Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3347651 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #390 Dátum: 2006.04.26 20:55:11 »
vivinyufi

Gratula a priushoz. Szerintem ilyen jó autód még nem volt. Télen teljesen tökéletesen müködik, és nem igényel semilyen vezetési atrakciót. A fékbe bizhatsz, egyenesben tart. De próbáld ki a váltó B állását, mert az hasonló helyzetekre lett kitalálva. B -ben sokkal erõsebb a motorfék, és ezt kell használni igazán nagy és hosszú lejtõkön lefelé is. (Magyarországon ilyen nincs .) Inkább a kipörgés gátlóval lessz gondod. Ezt jobb volna néha kikapcsolni, de sajnos nem lehet.
dv : Kari666

Vinodolski

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Beszélgessünk...
« Válasz #391 Dátum: 2006.04.27 09:10:01 »
Kari! Köszönöm a választ,megfogadom a tanácsot.Az autó tényleg maga a négykerekû csoda. Vizinyufi

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #392 Dátum: 2006.04.27 13:50:40 »
Vizinyufi ? Te vetted meg a Troskáét ?
Írjál róla : Mennyit eszik , hogy megy, milyen baja volt már ? Tudsz e már vele autózni ?
dv : Kari666

Vinodolski

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Beszélgessünk...
« Válasz #393 Dátum: 2006.04.28 09:57:15 »
Helló Kari! Miért gondolod,hogy a Troskáét vettem meg?Ezt úgy rendeltem meg ,még csak egy hónapos,így eddig semmi gondom nem volt vele.A kocsit megszoktam már,menni még keveset mentem vele,kb.1600 km-t.A fogyasztása a computer szerint 4,8 liter,tankolás alapján 5 liter,dehát ez benn van a hibahatárban. Vizinyufi

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #394 Dátum: 2006.04.28 12:06:18 »
Vizinyufi

Én csak blöfföltem , mert hogy Troska is a napokban adta el az övét. Egyébként az is jó autó és vétel volt a maga 7000 Km-rével. A 4,8 jó érték, de próbáld meg hogy szinte soha sem veszed le a lábad a gázról teljesen, csak puhítasz rajta. Sokkal tovább, és elõbb kezd el nyomni a gázt mint más autón tennéd. Ugyan akkor, nem kell agyonfinomkodni, mert a villanymotor akkor húz erõssebben ha bõvebb a nyál. A túl hosszú és finom fékezés sem jó ! Helyette némileg dinamikussabb tempot ajálanák. De a rövid erõs fékezés sem segít, mert hiába sok az áram ha nem hagy idõt a töltödésre. A gyorsításnál sem az a lényeg, hogy lassú legyen, hanem inkább egyenletes. A motor fordulatot ne hozd ki a 2000 bõl. (Ez az az állapot, mikor még nem halható, illetve alig. )Ha jól csinálod akkor városi forgalomban, klima nélkül, tudnia kell a 4,3 l/100 at.
Ha a klimát bekapcsolod; nyáron 0,5L- télen 1L pluszt eredményez. Persze ezen is lehet spórolni, ha a klimát 24-25 fokra illetve télen 21-20 fokra állítod. Az autó energia felhasználási tulajdonságai annyira kifinomultak, hogy bármely más érték beállitása meglátszik a fogyasztáson. Na most! Ezután a sok sporolgatás után még gyorsnak is kell lenned, mert rendre mindenki megkóstól! Ne hozz szégyent ránk ! Csapj a trafók közé, és mint a villám ! A fogyasztás ilyenkor meglepõ igazán, mert akárhogy taposod,  nem megy 6,5L fölé ! De ilyen értéknél már A6-os dizel audikal vérremenõen kergetõzök.
dv : Kari666

Vinodolski

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Beszélgessünk...
« Válasz #395 Dátum: 2006.04.28 12:16:42 »
Kari! Köszönöm a tanácsokat,igyekszem megfogadni õket.Mostanában sokat jártam a légkondival is,amit biztosan vissza is kellene vennem,mert most 22 fokra van állitva. Vizinyufi

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #396 Dátum: 2006.05.01 22:31:25 »
Egy fokért , meg egy deciliter benzinért nem érdemes fázni. De ha figyelsz a klímára, és rövid távon nem használod, se fûtés se hütés, akkor tényleg jelentõs lehet a megtakarítás. Ha csak 4-5 km-er a táv amúgy sem ér sokat, mert mire valami kialakulna, úgy is kiszálsz !
dv : Kari666

