Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3436425 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #630 Dátum: 2007.01.12 01:36:02 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Palaczk"
A GS sem fogyaszt kevesebbet autópályán , mint a neki megfelelõ DÍZEL konkurrencia .  .


Én meg arról, hogy a dízel messze nem adja azt a vezetési élményt, mint a hibrid, ami közelítené, az egy nagy térfogatú nem turbós benzines, de az meg sokkal többet fogyaszt. És ott vagyunk, mint nagyon sok hozzászólással ezelõtt. Mi lenne, ha akkor térnénk vissza erre a kérdésre, ha az ebben az állításban nem hívõk már mind vezettek legalább 4-5 órán át hibrid Toyotákat, és Lexus GS-t, és utána megbeszéljük a tapasztalatokat - de már a megfeleõ topicban.

Tényleg marhaság olyanról vitázni, amit nem próbáltál. Aki már megtette, jól láthatóan meg van gyõzve.


Igazad van , de én egyáltalán nem beszéltem vezetési élményrõl . Készséggel elhiszem , hogy ebben verhetetlen a GS hibrid a kategóriájában . És ? Fogyasztásról volt szó . De felõlem tényleg hagyhatjuk már az egészet .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #631 Dátum: 2007.01.12 01:42:02 »
Idézetet írta: "kari666"
...a BüdösBence WV...
:arrow:
Idézetet írta: "kari666"
...csak az elõítélet marad. Na annak viszont, itt sincs helye !


(...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #632 Dátum: 2007.01.12 07:49:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kari666"
...a BüdösBence WV...
:arrow:
Idézetet írta: "kari666"
...csak az elõítélet marad. Na annak viszont, itt sincs helye !


(...)

de ez nem elõítélet, hanem (sajnos) igazság :torsziv:
(OFF és az is,h 2bõl 2nek kilukadt az intercooler-e)

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Beszélgessünk...
« Válasz #633 Dátum: 2007.01.12 08:56:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kari666"
...a BüdösBence WV...
:arrow:
Idézetet írta: "kari666"
...csak az elõítélet marad. Na annak viszont, itt sincs helye !

(...)


Gondoltam rá, hogy erre írok de igazándiból még azt sem, kell mint látjuk csak elég volt összeollózni az "elõítéletet". :pofa:

Idézet
de ez nem elõítélet, hanem (sajnos) igazság :torsziv:
(OFF és az is,h 2bõl 2nek kilukadt az intercooler-e)


Nagy botorság ez az állításod sajnos és ezt nem sértésbõl mondom!
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk...
« Válasz #634 Dátum: 2007.01.12 09:04:47 »
Idézetet írta: "kari666"
Misi !

Ez itt a Prius lap.
Miért lenne vége a témának? Utána majd a BüdösBence WV -röl fogunk tán beszélgetni ? Ne má !!!
A humornak mindig van helye ! A tiszteletlenségnek viszont nincs !
Szerintem humoros amit írtál ! Az iróniának is van helye, ha az személyes tapasztalatokra épül ! A nélkül csak az elõítélet marad. Na annak viszont, itt sincs helye !
(Az instant leves nekem be jött !)


Kari!

