Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3422605 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #795 Dátum: 2008.01.21 21:15:10 »
Idézetet írta: "Profy"
Nem akarlak elkedvteleníteni de volt 1000-es kocsim és majnem annyit evett mint a carinám azaz 6,8-at. :(
Igaz az én látószögem kicsit kevés menetre korlátozódik.De sajátrészrül majd a biodiesel+elektomosra fogok szavazni mikor az akucella nem 3km-et érõ holtteher lesz. :D


Jó OK, mondom, nézd meg a spritmonitor.de-n, hogy mennyit esznek a Priusok.

Ami az akksit illeti, nem 3 km-t érõ holtteher, hanem a rendszer része, a rendszeré, ami miatt a Prius benzines létére annyit eszik, amennyit. Nem villanyautó, hanem hibridautó, úgyhogy nem úgy kell nézni, hogy hú de xar mert csak 3 km-t megy tisztán villannyal. Nem arra való, hogy tartósan villannyal menjen, nem arra tervezték.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Beszélgessünk...
« Válasz #796 Dátum: 2008.01.21 21:29:49 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Profy"
Nem akarlak elkedvteleníteni de volt 1000-es kocsim és majnem annyit evett mint a carinám azaz 6,8-at. :(
Igaz az én látószögem kicsit kevés menetre korlátozódik.De sajátrészrül majd a biodiesel+elektomosra fogok szavazni mikor az akucella nem 3km-et érõ holtteher lesz. :D


Jó OK, mondom, nézd meg a spritmonitor.de-n, hogy mennyit esznek a Priusok.

Ami az akksit illeti, nem 3 km-t érõ holtteher, hanem a rendszer része, a rendszeré, ami miatt a Prius benzines létére annyit eszik, amennyit. Nem villanyautó, hanem hibridautó, úgyhogy nem úgy kell nézni, hogy hú de xar mert csak 3 km-t megy tisztán villannyal. Nem arra való, hogy tartósan villannyal menjen, nem arra tervezték.


:D én csak azt a monitort néztem ami elõttem volt. :D Így nem estem hanyat a dolgotól,szépvolt meglátványos ahogy a kerekek fékezéskor termelik az áramot,és mégicsak nem az igazi.Na majd késõbb meglássuk a hibrid Lexus tulajok mit vallanak az újabb technológiáról .:D

Én amúgy nem azt mondtam hogy xar a cucc maximum más elképzelésem volt a dologtól és túl sokat vártam tõle talán.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk...
« Válasz #797 Dátum: 2008.01.21 21:59:11 »
A hybrid Lexusról annyit, hogy amikor nálam volt az RX egy hétvégén, akkor 7,6-os fogyit hoztam ki belõle úgy, hogy ki sem mozdultam a városból.
Az autó 2 tonna és egy 3.3-as benzinmotor van benne...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Beszélgessünk...
« Válasz #798 Dátum: 2008.01.21 22:03:34 »
Hát igen, nem szabad egy rövid karika után messzemenõ következtetéseket levonni...
Gabe 254.

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Beszélgessünk...
« Válasz #799 Dátum: 2008.01.24 14:22:41 »
Idézetet írta: Profy
Idézetet írta: Palaczk
Idézetet írta: "Profy"

Így nem estem hanyat a dolgotól,szépvolt meglátványos ahogy a kerekek fékezéskor termelik az áramot,és mégicsak nem az igazi.Na majd késõbb meglássuk a hibrid Lexus tulajok mit vallanak az újabb technológiáról .:D

Én amúgy nem azt mondtam hogy xar a cucc maximum más elképzelésem volt a dologtól és túl sokat vártam tõle talán.


