Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3347640 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #420 Dátum: 2006.10.09 00:14:16 »
Gumit itt kell venni a neten.(15500-tól) Feltétlen ragaszkodni kell a pontos mérethez, a navi és az esp miatt ! 195x55x16 elég specifikus méret, de azért találni.
dv : Kari666

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Beszélgessünk...
« Válasz #421 Dátum: 2006.10.09 12:33:50 »
Sziasztok!

A Tûzoltó utcában is van egy Prius, esetleg pont valamelyikõtök jár vele? :)
Egy metál szürke pédány  :nagymosoly:
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Beszélgessünk...
« Válasz #422 Dátum: 2006.10.11 13:22:49 »
A minap láttam ismét egy Priust, ez most az Alkotmány utcánál volt.
A rendszáma talán 166 végû volt, de ebben nem vagyok biztos.

Az tuti, hogy nagyon jól ment, az Üllõitõl végig együtt mentünk, na jó, a Prius jóval jobban ment :)
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

vmi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Beszélgessünk...
« Válasz #423 Dátum: 2006.10.22 02:23:06 »
hali,


no, toltam vele egy gyors Hollandia oda visszat. (2800 km)
tok jo. nincs ezzel semmi gond. autopalyan is szamomra tokeletes.
mindenhol mentem a megengedett sebbel (140, ill. nemet autopalyan 160) es
6.5 l a fogyi.
teny, vegig tempomatoztam, mert en ezt az autot azert valasztottam, mert automata+tempomat.
minden kereskedesbe igy leptem be, hogy mutassak be az automata+tempomatos autoikat.
minden mas  masodlagos szempont volt.(persze, mint az ufora neztek ream altalaban, mert ilyen
lenyt magyarorszagon ritkan latnak... mind1)
szoval en a tempomatrol nem mondok le, mert akkor faj a terdem, es akkor inkabb eladom
az autot, es nem megyek sehova...

visszaterve. az auto 160-nal is csendes, csak ha gyorsitgatas van, akkor hangos a motor. mint
minden autoban.
max 180-at megy, utana elektronika leszabalyoz. gondolom a valtot vedi... vagy nem tom miert.
de vegul is utalok gyorsan menni, bar ultem durva autokban is, 190-nel tobbel eletemben sosem mertem menni,
mert 160 felett nem erzem magam biztonsagban.
erzetre a priusban nincs kulonbseg a 120 es 160 kozott. ugyanolyan szepen  jar,
nyomatekosan gyorsul, stabil. szoval sztem igen, ez az auto valo autopalyakra is, de
persze nem ez az erossege, mint pl. egy corvettenek.

NAVI rendszere nagyon  jo, (eddig IGO-t hasznaltam EU-ban, es NaviGo-t hasznaltam USA-ban),
ezekkel osszehasonlitva teljesen rendben van. ami nagyon tetszett, hogy Maastrichtbe erve pentek
hajnali egykor para lett a hol alszunk kerdes. a kinezett szalloda fullos volt.
ekkor talaltam meg azt a featurest, hogy a POI-khoz (a terkep gyartoja altal megjelolt erdekes pontok)
legalabb is a hotelekhez van telefonszam is, es mivel bluetoothal ossze van a priusszal kotve a telefonom,
csak egy gombnyomas az 5km korzetben levo hotelek telefonszamaira, es 8 telefon utan mar meg is
volt a szallas. minden hotel tele volt, ugyhogy sokat segitett a telefon.
sem az IGO, sem a NaviGo nem tartalmaz telefonszamokat, nemhogy azonnal lehet hivni is
az osszekotott mobilrol.
(regebben parszor jartam ugy, hogy a kocsiban kellett aludnom, mert minden utkozben levo hotel foglalt volt
ejjel 2-kor, mikor epp elalmosodtam, es meg nem ertem pl. Parisba. masnap reggel  pedig targyalas... szoval az nem
kafa 3ora ulve alvas furdes nelkul parkoloban a palya mellett oltonyben...


az volt a furi, hogy 5 nap alatt kint (A,D,NL) egyetlen 1 priust lattam kint....
azt gondoltam tobb lesz joval. USA-ban rengeteggel talalkoztam 2 het alatt a nyaron...



szoval tovabbra sincs ok panaszra, ez egy remek szerkezet, nagy a boldogsag.

Kari, irod, hogy itt kell venni a neten teligumit...
par orat bongesztem a teligumi.lap.hu linkjein, de en nem talaltam 25 k HUF alatt a gyari felnire valo teli gumit.

tudsz kuldeni linket?


masreszt azon gondolkozom, hogy inkabb veszek rea egy 7x15 5x100-as lemezfelnit, es arra teszek 185/65r15 teli gumikat.
igy az elteres 0.1% lesz, ami nem szamot tevo... viszont ballonosabb lesz a kerek (tobb komfort), keskenyebb lesz 1 centivel,
ami elonyos a hoban, ill. lemezfelni ocso arra, hogy telen osszekarcoljam a hoban bujo jardaszegellyel.

viszont ugy tudom, hogy a  2006-os modellek fel vannak szerelve kereknyomas ellenorzo rendszerrel.
ha cserelem a felnit, fog ez mukodni?

mit gondoltok?




van vmi modja annak, hogy a bizt ov figyelmeztetest kevesbe agresszivre lehessen allitani?
nagy hive vagyok az ovnek, de mikor vki 150 m-re beul az utas ulesbe, akkor zavaro. (pl. ki akar mar szallni,de aztan 2 lepcsohazzal
arrebb gurulunk pl...)


elore is koszi, tovabbi kellemest, udv


vmi

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Beszélgessünk...
« Válasz #424 Dátum: 2006.10.22 07:51:42 »
Idézetet írta: "vmi"
Kari, irod, hogy itt kell venni a neten teligumit...
par orat bongesztem a teligumi.lap.hu linkjein, de en nem talaltam 25 k HUF alatt a gyari felnire valo teli gumit.

tudsz kuldeni linket?

Nézd meg az Általános/Gumik topikot is. Itt is találsz olcsón gumit.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

vmi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Beszélgessünk...
« Válasz #425 Dátum: 2006.10.22 11:39:07 »
"Nézd meg az Általános/Gumik topikot is. Itt is találsz olcsón gumit."

igen, ezt mar megtettem. atneztem a 161 oldalnyi hozzaszolast ebben a topicban... na jo, hasznaltam
keresot :)
szoval ott erre a jarganytipusra nem talaltam hozzaszolast ebben a topicban.

de most irtam oda hozzaszolast, remelem segitenek.

koszi, udv

vmi

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Beszélgessünk...
« Válasz #426 Dátum: 2006.10.23 01:28:08 »
Idézetet írta: "vmi"
"Nézd meg az Általános/Gumik topikot is. Itt is találsz olcsón gumit."

igen, ezt mar megtettem. atneztem a 161 oldalnyi hozzaszolast ebben a topicban... na jo, hasznaltam
keresot :)
szoval ott erre a jarganytipusra nem talaltam hozzaszolast ebben a topicban.

de most irtam oda hozzaszolast, remelem segitenek.

koszi, udv

vmi

Izé, arra gondoltam, hogy kérj ott is árat, de láttam már megtetted.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #427 Dátum: 2006.10.23 20:09:52 »
matador gumi  15833 Ft!  Szerintem nekünk ehez a tempóhoz megfelelõ!
dv : Kari666

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #428 Dátum: 2006.10.23 20:13:11 »
dv : Kari666

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Beszélgessünk...
« Válasz #429 Dátum: 2006.10.24 08:55:14 »
Idézetet írta: "vmi"
hali,


NAVI rendszere nagyon  jo, (eddig IGO-t hasznaltam EU-ban, es NaviGo-t hasznaltam USA-ban),
ezekkel osszehasonlitva teljesen rendben van. ami nagyon tetszett, hogy Maastrichtbe erve pentek
hajnali egykor para lett a hol alszunk kerdes. a kinezett szalloda fullos volt.
ekkor talaltam meg azt a featurest, hogy a POI-khoz (a terkep gyartoja altal megjelolt erdekes pontok)
legalabb is a hotelekhez van telefonszam is, es mivel bluetoothal ossze van a priusszal kotve a telefonom,
csak egy gombnyomas az 5km korzetben levo hotelek telefonszamaira, es 8 telefon utan mar meg is
volt a szallas. minden hotel tele volt, ugyhogy sokat segitett a telefon.
sem az IGO, sem a NaviGo nem tartalmaz telefonszamokat, nemhogy azonnal lehet hivni is
az osszekotott mobilrol.
(
vmi


Hali!

Mikori iGo-t használtál :?:
Igaz én csak mo-n használok iGo-t, de akármelyik poi-t nézem, mindenhova rendel telszámot is.
Legyen az közintézmény, avagy szállás.  :mrgreen:
(iGo 2006)
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #430 Dátum: 2006.10.26 10:32:27 »
Igazad volt VMI ! Amit 15833-ért találtam az nyári ! Téli csak 20000 felett van ! Bocsi!
dv : Kari666

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #431 Dátum: 2006.10.26 11:59:26 »
Idézetet írta: "kari666"
matador gumi  15833 Ft!  Szerintem nekünk ehez a tempóhoz megfelelõ!

Légyszi, ne vegyetek már matadort....

Annyira 'gáz' egy 7 millás, ûrtechnikás autón...

Mindemellett ha csak 1 méterrel is hosszabb a fékútja, lehet, hogy pont emiatt mész neki az elõtted fékezõnek - vagy ezért ütsz el egy gyalogost.

De Ti tudjátok.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #432 Dátum: 2006.10.29 20:22:09 »
Tudod Szeke valamikor nem is olyan rég, olvastam egy összehasonlító tesztet a különbözõ gumikról.
Az ember hajlamos arra gondolni, hogy az ár egyenes arányban van a minõséggel, pedig dehogy is! Az adott gumifajta egyáltalán nem szerepelt rosszul az összehasonlító tesztekben! Ettõl még, persze hogy lehet igazad van, már a mi a féktávra vonatkozik. De a Priusnak szerintem tényleg nincsenek forszírozott teljesítményei, így nem látom be miért is, kellene jóval drágább gumi a 180-as végsebességhez?
Ha arra gondolsz, hogy elolvassa bárki is a gumi oldalán a feliratot, nos ez biztosan nem következik be. A kutyát nem érdekli ki, milyen gumival is jár, ráadásul jogilag sem tilos a „gyöngébb” minõség használata!  Egyébként hamarosan mindenki a ma még ismeretlen Hancoc (ha jól írom) gumival fog járni, Dunaújváros jóvoltából ez lesz a legolcsóbb!

Ezen a képen te vagy Szeke ?
dv : Kari666

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Beszélgessünk...
« Válasz #433 Dátum: 2006.10.29 22:32:46 »
Ez egyik sem Szeke, de fõleg nem a baloldali :D
A Hankook gumi pedig egyátalán nem gyatra és ismeretlen. Bizonyos tipusaik már szerepeltek igen jól összehasonlító tesztekben is. (ezt nem tudom biztosan, de talán nyertek is?!? :hmm: ) Mellesleg ha szorgos magyar emberkék gyártják, akkor biztos szupi lesz, nem?
A gyenge gumi, minõségi gumira meg a legjobb megoldás az aurae mediocritas, vagy mifene. Legyen egy jó közepes gumi, pl Kléber, vagy ilyesmi. Árban nem hinném, hogy sokkal vészesebb. Ja, és kari: kerested már Trottert vagy tabyt "személyesen"?
Gabe 254.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #434 Dátum: 2006.10.30 11:06:53 »
Idézetet írta: "kari666"
Az ember hajlamos arra gondolni, hogy az ár egyenes arányban van a minõséggel, pedig dehogy is!

Kb. 30ezer forint ha lehet a különbség egy szett olcsó, és egy szett minõségi abroncs között.  Tudom, ez két tankolásnyi benzin.
De egyetlen lámpa 46.820 forint a Priushoz.  Ezek után én nem sokat mérlegelnék.

Idézetet írta: "kari666"
Ezen a képen te vagy Szeke ?

Nem, õ Baticz Peti, az egyik értékesítõ kollégánk  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D