Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3315860 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #360 Dátum: 2006.04.10 21:26:58 »
Deep Rush

Azt hiszem  pont erről írtam pár lappal ez előtt.
Én ennek az autónak már biztosan nem tudok ellenálni, bármennyibe is kerüljön! Már az én Priusom is maga a csoda és döbbenet, de amit itt írnak az már nekem Priusosnak is sok. Pedig igaz lehet , mert a prius II ben ez a fejlődési ráta benne van, és a prius I-hez képest valóban ekkora a II fejlődése, mint a mit a III-nak igér ez a cikk.
Ez már szerintem ma realitás, hiszen ezért született ez az írás ! Csak a sorozat érettségre kell várni. Én biztosan kivárom a prius III-mat! Ez a II-vel sem esik nehezemre.
Ha ér valamit a tapasztalatom, akkor az írással ellentétben, nem hiszek a 2,5l -ben, szerintem lessz az 3,5l . De ha sikerül a mai 4,5l -ból leszoritani egy litert az már maga a fantasztikum. Ott leszek hogy ezt kipróbáljam! Meggyőződésem hogy aki egyszer birtokolt egy elektrohibridet, annak már nem lehet eladni semmi mást helyette. Nincs semmilyen alternatíva az elektromos autó helyett.
dv : Kari666

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Beszélgessünk...
« Válasz #361 Dátum: 2006.04.12 11:20:50 »
Találtam egy oldalt , ahol fel vannak sorolva a ma kapható hybrid autók. Ezeknek a nagy része persze nem kapható európában, pláne nem nálunk...
Katt!
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #362 Dátum: 2006.04.14 08:44:47 »
Még az autót nem láttuk, de már van a Prius 2006-nak árlistája!
Április 11-től érvényes árak és csomagok:

Új Prius: alapár: 6.895.000 Ft. (100.000-el kevesebb a réginél)
A felszereltség nagyjából megegyezik a régiével (ABS+EBD, BA, E-TRC, VSC+, bőr multikormány, automata digitális klíma, érintőképernyő, sok sok légzsák, tempomat, stb...)

Smart csomag (180.000 Ft.): smart key, ködfényszóró, MP3 lejátszás
JBL&Navi csomag (1.190.000 Ft.): Smart csomag + 3 újabb hangszóró, JBL hifi 6 lemezes CDtárral és MP3 lejátszással, DVD-s navigáció
IPA&Navi csomag (1.090.000 Ft.): Smart csomag + intelligens parkolássegítő rendszer, tolatókamera, DVD-s navigáció
JBL&Navi bőr ülésekkel csomag (1.550.000 Ft.): JBL&Navi csomag + bőr ülések és bőr kartámasz
IPA&Navi bőr ülésekkel csomag (1.450.000 Ft.): IPA&Navi csomag + bőr ülések és bőr kartámasz

Metálfény felára 100.000 Ft.

Az autók már rendelhetők, első példányok pár héten belül várhatóak!
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Beszélgessünk...
« Válasz #363 Dátum: 2006.04.14 08:50:12 »
Na ez szimpatikus, hogy lehet bőrt is rendelni :)
Ha jól emlékszem, akkor Mo-n nem lehetett eddig.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Beszélgessünk...
« Válasz #364 Dátum: 2006.04.14 09:33:01 »
Szerintem jó áron kínálják az autót, pláne a tudásához mérten.
Szimpatikus a bőr ülések 360 ezres felára, bár ahogy értelmezem nem jár hozzájuk ülésfűtés...

Az IPA&Navi csomag a legszimpatikusabb, bár ezek szerint vagy tolatókamerát rendelsz, vagy JBL hifit, a 2 együtt nem megy.

Azért titokban abban reménykedem, hogy eljut hozzánk is a Camry Hybrid...  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Satriani

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #365 Dátum: 2006.04.14 12:33:23 »
Idézetet írta: "Szeke"
Az autók már rendelhetők, első példányok pár héten belül várhatóak!

Ezeket a kocsikat lehet konnektorról tölteni, vagy "csak" menet közben töltik magukat?

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Beszélgessünk...
« Válasz #366 Dátum: 2006.04.14 12:40:50 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Szeke"
Az autók már rendelhetők, első példányok pár héten belül várhatóak!

Ezeket a kocsikat lehet konnektorról tölteni, vagy "csak" menet közben töltik magukat?

Nem lehet őket bedugni konnektorba :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Satriani

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #367 Dátum: 2006.04.14 12:43:12 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Nem lehet őket bedugni konnektorba :)

Köszi, én is így gondoltam, de nem voltam benne biztos. A toyota.hu-n és a lexus.hu-n pedig nincs egyértelmű válasz.

Csak azért kérdeztem, mert 1. egy másik fórumon felmerült a kérdés 2. így gondolom, nem elérhető a 0 literes városi fogyasztás...

