Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3432593 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5475 Dátum: 2012.04.17 21:36:36 »
Gratula a géphez!

Kicsit bővíteném Alibiman válaszát. :)
A tárcsa surlódó felületéről a tengelyre rugókon keresztül megy át az erő. Ez minden autónál így van, hogy a motor ne cincálja szét a hajtáslánc többi részét. A Prius-okba is emiatt van beépítve egy, csak annyi a különbség, hogy itt sohasem oldódik a kapcsolat a surlódó felületek között.

Na igen, ez valóban így kerek és közérthető. :)
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5476 Dátum: 2012.04.18 07:09:03 »
Én is gratulálok a géphez!
Tudtommal fészlift után minden felszereltségű modellben ott az AUX illetőleg MP3/WMA-s a hifi, így ha a tied 2007-es akkor abban is ott kell h legyen minden a helyén :yes:
Sok-sok örömteli km-t, ritka szervíz- és benzinkútlátogatást ;)
Today, tomorrow and after tomorrow!

Solar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5477 Dátum: 2012.04.18 09:12:14 »
Köszönöm a válaszokat meg a gratulációkat! Én is úgy tudtam, hogy minden fészliftesben van aux meg mp3, de úgy látszik mégsem. Körülnéztem megint és nem találtam sehol. Ha jól tudom, a könyöklő boxban kéne lennie a szivargyújtó csatlakozó mellett, de nincs ott. Sebaj, egyelőre áthidalom egy FM transmitterrel, aztán keresek valami kulturált megoldást rá.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5478 Dátum: 2012.04.18 09:19:31 »
Az enyémben sincsen, csak egy 12V-os csatlakozó van a könyöklőben.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5479 Dátum: 2012.04.18 19:31:13 »
Én is gratulálok a géphez!
Tudtommal fészlift után minden felszereltségű modellben ott az AUX illetőleg MP3/WMA-s a hifi, így ha a tied 2007-es akkor abban is ott kell h legyen minden a helyén :yes:
Sok-sok örömteli km-t, ritka szervíz- és benzinkútlátogatást ;)

A 2008-as adatlap szerint úgy tűnik, hogy csak a Smart és IPA NAVI verziókban standard, az alapban nem, de majd megnézem, a miénkben van-e.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5480 Dátum: 2012.04.18 20:39:12 »
Az enyém 2006/10-es, IPA Navi és van benne.

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5481 Dátum: 2012.04.18 20:52:49 »
2007-es Navi és JBL nélküli is tartalmaz AUX csatit a könyöklőben, és lejátssza az MP3-at.
Valami nem stimmel ott.  :no:

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5482 Dátum: 2012.04.18 23:03:37 »
Az enyém 2006 Smart van AUX, van MP3 , de nincs(még) tempomat ! -na akkor ezeket jól kitalálták :)

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5483 Dátum: 2012.04.18 23:45:53 »
Érdekes dolog történt ma. Azaz egy ismerős reakciót tapasztaltam az Aurissal kapcsolatban. Ugye ez pontosan egy olyan "lusta" autó, mint a Prius III. Tehát, megyek az M5 pálya felé, Lőrinc felől, seggemben egy Seat. Ugye a hibrides szépen nyugodtan gyorsít, hiszen hova rohanjunk, nem? :) A csávó meg tol a seggembe állva, mert valszeg felismerte azt is, hogy ez csak egy hibrid. Mikor a pálya bevezető szakaszára értem, megnyomtam a power gombot, és toltam egy kövéret neki. Emiatt a Seat jócskán leszakadt. Beálltam szépen óra szerinti 90-re, majd az M0-án meg kb. 82-re. A Seat szépen, tisztes követési távolságban jött utánam végig. Teljesen megszelídült, már nem állt a seggembe.

Azért ismerős a dolog, mert offos autóval (ami kicsit brutálisabb szerkezet) azt szoktam csinálni amikor valamelyik sportoló seggembe áll 140-nál a belső sávban, hogy amint tehetem, tolok egy kövéret, és kis ponttá zsugorodom a horizonton. Ennek több előnye is van, egyrészt ha akar, mehet, mert gyorsan eltünök előle, másrészt megtapasztalhatja, hogy a másik tudna menni, csak nem akar. Az esetek elsöprő többségében nagyon megszelídülnek az erőszakosak, hirtelen nem akarnak tolni, lenyomni, hanem szépen, normális követési távolságra beállnak mögém. Nem gondoltam volna, hogy az Auris is nevelő hatású lehet, de valszeg a csákó is meglepődött. Ahogy én is. Lehet, hogy 11 alatt gyorsul százra, de 40-100 között nagyon vehemensen gyorsul.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5484 Dátum: 2012.04.19 07:15:29 »
Lehet, hogy 11 alatt gyorsul százra, de 40-100 között nagyon vehemensen gyorsul.