Nem kell hasraesni hogy fékezéskor áramot kapunk vissza, nem új dolog, pl. az 1929-ben Budán beindult villamos hajtású fogaskerekû vasút lejtmenetben visszatáplált áramot a hálózatba. Aztán a "modernizálás" utáni új jármûveknél az elvtársak már ezt az opciót kifelejtették. Bizonyára számítottak a szovjet baráti olajra...  :torsziv:
Mivel legtöbben sajnos jó drágán vesszük az égetnivalót, nem tûnik olyan rossz dolognak hogy az amúgy a fékben használatlan hõvé alakuló mozgást legalább részben újra felhasználhassuk.
Így kicsit nyugodtabb maradhat az ember mikor az Ifát elõzõ kispolszki elévág, legalább a fékezés egy része ott lesz mikor teligázt nyomsz a manõver befejeztével. :)
Persze egy hidegfúziós reaktor több energiát termelne mint a fékezés, dehát az olajmaffia miatt arra még várhatunk :rolleyes:

Azt meg nem tudom hányszor kell mondani hogy a Priusez automata váltós, amikhez meg a hasonlításokkal legtöbbször nézitek kézi váltós autók. Nézzétek csak meg egy 1,6 automata mennyit eszik városban.
Nem kötelezõ Priust venni, rendszeres autópályázók valószinûleg jobban járnak egy korszerû dízellel, de ezt mindenki el tudja dönteni maga.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #800 Dátum: 2008.01.24 17:42:02 »
Kösz Palaczk, hogy tartottad a frontot, amíg nem voltam ,magam is így válaszoltam volna mindenre!  :kacsint:
Mint mondottam átgondoltam, hogy mire, mit szeretnék használni és nekem az jött, ki, hogy a prius lenne az ideális.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #801 Dátum: 2008.01.25 01:15:23 »
Idézetet írta: "b.c."
Kösz Palaczk, hogy tartottad a frontot, amíg nem voltam ,magam is így válaszoltam volna mindenre!  :kacsint:
Mint mondottam átgondoltam, hogy mire, mit szeretnék használni és nekem az jött, ki, hogy a prius lenne az ideális.


Hát akkor hajrá, aztán majd ha meglesz, elviszel vele egy próbakörre :) ... Mondjuk vezettem már hibridet, azon belül is viszonylag jót ;) , de azért nagyon is kíváncsi lennék, hogy milyen a Prius! Számomra egyébként a legvonzóbb tulajdonsága a többi hibrid Toyotával & Lexussal szemben az ötajtós karosszéria és a kompromisszumoktól mentesen használható csomagtér.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #802 Dátum: 2008.01.25 10:11:34 »
Na ez azért még igencsak az álom kategória számomra, de célnak nem rossz!

Rajta leszek a témán!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Beszélgessünk...
« Válasz #803 Dátum: 2008.01.25 22:12:20 »
Tegnap mentem egy rövid karikát Kiskõrösön. Vegyes benyomások alakultak ki. Persze rövid volt a kör.
-világított a motorellenõrzés visszajelzõje. Erre egy sztem nem túl hiteles, "ritkán megy, le van merülve a hibridakksi, azért világít" válasz jött... :hmm:
-amúgy tényleg le volt merülve, ez látszott a folyamatábrán.
-hidegen indultunk, lemerült akksival, ezért eléggé zajos volt az indulás, és az elsõ pár km
-kör elsõ felében tartott 85-90-es tempónál bõven 7 liter feletti fogyi, majd visszafelé már meleg mocival sokkal barátságosabb, 4-5 liter közötti értékek a kijelzõn.
-a folyamatábra elvonja a figyelmet :D
-összeszerelési minõség nem 100%, igaz nem túl jó minõségû úton mentünk, de ugyanott a saját Corimmal nem zörögtünk ennyire :hmm:
-kényelem jobb, mint a Coriban, komfortosabb ülés, kényelmesebb könyöklõ, jó kis automata
-meleg motorral, tartott 100-as tempóval a Corihoz hasonló csend
-a gyorsulás érzete tényleg fura, motor pörög, villamos feeling. De tetszik.
-tempomatot akarok!!!  :sir:
-ja, és behúzott kézifékkel is lehet tolatni :oops:
Gabe 254.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10716
Beszélgessünk...
« Válasz #804 Dátum: 2008.01.26 00:24:31 »
Ha világoszöldes-színe volt, akkor azzal már én is mentem, igaz még valamikor október környékén.  :kacsint:

Azt a kis parányi váltót furcsállottam, de persze mindent meg lehet szokni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Beszélgessünk...
« Válasz #805 Dátum: 2008.01.26 12:23:48 »
Az volt MFA-s rendszámmal. Nekem pl a váltó pont bejött. Nem foglal feleslegesen sok helyet.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #806 Dátum: 2008.01.27 20:26:28 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Tegnap mentem egy rövid karikát Kiskõrösön. Vegyes benyomások alakultak ki. Persze rövid volt a kör.
-világított a motorellenõrzés visszajelzõje. Erre egy sztem nem túl hiteles, "ritkán megy, le van merülve a hibridakksi, azért világít" válasz jött... :hmm:
-amúgy tényleg le volt merülve, ez látszott a folyamatábrán.
-hidegen indultunk, lemerült akksival, ezért eléggé zajos volt az indulás, és az elsõ pár km
-kör elsõ felében tartott 85-90-es tempónál bõven 7 liter feletti fogyi, majd visszafelé már meleg mocival sokkal barátságosabb, 4-5 liter közötti értékek a kijelzõn.
-a folyamatábra elvonja a figyelmet :D
-összeszerelési minõség nem 100%, igaz nem túl jó minõségû úton mentünk, de ugyanott a saját Corimmal nem zörögtünk ennyire :hmm:
-kényelem jobb, mint a Coriban, komfortosabb ülés, kényelmesebb könyöklõ, jó kis automata
-meleg motorral, tartott 100-as tempóval a Corihoz hasonló csend
-a gyorsulás érzete tényleg fura, motor pörög, villamos feeling. De tetszik.
-tempomatot akarok!!!  :sir:
-ja, és behúzott kézifékkel is lehet tolatni :oops:


A folyamatábrát nagyon rövid idõ alatt megszokod, és utána már alig nézel rá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Iko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Beszélgessünk...
« Válasz #807 Dátum: 2008.01.28 18:39:59 »
Idézetet írta: "Kgabe"
-világított a motorellenõrzés visszajelzõje. Erre egy sztem nem túl hiteles, "ritkán megy, le van merülve a hibridakksi, azért világít" válasz jött...

Nekem háromszor merült le csontra a hibridakksi, amikor kifogyott a benzinem. Akkor tényleg világított a motorellenõrzés visszajelzõje de azért, mert nem tudta beindítani a benzinmotort. Miután kapott benzint, kb. fél perc alatt magához tért.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Beszélgessünk...
« Válasz #808 Dátum: 2008.01.31 00:24:18 »
Idézetet írta: "Iko"
Idézetet írta: "Kgabe"
-világított a motorellenõrzés visszajelzõje. Erre egy sztem nem túl hiteles, "ritkán megy, le van merülve a hibridakksi, azért világít" válasz jött...

Nekem háromszor merült le csontra a hibridakksi, amikor kifogyott a benzinem. Akkor tényleg világított a motorellenõrzés visszajelzõje de azért, mert nem tudta beindítani a benzinmotort. Miután kapott benzint, kb. fél perc alatt magához tért.

Na ige, de a kb 8-10 km-es tesztút végén is világított... :hmm:
Gabe 254.

Iko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Beszélgessünk...
« Válasz #809 Dátum: 2008.02.01 13:57:30 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Na ige, de a kb 8-10 km-es tesztút végén is világított... :hmm:

Furcsa, bár az igaz, hogy amikor az enyémet vettem, több kereskedésnél is láttam olyat, hogy világított a visszajelzõ. Ugyanakkor nem lehet olyat hallani, hogy ez probléma lenne a Priusokon.