Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3436446 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #585 Dátum: 2007.01.08 01:59:50 »
Idézetet írta: "kari666"
Nem vitatom, ez nem lesz soha S Mercedes, de az ára sem annyi. Ha ez is számít, akkor a pénzedért sokkal jobb autót kapsz mint a Mercedesnél. Na , azt hiszem  most vagyunk helyi értéken.


Soha nem vennék Mercedest, tisztelem és becsülöm a márkát, érdekelnek és nagyon tetszenek a modelljeik, (leszámítva néhány -de 1re- több kategóriát :? )  még ha lenne rá pénzem :nana:  se ülnék be egy új Mercedesbe...

Kivéve a 124es E500ast, de ez már egy teljesen más történet...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #586 Dátum: 2007.01.08 03:24:57 »
Idézetet írta: "kari666"
Titeket meg arra kérnélek, - mert biztos, hogy van szebb, jobb, nagyobb, látványosabb, tekintélyparancsolóbb, autó a Priusnál ,- de egy sincs, ami innovatívabb lenne nála, ezért ne húzzátok egybõl ismeretlenül is le. Ez a Prius elvitathatatlan fórja a többi járgánnyal szemben. Kérlek benneteket, hogy ne fogalmazzatok sarkítottan egy olyan technikáról, aminek a gyakorlati kipróbálására még egyelõre esélyetek sincs.
Nagyon sokat lehet ennek a dolognak ártani, miközben értelme nincs. A villamos hajtásnál én jobbat nem tudok. Alig várom, hogy a kis Japcsi kidobja a benzinkályhát a vasból. Ez sajna nem ma lesz. De nekem már nem mesélitek el a robbanómotor technikai fölényét. Büdös, fûstõl, csörög, és szennyez. Nem is akár hogyan. A benzinmotor sem jobb.

És most ezzel totál OFF!
A jövõben, kivéve az utolsó írásomra kiváltott reakciókat, csak Prius tulajdonosoknak kívánok válaszolni. Hála az úrnak, már nem vagyok egyedül.

Baráti üdvözlettel:, kifejezetten Palaczk és OK fine  (remélem) barátaimnak, és kiváló vita partnereimnek , tisztelettel !
Élvezet volt veletek eszmei vitát folytatni!  Remélem nem marad bennetek semmilyen tüske.


Remélem , hogy benned sem maradt tüske , már csak azért sem , mert egyetlen alkalommal sem húztam le az autódat , és sarkítottan sem fogalmaztam vele kapcsolatosan ;) ... a vita befejezését nagy örömmel veszem  :) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #587 Dátum: 2007.01.08 12:25:01 »
Töröltem egy provokatív hozzászólást (és az arra adott két reakciót is , amelyek így értelmetlenek lettek volna) . Kérném a jövõben az ilyen jellegû hozzászólások mellõzését , a békesség érdekében ! A Fórum nem azért van , hogy veszekedjünk , gúnyolódjunk és sértegessük egymást , ezt vegye mindenki figyelembe .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Beszélgessünk...
« Válasz #588 Dátum: 2007.01.08 14:18:30 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Töröltem egy provokatív hozzászólást (és az arra adott két reakciót is , amelyek így értelmetlenek lettek volna) . Kérném a jövõben az ilyen jellegû hozzászólások mellõzését , a békesség érdekében ! A Fórum nem azért van , hogy veszekedjünk , gúnyolódjunk és sértegessük egymást , ezt vegye mindenki figyelembe .


Kikérem magamnak, hogy az utolsó hozzászólásom provokatív lett volna!
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #589 Dátum: 2007.01.08 16:28:29 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Palaczk"
Töröltem egy provokatív hozzászólást (és az arra adott két reakciót is , amelyek így értelmetlenek lettek volna) . Kérném a jövõben az ilyen jellegû hozzászólások mellõzését , a békesség érdekében ! A Fórum nem azért van , hogy veszekedjünk , gúnyolódjunk és sértegessük egymást , ezt vegye mindenki figyelembe .


Kikérem magamnak, hogy az utolsó hozzászólásom provokatív lett volna!