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Beszélgessünk...
« Válasz #368 Dátum: 2006.04.14 12:48:06 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Nem lehet őket bedugni konnektorba :)

Köszi, én is így gondoltam, de nem voltam benne biztos. A toyota.hu-n és a lexus.hu-n pedig nincs egyértelmű válasz.

Csak azért kérdeztem, mert 1. egy másik fórumon felmerült a kérdés 2. így gondolom, nem elérhető a 0 literes városi fogyasztás...

Az szép lenne, ha lehetne 0 l/100 -as városi fogyit produkálni :) De hát nem (elsősorban) a minél alacsonyabb fogyasztás volt a cél, amikor megalkották a Prius-t , hanem a minél alacsonyabb károsanyag kibocsájtás.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #369 Dátum: 2006.04.14 12:51:28 »
Nemrég jött ki a Prius 2, ez meg már annak a ráncfelvarrása? Vagy most mi is van?

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Beszélgessünk...
« Válasz #370 Dátum: 2006.04.14 12:54:13 »
Idézetet írta: "squiddy"
Nemrég jött ki a Prius 2, ez meg már annak a ráncfelvarrása? Vagy most mi is van?

Nem csak új felszereltség-csomagok vannak hozzá?
Majd Szeke felhomályosít minket :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #371 Dátum: 2006.04.14 14:24:06 »
Idézetet írta: "squiddy"
Nemrég jött ki a Prius 2, ez meg már annak a ráncfelvarrása? Vagy most mi is van?

Ez a ráncfelvarrott Prius II, ami most jön ki.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #372 Dátum: 2006.04.16 08:24:46 »
Kezd belőle pompás vas lenni ! A toyota félt az árától de, szerintem az autó még mindig aláértékelt. Más gyártok a "semmiért" kérnek ennyit. A prius elbírja a nagyobb luxust, és úgy gondolom kibírná a lehetséges dizelmotor plusz költségét is ! A toyota kirándulásából az lessz az autóipar álltalános tanulsága, hogy ha meg lehet tenni akár csak egyetlen kilómétert üzemanyag, és füst kibocsájtás nélkül, akkor azt meg kell tenni! Idővel a hibridisités minden autón evidens dolog lessz! Ez a rendszer nem csak a környezetet védi, hanem az egyén pénztárcáját is! Én a nagyobb siker érdekébe ezt az oldalát domborítanám ki hisz egyénileg ez a fontosabb, nem a károsanyagkibocsájtás !
dv : Kari666

Satriani

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #373 Dátum: 2006.04.19 12:55:49 »
Van az [origo]-n egy elég becsületesen szerkesztett összeállítás a hibridekről. Az egyik része egy riport egy polgármesterrel, aki hivatali autónak Priust választott. Érdemes elolvasni a teljes interjút. Többek között ezt mondja:

Idézet
- Más elven működő alternatív meghajtású autóra is lecserélné? Márka tekintetében maradna a Toyotánál?
- Nagyon szívesen járnék üzemanyagcellás autóval. Azt abszolút környezetbarát autónak tartom. Több japán autóm volt már, ezeket megbízhatóságuk miatt jobban szeretem, úgyhogy maradnék a Toyotánál. A Priust egyébként nem cserélnénk le 150 ezer kilométer után, hanem használnánk, amíg lehet, legalább az akkumulátor élettartamának végéig, ami jó esetben 250 ezer kilométert is jelenthet.


Ezzel kapcsolatban két kérdésem van.

1. Honnan vette ezt a számot (ti. az akksik 250e-t bírnak ideális esetben)?
2. Ha az akksik kipukkadnak, hogyan történik a cseréjük? Ki finanszírozza a cserét, és mennyibe kerül mindez?

(Egyébként utánanéztem a témának, a hazai Toyota lapon nem találtam semmi érdemlegest, és a lexus.hu-n is mindössze egy mondat van erről: "Abban az igen valószínűtlen esetben, ha mégis akkumulátor cserére lenne szükség, a Lexus márkakereskedő gondoskodik róla, hogy ez megtörténjen." Nesze semmi, fogd meg jól....)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #374 Dátum: 2006.04.19 13:21:47 »
Idézetet írta: "Satriani"
1. Honnan vette ezt a számot (ti. az akksik 250e-t bírnak ideális esetben)?
2. Ha az akksik kipukkadnak, hogyan történik a cseréjük? Ki finanszírozza a cserét, és mennyibe kerül mindez?

Annyit mondhatok, még sosem cseréltünk Priusban akksit.
Egyébként egy darab, nagy akksi az egész. Ha emlékezetem nem csal, 6 év garancia van rá.
Nagyon nagyon soká mennek tönkre azok az akksik. Gondoltak azért erre a tervezők.
Az akksi ára pedig 510.000 forint + áfa amúgy. Szal valamivel 600.000 fölött van.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D