Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3347599 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #435 Dátum: 2006.10.30 15:11:42 »
Ja, és kari: kerested már Trottert vagy tabyt "személyesen"?

Nem, nem ismerem az urakat !
dv : Kari666

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Beszélgessünk...
« Válasz #436 Dátum: 2006.10.30 23:16:37 »
Idézetet írta: "kari666"
Ja, és kari: kerested már Trottert vagy tabyt "személyesen"?

Nem, nem ismerem az urakat !

Itt, a fórumon gondoltam Trotter66 és taby nick nevû cartársakra. Ha nem is konkrétan gumieladással foglalkoznak, de tudnak mondani jó árakat, ha megkeresed õket.
Gabe 254.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Beszélgessünk...
« Válasz #437 Dátum: 2006.10.31 00:40:12 »
Érdekességképpen, hogy lássátok még a magukat okosnak mondók sem vágják a témát:
Ugyebár autóelektronikásnak tanulnok, és hát tanárok, pestrõl jövõ ilyen-olyan elõadók mindig tartanak valamilyen oktatást a modern technikákról. És a minap is volt egy ilyen, az üzemanyagcellás autókról. A bevezetõszövegben felhozta a pali a hibrid autókat, mint átmenet a jövõbe...
És elkezdte nekünk magyarázni a Toyota Prius mûködését, miszerint, a Priusban a benzinmotor közvetlenül nem hajt semmit, csak áramot termel a villanymotorok számára, amik hajtják a kerekeket. És hozzátette, hogy micsoda félmegoldás.
És a poén, hogy nem elöször hallom "szakértõktõl".
Xanyi

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #438 Dátum: 2006.10.31 07:25:04 »
Xanyi:
És kiigazítottad? :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Beszélgessünk...
« Válasz #439 Dátum: 2006.10.31 13:30:21 »
Idézetet írta: "squiddy"
Xanyi:
És kiigazítottad? :)

Nem. Volt ott a terembe rajtam kívül kb. 50 ember, és mindenki csak bólogatott. Hû de zavarba lettem volna, ha ott nekiállok vitatkozni a palival  :nagymosoly:
Xanyi

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #440 Dátum: 2006.10.31 15:00:16 »
Azért az elõadás végén megmondhattad volna neki, védve a mundér becsületét.

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #441 Dátum: 2006.11.01 16:38:36 »
Ha a Prius-hoz ennyit ért a foszer, gondold el milyen korrektek lehetnek az infói, az üzemanyagcellás autókról! Te meg ott ülsz, ( jobb híján) és hallgatod ezt a barmot. Részvétem!
dv : Kari666

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Beszélgessünk...
« Válasz #442 Dátum: 2006.11.03 23:11:36 »
Idézetet írta: "Xanyi"
És elkezdte nekünk magyarázni a Toyota Prius mûködését, miszerint, a Priusban a benzinmotor közvetlenül nem hajt semmit, csak áramot termel a villanymotorok számára, amik hajtják a kerekeket.

Ha jól tudom, akkor ez a dízel mozdonyokra igaz - már hogy a dízel motor csak egy generátort hajt.  :kacag:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #443 Dátum: 2006.11.03 23:36:12 »
Mellesleg a prius mûködési elve nagyon hasonlít a dízel mozdonyok mechanikus elvéhez. Mind karekteriasztikájába mind mûködési mechanizmusába nagyon közel vannak egymáshoz. Ettõl is csodálatos a szerkezet. Olyan mint egy mozdony! Erõszakos és le foghatatlan ! Mint már írtam, ha tehetem, a következõ autóm is hibrid lesz!!!
dv : Kari666

vmi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Beszélgessünk...
« Válasz #444 Dátum: 2006.11.08 11:54:12 »
hali,

en is ugy latom, hogy 30k Huf van a legjobb es a kozepes (v. felso kozep kategoria ki hogy akarja) gumisetek arai kozott.

ezert nem erdemes nem megvenni a legjobbat. Kettos tagadas nelkul:
erdemes a legjobb gumit megvenni, mert a gumin eletek mulnak.

Eddig 2 kisebb koccanasos balesetem volt. csak 1-masfel meter hianyzott. Az egyik az en hibam, miert
vettem Barumot, a masik kolcsonauto volt. Mindket esetben lassan mentem, meset hallgattam a radioban.
napsuteses szaraz ido, telen 0 fok korul. Aztan jott a kanyar, es alltak benne butan, en meg beloktem
oket jol. a 2 esemeny kozott 6 ev telt el. Az egyik aldozat egy gumis volt :) szegeny :)
Azota csak a legjobb gumikat veszem meg.

udv

vmi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #445 Dátum: 2006.11.09 17:40:08 »
Nemrég volt 100 ezer km-es nyúzóteszt a Priusról az AutoBildben - meghibásodás ezalatt : egy darab izzó  :nagymosoly: ... ezzel a Priusé az eddigi legjobb eredmény az AB nyúzóteszt-összesítésében , holtversenyben a Mazda 6-ossal .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #446 Dátum: 2006.11.10 13:00:18 »
Ezt a szégyent! :D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Beszélgessünk...
« Válasz #447 Dátum: 2006.11.10 13:20:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nemrég volt 100 ezer km-es nyúzóteszt a Priusról az AutoBildben - meghibásodás ezalatt : egy darab izzó  :nagymosoly: ... ezzel a Priusé az eddigi legjobb eredmény az AB nyúzóteszt-összesítésében , holtversenyben a Mazda 6-ossal .
Akkor a Prius a legmegbízhatóbb Toyota?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #448 Dátum: 2006.11.10 18:44:49 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nemrég volt 100 ezer km-es nyúzóteszt a Priusról az AutoBildben - meghibásodás ezalatt : egy darab izzó  :nagymosoly: ... ezzel a Priusé az eddigi legjobb eredmény az AB nyúzóteszt-összesítésében , holtversenyben a Mazda 6-ossal .
Akkor a Prius a legmegbízhatóbb Toyota?


Hát legalábbis azok közül , amelyeket az AB az utóbbi években nyúzótesztelt , ez szerepelt a legjobban . Viszont a lista csak úgy nagyjából az ezredforduló óta végzett teszteket tartalmazza , a korábbiakat nem (akkor még más volt a pontozási rendszer) . Korábbról emlékszem még más , anno hibátlanul végzett Toyotákra is - pl. konkrétan az E10-es Corollára . De asszem volt Ave I-es is , az is hibátlanul végzett (és az angol , mielõtt valaki nekiállna párhuzamokat vonni) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #449 Dátum: 2006.12.12 13:42:31 »
Na most hallottam egy új hírt. (Na jó pletykát, de elég tûzközelbõl.  :ordog: ) Szóval a következõ Priusban már nem akkuk lesznek, hanem kondenzátorok! Végrehurrá! Gondolom Panasonicok, melyek igen jók, és a Toyota bevásárolta magát a cégbe is.