatra.


Az normális dolog, gyújtás-ráadásnál fel is kell gyulladnia ellenõrzési célzattal. És mikor a motor beindult, ki kell aludnia.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kari667

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Beszélgessünk...
« Válasz #814 Dátum: 2008.02.11 16:35:49 »
Csak akkor fog világítani a motorellenõrzõ lámpa, ha indításnál nem lépsz a fék pedálra. Ha ezt megteszed semmi sem fog feleslegesen jelezni.
A fogyasztásról meg annyit, hogy meg kell vele tanulni autózni. Soha nem szabd teljesen leszállni a gázpedálról, és nem szabad a lendületet sem elveszíteni, és a fékezések hossza, és idõtartalma is jelentõsen befolyásolja a fogyasztást.
Ha csak rugdosod a pedálokat, ne várj semmilyen látványos eredményt.
aráti üdvözlettel:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Beszélgessünk...
« Válasz #815 Dátum: 2008.02.11 23:03:22 »
Kicsit paradox megoldás ez a Prius. Az ember azt várná, hogy vezeti, az meg keveset fogyaszt minden további nélkül. Erre meg kell tanulni vezetni, hogy spóroljon. Érdekes.  :hmm: A dieselt valahogy nem kell megtanulni vezetni...
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Beszélgessünk...
« Válasz #816 Dátum: 2008.02.11 23:58:41 »
Idézetet írta: "OK fine"
Kicsit paradox megoldás ez a Prius. Az ember azt várná, hogy vezeti, az meg keveset fogyaszt minden további nélkül. Erre meg kell tanulni vezetni, hogy spóroljon. Érdekes.  :hmm: A dieselt valahogy nem kell megtanulni vezetni...

Sztem a dízelt is meg kell szokni, mint ahogy a Priust is. Esetleg ez utóbbi tovább tart. Ja, karinak: most sem rugdosom a pedálokat :wink:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #817 Dátum: 2008.02.15 01:42:27 »
Idézetet írta: "OK fine"
Kicsit paradox megoldás ez a Prius. Az ember azt várná, hogy vezeti, az meg keveset fogyaszt minden további nélkül. Erre meg kell tanulni vezetni, hogy spóroljon. Érdekes.  :hmm: A dieselt valahogy nem kell megtanulni vezetni...


A hibrid egy lehetõséget ad neked arra, hogy igen kedvezõ fogyasztási értékeket érj el (városban olyan kedvezõeket, amelyeket dízellel sem tudsz reprodukálni). Ehhez valóban arra van szükség, hogy a megfelelõ módon kezeld. A dízellel nincs szükség ilyesmire, viszont nem tudod vele elérni ugyanazokat az értékeket. A hibriddel a dízelt is felülmúló módon lehet spórolni, viszont ez tudatos odafigyelést igényel. Úgyhogy itt arról van szó, hogy ki-ki válassza a neki inkább megfelelõt. Viszonylag keveset (és azt is jelentõs részben városban) autózók mindenképpen a hibriddel járnak jobban. Kilométer-faló hosszútávfutók mindenképpen a dízellel. És a kettõ között nyilván van egy széles átmeneti sáv, amelyen belül az egyéni preferenciák döntenek. Hát nagyjából ez az ábra.

Hab a tortán: a hibrid károsanyag-kibocsátása és vezetési kényelme (már ha valaki szereti az automata váltót, én speciel szeretem).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Songoman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Beszélgessünk...
« Válasz #818 Dátum: 2008.02.21 11:51:28 »
Idézetet írta: "kari667"
Csak akkor fog világítani a motorellenõrzõ lámpa, ha indításnál nem lépsz a fék pedálra. Ha ezt megteszed semmi sem fog feleslegesen jelezni.
A fogyasztásról meg annyit, hogy meg kell vele tanulni autózni. Soha nem szabd teljesen leszállni a gázpedálról, és nem szabad a lendületet sem elveszíteni, és a fékezések hossza, és idõtartalma is jelentõsen befolyásolja a fogyasztást.
Ha csak rugdosod a pedálokat, ne várj semmilyen látványos eredményt.


Valoszinuleg a hideg ido okozza, de nekem sehogy sem sikerul 6,5 L ala bevinni a fogyasztast. Kulonosen a hosszu 15-30 perces csordogalasban megy fel a fogyasztas. Mit ertesz azon, hogy nem szabad teljesen leszallni a gazpedalrol? Mindenkeppen be szeretnek menni 6 L ala...

Iko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Beszélgessünk...
« Válasz #819 Dátum: 2008.02.21 19:52:23 »
Idézetet írta: "Songoman"
Valoszinuleg a hideg ido okozza, de nekem sehogy sem sikerul 6,5 L ala bevinni a fogyasztast. Kulonosen a hosszu 15-30 perces csordogalasban megy fel a fogyasztas. Mit ertesz azon, hogy nem szabad teljesen leszallni a gazpedalrol? Mindenkeppen be szeretnek menni 6 L ala...


Ha csak gurul az autó, ne hagyd, hogy visszatápláljon az akksiba, mert az fékezi az autót - olyan, mint a motorfék. Gazdaságosabb, ha kicsit nyomod a gázpedált, akkor szabadon fut. Induláskor tanulj meg úgy gyorsítani, hogy csak a villanymotor menjen. Nekem most 5,3 liter az elmúlt pár nap fogyasztása. És elégedetlen vagyok. :-)

Songoman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Beszélgessünk...
« Válasz #820 Dátum: 2008.02.26 15:24:09 »
Van valakinek otlete arra, hogy hol tudnek a Priusomhoz alkatreszt venni? Sajna a monitor mellett jobboldalon a levegofuvoka fuggoleges "diszlecen" vegigfolyt az illatosito, es eleg csunyan elbant a festekkel. Azt szeretnem kicserelni, meg kozben letortem a kesztyutarto alatti szivergyujto muanyag fedelet is. Szoval inkabb csak idegesito cuccok, de jo lenne ezeket kicserelnem.

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Beszélgessünk...
« Válasz #821 Dátum: 2008.02.26 19:37:02 »
Próbálhatod a Japkert Szentendrén http://www.japker.hu/
egy telefont megér (bár kevés az esély rá hogy lesz :( )

Iko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Beszélgessünk...
« Válasz #822 Dátum: 2008.02.28 17:29:41 »
Idézetet írta: "Songoman"
Van valakinek otlete arra, hogy hol tudnek a Priusomhoz alkatreszt venni?

Szilas autójavító Kistarcsa. Kis mûhely, de 3-4 Priust mindig javítgatnak ott, nekem mindig mindent meghoztak, akár bontott, akár új kellett. Ritecz András: 06-20-9528350

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #823 Dátum: 2008.02.29 13:19:39 »
Idézetet írta: "Iko"
Kistarcsa...

múlt hét pénteken -mikoris ott jártam - nézegettem priusokat, amíg vártam a szakikra.
részemrõl is ajánlott kategória a kontakt :pofa:

Songoman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Beszélgessünk...
« Válasz #824 Dátum: 2008.02.29 16:35:40 »
Kosz mindenkinek a contact infot. Rajukcsorgok.