Ennek a megitélése a moderátor(ok) dolga. Például ez is egy provokatív hozzászólás. Nem lennék meglepõdve, ha ez is gyorsan törlõdne.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Beszélgessünk...
« Válasz #590 Dátum: 2007.01.08 16:39:39 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Palaczk"
Töröltem egy provokatív hozzászólást (és az arra adott két reakciót is , amelyek így értelmetlenek lettek volna) . Kérném a jövõben az ilyen jellegû hozzászólások mellõzését , a békesség érdekében ! A Fórum nem azért van , hogy veszekedjünk , gúnyolódjunk és sértegessük egymást , ezt vegye mindenki figyelembe .


Kikérem magamnak, hogy az utolsó hozzászólásom provokatív lett volna!


Ennek a megitélése a moderátor(ok) dolga. Például ez is egy provokatív hozzászólás.


Akkor csak annyit tudok mondani, hogy egy kicsikét gondolkozzanak el az illetékesek, hogy jól csinálják-e a moderálást ad 1.
ad 2. tudtommal szólásszabadság mint olyan létezik. Pedig pl. az index lapját nagyon szívesen és sûrûn moderálnám, úgyvélem én hozzájuk képest nem sértettem tömegesen senkit sem, nem használtam durva és obszcén szavakat, nem káromkodtam stb. .
ad 3. Szerintem a mai világban az az ember akinek ilyen alcsony az ingerküszöbe az egyszerûen nem életképes.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #591 Dátum: 2007.01.08 19:18:19 »
Az a hozzászólás bõven adott okot a törlésre , aki olvasta , tudja . Lehet fogalmazni úgy , hogy alacsony az ingerküszöbünk (bár én inkább a békességre és a baráti hangvételre való törekvésnek nevezném) ; erre viszont azt mondom , hogy itt ilyen az ingerküszöb , úgyhogy aki ide írogat , legyen kedves ehhez alkalmazkodni !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Beszélgessünk...
« Válasz #592 Dátum: 2007.01.08 19:46:01 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Palaczk"
Töröltem egy provokatív hozzászólást (és az arra adott két reakciót is , amelyek így értelmetlenek lettek volna) . Kérném a jövõben az ilyen jellegû hozzászólások mellõzését , a békesség érdekében ! A Fórum nem azért van , hogy veszekedjünk , gúnyolódjunk és sértegessük egymást , ezt vegye mindenki figyelembe .


Kikérem magamnak, hogy az utolsó hozzászólásom provokatív lett volna!


Ennek a megitélése a moderátor(ok) dolga. Például ez is egy provokatív hozzászólás.


Akkor csak annyit tudok mondani, hogy egy kicsikét gondolkozzanak el az illetékesek, hogy jól csinálják-e a moderálást ad 1.
ad 2. tudtommal szólásszabadság mint olyan létezik. Pedig pl. az index lapját nagyon szívesen és sûrûn moderálnám, úgyvélem én hozzájuk képest nem sértettem tömegesen senkit sem, nem használtam durva és obszcén szavakat, nem káromkodtam stb. .
ad 3. Szerintem a mai világban az az ember akinek ilyen alcsony az ingerküszöbe az egyszerûen nem életképes.


Nem szeretném a Prius topic eredeti célját másfelé elvinni, mégis hozzászeretném tenni, hogy:

- Ha ide írogatunk, tetszik-nem tetszik el kell fogadnunk a moderátorok akaratát, ezt már akkor tudnod kell ha csak olvasgatsz, ha pedig írsz is a forumba elfogadod annak szabályait.
- Ha pedig ezen felhúzod magad a te ingerküszöböd sem túl magas.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Beszélgessünk...
« Válasz #593 Dátum: 2007.01.08 19:49:28 »
Idézetet írta: "cujethu"


Nem szeretném a Prius topic eredeti célját másfelé elvinni, mégis hozzászeretném tenni, hogy:

- Ha ide írogatunk, tetszik-nem tetszik el kell fogadnunk a moderátorok akaratát, ezt már akkor tudnod kell ha csak olvasgatsz, ha pedig írsz is a forumba elfogadod annak szabályait.
- Ha pedig ezen felhúzod magad a te ingerküszöböd sem túl magas.