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #397 Dátum: 2006.05.19 10:22:12 »

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #398 Dátum: 2006.05.19 15:35:50 »
Elolvastam ezt a hosszú cikket, az utazásról Priussal Németországba. Becsületükre legyen mondva ; hogy beismerték, nem tudnak vele autózni. Ezt tényleg tanulni kell, mert a régi jólbevált autóvezetési tapasztalatok itt nem mûködnek, illetve rosszul. Ezek a fiúk is bekapcsolták a tempómatot árkon -bokron keresztül. A tempómat nem energia takarékos szerkezet. Ahogy õk írták 6,1 L /100-at autóztak- legalább 1L -rel kevesebbet csináltak volna lábbal, ugyanilyen átlag melett. A tempómatot csak sik úton szabad használni, különben pazarol. Felfigyeltek arra hogy városi forgalomban javult az átlaguk, mert a hibrydnek az a lételeme. Ha ketten voltak ott vissza tud jönni 4,3 L/100-ig. És azt hiszem ez az igazán nagyszó, hiszen hónapok telnek el úgy, hogy ki sem megyek a városból. Egyébként a polgármester válaszai voltak nagyon kedvemrevalók, az igazságot mondja elfogultság nélkül. Ajánlom mindenki figyelmébe!
dv : Kari666

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk...
« Válasz #399 Dátum: 2006.06.02 13:29:10 »
Lassan lehetne nyitni egy Hibrid fórumot, vagy egyet külön a Camrynek.  :kacsint:
Hivatalosan is a kereskedésekben van az autó, remélem hamarosan több tesztet is írnak róla az amcsik.
Pár "hús-vér" kép az autóról.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #400 Dátum: 2006.06.08 22:30:22 »
Gyönyörű és qva jó a nagyvas, és nálunk ezt nem lehet kapni. Azért ez a Toyota ostobasága! Magyarázhatja a bizonyítványt ahogy akarja, a hülyeség határtalan és következetes!
dv : Kari666

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Beszélgessünk...
« Válasz #401 Dátum: 2006.06.08 23:21:22 »
Szeke!
Volt nálatok Kiskőrösön egy használt Prius. Elvitték?
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk...
« Válasz #402 Dátum: 2006.06.09 10:54:31 »
Idézetet írta: "kari666"
Gyönyörű és qva jó a nagyvas, és nálunk ezt nem lehet kapni. Azért ez a Toyota ostobasága! Magyarázhatja a bizonyítványt ahogy akarja, a hülyeség határtalan és következetes!


Szerintem egyedi rendelés esetén behoznak neked akármilyen autót a kereskedők, de sajnos tömegcikk az valóban nem lesz belőle.
Én oda vagyok érte, minden benne van ami a kényelmes utazáshoz szükséges.
Egyedüli negatívuma az, hogy a hatalmas elem a csomagtartóban van, így hiába a 4,8 méteres hossz, csak 300 literes a csomagtér.
Az ülések dönthetők, de ugye akkor is útban van az elem.

Persze ha onnan nézem, hogy a GS hibridjének sincsen nagyobb csomagtartója, és azért 300 literbe is befér 1-2 dolog, akkor valóban nem tudok már mibe belekötni.
A tengeren túlon jó vételnek tűnik, de ugye mire az ember hazahozza, kifzet rá mindenfélét, már nem lenne ilyen barátságos az ára...  :rolleyes:
A hasznaltautón láttam egy ilyen hírdetést, 10 millióért árultak egy ilyet.  :shock:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #403 Dátum: 2006.06.09 15:24:03 »
Idézetet írta: "music"
Volt nálatok Kiskőrösön egy használt Prius. Elvitték?

Egyik nagybátyám fogja használni, tehát kvázi "elkelt". Persze jó áron minden eladó  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Beszélgessünk...
« Válasz #404 Dátum: 2006.06.12 00:40:36 »
Idézetet írta: "Szeke"
Egyik nagybátyám fogja használni, tehát kvázi "elkelt". Persze jó áron minden eladó  :kacsint:

Ez a veszély most nem fenyeget...
music