A CVT váltó előnye. Ugyanis így folyamatosan a maximális teljesítményt tudja leadni a motor a változó áttétel miatt.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5485 Dátum: 2012.04.19 08:02:13 »
2007-es Navi és JBL nélküli is tartalmaz AUX csatit a könyöklőben, és lejátssza az MP3-at.
Valami nem stimmel ott.  :no:
Ok, írok a gyárba, hogy valamit elrontottak ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5486 Dátum: 2012.04.19 09:14:21 »
Érdekes dolog történt ma. Azaz egy ismerős reakciót tapasztaltam az Aurissal kapcsolatban. Ugye ez pontosan egy olyan "lusta" autó, mint a Prius III. Tehát, megyek az M5 pálya felé, Lőrinc felől, seggemben egy Seat. Ugye a hibrides szépen nyugodtan gyorsít, hiszen hova rohanjunk, nem? :) A csávó meg tol a seggembe állva, mert valszeg felismerte azt is, hogy ez csak egy hibrid. Mikor a pálya bevezető szakaszára értem, megnyomtam a power gombot, és toltam egy kövéret neki. Emiatt a Seat jócskán leszakadt. Beálltam szépen óra szerinti 90-re, majd az M0-án meg kb. 82-re. A Seat szépen, tisztes követési távolságban jött utánam végig. Teljesen megszelídült, már nem állt a seggembe.

Azért ismerős a dolog, mert offos autóval (ami kicsit brutálisabb szerkezet) azt szoktam csinálni amikor valamelyik sportoló seggembe áll 140-nál a belső sávban, hogy amint tehetem, tolok egy kövéret, és kis ponttá zsugorodom a horizonton. Ennek több előnye is van, egyrészt ha akar, mehet, mert gyorsan eltünök előle, másrészt megtapasztalhatja, hogy a másik tudna menni, csak nem akar. Az esetek elsöprő többségében nagyon megszelídülnek az erőszakosak, hirtelen nem akarnak tolni, lenyomni, hanem szépen, normális követési távolságra beállnak mögém. Nem gondoltam volna, hogy az Auris is nevelő hatású lehet, de valszeg a csákó is meglepődött. Ahogy én is. Lehet, hogy 11 alatt gyorsul százra, de 40-100 között nagyon vehemensen gyorsul.
Abszolút osztom a tapasztalataidat, nekem is hasonlóak.  Idegesítő lehet, ha egy családi egyterű is tud menni, ha a gazdi akarja. ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5487 Dátum: 2012.04.19 15:21:34 »
Kedves Márkatársak!

Szombat óta én is a boldog Prius tulajdonosok táborát gyarapítom. Egy 2007-es példányhoz sikerült hozzájutnom ismerostol, állítólag valós 112 000 kilométerrel.  Egyelore még csak barátkozunk, és nagyon fura még, de úgy érzem jóban leszünk :

Sziasztok!

Én is nemrég óta vagyok boldog tulajdonosa egy Priusnak :) 2007-es gyártású 2008-as üzembe helyezéssel és van benne AUX csatlakozó.

Egyébként egy élmény vezetni az autót, előbb is gondolhattam volna egy cserére :)

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5488 Dátum: 2012.04.19 15:49:06 »
Sziasztok.
Több ízben olvastam olyat, hogy a priust(2) nem illik teletankolni. Ezt hogy kell érteni? Tényleg nem szabad, vagy félreértettem vmit?
Köszi

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5489 Dátum: 2012.04.19 15:53:41 »
Sziasztok!

Én is nemrég óta vagyok boldog tulajdonosa egy Priusnak :) 2007-es gyártású 2008-as üzembe helyezéssel és van benne AUX csatlakozó.

Egyébként egy élmény vezetni az autót, előbb is gondolhattam volna egy cserére :)
Üdv a  csapatban :)
Egyre többen vagyunk.
Ez például egy nem ritka jelenség a munkahelyem közelében - és van egy 4. is csak az kicsivel odébb állt :)



[a csatolmányt egy admin törölte]