Sajnos el kell, hogy fogadjam, amit mondasz, mert igazad van rámnézve. Ettõl függetlenül még nem gondolnám, hogy a moderálási elv normális lenne.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Beszélgessünk...
« Válasz #594 Dátum: 2007.01.08 20:08:00 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "cujethu"


Nem szeretném a Prius topic eredeti célját másfelé elvinni, mégis hozzászeretném tenni, hogy:

- Ha ide írogatunk, tetszik-nem tetszik el kell fogadnunk a moderátorok akaratát, ezt már akkor tudnod kell ha csak olvasgatsz, ha pedig írsz is a forumba elfogadod annak szabályait.
- Ha pedig ezen felhúzod magad a te ingerküszöböd sem túl magas.


Sajnos el kell, hogy fogadjam, amit mondasz, mert igazad van rámnézve. Ettõl függetlenül még nem gondolnám, hogy a moderálási elv normális lenne.


E hozzászólásaoddal azt hiszem bizonyítottad inteligenciádat (s talán még Palaczk kollégában is sikerül vele egy kis bntudatot ébresztened  :nagymosoly: ) de szerintem ezt iutt fejezzük be, mert mindketten törtlésre kerülünk OFF-olás miatt!  :figyellek:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #595 Dátum: 2007.01.09 08:18:26 »
Jó jó hogy kitört a béke , de most akkor kivel fogok beszélgetni ???
dv : Kari666

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk...
« Válasz #596 Dátum: 2007.01.09 09:12:23 »
Idézetet írta: "kari666"
Jó jó hogy kitört a béke , de most akkor kivel fogok beszélgetni ???


A béke és a beszélgetés jól megvannak egymással.
 :nagymosoly:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Beszélgessünk...
« Válasz #597 Dátum: 2007.01.09 09:16:08 »
Idézetet írta: "kari666"
Jó jó hogy kitört a béke , de most akkor kivel fogok beszélgetni ???

Annak ellenére, hogy nem vagyok Prius tulaj, azért még lehet velem beszélgetni. Amit a kuporgatásról írtam, komolyan gondoltam. Viszont más tényezõk is bejátszhatnak a döntésemben, amikor új autó vásárlására kerül a sor. Pl: személy szerint nekem tetszik a dízelek vezethetõsége. És igen, írom ezt úgy, hogy még soha nem vezettem Priust. Sajnos igen kevés helyen találsz tesztautót, de sztem egy tesztút is igen kevés lenne a kitapasztaláshoz. Jó lenne egy-két közeli ismerõs Prius-szal...
A másik gond a Prius-szal kapcsolatban sztem még mindig a bizalmatlanság és a tulajdonosi tapasztalatok hiánya. Csak nézz körül itt, a fórumon! Ha jól számolom, akkor 3 tulaj van (2 db II-es és 1 I-es). ha még több ember kezdene hibridet vásárolni és osztani a tapasztalatokat, akkor több emberben törne meg a jég (bizalmatlanság). Erre viszont még várni kell. Addig is ti lesztek az elõhirnökök, akiknek meg kell gyõzni a többieket a magatok igazáról. Itt viszont bizonyos dolgokat természetes, hogy kétkedéssel fogadunk. PL zaj: addig, amíg mûszeres méréssel, vagy személyes próbával közvetlen egymás után  ki nem próbáljuk a két járgányt, addig szinte biztos, hogy nem fogunk hinni a másiknak. És hozzáteszem, tul.képpen nincs is értelme egy S-osztály-Prius összehasonlításon rágódni, hiszen a két autót egy világ választja el. (fõleg árban)
Gabe 254.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #598 Dátum: 2007.01.09 10:51:18 »
Idézetet írta: "Iko"

Bluetooth, Xenon, Bõr ülés, garázskapunyitó van még benne. 4,4-ért vettem.

Ez teljesen jó vétel volt! Gratula :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #599 Dátum: 2007.01.09 11:06:13 »
Idézetet írta: "kari666"
Jó jó hogy kitört a béke , de most akkor kivel fogok beszélgetni ???


Hát az eddigi "csapásokat adunk - csapásokat kapunk" (idézet tõled) jelleggel , nos - remélhetõleg senkivel ;) !

-----------

Azt pedig már meg sem kérdezem , hogy akkor ezt tegnapelõtt este miért írtad :
Idézetet írta: "kari666"
A jövõben, kivéve az utolsó írásomra kiváltott reakciókat, csak Prius tulajdonosoknak kívánok válaszolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )