Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3315571 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #345 Dátum: 2006.04.04 12:37:50 »
Idézetet írta: "kari666"
Ugye egyetértünk abba hogy a toyota kinálatát erősen hiányosan árulja kis hazánkban a kizárólagos kereskedő, ez sehogy nem vállik dicséretére.( Ha a toyota gyárt lehetetlen modeleket, akkor az meg az ő szégyenük .) Vámok ide vagy oda!
Nekik az volna a dolguk hogy áruljanak, majd mi gondolkodunk. De ha nincs min?

A Camryből nem volt dízel. Most se lesz. "Csak" hibrid. Európába dízel kell. Európai ember nem nagyon vesz nagyautóból benzinest. Külföldön meg csak azt vesznek (lásd Amerika, Japán, Közel-Kelet, Afrika, stb...). A dízelmánia európai sajátosság. A Toyota pedig úgy gondolta: "Eladtuk a teljes Camry-mennyiség 2%-át Európában. Ha forgalmaznánk dízellel is, ez felmenne mondjuk 8%-ra. Ez még mindig kevés, ezért fölösleges új motort fejleszteni".
Valahogy így áll a bál.
A Camrynek pedig nincs presztízse Európában. A Camry helyett az Avensist és a Lexust fogják inkább fejleszteni és támogatni itt.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #346 Dátum: 2006.04.04 17:08:38 »
szeke

Nyilván van logikus magyarázat, de éngem mint vevőt azért csak az autó érdekelne !
Ha a camry megkapná a 177 le dizelt, az a motor elbírna a kasznival, és már kész is vagyunk.
Ha a piacon üres szegmensek maradnak azt nyilván más gyártok fogják betölteni. Be nem látom mi jó van ebbe a toyotának. Mindent gyárt ami az európai piacnak kellene, de beledöglenének egy nagy dízel autómatás összerakásába !  

deep rush
köszi !! lessz mit olvasni !
dv : Kari666

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Beszélgessünk...
« Válasz #347 Dátum: 2006.04.04 22:34:40 »
Idézetet írta: "kari666"
Nyilván van logikus magyarázat, de éngem mint vevőt azért csak az autó érdekelne !
Ha a camry megkapná a 177 le dizelt, az a motor elbírna a kasznival, és már kész is vagyunk.
Ha a piacon üres szegmensek maradnak azt nyilván más gyártok fogják betölteni. Be nem látom mi jó van ebbe a toyotának. Mindent gyárt ami az európai piacnak kellene, de beledöglenének egy nagy dízel autómatás összerakásába !


Az aut váltó és a dízel motorok összepárosítása valóban már nagyooooon időszerű lenne a Toyotánál, pont erről beszélgettünk Szekével amikor náluk voltam. Szóval ezen a téren bizakodó vagyok.

Talán nagyautóba már elvárható lenne egy nem 4 hengeres dízel, de szerintem is el tudná kényelmesen mozgatni az autót minden további nélkül. De ugye Camryt is általában Aut váltóval vesznek, a D-Cat-hoz meg még szintén nincsen sajnos Aut váltó.

A Camry mindig is az Amcsi piacra szánt modell volt, ott pedig nem a dízel autók fogynak a legjobban.
Ez olyan, mintha most kihoznának pl a Swiftből egy V6-os verziót, hogy el tudják adni az amiknak. Szerinted lenne rá érdeklődő? Nem nagyon.
A Camry sokáig itt volt, sajnos nem sok embernek kellett. Pedig a kvalitása, minősége, felszereltsége, beltere, stb, mindig is pariban volt a nagy németekkel, szerintem. De nem kértek belőle.

Egyedi rendelést meg szerintem bármikor leadhatsz az autóra, de azért a pár vásárlóért sajnos valóban nem éri meg forgalmazni az autót. A tetejébe az alkatrész-ellátást is biztosítani kellene meg a sok szervizeléshez nélkülözhetetlen alkatrész (esetleg műszerek), szóval ez nem csak annyiból áll, hogy na akkor holnaptól x típust elkezdjük forgalmazni.

Ha lesz Aut váltó dízel motorokhoz, én már annak nagyon fogok örülni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk...
« Válasz #348 Dátum: 2006.04.05 06:33:42 »
Idézetet írta: "kari666"
Kedves Misi rakhattál volna egy linket, mert így nem találja a bénája. ( mármint én )
...


Ne haragudj, de nem feltételeztem, hogy aki fejből vágja a Prius kapcsolási rajzát, az nem talál el az említett topicba.
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #349 Dátum: 2006.04.05 11:49:04 »
Biztos hogy butaságról gyözködtök Camry ügyben. Amiről mi beszélünk , evidens más gyártók számára. Nem vádolhatod a VW vagy a Mercedest, BMW, Audit. Volvot azzal hogy nem forgalmaz autókat az USA-ban, és nekik mégis megéri ez a szaros európai piac ? Amit a  :toy: csinál az igen is butaság! Réges-rég válaszolni kellet volna a piac kihívására. Ha nincs a kínálatban a Prius, biztos hogy ma nem ülök toyotában, ugyanis a többi autó vagy kommersz, vagy stiftes benzines, vagy gusztustalan nagybenzin autómata. Egyedül a Prius tudja teljesíteni az álltalam kívánt értékeket !