Tudom, hogy hova írtam...
 :nagymosoly:
És igen, ez egy irónikus írás volt. Az írónia a lételemem.
Ugyanakkor szerettem volna felhívni az itt parttalan vitát folytatók figyelmét arra, hogy ennek sosem lesz így vége.
Két, egymástól idõnként nagy távol álló vélemény ismétlõdik immár oldalakon át. És mivel mind a két tábor odakötötte magát a véleményéhez, egy centit se haladt elõre a dolog, sõt már idõnként inkább személyeskedésbe ment át a dolog. És fõleg ez az utóbbi az, ami nagyon bántja a szememet. És tudom, hogy még sokakét.
Mint a Toyota Klub Magyarország Egyesület elnökségi tagja, úgy érzem, hogy ez utóbbit nem szabad engednem tovább.
Írjatok sokat, számoljatok be pro és kontra a véleményekrõl, de ne meggyõzni akarjátok egymást, hanem TÉNYSZERÛEN beszámolni az élményekrõl, ellenérvekrõl.
Személy szerint nagyon örülök, hogy végre Prius tulajdonos is beszámol a véleményérõl, sõt már nem is csak egy ember mindennapos tapasztalataira kell hagyatkoznunk. Õszintém remélem, hogy az idei év során megrendezésre kerülõ találkozók valamelyikén alkalmunk nyílik személyesen is találkozni valamely (szerencsés esetben valamennyi) nálunk felbukkant Prius tulajdonosával.
Biztos lehetsz benne, sikeretek lesz!

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #635 Dátum: 2007.01.12 09:44:50 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Palaczk"
A GS sem fogyaszt kevesebbet autópályán , mint a neki megfelelõ DÍZEL konkurrencia .  .


Én meg arról, hogy a dízel messze nem adja azt a vezetési élményt, mint a hibrid, ami közelítené, az egy nagy térfogatú nem turbós benzines, de az meg sokkal többet fogyaszt. És ott vagyunk, mint nagyon sok hozzászólással ezelõtt. Mi lenne, ha akkor térnénk vissza erre a kérdésre, ha az ebben az állításban nem hívõk már mind vezettek legalább 4-5 órán át hibrid Toyotákat, és Lexus GS-t, és utána megbeszéljük a tapasztalatokat - de már a megfeleõ topicban.

Tényleg marhaság olyanról vitázni, amit nem próbáltál. Aki már megtette, jól láthatóan meg van gyõzve.


Igazad van , de én egyáltalán nem beszéltem vezetési élményrõl . Készséggel elhiszem , hogy ebben verhetetlen a GS hibrid a kategóriájában . És ? Fogyasztásról volt szó . De felõlem tényleg hagyhatjuk már az egészet .


Nem de azt írtad, hogy azonos kategóriájú dízel - ami nincs, ha már kipróbáltad õket, csak a benzinesek közelítik, de ehhez az kell, hogy ne csak a méreteket és katalógusadatokat nézzük, hanem valóban próbáljuk is õket. Na részemrõl is befejezve.

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #636 Dátum: 2007.01.12 10:03:06 »
Idézetet írta: "OK fine"

Nagy botorság ez az állításod sajnos és ezt nem sértésbõl mondom!

nem alalptalanul mondom....
100.000km felett van, amit 3, ilyen típusú dízelmotorral szerelt autóba belegurítottam.
a yarisomban  105.000km  van 1.3vvti....és bizton mondom,h a dízel büdösebb...ezért lehet büdösbence...(elvégre a priusban is benzinmotor dohog, ha jól tudom, csak kicsit nagyobb hengerûrtartalmú)
bocsánat,ha valakit Bencének hívnak, ne vegye magára :kacsint: ....
a régi 1.9d feliciák valamennyire nem olyan büdös, mint a pdtdi...de ami nagyon büdi, az a wv 1.9 sdi  :nagymosoly:

bár egyszer ki kellene próbálni,h egymás mellé állítani a pdtdi, meg a priust, és indításkor megszagolni,h melyik büdösebb :nagymosoly:  :kacsint:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #637 Dátum: 2007.01.12 10:18:48 »
Ear, leszilaci, OK fine ! Hagyjuk békén a Prius topikot , az OFF/Egyéb autók topikban válaszolok .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Beszélgessünk...
« Válasz #638 Dátum: 2007.01.12 10:21:24 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "OK fine"

Nagy botorság ez az állításod sajnos és ezt nem sértésbõl mondom!

nem alalptalanul mondom....
100.000km felett van, amit 3, ilyen típusú dízelmotorral szerelt autóba belegurítottam.
a yarisomban  105.000km  van 1.3vvti....és bizton mondom,h a dízel büdösebb...ezért lehet büdösbence...(elvégre a priusban is benzinmotor dohog, ha jól tudom, csak kicsit nagyobb hengerûrtartalmú)
bocsánat,ha valakit Bencének hívnak, ne vegye magára :kacsint: ....
a régi 1.9d feliciák valamennyire nem olyan büdös, mint a pdtdi...de ami nagyon büdi, az a wv 1.9 sdi  :nagymosoly:

bár egyszer ki kellene próbálni,h egymás mellé állítani a pdtdi, meg a priust, és indításkor megszagolni,h melyik büdösebb :nagymosoly:  :kacsint:



Amennyiben így gondolod, akkor igazad van. Kétségtelen, hogy a diesel kicsit szagosabb de azért egy hideg alapjáratú benzines kocsinak sem éppen fincsi a szaga. Viszont én tartok tõle, hogy a BüdösBence VW nem a diesel motorok szagára vonatkozott.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #639 Dátum: 2007.01.12 10:31:07 »
Idézetet írta: "OK fine"

.... Viszont én tartok tõle, hogy a BüdösBence VW nem a diesel motorok szagára vonatkozott.

Idézetet írta: "kari666"
PL: Megyek, mint állat és a fogyi 4,8. Az utánam jövõ haverok (WV póló 1,4 dízel) átlaga a kompi szerint 5,2. Erre megnézi az enyémet és az 4,8.

én erre gondoltam...
és gondolom Õ is arra gondolot....
mennyi "gondolom" :nagymosoly:
a macskafogó c rajzfilm jutott eszembe: mikor a patkányok elkezdik, h: õ tudja,h mi tudjuk, h õ.....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #640 Dátum: 2007.01.12 10:37:38 »
Ne itt folytassátok , az Isten szerelmére :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #641 Dátum: 2007.01.14 00:25:23 »
Ne itt folytassátok , az Isten szerelmére Exclamation

Hát hol?
Ugyan már kedves Palack !

Még mindig jobb egy parázs vita , mint a csend.
Szerintem ne álljon le senki, sõt támadjatok, hogy legyen mirõl irnunk.

A világot a viták is viszi elõre !

Palack !
Kellene beszélnünk !


Szívesen el mennék egy Toyota találkozóra, csak írjátok meg hova,mikor !
dv : Kari666

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk...
« Válasz #642 Dátum: 2007.01.14 01:22:13 »
A találkozókról ITT megtalálsz minden infót.
 :kacsint:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #643 Dátum: 2007.01.15 12:56:23 »
Idézetet írta: "kari666"
Ne itt folytassátok , az Isten szerelmére Exclamation

Hát hol?
Ugyan már kedves Palack !

Még mindig jobb egy parázs vita , mint a csend.
Szerintem ne álljon le senki, sõt támadjatok, hogy legyen mirõl irnunk.

A világot a viták is viszi elõre !

Palack !
Kellene beszélnünk !

Szívesen el mennék egy Toyota találkozóra, csak írjátok meg hova,mikor !


Nem értünk egyet abban , hogy ennyire "parázs" viták , amelyek már csak a másik dühítésérõl szólnak , kellenének ide , vagy akár bárhova máshova a Fórumon . Erre semmi szükség , ennek érdekében hozzászólás is lett már törölve , egyszóval nagyon szerencsétlen dolog lenne folytatni . Lehet vitázni , de nem ilyen stílusban .

Ami minket illet : küldtem neked ezzel kapcsolatosan privit még a múlt héten , de a rendszer azt írja ki , hogy egyelõre nem is olvastad . Ha ez valamiért nem megy , írj a paal.laszlo@toyotaclub.hu címemre .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Beszélgessünk...
« Válasz #644 Dátum: 2007.01.22 15:10:41 »
Hát ez a topik tényleg lefagyott. Kár