Mert a mai magyar álomautó az így néz ki :
1 Ezüstmetál
2 Dízel a nyomaték miatt, és legalább 140 Le
3 Dizel a 7liter allatti fogyasztásért.
4 Valamilyen autómata vagy félautómata váltó, lehetőleg a kormányon.
4 Alukerekes.
5 Fabetétes börkárpitos
6 Prima hifi és némi elektronika a kormányon mert mutat.

A Priusból 2-5-ös pont hiányzik, de nekem nem nagyon!
A beltér mindenkép hagy kivánni valót, de a ráncfelvart már némileg jobb.
dv : Kari666

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Beszélgessünk...
« Válasz #350 Dátum: 2006.04.05 18:59:47 »
Tegnap voltam gyárlátogatáson egy elektronikai gyártó cégnél. Azt mondták, hogy 2010-re van kilátásban 1 project, hogy hibrid autókhoz gyártanának spec elektronikákat a VW-hez  :shock:
Laco 73 :D

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #351 Dátum: 2006.04.06 00:20:47 »
Hol lessz akkor már a toyota ? Mellesleg WV ből én nem mernék hibridet venni. Az a fajta autó most nem híres a jó minőségről, csak az indokolatlan drágaságáról.
dv : Kari666

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #352 Dátum: 2006.04.06 07:44:45 »
Tudjátok mi lenne nagy durranás? Ha a következő Priusban a meglévő benzin+villany hajtás mellett lehetne gázzal is hajtani a kocsit. Na akkor aztán ultra zöld autó lenne.
(mindjárt be is adom fejlesztési javaslatnak az 5letem...)

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #353 Dátum: 2006.04.06 11:48:43 »
Szerintem most is be lehetne kötni. Ügyes emberek meg tudnák csinálni. De minek ? Meg mi maradna a csomagtartóból ? Meg a gáz +nagyfeszültség egy kicsit robbanás veszélyes lenne ! Ha számolsz egy kicsit most is egy gázos árában járok!
Tudod mi lenne a nagy mutatvány? Egy 1400-as kis dizel előre. Bár pont a károsanyagkibocsájtást rombolná le de a fogyi tutira 3L alatt maradna.
Ettől kezdve a prius fölényét más technikákkal szemben nem kellene magyarázni! Valószinüleg ezt a  :toy: is tudja. Azt mondják akkor nagyon drága lenne ! Én akkor is megvenném, mert nem tudnék neki ellenálni. Az igazi az volna ha ez alternatíva lenne  :toy: -éknál. Szerintem erre esély sincs! Kár.
(  :toy:  azt állitja hogy nagyon sok fejlesztési tartalék van a benzinmotorban. Ebből kellene valamit elővezetnie, különben az nyeri a csatát aki megalkotja a dízelhibridet! )
dv : Kari666

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #354 Dátum: 2006.04.06 20:55:04 »
Idézetet írta: "squiddy"
Tudjátok mi lenne nagy durranás? Ha a következő Priusban a meglévő benzin+villany hajtás mellett lehetne gázzal is hajtani a kocsit. Na akkor aztán ultra zöld autó lenne.
(mindjárt be is adom fejlesztési javaslatnak az 5letem...)

Kívánom Neked, hogy minden kívánságod ilyen gyorsan teljesüljön  :nagymosoly:

Parancsolj: http://www.greencarcongress.com/2005/04/lpg_prius_conce.html
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #355 Dátum: 2006.04.06 21:01:12 »
Idézetet írta: "kari666"
Tudod mi lenne a nagy mutatvány? Egy 1400-as kis dizel előre. Bár pont a károsanyagkibocsájtást rombolná le de a fogyi tutira 3L alatt maradna.

A Prius elsősorban zöld autó. A károsanyag-kibocsátás csökkentése a fő célja. Ezért is tud az 1500-as benzinmotor is csak 75 le körül (ugyanilyen motor a Yarisban 100 le fölött van).

A dízelnek van még rossz tulajdonsága a hibrid üzem szempontjából: rosszabbul tűri az indítgatást, nagyobb az áramfelvétele. Ezt nem kell magyarázni, hogy mennyire rossz az akksiknak és a motornak is.A turbónak hűlési idő kell - azaz nem tudna egy kicsit gyorsabb menet után lelassítva rögtön elektromos üzemre váltani a kocsi. Az izzítási idő, akármilyen rövid is, mindig megvan. 1-2mp késlekedést kellene valahogy megszüntetni.

Emellett a világ legfejlettebb államaiban annyira szigorú a károsanyag-kibocsátási norma (USA, azon belül is California; Japán) hogy dízelek szinte labdába se rúghatnak. Ezért kell a benzines.

Szerintem is a dízel helyett az LPG a járhatóbb út.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #356 Dátum: 2006.04.07 00:38:40 »
A PSA dizel hibrid fejlesztésébe kezdett. A Mercedes is ezt kostolgatja. Persze jobb volna a robbanó motor helyett bármi más, csak nincs !
Ez a gázos prius tanulmány, nemtom mit szólna hozzá a  :toy: ? Meg hát gázból több kell mint benzinből !
Mi marad a csomagtartóból ?
dv : Kari666

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #357 Dátum: 2006.04.07 08:35:07 »
Idézetet írta: "Szeke"

Parancsolj: http://www.greencarcongress.com/2005/04/lpg_prius_conce.html

Hát mindjárt betojok  :10:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Beszélgessünk...
« Válasz #358 Dátum: 2006.04.10 16:59:28 »
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk...
« Válasz #359 Dátum: 2006.04.10 17:18:58 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Takarékosabb Toyota Prius 2008-ra


A honlapunkon is kint van.
 :nagymosoly: